Прогулянка Топільним: легенда, футбол і відголоски радянщини

27 Червня 2020, 11:18
10257

Сьогодні мова піде про знайоме всім село Топільне, яке межує з Рожищем. Внаслідок вигідного розташування його можна внести до списку сіл, які розвиваються.

Старші люди пам’ятають часи господарства імені Ватутіна, яке було одним з найбільших та зразковим. До речі, попри закон про декомунізацію, пам’ятник радянського воєначальника залишається перед приміщенням сільської ради та нагадує старшому поколінню про ті часи.

Історію село має давню, 1545 рік – йменується у документах.

Топільне – це, де дорога поділяється на «низ і верх»; футбол, який проходить на місцевому стадіон і який люблять малі й старі та інші локальні штуки.

А ще хочу поділитися з вами легендою про походження назви. З давніх-давен існувало село, яке славилося своїми вродливими дівчатами. Долинула ця істина до татарського царя, і наказав він привезти 20 дівчат до свого палацу. Татарський загін підкрався до села, почекав поки чоловіки відправляться на полювання та викрали красунь.

По дорозі зупинилися для відпочинку. Дівчата були хитрі. Втекли від чужинців. Кинулись бігти від ворогів. Бігли-бігли та ось і рідна земля. Але татари наздоганяли. Полонянки подивилися на небо й вирішили, що краще смерть, ніж неволя. Накинулися бусурмани, хапають за білі руки. І ось замість ніжних дівчачих рук – гілки тополі. Усі українки перетворилися у високі дерева, ростуть та милують тополян.

З історичних джерел відомо, що село справді зазнавало нападів татар. Цікавтесь історією та пам’ятайте легенди. Це – ми з вами.















Віка ШВАРЦКОП

Читайте також: 

Коментарі
27 Червня 2020, 18:21
Генерал Ватутін причетний до знищення нацизму, а не до дерибану фабрик, заводів, масового вирізання лісів. Не все погано було при радянщині. Просто деякі громадяни раніше були довбінями, алкашами, контрабандистами, жінками слабкими на передок, а тепер вони стали громадськими активістами, і щоб виділитись в суспільстві - вони гавкають на радянщину і розказують байки.
27 Червня 2020, 18:53
А що, москалику, гірко згадувати, як ваш цілий генерал, як собака здох від рук вояків УПА! Генерал! Ахахахахахахаха!!! Сором, що той пам'ятник стоїть ще на Волині. Та ще й у Топільному.
27 Червня 2020, 19:06
Подивись в інтернеті фільм під назвою "обыктовенный фашизм". Ватутін бив фашистів, а твої предки фашистам дупу цілували. В батальйоні "нахтігаль" твій дідо не служив?
27 Червня 2020, 19:12
Це ганьба що так звані патріоти-активісти,на чолі з мером, до цих пір не перейменувати вулицю Ватутіна в Рожищах.Вони тільки і можуть що покладати вінки,поливати поля,сапати клумби.
27 Червня 2020, 19:15
колгосп мільйонер - а газифіковано село коли ? при радянщині ?
27 Червня 2020, 20:13
Так фашистів чи нацистів знищував цілий генерал ваш? Щось ти заплутався, москалику.
27 Червня 2020, 21:23
Німецький нацизм, італійський фашизм, поліцаї, недобиткі упа - весь цей зброд ще на Нюрнбергзькому процесі визнали воєнними злочинцями проти людства.
27 Червня 2020, 21:40
Мер з активістами клумби сапають та поливають, а ти людина-скунц клацаєш клавіатуру і тихенько випускаєш нехороші запахи. Руки в тебе з дупи виросли.
27 Червня 2020, 22:49
Слухай, засиха, щось твій тролінг схожий на притрушений лєпєт людини зі статусом - анальне чмо. ЧМО ти АНАЛЬНЕ, а не інтернет-троль. ГИ-ГИ-ГИ-ГИ.
28 Червня 2020, 02:08
А село і зараз дуже гарне
28 Червня 2020, 16:59
Ніколи УПА не була визнана злочинцями,імбіциле. А нацизм, в Україні,прирівняли до комунізму. Так що ти загнався ватнічок
28 Червня 2020, 18:09
Спочатку німців в дупу цілували, а коли німці дали підсрачника - почали з ними воювати. Вийди в місто, пройдись, не сиди в неті бо зовсім отупієш, людина ти анальне чмо.
28 Червня 2020, 20:57
Ця твоя “думка” викликана лишньою хромосомою, чи може в твому гені є сліди свинособак та комуністів?
29 Червня 2020, 03:31
Всі ви дурні, народженні після 80рр. І про історію нічого не знаєте, зате розказуєте як старі, а село дійсно непогане, та й пам'ятник той нікому з місцевих не заважає, немає ніякої проблеми в тому що він там стоїть.
29 Червня 2020, 17:47
Може ти заперечиш факт навчання комунярами нацистських танкістів під Казанню в так званій танкістскій школі “Кама”,чи можеш заперечити таємні ,на той час, додатки пакту Молотова -Рібентропа,чи може не було спільного параду в Бресті 1939 між комуняцко-нацистськими військами?<br/>Думаєш,бестолоч,якщо прочитав короткий курс ВКП(б)то все про історію знаєш?Ти сам тупий як і твій пам'ятник
29 Червня 2020, 20:07
Шо ти сидиш в тих гуглях. Надінь каструлю на голову та йди ліс від чорних лісорубів рятуй. Ти хвора на голову людина, плюс анальне чмо.
01 Липня 2020, 00:36
По факту, в тебе, виплодка-комунорига, немає чим заперечити. Значить ти ріденько обісрався
01 Липня 2020, 14:34
Вже Совка тридцять років немає. Дурінь, тебе зациклило, і вавка в твоїй голові стає все більшою. Лікуйся, поки медична рехворма незачинила всі божевільні для таких як ти.
01 Липня 2020, 18:06
Совка немає,але з його виплодків,таких як ти, він пре з страшенно неприємним запахом
01 Липня 2020, 21:28
Твоя родина була чмом при царській імперії. Якби не Радянська влада, то ти було б неграмотним неписьменим чмом у хатинці розвалюсі. Невже Совок завадив тобі нащадку дворян? ХТО ТИ, ВАШЕ СІЯТЄЛЬСТВО???? Дай свою адресу, дворянин-анальне чмо.
02 Липня 2020, 15:36
Так напиши свож прізвище та номер телефона комуністичний підерасте.Я підійду дам.