Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Дитсадки Рожища запрацюють у липні

12:20 04.06.2020
2050

Заклади дошкільної освіти Рожища відкриють не раніше липня. Стільки часу потрібно освітянам, аби виконати всі вимоги Кабміну та підготувати заклади міста до роботи з дітьми в умовах епідемії COVID-19.

Про це говорили у середу, 3 червня, на засіданні постійної комісії Рожищенської міської ради, де були присутні всі директорки дитсадків міста, йдеться на сайті міськради.

Відповідно до пропозицій, анонсованих Кабміном, вихід з карантину та відкриття дошкільних навчальних закладів планувалося у вересні. За цей час у дитсадках міста передбачалася поетапна підготовка закладів до прийому дітей. А працівники дитсадків вирішили використати своє право на щорічні відпустки.

Оскільки відбулися зміни і Міністерство охорони здоров'я дозволило відкриття садочків з 1 червня, виникло питання швидкого вирішення поставлених перед закладами вимог Кабміну та рекомендацій головного санітарного лікаря України.

Освітяни зізнаються, що втілити на практиці постанову Кабміну буде не просто, адже потрібно закупити на дитсадки безконтактні термометри, дезінфекційні засоби, кварцові лампи, пошити багаторазові маски для персоналу закладів та інше. Затягується процес через потребу дотримання чинного законодавства у сфері закупівель через платформу «Prozorro».

Зваживши всі «за» та «проти» директорки дитсадків міста були одноголосні: дітей у заклади зможуть прийняти не раніше 9 липня.

Також потрібно провести ремонтні роботи в закладах, які планують розпочати з 9 червня, після виходу на роботу обслуговуючого персоналу. Та й педагогічний персонал у відпустці до 8 липня.

Ще одна вагома причина, за словами директорок, це неможливість пройти медогляду в Рожищенській центральній районній лікарні. Кожна організація має свій графік проходження медичного огляду в закладах охорони здоров’я. Для працівників закладів дошкільної освіти він припадає на червень. А оскільки райлікарня працює в умовах карантину, працівники, які своєчасно не пройшли обов'язковий медичний огляд до роботи з дітьми не допускаються.

До садочків першочергово будуть приймати дітей, обоє батьків яких працюють повний робочий день. Для цього батькам треба буде принести довідки від роботодавців.

Як працюватимуть дитсадки згідно з рекомендаціями МОЗ та постановою Кабміну:

1. Температурний скринінг дітей мають проводити при вході у заклад та кожні 4 години з занесенням показників у журнал.

2. Діти, у яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °C або ознаки респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків.

3. Зранку дітей від батьків приймає, а увечері передає вихователь на території закладу, але за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов — на вході до приміщення). Батьки або рідні, які приводять чи забирають дітей повинні мати респіратор або захисну маску.

4. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками. Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу.

5. На період карантину забороняється:

 • використання багаторазових (тканинних) рушників;
 • використання м'яких іграшок;
 • використання килимів з довгим ворсом.

6. На період карантину рекомендується:

 • розробити графік прогулянок та занять аби діти з різних груп не контактували між собою;
 • обмежити кількість дітей в групах до 10 осіб;
 • переформатувати розміщення в кімнатах так, щоб забезпечити фізичне дистанціювання дітей;
 • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
 • мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.
 • дезінфекцію поверхонь має проводитися не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
 • вологе прибирання з використанням мийний та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів;
 • провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;
 • особи з групи ризику мають бути тимчасово відсторонені від роботи.
Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
3 липня
Вчора
01.07.2020
30.06.2020
29.06.2020
28.06.2020
27.06.2020