Через карантин фермер з Рожищенського району не зміг продати вирощену городину

27 Травня 2020, 10:17
Руслан Хомич 5019
Руслан Хомич

Через карантин та тривалу заборону роботи ринків і ярмарків фермер з Рожищенського району Руслан Хомич не зміг продати вирощену городину. Зі 100 тонн овочів 20 вже зіпсувалося.

Про це йдеться у сюжеті Суспільного.Волинь.

Фермер Руслан Хомич зазначає, що відкриття ринків не вирішує проблему збуту продукції, оскільки є сезонний попит на певні види овочів і зараз закінчився високий сезон.

Нині вирощені в господарстві моркву, капусту та буряк чоловік зберігає в холодильних кімнатах. На підтримку температури в них потрібно 10 тисяч гривень щомісяця.

Підприємець каже, що городину, навіть попри карантинні послаблення, не має куди подіти.

«Овочі вирощені за європейськими стандартами, але, на жаль, вони нікому не потрібні. Цього року ми взагалі думаємо чи сіяти борщовий набір», – зізнається Руслан Хомич.

Овочі, які у холодильники не вмістилися, псуються. Частину городини Руслан Хомич мусить викидати на смітник. Утилізував вже 30% цьогорічного врожаю.

Варто додати, що значну частину вирощеної продукції чоловік передав на потреби нужденних. Недавно він завіз овочі для погорільців у Рожищі, однак для сюжету журналістів називатися не схотів.

Фермер звернувся по допомогу до чиновників з департаменту агропромислового розвитку Волині. Там господарю порадили збувати городину, поки не зіпсувалася, через інтернет.

Заступниця директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Петриканин каже, що карантин завадив багатьом збути свою продукцію.

«Найбільша проблема в тому, що зараз весна, карантин, не було такого ринку збуту, як традиційно, тому що більшість фермерів збувають на ярмарках і на ринках, а вони були закриті. Сьогодні вранці я говорила з Русланом Хомичем, ми попередньо пропонували, є такий сайт асоціації міст, багато виробників включилися в нього і мали реалізацію», – розповіла посадовиця.

За її словами, на Волині 150 тисяч особистих селянських господарств, понад 600 фермерських господарств, через карантин більшість з них втрачають прибутки та не можуть збути вирощену продукцію.

Коментарі
27 Травня 2020, 14:56
Шкода фермера, йому сім’ю кормити податки платити та й людям за землю в оренді.
27 Травня 2020, 15:05
Потрібно було роздати людям,або продавати через інтернет.
27 Травня 2020, 17:21
Від того, що роздасть людям, коштів на затрати не прибавиться, а людина напрацювалась і такий плачевний результат дуже шкода, що наше державне керівництво думає не головами а задницями і вирощений на нашій землі урожай нікому не потрібний, краще привезуть з Єгипту, з Ізраїлю і т. д. Ви поцікавтесь, чия продукція в супермаркетах, особливо в столиці, ту ж картоплю їсти неможливо, зате за неї хтось отримав добрі відкати, а той фермер наробився, а тепер ще й вивозити доведеться, така у нас політика. Коли вже цьому настане край?
27 Травня 2020, 17:26
Докерувались. В Польщі і ціни на все нижчі і зарплати вищі. Дотації і зменшення податків своїм виробникам молочки та с/г продуктів. Зараз решту зерна відекспортують , а з осені заспівають про посуху та неврожай та необхідність підняттяя ціни. З Китая везти будуть, але трудязі заробити не дадуть.
27 Травня 2020, 23:17
По факту маємо нитика фермера на виході, який то трасу перекривав через ринок землі. Тепер плачеться що ринку збуту немає. Всіх криза зачепила тільки одні не тупили і знайшли ринки збуту, хай навіть дешевше але знайшли. А інші недопідприємці тримають гниле в холодильниках і плачуть що їм держава винна. <br/>Якщо ти ведеш бізнес то ти сам за нього маєш думати а не всі кругом тільки не ти.
28 Травня 2020, 01:11
Нехай фермер Руслан Хомич повчиця у рожищенського товаріща Бендера 21-го століття -- Сірожи Новогосада.
28 Травня 2020, 01:35
Морква, капуста, буряк - це абсолютно неходовий товар в Україні. Найкращим попитом користуються апельсини та булочки. Наші провайдери вже двічі збирали в Україні стадо імбіцилоїдних на халявні апельсини і булочки.
28 Травня 2020, 01:42
Рожищенські патріоти бувші майданівці могли б купити у Руслана моркву, щоб підтримати вітчизняного виробника. Зоотехніки взагалі кажуть що ослам морква дуже корисний смаколик.
28 Травня 2020, 03:33
Перевиробництво у великих агрохолдингів супер машини. Можуть вирощувати над обєми от малого і давлять. Думаю карантин зніме це 50% проблеми. Є реальна класична кризха перевиробництва.
28 Травня 2020, 20:22
Роздай капусту комуноригам.Ще Азаров М.Я. казав ,що в раціоні його козлів вона займає важливе значення
29 Травня 2020, 13:15
Повністю підтримую вашу позицію. Хочу тільки добавити, що він один з багатьох фермерів озвучив цю проблему і за це має читати і слухати недостойні коментарі. Страждає багато працелюбних, хороших фермерів і не потрібно їх звинувачувати у тому, що ниють або жаліються. Держава поставила їх у позу і карантин тому посприяв. Дуже шкода, що фермери зазнають збитки... Хто незнає скільки треба вкласти для того, щоб земля принесла хороший врожай, тому легко сьогодні писати всяку гидоту... І до речі, він допомагає людям...
Коментар
25/04/2024 Середа
24.04.2024