Що загрожує волинянам за використання георгіївської стрічки

07 Травня 2020, 14:15
Фото ілюстративне 2840
Фото ілюстративне

Спроби утвердити гвардійську стрічку під назвою «георгіївська» як символ перемоги над нацизмом розпочалися 2005 року в Росії.

З ініціативи державної інформаційної агенції «РИА Новости» стартувала однойменна акція. За задумом, вона мала стати символом «Перемоги» і пов’язати радянську історію з військовою славою дореволюційної та сучасної Росії, пояснює Український інститут національної пам'яті. 

Ототожнення георгіївської та гвардійської стрічок у ході акції стало, по суті, спробою монополізувати перемогу над нацизмом, представити її як суто національну російську. Внесок інших народів, у тому числі українського, нівелюється. Однозначно про виключну роль росіян та Росії у Великій Вітчизняній війні заявив Володимир Путін 2010 року. Таким чином, чорно-оранжева стрічка використовувалася у символіці Російської імперії, білогвардійському русі, радянських нагородах наприкінці та після Другої світової війни, а також у сучасних російських відзнаках. У всіх випадках вона символізувала, передусім, силу «російської зброї».

Факти використання її російськими націоналістами, що воювали на стороні нацистів, не дають змоги говорити про виключну «антифашистську» спрямованість. «Георгіївська стрічка» є, перш за все, елементом російської символіки. Тож вважати її абстрактним символом Перемоги над нацизмом не можна. За такого підходу величезні жертви українського народу (як і інших народів колишнього СРСР) та активна участь у боротьбі з Третім Райхом виглядають другорядними та знеціненими.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки» № 2031- VIII публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення тягне за собою адміністративну відповідальність.

Читайте також: Чому у дні пам'яті та примирення ми чіпляємо на одяг мак

Коментарі
07 Травня 2020, 18:24
А що загарожує за пропаганду фашизму? Зи киданя зіги, і називання героями людей які працювали на нацистів і.т.д..?
07 Травня 2020, 20:11
Зараз під час карантину в Рожищах так вітаються.Якби ти був з Рожищ ти б знав
07 Травня 2020, 21:22
Зробили з гiвна подвиг, а з подвигу гiвно. Тепер називаються борцями за незалежнiсть, зазначенi Вами люди, що спiвпрацювали з нацистами. Доктор Гебельс вiшав лапшу на вуха гiтлер-юргент, а доктор Вятрович на вуха "iмбiцилiв восiм классов".
08 Травня 2020, 03:59
Та нічого тим комуноригам не загрожує.Вони настільки вбогі що стрічечку немають защо виготовити.Все фінансування Вітьок забрав з собою на Ростов
08 Травня 2020, 10:59
Учасники майдану чимось схожі на жіночі прокладки або презервативи - використали і викинули. ГИ-ГИ-ГИ
08 Травня 2020, 14:59
Якраз ригі схожі на ватні тампони, які Вітьок використав.А вони все думали що він їх з собою забере
08 Травня 2020, 16:15
Папірєднікі накрали, паслідовнікі накрали і далі крадуть, а ти, дурінь, йолопом був і залишився. Навіть твоя прабабця була хитрою і з німцями за гроші трахалася.
08 Травня 2020, 17:33
Моя хоч з німцями,а твоя з різними комуно-бурятськими чурбанами за пайку хліба
Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024