Рожище: презентували ескізи меморіалу «Борцям за волю та Незалежність України»

02 Березня 2017, 10:30
6707

На розгляд рожищенцям представили ескізні пропозиції пам’ятника Героям Небесної сотні та всім тим, хто віддав життя за рідну батьківщину.

Нагадаємо, що ще восени Рожищенська міська рада розпочала облаштовувати сквер «Борцям за волю та Незалежність України», який має розміститися на пагорбі навпроти площі Незалежності.  

Саме в центрі скверу стоятиме меморіал і яким він буде залежить від кожного з нас.

Сьогодні вашій увазі, читачі, представленні ескізні пропозиції, так би мовити, три ідеї меморіалів: у вигляді «каплиці», плити та сокола, який рветься у височінь.

Це не остаточний варіант і можна внести зміни, чи доповнити деталями.  

Для того щоб врахувати думку всіх рожищан, пропонується проголосувати за найбільш вдалу із презентованих робіт. Маєте конкретні пропозиції? Пишіть в коментарях. 

Тож ставимо лайки на вподобаних ідеях. 

ВАРІАНТ №1

10

8

ВАРІАНТ №2

15

6

ВАРІАНТ №3

29

26


 

Коментарі
02 Березня 2017, 12:41
Мені подобається варіант №1. Але, на мій погляд, було б гарно, якби ці три колони світилися.
02 Березня 2017, 13:29
А на площадці фонтанчик. Тільки не таке посміховисько як навпроти.
02 Березня 2017, 14:05
3
02 Березня 2017, 14:27
однозначно 3!
02 Березня 2017, 14:46
Я не говорю, що інші варіанти погані, але , на мою думку, найкращий варіант №3. Адже він найбільш гарно впишеться у відведене для нього місце + у нього вкладено найбільше змісту та інформації стосовно того, що він символізує. Ну і я не говорю вже про те, що візуально він виглядає найбільш приємно та симпатично.
02 Березня 2017, 14:54
Варіант 3. Але от птаху якось би іншим боком повернути.
02 Березня 2017, 14:56
вже ця Оксана))) в усьому має тяму і до всього тягу)))
02 Березня 2017, 15:08
На 1 варіанті орел римської імперії?)<br/>Зи 3
02 Березня 2017, 15:22
Варіант 1 і голова птаха на міськраду має дивитися
02 Березня 2017, 15:22
за 3ій варіант
02 Березня 2017, 15:35
Варіант номер 3. Правда птаха якась, така не жива не мертва. Та і ще чимось схоже - на емблему люфтваффе тільки перевернуту. Ви краще замініть на голуба. Голуб - символ миру.
02 Березня 2017, 15:44
88, а чим міськрада це заслужила?
02 Березня 2017, 16:09
Я за 3 , він найбільш пасує під сквер
02 Березня 2017, 16:14
Кращий 3 , тiльки з голубом
02 Березня 2017, 17:16
Зі всіх варіантів 3 буде найліпший.
02 Березня 2017, 17:22
я за 3 варіант, перший не дуже, другий як кладовище, а 3 найсимпатичніший
02 Березня 2017, 17:44
за 1
02 Березня 2017, 18:21
1 варіант як на мене кращий
02 Березня 2017, 19:51
Варіант 3 щось до орла герба Росії змахує.
02 Березня 2017, 20:08
Варіант №3. А на рахунок символу. То ще окрім голуба - який буде символізувати мир та святий дух, можна замінити ключем лелек які відходять на небо... також буде символічно...
02 Березня 2017, 21:18
Всі варіанти - ВІДСТІЙ, хай заплатять гроші дизайнеру/архітектору який розробить варіанти сучасніші
02 Березня 2017, 21:19
Варіант №3
02 Березня 2017, 21:33
http://www.roadsideamerica.com/attract/images/ny/NYNYCunivsoldier_6461.jpg<br/>http://media.gettyimages.com/photos/afghan-war-memorial-in-red-square-yekaterinburg-russia-picture-id520871740?s=170667a
02 Березня 2017, 21:34
Три проекта взагалі ніякі. Не хочеться ще одного посміховиська, як фонтан. Невже за гроші ніхто не може гарного ескіза зробити?
02 Березня 2017, 21:48
На мою думку 1
02 Березня 2017, 21:49
м ен1 найб1льш симпатичний 3 вар1ант Там же будуть д1тки гратись 2 вар1ант дуже траурно А птаха летить в небо символ1зуе НЕБЕСНУ СОТНЮ
02 Березня 2017, 22:04
я за третій варіант тільки замість орла голуби які символізують дух героїв Небесної Сотні
02 Березня 2017, 23:31
я за 3 варіант . тільки замінити пташку можна на голуби .
02 Березня 2017, 23:51
Та пташка,як розп'ята
03 Березня 2017, 00:09
Варіант 2 якось заіжджено та по-радянськи, варіант 3 птаха ужасна, ніби діти в садочку ліпили, причому ясельна група, а от перший варіант містить непоганий задум, але трохи недороблений. Капличка якась не дуже, колони бідові, і я ще невеличкого хрестика на ній зробила
03 Березня 2017, 00:13
Варіант 1. Тільки замість орла, соловейко з третьої композиції, з широкорозставленими крилами та канонічно повернутою головою в ліво. Соловейко з німецької Nachtigall, щоб знаменував собою боротьбу цього батальйону за незалежність та волю України та її нації.
03 Березня 2017, 00:31
Варіант 3 найкращих
03 Березня 2017, 01:45
в мене є четвертий варіант<br/>передбачені кошти на меморіал потратити на дороги, освітлення вулиць і харчування дітей в школах, а після закінчення війни і вирішення усіх нагальних потреб будувати будь які меморіали
03 Березня 2017, 12:21
Ваш варіант на даний час не проходить однозначно !!!! Бо милуватися тим краєвидом під вікнами що тепер немає сил!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Якщо вже повиветртали могили на верх то хай вже щось роблять і доробляють. ЧИМ ШВИДШЕ ВАРІАНТ №1
03 Березня 2017, 13:21
До кругу у вигляді свастики підійде орел
03 Березня 2017, 13:22
1 скромно і гарно.
03 Березня 2017, 13:24
А варіант 3 з часом те каміння облупиться, розкришиться, а гроші спишуть і лагодити не буде кому як завше!!!
03 Березня 2017, 14:12
Перший варіант найкращий,але потрібно, однозначно, змінити птаха.
03 Березня 2017, 14:24
Однозначно № 1!!
03 Березня 2017, 14:25
Однозначно №1!!
03 Березня 2017, 18:35
3-ій тільки птах зайвий , краще вигравірувати імена загиблих
03 Березня 2017, 20:19
1-ий - Стандарт ,таких повно по всіх містах,як на мене за банально, 2-ий- кладовище , 3-тій Цікавий тількі над ним ще треба попрацювати .<br/>Я за 3-ій.
03 Березня 2017, 20:25
не..бандеру треба в горі почепити..і буде все ок!!!!!!!.......
03 Березня 2017, 20:36
Я за третій варйант,допрацювати над птахом,2варіант у нас вже був, даі зараз стоять по селах,там ні сісти ні погуляти, якщо це сквер то саме краще 3 варіант
03 Березня 2017, 21:07
3-й варіант найкращий, тільки птах - голуб чи лелеки
03 Березня 2017, 23:25
Я за третій варіант.
03 Березня 2017, 23:26
Пташка на третьому варіанті це сокіл, який символізує Україну
04 Березня 2017, 10:07
Перший варіант однозначно кращий
05 Березня 2017, 11:43
Кожен проект мав би мати фото ( вигляд) хоча б з трьох проекцій, розшифровку символіки і вказати матеріали , з яких він виготовлятиметься. Все ж таки монумент! і має відповідати канонам монументального зодчества. <br/> Я , якимось боком, причетний до 1 варіанту і говоритиму про нього.<br/>1. В коментарях є закиди &quot;що таке є у всіх містах&quot; чи &quot;дати гроші дизайнеру&quot;. Відповідаю : я такого ніде не бачив, гроші справжньому скульптору-монументалісту дав))). <br/>2. Ідея монументу. Три стовпи символізують три історичні періоди становлення України, які зверху обєднані терновим вінком- символом мученичества і звитяги духу. Над ними на мередіанній сітці планети , контури нашої УКРАЇНИ. <br/> Орел, створивши Тризуб, мав би злітати вверх ...не можливо відтворити технічно, не порушивши ідею . Просив зняти...не зняли. Зніму сам.<br/> Під куполом - трикутний(троеугольный) камінь,на якому були б викарбувані Тризуб, імена Героїв, Гімн...тощо. Було б де покласти квіти..<br/> Терновий вінок можна заплітати квітами, символікою, маками у день жалоби, ілюмінацією...<br/> Вся композиція підсвітлюватиметься...<br/>3. Матеріали.<br/>Колони - граніт черврний покостишівський<br/>Терновий вінок і мередіанна сітка - ковка, чорний метал, оцинковка покраска або &quot;воронення&quot;.<br/>Контури України з бронзи, латуні. Думаю, містяни не пошкодували б кранів та іншого кольорового металолому))) .<br/>4. Технічне виконання - нескладне, обговорене з спеціалістами каменярами, ковалями і т.п.<br/> Незважаючи..і зважаючи на всі реалії нашого життя і художні смаки ,<br/> прошу громаду підтримати 1 варіант. <br/>Фотографії з інших ракурсів долучати треба??<br/>Наше містечко має шанс обзавестись неординарним куточком для відпочинку і роздумів!!!!
05 Березня 2017, 11:56
Це Голосування Чи Реклама?
05 Березня 2017, 11:58
На скількі я розумію ми голосуєм за ідею Меморіалу а не за його матеріали...<br/>Тим більше що сам має свою думку і може уявити як кожен з варіантів виглядає і без цих поясненнь...
05 Березня 2017, 12:01
Кожен має свою думку і свій голос і уяву...
05 Березня 2017, 15:07
однозначно 1
05 Березня 2017, 16:25
Являючись мешканцем міста Рожище долучився до цієї теми.<br/>Це моє місто! У ньому живе моя сім'я,родичі ,друзі,приїздять часто гостювати звідусіль.<br/>Перше :сквер розташований у Центрі міста! Ще раз : ЦЕНТР міста РОЖИЩЕ!<br/>Щодня кожен мешканець по декілька раз проходить повз це місце. Це місце сьогодення,буднів,святкування подій,територія життя. Тобто місце значуще.<br/>Отже Рожищани, те що буде споруджено на цьому місці, буде з нами вже багато років!!!<br/>Як фотан навпроти,як годинник з рекламою,як фонтан при буд.Дит.творчоті.<br/>Очевидно що і наступний витвір буде аналогічний.
05 Березня 2017, 16:50
Очевидно що меморіал формується із стандартних елементів,що є постсовіцькою психологією.<br/>Те що немає коментарів, обговорень, спілкувань на цю тему від фахівців міста : архітекторів, поетів, письменників,ветеранів і т.ін не є добре.
06 Березня 2017, 02:29
Не пояснено що до чого. Чому такої форми доріжки, що за коло схоже на фонтан навпроти. Що там буде відбуватись? Чи вдале розташування монументу. Що до ковки,воронення - то це мода сьогодення, і зрештою міщанство. І не хотілося б щоб центр міста символізував жалобу. В нас класне місто, воно для щастя.<br/>Із повагою,Максим
06 Березня 2017, 10:53
Максиме! Дякую за увагу до проекту 1. Є багато аргументів проти твоїх звинувачень в міщанстві і недолугості ідеї і матеріалів памятника. Пропоную небайдужих зустрітися біля моделей памятника.Бачу тобі не байдужа доля моїх внуків))). Візьми на себе ініціативу! Організуй дискусію!!! Запроси відомих тобі поетів, архітекторів, працівників культури, молодь...Я прийду зі своєю командою...Мій тел .050 3782472 Сергій Миколайович.
06 Березня 2017, 14:37
Перепрошую, хотів би звернутись до Новосада С .М Всі знають що Ви зайнята людина , але тим не менше ,чому Ви хоча б один Раз не прийшли на обговорення Ідеї меморіалу. Ці зібрання і обговорення Регулярно проводилися У вільний для людей час в Самообороні міста Рожище. Всі кому було не байдуже до цього проекту сумлінно приходили кожної неділі і пропунували свої ідеї які доречі враховані у Всіх трьох Варіантах. Де Були на той час Ви і Ваша Команда???...
06 Березня 2017, 14:47
Фінанси потрачені на макет це похвально ,Але той Час , ідеї і пропозиції , ті зусилля які потратили ті люди які хотіли знайти СПІЛЬНЕ РІШЕННЯ на мою думку - Набагато Цінніші...
07 Березня 2017, 00:54
Добрий всім вечір! Всі ми знаємо про український пофігізм, &quot; а мені то треба?&quot; і т.д. Про те мешканцям повсяк час роздають рекламки, релігійні брошурки, на стовбах розклеюють оголошення.об'яви. У випадку із сквером обмежились оглошенням на сайті та&quot;всі хто не байдужий приходили&quot; . Звісно цього замало. Це місце не лише для зацікавлених, а і для всіх мешканців міста. <br/>Повторюсь потрібні слова місцевих мистецьких кіл : архітекторів,скульпторів,письменників і інших.
07 Березня 2017, 01:05
Звісно із задоволенням долучився б до обговорення!<br/>Насторожує те що вже почалося будівництво,при чому,як пам'ятається в несприятливі погодні умови.<br/>Отож....шануймося!