У Носачевичах та на березі Стиру біля Рожища горіла суха трава

19 Березня 2020, 09:17
Пожежа. Фото ілюстративне 3570
Пожежа. Фото ілюстративне

Незважаючи на численні застереження фахівців ДСНС, займання та пожежі сухої трави стаються щодня. 

16 березня працівники ДСНС 13 разів виїжджали на гасіння пожеж сухої трави. Про це повідомили у пресслужбі управління ДСНС України у Волинській області.

Зокрема загорання сухої трави ліквідували у селах Буків, Лаврів, Воротнів, Сирники, Баїв Луцького району, урочищі Береза Ратнівського району, поблизу сіл Шахтарське Іваничівського, Носачевичі Рожищенського, Маркелівка Володимир-Волинського, Колодяжне Ковельського, Соловичі Турійського районів, а також в обласному центрі на вулиці Селищній та на березі річки Стир біля міста Рожище.

Загальна площа пожеж 20,3 гектара. Усі пожежі ліквідували працівники підрозділів управління ДСНС України у Волинській області.

Управління ДСНС України у Волинській області звертається до волинян з проханням бути свідомими та не палити посуші, оскільки це впливає на екологію краю і може призвести до випадків загибелі тваринного світу, перерости у масштабні пожежі, а також створює загрозу життю людей.

Мешканців області закликають суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

У Рожищенському відділенні поліції застерігають, що випалювання сухої трави та чагарників заборонене. За це передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Несанкціоноване спалення листя та сміття відповідно регулюється статтею 152 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень.

Стаття 77-1 КУпАП: самовільне випалювання рослинності або її залишків тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 245 ККУ. Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Коментар
29/03/2024 Четвер
28.03.2024