Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Необхідно буде зазначити інформацію про унікальний номер запису в Єдиному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї.
Необхідно буде зазначити інформацію про унікальний номер запису в Єдиному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї.

Запитай у юриста: е-декларація по-новому

12:32 22.01.2020
492

18 жовтня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», яким внесено зміни в т. ч. і до Закону України «Про запобігання корупції».

У зв’язку з цим розширено поняття «близькі особи». Відтепер ними також стали: двоюрідні брати і сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка. Про це для рубрики Запитай у юриста інформують у Рожищенському бюро правової допомоги.

Відповідно до положень статті 23 закону «Обмеження щодо одержання подарунків» та статті 27 «Обмеження спільної роботи осіб», відтепер від цих осіб можна буде отримувати подарунки, проте публічним службовцям заборонено мати таких близьких осіб у прямому підпорядкуванні. Змінено поняття «члена сім’ї», відтепер подружжя та неповнолітні діти вважаються членами сім’ї незалежно від спільного проживання.

Читайте також: Запитай у юриста: грошові виплати вагітним жінкам та одиноким матерям у 2020 році

З 1 січня 2020 року в декларації необхідно буде зазначити інформацію про унікальний номер запису в Єдиному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї.

Підлягатимуть декларуванню:

  • Трасти;
  • Криптовалюта, як нематеріальний актив;
  • Лише отримані доходи, нараховані не підлягатимуть декларуванню;
  • Банківські та інші фінансові установи, у яких відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно.

Банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких суб’єкта декларування або членів його сім’ї відкриті рахунки (незалежно від типу рахунку, а також рахунки, відкриті третіми особами на ім’я суб’єкта декларування або членів його сім’ї) або зберігаються кошти, інше майно.

Такі відомості включають дані про тип та номер рахунку, дані про банківську або іншу фінансову установу, осіб, які мають право розпоряджатися таким рахунком або мають доступ до індивідуального банківського сейфа, осіб, які відкрили рахунок на ім’я суб’єкта декларування або членів його сім’ї.

У декларації тепер буде зазначатися інформація не лише станом на останній день звітного періоду, але й якщо об’єкт декларування перебував у володінні або користуванні не менше півроку.

Ще однією цікавою новелою є те, що членами сім’ї для вимог фінансового контролю вважатимуться особи, які спільно проживали не менше 183 днів, а не лише станом на останній день звітного періоду.

У цілях розділу VII цього Закону членами сім’ї суб’єкта декларування, які не є його подружжям або дітьми, вважаються особи, що спільно проживали із суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.

З 1 січня 2020 року повідомлення про суттєві зміни у майновому стані потрібно подавати не лише у разі отримання доходу, придбання майна на суму понад 50 прожиткових мінімумів,але й у разі здійснення видатку на таку суму. При цьому такі повідомлення подаватимуть лише службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків.

Важливо зазначити про можливість подання виправленої декларації не більше трьох разів упродовж семи днів після подання декларації суб’єктом декларування.

Рожищенське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: місто Рожище, вулиця Незалежності, 60 (вхід з боку парку).

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
20 лютого
Вчора
18.02.2020
17.02.2020
16.02.2020
15.02.2020
14.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин