Які зміни в медицині чекають рожищан з 1 січня?

29 Грудня 2016, 14:00
2763 Джерело: druzhba.uz.ua

З 1 січня влада обіцяє нам багато змін. Серед них чергова реформа медицини. Про це повідомляє виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

В чому ж полягає реформування медицини за словами чиновників?

По-перше, запроваджується первинна і вторинна ланка медичного обслуговування. Реформу починають саме з первинної ланки, тобто консультації лікаря. Це означає, що за кожним пацієнтом закріплюється певний лікар, між ними укладається договір. Пацієнт має право сам обрати свого лікаря. Цей процес буде поступовим, кожен має відшукати свого лікаря до 1 квітня.

Також МОЗ готує перелік препаратів, які будуть безкоштовними. З 1 січня Міністерство охорони здоров’я буде регулювати ціни на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету другого типу та бронхіальної астми.

Реформа медицини передбачає збільшення заробітної плати для лікарів. Вона буде залежати від кількості пацієнтів. За кожного пацієнта лікар отримуватиме 210 грн. Планується, що це стимулюватиме працівників у сфері медицини якісніше працювати. Додатково оплачуватиметься робота лікаря з дітьми та людьми похилого віку, бо їм потрібно приділяти більше часу. Також будуть вдосконалюватися ліцензійні іспити для лікарів.

Що зміниться для рожищан?

Це журналісти редакції «Район.Рожище» запитали у головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Володимира Мосійчука. Знову ж таки виявилось, що реформа планується тільки на папері. На наше запитання Володимир Мосійчук здивовано відповідає: «А звідки ви дізналися таку інформацію? Нам не вистачає фінансування на виплату зарплат, 2 млн грн. А ви тут про реформи…»

Чи справді відбудуться зміни на практиці – побачимо згодом.

Вікторія Бродосюк

Коментарі
29 Грудня 2016, 21:18
. Все.йду шукати свого лікаря!Але де його знайти? Ото вже реформи мать іх...Сміх та годі!
29 Грудня 2016, 22:46
от в рожищенській азпсм є професійні лікарі. хочеться хороше слово сказати про кметюка о.м..шимчій в.м..щкуро г.в..самих хороших слів заслуговує кулюк н.в.
29 Грудня 2016, 23:03
реформи...реформи...як і весь наш народ медпрацівники також обділені коштами і на зарплату теж.на швидкій працювала лариса кажуть що розрахувалась і ми тепер в прямому розумінні слова плачемо де наш ангел -спаситель. у неі золоті руки інший раз іі слово допоможе як ліки.хай дасть ій бог добра де б вона не була.
29 Грудня 2016, 23:57
НА ПОШУКИ ЛІКАРЯ ДАЮТЬ 6 МВСЯЦІВ. І НЕ ОБОВ'ЗКОВО ПО ПРИПИСЦІ .МОЖНА І В ІНШИХ ЛІКАРНЯХ ОБЛАСТІ МАТИ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ. А ОТ ДЕ НАЙТИ ГАРНОГО БУДЕ ПИТАННЯ.
30 Грудня 2016, 03:30
Благаю вас мовчіть про Кулюк поки я щось не розказав... Ця налікуе......
30 Грудня 2016, 12:24
ЯКЩО КЕРІВНИК ГОВОРИТЬ , ЩО ВСЕ НА ПАПЕРАХ, ТО ПОВИННІ ПЕРЕГЛЯНУТИ ЧИ МОЖЕ ВІН ЗАЙМАТИ ЦЮ ПОСАДУ, ЧИ ВЖЕ НА ЗАСЛУЖЕНИЙ ВІДПОЧИНОК
30 Грудня 2016, 14:00
Список притендентів на сімейних лікарів, будь ласка..
30 Грудня 2016, 16:54
повністю підтримую...ще та лікарка...
30 Грудня 2016, 23:40
Пишите про кмитюка ото ж він оглядав мою дитину перед прививкою,і непобачив що червоне горло,дали прививку і на ніч температура 39.5, ледь збили
31 Грудня 2016, 22:40
Скількі будете срати тих медиків!?<br/>подивіться кожен на себе!
31 Грудня 2016, 22:40
Скільки будете срати тих медиків!?<br/>подивіться кожен на себе!
01 Січня 2017, 00:50
Що їх срати хай роблять свою роботу добросовісно
01 Січня 2017, 00:50
Що їх срати хай роблять свою роботу добросовісно
01 Січня 2017, 00:50
Що їх срати хай роблять свою роботу добросовісно
01 Січня 2017, 22:29
Як може бути один лікар на всі хвороби?
02 Січня 2017, 20:31
Я теж здивувалась коли став приймати кметюк,він же не педіатр
02 Січня 2017, 21:21
Наших лікарів давно пора порозганяти вони хапуги.
02 Січня 2017, 21:21
Наших лікарів давно пора порозганяти вони хапуги.
03 Січня 2017, 21:14
Так ви праві