Верховна Рада проголосувала за законопроект про продаж землі

14 Листопада 2019, 11:22
2290 Джерело: LB.ua

Парламент в першому читанні проголосував за законопроект, у якому дозволяється продавати і купувати землю сільськогосподасрського призначення.

Верховна Рада у вівторок прийняла в першому читанні законопроєкт №2178-10 про обіг ринку земель сільськогосподарського призначення.

За нього проголосували 240 народних депутатів («Слуга народу» – 227 і 13 позафракційних), повідомляє сайт «Лівий берег».

Ринок землі планують відкрити з жовтня 2020 року.

Законопроєкт змінює редакцію статті 130 Земельного кодексу про придбання права власності на землю сільськогосподарського призначення. Це право буде у громадян України, українських юридичних осіб, територіальних громад і держави.

Обмеження концентрації землі встановлено на рівні 35% в межах ОТГ, 8% у межах області, 0,5% (близько 200 тис. га) в межах держави.

У законопроєкті прописано перехідний період до 1 січня 2024 року, протягом якого юрособи, бенефіціарами яких є іноземці, особи без громадянства, іноземні держави не зможуть набувати у власність землі сільськогосподарського призначення.

Читати також: У Кременці фермери перекрили дорогу: протестують проти продажу землі іноземцям

Коментарі
14 Листопада 2019, 14:28
нехай проголосують щоб їхні органи продали
14 Листопада 2019, 15:00
Продати землі, знищити віру, перейняти чужі традиції - це політика рабства.
14 Листопада 2019, 15:21
<p>Які ж ви дурні... Прочитало заголовок і все- зрада.</p>
14 Листопада 2019, 15:40
А можливо Ви дещо наївні та не здатні за своїми дрібними меркантильними інтересами побачити чогось більшого?
14 Листопада 2019, 17:21
Наприклад? Що я маю бачити? Те що крім України ще 5 держав у світі мають закритий ринок землі? Чи те що бариги фермери за безцінь орендують землю? Чи те що певні особи які були при владі спекулюють далі на питаннях війни релігії і землі? Пєтька пушку пустив що іноземці повикупляють землі, хитрожопі фермери хайпанули хвилю дезінформації і все- зрада. Якщо баньки роззути то можна побачити що до 24 року ніхто не купить землю крім українців.<br/>Як можна щось змінити не міняючи, навчіть мене.
15 Листопада 2019, 08:21
Проти продажу землі в Україні виступає п’ята колона москви.
15 Листопада 2019, 11:49
&amp;quot;Проти продажу землі в Україні виступає п’ята колона москви.&amp;quot;-дивно чи не так?)<br/>Здавалося проросійські сили навпаки повинні були б обома руками голосувати ЗА продаж землі,таким чином можна було б голими руками &amp;quot;без шума и пыли&amp;quot;заграбастити неньку Україну,а вони чомусь проти того що саме пливе їм в руки..<br/>Тут більше схоже на те( і цьому е факти),що це вигідно нашому &amp;quot;великому другу&amp;quot;-дядюшц іСему.<br/>Треба бути зовсім сліпим щоб цього не розуміти.<br/> Україна погрузла в боргах і від Америки стоїть вимога прийняти цей закон..<br/>Ті хто За продаж землі-продають свою совість і свое майбутне та майбутне свої дітей.<br/>Хоча..совсість свою багато українців вже давно продали,.які віру..залишилось остатне-ЗЕМЛЯ.<br/>Тож виходить ,залишилося вже не багато часу коли завсе прийдеться отримати &amp;quot;за рахунком&amp;quot;.
15 Листопада 2019, 12:21
Неодного факту, суто одні загальні тези які по тв пхають і фермери ними ж спекулюють.
15 Листопада 2019, 21:39
Чому я не можу продати свою власність коли захочу? Без різниці: квартира, машина, земля (участок), пай. Або не захочу: здам в оренду. Чому держава має мене в цьому обмежувати? Може це їм вигідно? Чому ніхто не пише про кредитацію державою &amp;quot;наших&amp;quot; фермерів, які за копійки скуплять самі землю..... (Аби тільки не іноземці) так пише в законі. Невже та людина, яка вирішить продати пай, не заслуговує на ціну у валюті яку будуть пропонувати іноземці? Та вона не зможе (буква закону до 2024р.) а віддасть за гривні фермеру, який купить і сам буде продавати (здавати в оренду) іноземцям.
19 Листопада 2019, 00:33
Давайте зробимо їх ще раз)))<br/>Для прикладу америка колись купила аляску у росії, поставила свій кордон і крапка. Так і нас викинуть як непотріб.
19 Листопада 2019, 10:08
Як Америка скаже, так і буде. Хохлопапуасів два рази з майданами поімєли, і далі будуть мати за розмінну монету в геополітиці між США і РФ. Вся наша незалежність це фікція для аборигенів рівня козака Гаврилюка. Небесна Матня - присвятчуйітця питанню національної свідомості.