Тростянка: збудували церкву за одинадцять... місяців

27 Листопада 2016, 10:25
7619 Джерело: visnyk.lutsk.ua

Мешканці села Тростянка Рожищенського району за 11 місяців збудували церкву.

«Спочатку в це не повірила. Навіть хату за такий короткий час не зведеш, а тут храм. Та коли сільський староста Сергій Борщіюк почав розповідати, як його село і навіть геть чужі, але небайдужі люди взялися за цю богоугодну справу, зрозуміла: такій громаді все під силу».- пише Ніна Романюк на сайті Вісника.

У Тростянці ніколи своєї церкви не було. Ходили тутешні мешканці до храму в сусідні Іванчиці. І може, й далі ходили б, якби не загорілись ідеєю збудувати свою церквицю. 10 листопада 2015 року почали будівництво, а цьогоріч на Покрову в новій церкві відбулося перше богослужіння.

2
visnyk.lutsk.ua
visnyk.lutsk.ua

 

«Коли починали будувати, грошей не було навіть на фундамент, – каже Сергій Адамович. – Поїхав я в Почаїв, отримав благословення, й потихеньку почали. Отець Степан з Іванчиць допоміг знайти спонсора – залили фундамент. Наші люди, а в селі близько двох сотень дворів, самі зібрали 120 тисяч гривень і на будівництві допомагали. А скільки людей навіть з інших районів приїздили й працювали на будові!.. Були і з Ковеля, Луцька.

Не можу не згадати тростянських хлопців, серед них і свого прийомного сина Юрія Матвіїшина, його друзів Богдана Греся, Володі Гараса, Лілії Пилипчук, яка касиром була, Івана Карбузького, Івана Боярчука, Копачівського сільського голови Олександра Совтиса, директора радгоспу «1 травня» Адама Павлюка та багатьох інших меценатів і помічників.

З Почаєва помогли куполи придбати, і з Києво-Печерської лаври поміч була. Тільки на церковне начиння треба було 100 тисяч гривень. Церква наша повністю дерев’яна, з дуба, всередині обшита вагонкою, а ззовні – блок-хаусом. І будували її без жодного креслення – так, як вона мені приснилася. 

Священик отець Степан приїздить на службу Божу із сусідніх Іванчиць. І навіть грошей на зарплату собі не бере. Всі пожертви залишаються у новозбудованій Святопокровській церкві. А їх є ще куди дівати, бо роботи всі не завершені», - завершує сільський староста. 

Коментарі
27 Листопада 2016, 14:28
Отець Степан молодець
27 Листопада 2016, 16:10
Церква це добре, але чи все добре в селі з більш земними справами? Школа є? Чи медпункт? Дороги відремонтовані? Чи вигідніше потратитись на церкву, щоб надалі всі зайві гроші йшли попам на "золотые купола"? Я вражений як люди нехтують можливістю влаштувати собі нормальне європейське життя, а натомість вкладають в старі казки!
27 Листопада 2016, 17:06
правильно сказано...медпункта немае доріг немае і ще багато чого....дожились до ручки вже все гірше і гірше....
27 Листопада 2016, 22:58
Школа є в нас,суперова....медпункт також,фельдшер супер.. Дорога може бути. А церква дуже була потрібнаю,і священник наш дуже хороша людина.І як написано в коментарях(попам на золоті купола) брехня повна. Отець Степан навіть грошей з мене за освячення хати і за хрестини НЕВЗЯВ!!!
28 Листопада 2016, 00:29
Не з дієсловами пишеться окремо - паршива школа в тебе, Вікторіє!
28 Листопада 2016, 02:49
Та що ви все про земне якщо не буде духовності, молитви то не буде доріг, школи, фапу.
28 Листопада 2016, 02:50
Та що ви все про земне якщо не буде духовності, молитви то не буде доріг, школи, фапу.
28 Листопада 2016, 11:17
Не сперечайтесь тут з тролями. Ви їм нічого не доведете, вони просто почнуть вас принижувати і все.
28 Листопада 2016, 14:58
погані в твого юри друзі. мова йде про греся. він свою тітку три місяці тому дуже сильно травмував. тітка віра одержала перелом руки. гресь це людина не адекватна про це знають усі сусіди та однокласники.
28 Листопада 2016, 16:10
Слава Богу, що будуються церкви. Якщо будуть люди ходити на Богослужіння, виконувати християнські настанови,- будуть міцні сім'ї без алкоголіків, розлучень, абортів, дітей-сиріт та несплачених аліментів. Народжуватимуться діти,- запрацює активно медпункт. З'явиться багато дітей,- повідкривають класи. Розродиться село,- зремонтують дороги.<br/> Отже, ланцюжок починається з церкви... Тростянка, ви на правильному шляху.
28 Листопада 2016, 21:32
Андрія, а 666 атеіст
28 Листопада 2016, 21:46
якщо Українці не поважають свою мову. культуру церкву .прийдуть інші і заставлять шанувати чужу мову культуру церкву...наглядний приклад русского міра в селі тростячнка))молодці побудували секту гундяєва.яка благословляє зброю на вбивство ваших тростянчуків ганьба !!!!!
28 Листопада 2016, 22:06
Паршива ти людина,а не школа моя!!!!
29 Листопада 2016, 12:21
Друже, в тебе комплекс меншовартості. Адже це саме наша культура, основи мови, та віра яка була принесена на терен Московії.
29 Листопада 2016, 17:57
Про який &quot;руский мир&quot; ви говорите? Отець Степан українець, родом з Львівщини, говорить українською, служить, до речі, теж українською. Перестаньте нести банальщину, яка вже всіх задовбала, вішати ярлики. А вам не подобається, шуруйте в парк в Рожище до сапожніка
29 Листопада 2016, 18:03
Недавно дізнався, що ціни в цій церкві на порядок вищі ніж в Свято-Михайлівській церкві. Похорон наприклад в парку 400 грн., а в Михайлівській 250. Різниця суттєва.
29 Листопада 2016, 23:11
Степан приклад того, як людина може подолати гріх і стати на істинний путь, в нього це вже в минулому. А ви повинні розуміти, що чим більше людина наближена до Бога, тим більше спокус посилає їй диявол. А Степан цю спокусу поборов і це всі знають, він ні грама спиртного не вживає
29 Листопада 2016, 23:39
я радий за вас і за Степана....це добре....все стане на свое місце..і буде в Україні єдина помісна православна церква ...хоч як би не старався гундяєв і промосковські шовіністи в чорних рясах....а в тростянці рано чи пізно буде Українська православна церква))адже там проживають єтнічні Українці а не малороси..
30 Листопада 2016, 13:11
Ви шо хворий? В Тростянці вже є Українська православна церква і ніяких розкольників ми до нас в село не пустимо
30 Листопада 2016, 18:13
а якого патріархату та церква)))???1686р.- Ліквідація автономії української церкви, незаконне й насильницьке приєднання Київської метрополії до Московського патріархату і встановлення Московськім патріархом контроля в Україні над церквою. освітою і культурою. <br/>1689р.- Заборона Києво-Печерській лаврі друкувати будь-які книжкі без дозволу Московського патріарха. <br/>1693р. — Заборона Московського патріарха привозити до Москви українські книжки. <br/>1687р. - Вимоги Москви до гетьмана України сприяти збільшенню кількості змішаних шлюбів між українцями та росіянами («Коломацькі статті»). <br/>1708р., листопад — Зруйнування за наказом Петра І гетьманської столиці Батурина (з винятковою жорстокістю було замордовано всіх його мешканців - 6 тис. чоловіків, жінок і дітей, а місто дощенту зруйновано і спалено). <br/>1709р. — Указ Петра І про запровадження цензури при друкуванні українських книжок у Москві. <br/>1755, 1766, 1769, 1775, 1786 рр. — Заборони Петербурзького синоду друкувати українські книжки. <br/>1764р. - Інструкція Катерини II князю О. В''''яземському про посилення русифікації України, Смоленщини, Прибалтики та Фінляндії. <br/>1764р., 10 листопада - Указ Катерини II про ліквідацію в Україні гетьманського правління. <br/>1769р. - Указ синоду про вилучення в населення українських букварів та українських текстів з церковних книг <br/>1775р., З серпня - Маніфест Катерини II «Об уничтожении Запорожской Сечи й причисления оной к Малороссийской губернии» та про закриття українських шкіл при полкових козацьких канцеляріях. <br/>1784р. - Русифікація початкової освіти в Україні. <br/>1786р. - Заборона церковних відправ українською мовою, запровадження російської вимови церковнослов'янських текстів. Наказ про обов''язковість «чистого российского язьїка» в Київській академії. <br/>1817р. — Закриття Києво-Могилянської академії. <br/>1834р. — Відкриття Київського імператорського університету з метою русифікації «Юго-Западного края». <br/>1847р., березень—квітень — Розгром «Товариства св. Кирила і Мефодія» у Києві, арешт його учасників і покарання ув''''язненням та засланням у віддалені губернії Росії. Посилення переслідувань української мови, літератури та культури. <br/>1862 рік. Позакривано українські недільні школи. Припинилось видання українського літературного та науково-політичного журналу «Основа» <br/>1863р., 18 липня — Циркуляр міністра внутрішніх справ Росії П. Валуєва про заборону друкування книг українською мовою в Російській імперії («Валуєвський циркуляр»). «Української мови не було, немає і бути не може, а хто цього не розуміє — ворог Росії». <br/>1869 рік. За законом, чиновникам усіх відомств призначалась значна доплата за русифікацію. <br/>1876 рік. Емський указ. Заборона ввозити українські книги з-за кордону, заборона підписувати українські тексти під нотами, заборона українських вистав. Невипадково хор М.Лисенка змусили співати у концерті українську народну пісню «Дощик» французькою мовою. <br/>1869, 1886рр. — Укази царської адміністрації про доплати чиновникам «в десяти Юго-Западньїх губерниях лицам русского происхождения, исключая, од-нако, местных уроженцев», за успіхи в русифікації України. <br/>1881р. - Заборона виголошення церковних проповідей українською мовою <br/>1883р. - Заборона Київським генерал-губернатором Дрентельном театральних вистав українською мовою на підпорядкованих йому територіях (Київщина, Полтавщина, Чернігівщина, Волинь і Поділля). Ця заборона діяла протягом 10 років (до 1893 р.). <br/>1888 рік. Указ Олександра ІІІ «Про заборону вживания в офіційних установах української мови та хрещення українськими іменами».ПО ДІЛАМ ЇХНІМИ ПІЗНАЄТЕ ЇХ
30 Листопада 2016, 18:19
1889 рік. У Києві, на археологічному з'їзді, дозволено читати реферати всіма мовами, крім української <br/>1892 рік. Російський уряд наказує цензорам суворо стежити за тим, щоб не допустити українських літературних перекладів з російської мови <br/>1894 рік. Заборона ввезення українських книг з-за кордону. <br/>1895 рік. Заборона української читанки та українських книг для дітей. <br/>1903 рік. На відкритті пам'ятника І.Котляревському у Полтаві не дозволено промови українською мовою <br/>1905 рік. Кабінет Міністрів Росії відкинув клопотання Київського та Харківського університетів про скасування заборони української мови, визначаючи це несвоєчасним. <br/>1907р. - Закриття царським урядом української періодичної преси, конфіскація виданої в роки революції 1905—1907 рр. української літератури, репресії проти діячів української культури. <br/>1908 рік. Указ сенату про те, що освітня робота в Україні шкідлива й небезпечна для Росії. <br/>1910 рік. Указ Столипіна про зарахування українців до розряду інородців і про заборону будь-яких українських організацій. <br/>1914 рік. Указ Миколи ІІ про заборону української преси. <br/>1914р., березень - Заборона царським режимом святкування 100-річчя від дня народження Т. Шевченка <br/>1922 рік. Ліквідація «Просвіт» на Кубані, в Зеленому Клину та в інших місцях проживання українців <br/>1933 рік. Телеграма Сталіна про припинення українізації і знищення більшості українських письменників. <br/>1938 рік. Постанова ЦК КП(б) про обов'язкове вивчення в школах республіки російської мови. <br/>1939 рік. Після «визволення» Західної України — закриття частини українських і відкриття російських шкіл. <br/>1947р., З березня — Призначення Л. Кагановича першим секретарем ЦК КП(б)У і нова «чистка» серед українських культурних кадрів, звинувачених в «українському буржуазному націоналізмі». <br/>1949р. — Чергова «чистка» в КП(б)У у зв''''язку з рішеннями її XVI з''''їзду 25—28 січня (за звинуваченням в українському націоналізмі від січня 1949 р. до вересня 1952 р. було виключено з партії 22 175 її членів). <br/>1951р., 2 липня — Погромні статті в московській газеті «Правда» проти «націоналістичних ухилів в українській літературі» (різка критика вірша В. Сосюри «Любіть Україну» та лібрето опери «Богдан Хмельницький» О.Корнійчука і В. Василевської). <br/>1958 рік. Постанова Пленуму ЦК КПРС про перехід українських шкіл на російську мову викладання. <br/>1961р., жовтень - Прийняття нової програми КПРС її XXII з''''їздом, яка проголошувала політику «злиття націй» і подальшу русифікацію союзних республік. <br/>1970 рік. Наказ Міністерства освіти СРСР про написання і захист усіх дисертацій лише російською мовою. Затвердження тільки в Москві. <br/>1978р., 11 листопада — Директива колегії Міністерства освіти УРСР «Удосконалювати вивчення російської мови в загальноосвітніх школах республіки» (посилення русифікації). <br/>1979р., 29 травня - Ухвала Ташкентською конференцією нових русифікаторських заходів щодо неросійських народів СРСР <br/>1983 рік. Постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів Радянського Союзу «Про поліпшення вивчення росіиської мови у школах республік». Доплата за російську мову викладання 15 % та поділ класів. <br/>1989р.Постанова Пленуму ЦК КПРС про - єдину офіційну загальнодержавну мову [російську] в СРСР <br/>1990р., квітень Постанова Верховної Ради СРСР про надання російській мові статусу офіційної мови в СРСР. <br/><br/>Не ставьтеся поблажливо та спокійно, до цієї, на перший погляд, сухої статистикі.Майже за кожним пунктом стоять загублені души українців.<br/>, хронологія знищення Вашої Батьківщини, мови, історії, культури, Церкви, всього народу. І роль Московського Патріархату у цій справі, ой яка суттєва.
30 Листопада 2016, 20:06
А ЧОГО ТУТ ВИДАЛЯЮТЬ КОМЕНТАРІ.???..ХІБА ІНША ДУМКА НЕ ВАЖЛИВА?????ЛИШЕ ПОХВАЛА)))))
30 Листопада 2016, 20:19
справжній шатун
30 Листопада 2016, 20:25
Молодець, попрацював, хоч дисертацію пиши, але до чого це все? Ви в церкву йдете молитися Богу чи Гундяєву, Москві або окупанту? Ви йдете, щоб бути ближче до Бога, відволіктися від буденності, що часто важко зробити вдома. А для Бога всі ми його улюблені діти, хоч і грішні, і той самий Кирил його дитина, і любить Бог всіх однаково. І того москаля- окупанта любить. І колись той окупант, може, покається і не буде творити зла. Не хочете кидати ту гривню чи купляти свічку, бо переконані, що вона піде Москві- не робіть цього. А так вже склалося, що церква православна єдина і неподільна, і всякі розколи осуджуються ще в Біблії, тому і не визнає світ КП. Філарет поступив самовільно, порушив усі можливі постулати церкви і канони, обраний не за апостольськими правилами, а отже не має благословення. Відповідно всі рукоположені ним архієреї теж не мають благословення, а від них і священики, тому всі таїнства звершені цією церквою являються недійсними. Це те ж саме, що б якийсь тракторист Василь чи лікар Іван похрестив вам дитину, чи повінчав. Читайте історію Української православноі церкви, особливо в 90 роках, і все зрозумієте. До речі, Філарету після смерті московського патріарха пропонували використати шанс і зробити патріархію в Украіні, але він сам відмовився, позарився на місце московського патріарха, а коли не був вибраний синодом у Москві, повернувся в Украіну і затіяв цей розкол, щоб владарювати, хоч в Украіні. І це не видумки, це історія, почитайте в інтернеті, подивіться матеріали тих часів.
30 Листопада 2016, 20:44
Щоб в Україні була Єдина Помісна Православна Церква треба владі всіх об'єднати за Болгарським варіантом. А якщо будь хто з УПЦ, УПЦ КП чи УАПЦ чи інших ПЦ непогодиться перейменувати в РПЦ в Україні.
30 Листопада 2016, 21:06
Розмови московського духовенства про «общую колыбель — единое отечество», «единый народ», «тысячелетнюю историю единства Церкви» та інші, подібні їм, ведуться для доведення неканонічності відділення Української Церкви від Московського Патріархату шляхом заперечення національного (окремий народ) та адміністративно-територіального (окрема країна) принципів канонічного відокремлення Церков.<br/>«Общєй колибєлі» у нас із російським народом не було; ніколи не були ми «єдіним народом»; ніколи не було у нас не тільки «тысячелетнего, от начала принятия православия, единства» з Московською Церквою, а й взагалі КАНОНІЧНОЇ єдності ніколи не було. Бо тоді, коли північно-східні єпархії підпорядковувались Київській митрополії, Російської Церкви як такої взагалі в природі не існувало, а коли в XVII ст. Російська Церква підпорядкувала собі Українську, то відбулося це, як сказано в Томосі Царгородської Патріархії 1924 року, «не за приписом канонічних правил».<br/>Отже, всі канонічні підстави для створення в Україні Української Православної Помісної Церкви у нас є. Ми — окремий народ. У нас своя суверенна Держава. У нас є апостольська спадкоємність, що йде не лише від рівноапостольного князя Володимира Великого, а й від благословення землі нашої св. апостолом Андрієм Первозванним — землі, що зростила безліч святих, просіявших не лише на берегах священного Дніпра, а й у Ростовських, Суздальських, Московських землях, у далекому Сибіру. <br/>Ми ніде й ніколи не переривали цієї спадкоємності. Ми ні в чому не відступали від догматів православного віровчення й від науки Христової. Тому «єретиками» й «розкольниками» нас можуть називати лише НЕВІГЛАСИ, які не знають вчення святих Отців Церкви, або БЕЗВІРНИКИ, які не вірять їм, бо, згідно зі св. Василієм Великим, єретики — це ті, хто змінив віровчення (ми цього не робили), а розкольники — ті, хто дотримується нецерковних поглядів на ряд питань церковного життя, змінює, наприклад, літургійні правила, богослужбові обряди, порушує канони тощо. Цього ми також не робили, на відміну від Російської Церкви, яку кілька століть підряд збурювали розколи та єресі і яка, як ми бачили, постійно канони порушувала.<br/>Відділення Української Православної Церкви Київського Патріархату від Московського не є розколом, бо ніде, в жодному місці Святого Письма, в жодному правилі Вселенських Соборів не вказано, скільки і яких саме Патріархатів має бути в світі і які саме Церкви якому з них мають підпорядковуватись. «В усі часи християнства, — пише митрополит Макарій, — існування незалежних національних Церков ніхто й ніколи не визнавав невідповідними Євангельській науці й догматам Церкви».<br/>Якщо всіх, хто коли-небудь перейшов у лоно усамостійнених,відділених від своїх колишніх Патріархатів Церков, вважати «розкольниками », «відступниками» та «єретиками», то такими виявляться і вірні Грузинської, й Албанської, і Сербської, і Румунської, і Грецької, і... Московської (!!!) Церкви, яка, як і всі названі вище Церкви, свого часу відокремилася від свого колишнього Патріархату і зробила це в той же спосіб, що й наша Українська Церква Київського Патріархату й усі попередньо названі Церкви.
30 Листопада 2016, 21:26
не читайте промосковску пропоганду))чув дзвін не знає де він))коли нерозумна людина немає що відповісти на історичні факти ))тоді переходить на особистості)))
30 Листопада 2016, 21:32
ага бог любить і кирила і володьку путіна )))а ми українці на коліна бо треба прощати і лише кіріл дає благодать і покаяння ???)))нарешті відкривається облік мп))))
30 Листопада 2016, 22:09
до речі Філарет рукоположив Ніфонта Кирила і десятки інших архиєреїв то що виходить степан теж неблагодатний бо його ніфонт рукоположив)))ой двойні стандарти
01 Грудня 2016, 00:26
Хто з канонічних православних патріархів співслужив, входив в молитовне і євхаристійне єднання з так званим Філаретом?
01 Грудня 2016, 01:25
коли він їх висвясував значить входив в канонічне в молитовне і євхаристійне єднання ..не в тому справа- повторюю......у нас із російським народом не було; ніколи не були ми «єдіним народом»; ніколи не було у нас не тільки «тысячелетнего, от начала принятия православия, единства» з Московською Церквою, а й взагалі КАНОНІЧНОЇ єдності ніколи не було. Бо тоді, коли північно-східні єпархії підпорядковувались Київській митрополії, Російської Церкви як такої взагалі в природі не існувало, а коли в XVII ст. Російська Церква підпорядкувала собі Українську, то відбулося це, як сказано в Томосі Царгородської Патріархії 1924 року, «не за приписом канонічних правил».Якщо всіх, хто коли-небудь перейшов у лоно усамостійнених,відділених від своїх колишніх Патріархатів Церков, вважати «розкольниками », «відступниками» та «єретиками», то такими виявляться і вірні Грузинської, й Албанської, і Сербської, і Румунської, і Грецької, і... Московської (!!!) Церкви, яка, як і всі названі вище Церкви, свого часу відокремилася від свого колишнього Патріархату і зробила це в той же спосіб, що й наша Українська Церква Київського Патріархату й усі попередньо названі Церкви.
01 Грудня 2016, 01:46
Рішення про &quot;анафематствування&quot; Патріарха Філарета прийняв Архієрейський Собор РПЦ. Таке рішення є беззаконним, не згідним з церковною практикою і не має для Патріарха Філарета ніякої сили.<br/>Наприклад в миру, це все одно, що Верховна Рада України оголосила імпічмент президенту США ))<br/>Що таке, власне, анафема, чому їй надається таке значення у християнстві? У не зовсім точному перекладі слово «анафема» (грецьке) означає «відлучення», тобто «відлучення від церкви» – повне вилучення з християнської спільноти. Те саме, що проклясти людину. Згідно з Новим Завітом, це слово, саме в сенсі «відлучення», вперше використав апостол Павло. Анафема — найтяжча церковна кара, яку в перші століття християнства накладали на християнина за невір`я або за викривлення віри, іншими словами – за сповідування єретичних вчень, які не відповідають прийнятим догматам. Як тільки єретиків піддавали анафемі, їхні імена викреслювалися із церковних списків (диптихів) живих та мертвих і церква переставала молитися за них. З часом анафема стала знаряддям боротьби не тільки за чистоту віри, але також за духовний вплив, за владу у церкві.<br/>Доречі, чи не гидко московським попам у церквах збудованих І.Мазепою?Що стосується «извержения из сана и лишения всех степеней священства с запрещением в служении», яке здійснив Московський Патріархат ЩОДО МИТРОПОЛИТА НЕПІДВЛАДНОЇ ЙОМУ ЦЕРКВИ. Навіть «двічі непідвладної»!!! Тому що, по-перше, Московський Патріархат, як уже не раз згадувалось, не має жодного канонічно-правного документу, який би підтверджував законність його юрисдикції над Українською Церквою. По друге, Церква, що доти була екзархатом РПЦ, на підставі канонічного права (34-те Апостольське правило, 6-те правило І Вселенського Собору, 17-те правило IV Вселенського Собору) легітимним рішенням свого Помісного Собору в листопаді 1991 року оголосила про свій вихід з-під юрисдикції Московського Патріархату та створення незалежної від нього Української Православної Церкви. <br/>Виникає питання: чи є канонічним «запрещение в служении» та «извержение из сана» духовної особи чужої Церкви? І чи має ця особа виконувати це «безрозсудне» рішення? Як ми бачили, грузини свого часу на подібне реагували просто: «Нас, грузинів, це не стосується!» Правильно реагували. Бо ще Карфагенським Собором 208 року (правила 29-те, 38-ме) виконувати безрозсудні рішення було заборонено.<br/>Що стосується Харківського Собору 1992 року, який був проведений Московським Патріархатом на чужій канонічній території. Знову ж, двічі чужій: по-перше, з причини неканонічності її привласнення, а по-друге, тому що де-факто самостійна Українська Церква в Україні вже існувала і цей факт був доведений до відома Московського Патріархату. Отже, проведення Харківського Собору та поставлення на ньому ще одного ієрарха, а, власне, — створення ще однієї Української Церкви на цій території — є грубим порушенням 8-го правила І Вселенського Собору, що гласить: «Хай не буде два єпископи в одному граді
01 Грудня 2016, 01:58
. Кожен може відкрити Статут цієї Церкви, де вже на першій сторінці чорним по білому написано, що УПЦ є складовою частиною Московського Патріархату. Далі прочитаємо, що ця так звана «автономна» Церква зобов’язана виконувати всі постанови Св. Синоду Російської Православної Церкви,)))))
01 Грудня 2016, 02:00
Слухай ти, історик замудрьоний, ти сам хоч в церкву ходиш, чи тільки на Паску. При чому тут пропаганда московські, та цього Філарета тошно слухати.Розколов людей, породив ненависть між православними, а сам білий і пушисьий, патріот бачиш. Так він дітей має, монах називається, чи це теж нічого
01 Грудня 2016, 02:22
Не вводь людей в оману, це старий статут, який вже двічі в 1992 і 2007 році був змінений УПЦ і доповнений. Саме із змінами статут діє. В ньому вказано, що УПЦ є самостійною і незалежною у своєму управлінні та устроі, а через Руську православну церкву УПЦ лише з'єднана з Помісними Православними церквами. Вловлюєш різницю? Ти ж навмисно процитував недіючий статут, який із здобуттям Украіною незалежності відповідно був змінений. І саме він підтверджує лише духовний зв'язок з російською церквою, а не як ні фінансовий чи адміністративний
01 Грудня 2016, 16:49
Так, правильно ти написав, коли висвячуаав, тоді входив. А за 24 роки він не входив в жодне молитовне чи євхаристійне єднання з жодним з канонічних православних ієрархів. <br/>Одже він під &quot;анафемою&quot;!<br/>https://m.youtube.com/results?q=анафему Філарета &amp;sm=12
01 Грудня 2016, 16:51
https://m.youtube.com/results?q=анафему+Філарета+&amp;sm=12
01 Грудня 2016, 16:58
Існуюча нині УПЦ (що знаходиться в юрисдикції Московського Патріархату) має статус так в лапках)))&quot;незалежності і самостійності в управлінні&quot;, і є Церквою в Церкві! Це не відповідає нормам права Православної Церкви. Структура Православної Церкви знає тільки автономний або автокефальний статус.<br/>І фактично, не будучи Церквою УПЦ (Московського Патріархату) не має права скликати архієрейські і інші Собори. Такі структури можуть бути названі тільки зборами або нарадами єпископів, про що свого часу підкреслив Вселенський Патріарх Ворфоломій в розмові з нині спочилим Патріархом Олексієм ІІ.<br/>У церковних кругах і засобах масової інформації зачіпалося питання про привласнення УПЦ (Московського Патріархату) статусу автономної Церкви. Проте це питання зараз просто зняте з порядку денного. Архієрейський собор УПЦ (МП) навіть не виніс його на обговорення, швидше за все тому, що автономія може поставити УПЦ (МП) в стан невизнаної Церкви, або як вони самі виражаються &quot;не канонічної&quot;. А це означає, що, отримавши автономію, УПЦ (МП) опиниться в гіршому положенні, ніж вона була у складі Московського Патріархату, коли світове православ'я приймало і визнавало її як невід'ємну частину РПЦ. З цією фіктивною &quot;незалежністю&quot; вона позбудеться визнання старовинних східних патріархів - Константинопольського, Єрусалимського, Олександрійського і Антиохського. Діячам УПЦ (МП) вже не можна буде ховатися під парасольку канонічності, а доведеться відкрито сказати з ким вони: з Москвою або з Києвом, з власним народом або з російськими бізнесменами, які граються в церкву. Крім того, Патріарх Московський не погоджується ні на автономію, ні тим більше на автокефалію Української Церкви, хоч канонічну хоч не канонічну!!!)))і не потрібно маніпулювати народом)))
01 Грудня 2016, 17:14
Оскільки УПЦ (МП) підпорядкована РПЦ (церкві іншої держави!) - то, як би Вам цього не хотілось, вона не є і не зможе бути самостійною у своєму управлінні! І Патріарх Московський не перестане бути для неї і для Вас &quot;великим господином и отцом&quot;!<br/>А на скільки УПЦ МП самостійна взагалі?<br/>Згідно статуту РПЦ, миро Київський митрополит отримує з Москви, хоча традиційно воно варилося саме у Києво-Печерській Лаврі! <br/>Відсутність помісного статусу не дає УПЦ МП офіційного права спілкуватися із повнотою вселенського православ'я поза Московським Патріархатом. УПЦ МП не має права відкривати власні закордонні парафії та свої подвір'я й монастирі у святих місцях, чи при інших предстоятелях – вони мають бути підпорядковані лише Москві. А от, наприклад, Київський Патріархат має свої парафії від Австралії до Канади, зокрема, дві єпархії у Росії – Білгородську та Тобольську.<br/>Предстоятель УПЦ МП не згадується за урочистими богослужіннями предстоятелями інших помісних церков, хоча сам зобов'язаний їх згадувати. Вам не здається це все несправедливим і образливим ?<br/>Підпорядкованість УПЦ Московському Патріархату є постійним нагадуванням належності України до &quot;русского мира&quot;!))ось так дорогенький яничар
01 Грудня 2016, 17:24
Пригадую як ви зустрічали кіріла з москви((на коліна падали))як за януковича агітували((молилися в кожній церкві)))пригадую проповіді в почаєві що українська мова це сатанинська))памятаю як путін вам всім медалі роздавав))брешу??????погугліть в ютубі)))люди схаменіться (((по ділами їх пізнаєте їх))слова ІС ХР
01 Грудня 2016, 17:34
ПОПРОШУ НЕ ПЕРЕХОДИТИ НА ОСОБИСТОСТІ ..ЦЕ НИЗЬКО І ПІДЛО ВИ НЕ ЗНАЄТЕ ЧИ ЦЕ ПРАВДА??я ж не переходжу на діла от степана???не мені судити це його життевий шлях і в ньму є падіння і піднесення..правда???коли нерозумна людина немає що відповісти на історичні факти ))тоді переходить на особистості)))
01 Грудня 2016, 20:38
Це твоє особистісне твердження &quot;про лапки.&quot; І ти суперечить сам собі. Пора оприділитись.Щодо Філарета &quot;анафема не дійсна,&quot; а щодо канонічного статусу&quot;невідповідає нормам&quot;. Якби цей статус щодо &quot;анафеми&quot;філарета був не дійсний то б до нього приїздили чи він би молився з представниками інших церков. А в канонічну УПЦ ієрархи приїжджають. А значить її широкоавтономний статус визнаний.
01 Грудня 2016, 20:56
ха ха ха він відео мені прислав))))анафема))ви читали мої коментаріі що до анафеми))???повір зараз люди освіченні це не 17 століття.і ...Госпоть створив людину вільною за образом і подобою...людина має вільний вибір...ось цікаво ??як ви молитесь в церквах які побудував великий гетьман Мазепа...йому також ((анафемаааааа)))Рішення про &quot;анафематствування&quot; Патріарха Філарета прийняв Архієрейський Собор РПЦ. Таке рішення є беззаконним, не згідним з церковною практикою і не має для Патріарха Філарета ніякої сили.<br/>Наприклад в миру, це все одно, що Верховна Рада України оголосила імпічмент президенту США ))
01 Грудня 2016, 21:39
Не морозь фігню, це тільки твої умовиводи, не може людина без відповідного обізнання та церковної практики так суб'єктивно судити про такі речі. Ти хоч читав Біблію, її тлумачення, апостоььське передання? Ти ж сам просто гуглиш. А в Філарета точно є дочка, є навіть її листи, фото, розповіді, в це вся церковна спільнота знає. А як тут не переходити на особистості, коли саме ця людина заснувала КП шляхом розколу? Сімейний монах це нонсенс, це порушення клятви. Чи мав він моральне право взагалі називатися патріархом? Це ж не про рядового батюшку йдеться, а про головного в КП
01 Грудня 2016, 22:51
огого починається)))що може тобі про ніфонта россказати))??чи про твого владику Онуфрія який навіть у верховній раді не встав коли поминали загиблих героїв ато)))а про Філарета московський патріархат ще не таке придумає)))..адже це реальна загроза російскій церкві в Україні)))і коли обєднається вся православна спільнота це буде найбільша православна церква світу....і повір це останні конфузії москви і промосковских шовіністів в чорних рясах)))парафії переходять і будуть переходити в лоно апостольскої матері церкви і ви нікуди не дінетесь.або буде чемодан вокзал расея))))
01 Грудня 2016, 23:03
Парафії переходять в селах - шляхом захоплення.))) Церкви які побудував Мазепа -до анафеми,і Філарет рукопокладав митрополитів і вони визнані -до анафеми! Іуда Іскаріотський теж апостол - до зради! Неважливо ким ти був, а важливо ким ти став! Покайся і вернись в канонічну Православну Церкву.
01 Грудня 2016, 23:17
Це Ви будете вирішувати на що ми маємо право, а на що ні? ))))<br/>Не беріть на себе не своєї ноші!!! <br/>Так, я прихожанин УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ! <br/>А Ви - Української філії РПЦ!!!<br/>І, як раз, ваші архиєреї забувають дописувати МП після УПЦ, обманюючи людей., Ваші розпачливі вигуки, - “Секта!”, “Благодаті там нема!”, “Денисенко – вовк!” тощо, - не є ніякими аргументами. Від того, що деякі істерично-ірраціональні фанатики з МП займаються шаманськими камланнями з покриками “Анафєма! Анафєма!” правда нікуди не пропаде. На таке видовисько розважлива, путня людина тільки головою похитає )) Неадекватна поведінка Ваша і деяких Ваших однодумців тільки дискредитує МП в очах добрих християн, які, дякувати Богові, є також і у Російський Церкві (і немало їх)!!!<br/>Так, існує поняття визнаної або невизнаної автокефалії. Тобто, чи визнають автокефалію усі інші Церкви. Статус невизнаної автокефалії перехідний, і її визнання - питання часу. Скажімо, Американська Церква існує як автокефальна вже понад 30 років, проте її визнають тільки Московська, Болгарська і ще 2-3 Церкви. Та ж проблема невизнання стояла перед Московською Патріархією без малого півтора століття. Переважна більшість автокефальних Церков пройшли цей шлях.<br/>А головна різниця в нас в тім, що я визнаю Вас братом, а Ви мене(( історик умодреннийІ!!!...слухай ти))))<br/>То хто з нас християнин?отче якщо не помиляюсь
02 Грудня 2016, 00:36
в чому зрада гетьмана мазепи ??????? ану в чому філарета????
02 Грудня 2016, 00:37
вот цікаво)))))))))))))
02 Грудня 2016, 14:13
Автокефалія різних церков не визнавалась. Але були визнані таїнства Церкви. А в так званої УПЦ КП нічого подібного немає. <br/>Мазепа зрадив присязі Петру першому, а Філарет притягнув що піде за штат, після того як не був обраний Патріархом Московським і всія Русі. І я також визнаю вас братом, але згідно вчення Церкви заблудлим. Це не я писав про&quot; історика&quot;.
02 Грудня 2016, 18:03
не потрібно маніпулювати фактами..таїнство не може визнати певна особа-той самий кіріл чи хто інший таїнство походить від Духа Святого.....вона не може бути політичним рішенням як мп.згадай символ віри(визнаю одне хрещення........)тобто якщо простий мирянин похрестив дитину в крайній потребі то навіть священник не має права перехрещувати(канон прав церкви))Одне хрещення – догмат, заснований на словах Священного Писання. «один Господь, одна віра, одне хрещення» (Еф. 4:5)і коли священник мп перехрещуює він грішить проти Духа Святого...Я не радив би Вам, , взагалі розмови вести про віру. Бо віра Ваша повністю залежить від Синідріону... Ви не вірите в Бога, бо не чуєте Слів Його...<br/>Коли “неканонічні” православні Церкви врешті-решт визнаються, то ніхто не миропомазує наново їхніх вірних і не пересвячує наново їхніх священиків та єпископів. Це – доказ, що їхні Таїнства були дійсними ще під час клейма “неканонічності”. <br/>У цій темі уже наведені неспростовні докази з православного богослов’я, а головне – з православної практики, що Ваші твердження про безблагодатність і недійсність Таїнств у КП є АБСОЛЮТНО ГОЛОСЛІВНИМИ.! Подавно приклади з історії православ’я таких самих ситуацій з іншими Церквами, які довгий час виставлялися “неканонічними”. Цілковита відсутність реординацій у цих Церквах після впорядкування відносин зі світовим православ’ям невідпорно доводить дійсність священства також під час так званої “неканонічності”. Ніхто не може забрати назад раз даного священства, так само як і хрещення, і миропомазання! До речі у згаданих Церквах не було не тільки реординацій, але і реконфірмацій. Дійсно винуватому священикові можна заборонити священодіяти, але ж не можна відняти саме священство! Якщо такий заборонений священик священодіятиме, то його Таїнства будуть щонайбільше нелегітимними (і для нього особисто гріховними), але все-таки дійсними, спасенними і благодатними для всіх, хто приймає їх bonae fidei. А Патріарх Філарет – у чому його вина? Чим він заслужив таку заборону? У чому провина КП? У тому, що українці захотіли реалізувати свою автокефалію, яка московськими православними визнається на словах, а на ділі мусить залишатися незбутньою? Московська автокефалія також десятиліттями була невизнаною – і що? Тепер же МП користується зі свого домінуючого становища у світовому православ’ї. Ясно, що з помісних православних Церков мало хто ризикуватиме піти на прямий конфлікт з МП і відверто визнати КП, особливо на тлі цілеспрямованої московської дезінформації та тиску, що межує з моральним тероризмом. <br/>Ви, пане, можете наведені у цій темі самоочевидні факти і беззаперечні докази ігнорувати, але перекреслити їх – не можете.)))
02 Грудня 2016, 18:22
Для українців Іван Степанович Мазепа національний Герой. Для московитів І Мазепа ворог і зрадник. ..і по сьгоднішній день московський патріархат проклинає великого Українця..і буде клясти в с Тростянка)))..пораджу почитати історію України..причини союзу зі шведами...а не брошурку яку дадуть у мп)))
02 Грудня 2016, 19:16
Будь ласка, шановні читачі, поважайте думку один одного!!! Інакше ми будемо змушені закрити коментування! Дякуємо за розуміння!
02 Грудня 2016, 20:46
А ми й не перехрещуємо діьей саме з тієї підстави, що похрестити може кожна людина у разі необхідності, як ви і правильно зазначили, а всі інші таїнства КП недійсні
02 Грудня 2016, 20:47
І взагалі, це все пусті слова, Бог розсудить нас, побачимо через деякий час, де істина, а де богохульство. І я вже знаю відповідь
02 Грудня 2016, 20:50
То чому з Філаретом ніхто не сопричащається вже 24 роки з канонічних православних ієрархів,якщо в нього благодатні таїнства? <br/>Наголошую ще раз, так, в Москві був нелегітимний Патріархат, але дійсні таїнства, і різні ієрархи їздили в Москву і там сопричащалися з тим священством яке було, на той час. Де вірянине твоя пряма відповідь?
02 Грудня 2016, 22:45
ну знову маніпулчція фактами))перехрестити неможе ніхто.є тільлки одна благодать святого духа..читай символ віри((визнаю одне хрещення))Одне хрещення – догмат, заснований на словах Священного Писання. «один Господь, одна віра, одне хрещення» (Еф. 4:5)і коли священник мп перехрещуює він грішить проти Духа Святого..Повторую....священники київського патріархату співслужать з уапц з угц в україні і і дружні відносини з найбільшою церквою в світі рмк ц....
02 Грудня 2016, 23:08
Вам, напевно, як адвентістам книжечки роздають в храмах МП?))<br/>Ви, так як і вони, повторюєте запрограмовані під гіпнозом фрази і цитуєте на свій лад святих отців ))<br/>Ваші дії нагадують мені метод “лагідний слідчий – злий слідчий”, що його застосовували у НКВД та КГБ. З одного боку прибічники МП проклинають і паплюжать вірних КП, обзивають їх “бєсамі”, а з другого - Ви підлесливо закликаєте “повернутися” до “Матушкі – Церкві”, “шкодуєте” за “обманутими”... Дійсно, лицемірство безмежне!Сумно, що Ви,, сини славетної Волиньської землі, не цікавитесь історією свого краю і своєї країни, а слухаєте приготовані для Вас у Кремлі проповіді.<br/>Ваш край волиньський входив саме у склад Київської Русі і керувався київськими князями... А зараз Ви так надхненно відстоюте московське царювання! це принижує вашу гідність..але рано чи пізно вам прийдеться повернутися в лоно упц кп))))ПОВІРТЕ І ЦЕ БУДЕ ДОСИТЬ ШВИДКО))ЯК ВИ ТОДІ ЗАГОВОРИТЕ))
03 Грудня 2016, 00:04
Мій свідомий вибір - УПЦ КП. Ваш вибір - РПЦ. На славу Божу!<br/>Без свободи волі не може здійснитися спасіння людини, оскільки спасіння це спілкування з Богом - життя з Богом, вічне наближення до Бога, осяяння і просвіта душі людини Божественним світлом. Людина добровільно повинна вибрати шлях спасіння - Бога, як головну мету свого життя. Спасіння - це любов Творця до Свого творіння і творіння до свого Творця. Тому спасіння носить глибоко особовий характер. Богослови використовують тут термін синергізм тобто взаємодія воліі Божественної і людської. Якщо у людини відняти свобоу волі, то віна перетвориться на автомат, із закладеною програмою. Тому свобода волі - одна з головних властивостей людини, її називають богоподобієм. Тож, зробивши свій свідомий вибір, потрібно наполегливо робити головну справу християнина - справу свого спасіння...А чорні справи РПЦ в клеветні та брехнях, не є прикладом спасіння...<br/>Щодо &quot;канонічних&quot; прав РПЦ в Україні - то немає вона таких прав!УЧІТЕСЯ БРАТИ МОЇ ДУМАЙТЕ ЧИТАЙТЕ)....ТГШевченко
03 Грудня 2016, 00:17
Шановний, я навчався в семінарії 4 роки, тепер закінчую академію і повірте, ми з усіх боків вивчали і історію православноі церкви, і катехізис, і сектанство окремим предметом йшло і все інше. Я вивчив стільки матеріалу, що мав змогу проаналізувати, чи не помиляюсь, що знаходжусь саме у своїй церкві. Це роки моєї праці та молитви, а також практики. Я встиг побувати не в одному святому місці і думаю, що можу зробити більш об'єктивні висновки, ніж ви, хоч може ви досить непогано знаєте історію. Я міг в будь який час перейти в КП, якби зрозумів, що це правильний крок, але цього не зробив, бо вважаю саме свою церкву істинною та канонічною. Я не хочу характеризувати дії Філарета та інших представників КП. Просто зрозумійте, що емоції народу, політичні настрої і навіть рівень патріотизму постійно змінюється. Ці питання є буденними і мирськими, а Бог єдиний та істинний. Наша церква переживала різні часи. Це і руйнування храмів у часи війни, і спроби знищення духовності за часи комунізму, і насильницьке захоплення храмів під час 90-х, але вона вистояла, і вистоїть зараз. Не хочу виправдовувати Кирила за його дії і слова, чи навіть і Онуфрія, де він вставав чи не вставав. Але зрозумійте, не можна підлаштовувати церкву під мирське життя і настрої народу, а навпаки це все потрібно підлаштовувати під Бога і його заповіді. Я особисто зовсім не пронизаний ненавистю до КП, просто не сприймаю його як церкву, бо таке моє переконання, і чому я повинен в цьому каятися і кудись навертатися? Кожну справу повинні робити професіонали, і церква не виняток. Не може пересічна людина розбиратися, яка церква правильна, а яка ні, а в нас про це кричать всі, кому не лінь. Я сам патріот своєї держави, люблю свій український народ, але не можу на цих емоціях відступити від своєї віри і своїх переконань. І до речі, слово &quot; священик&quot; ніколи не писалося з двома &quot; н&quot; . Це по- російськи священник. Це так для ще більшого підвищення рівня вашого інтелекту. Бажаю вам, менше злоби і більше любові, пане Василю, якщо не помиляюся)))))
03 Грудня 2016, 00:32
де тут неповажається думка одне до одного ???????????????за вами заміченна заангажованність...поважайте журналістку єтику
03 Грудня 2016, 00:38
якби василь так писав я б був щасливою людиною)_))))
03 Грудня 2016, 01:09
Братику, я не &quot;прибічник&quot;, я вірний Української Православної Церкви Київського Патріархату, тому що, в Україні іншого Патріархату не існує.<br/>І що Ви можете знати про мою православну віру?Що можете навчити?? коли 4 роки вам забивали баки промосковським імперським шовінізмом)))<br/>Святого Іоана Золотоустого так само свого часу відлучали і анафемували рішеннями такого самого Синідріону. І що?хіба я не правий????а ви залишитесь для мене як священник з двума н на це ви заслуговуєте.. ви знаєте чому..я не помилився але ви помітили..можливо помітете згодом що ви помилялися..НУ ДОБРЕ...Я дуже дякую всім, з ким я мав задоволення і честь тут спілкуватися!<br/>Думаю, що я досить докладно з’ясував своє бачення Помісної Церкви в Україні. Повторювати свої резони вважаю недоцільним, особливо у спілкуванні з людьми, які не мають елементарної поваги та християнської любові до своїх опонентів. Справді віруючі християни розуміють необхідність примирення і толерантного відношення, чого не скажеш про бризкаючих тут на нас слиною ненависті…<br/>Бажання, щоби УПЦ МП колись наповнилася українським духом, це дуже шляхетна мрія, і я її охоче поділяю. Однак воднораз усвідомлюймо, що це саме мрія, і перетворення цієї церковної структури, створеної саме для поборювання всього українського, на повноцінний український організм було б чудом!!! Щоправда, Богові чуда можливі. Якщо за таке чудо молитимуться<br/>у УПЦ МП...<br/>Хотілося б, щоби сьогоднішні опоненти наші пригадали собі на заповідь християнської любові, навчилися б шанувати волевиявлення і сумління кожного окремого християнина, громад та священнослужителів; щоби нечесні методи не використовувалися і на міжцерковному рівні. Наприклад ні для кого не є таємницею, що Московський Патріархат погрожує Царгородському Патріархові підтримати патріархальний рух у Грецькій Автокефальній Церкві, якщо Константинополь наважиться визнати УПЦ КП.<br/>Окрім того Москва погрожує визнати законними претензії Грецької Автокефальної Церкви на північні грецькі єпархії, котрі Варфоломій обґрунтовано вважає своїми. Москва ніколи не забува Царгородському Патріархатові, що він не визнає Україну частиною “канонічної території” МП, як і Митрополії Північної Греції – підлеглими Атенам. Патріарх Димитрій наприклад писав свого часу листи також і до Московського Патріарха Олексія, де він вказував на визнання канонічних меж МП в тому стані, в якому вони були на час проголошення в цій Церкві Патріаршества – ТОБТО НА 1589 РІК І БЕЗ КИЇВСЬКОЇ МИТРОПОЛІЇ. Не забула Москва і того, що в Томосі Царгородського Патріарха Григорія від 1924 року Церкві в Польщі приєднання Київської Митрополії до Московського Патріархату в 1686 році також було визнано неканонічним. Тому Царгородові є що втрачати, якщо він відкрито визнав би УПЦ КП. Такі методи як на мене – неприйнятні і нехристиянські.
03 Грудня 2016, 01:27
Не лукавте, чому ж ви тоді вжили слово &quot;священник&quot; відносно священиків КП у самому коменті? Не знали, як правильно пишеться, то хоч визнайте, а то як дитина виправдовуєтесь))) Щасти вам, а Бог розсудить
03 Грудня 2016, 01:33
Причому тут хрещення. Ти що хочеш сказати що якщо людина не була православна, а похрестила, то той хто прийняв хрещення від не православного, став православним? <br/>Крім таїнства хрещення інші таїнства в КП не дійсні.
03 Грудня 2016, 01:47
Статус автокефалії Української Церкви тягне серйозне зменшення сфери впливу і мало не в половину зменшення кількості приходів РПЦ, і як результат зменшення значущості РПЦ у світі, а також, зменшення фінансових вливань в Московський Патріархат. Для Кіріла поява Української Церкви як автокефальної - це поява Церкви майже рівної за своїм впливом у світі, порушення планів Москви створити III Рим, а також втрата очолюваної ним Церкви статусу суперцеркви. Саме тому керівництво РПЦ в Москві бачить єдність усіх Церков під своїм омофором.<br/>Вселенський (Константинопольський) патріарх Ворфоломій, від якого багато в чому залежить питання про отримання Українською Церквою статусу Автокефалії, під тиском Москви (яка є основним джерелом фінансування Константинопольської Патріархії) довгий час займає позицію спостерігача, а причиною послужили такі події. В 1995 р. під омофор Вселенського Патріарха із складу Московського Патріархату повернулася Естонська Церква, яка до угоди Молотова-Ріббентропа в 1940 р. була частиною Константинопольської Церкви. У відповідь на це керівництво РПЦ просто розсипалося в прокляттях, а 25.02.1995 р. нині спочилий патріарх Олексій II на Божественній літургії у Богоявленськом Патріаршому соборі заявив про припинення молитовного єднання з Константинопольським Патріархом. Через якийсь час обидва патріархи помирилися за рахунок автокефалії Української Церкви, як колись помирилися цар Ірод і Понтій Пілат ціною розіпнутого Христа. А у Москві забувають, що приєднання Київської Митрополії до Московського Патріархату у кінці XVII століття визнано незаконним. Про це говорили Константинопольські патріархи, наприклад Григорій VII в 1924 р. і Димитрій I в 1990 р. Також Вселенський Патріарх визнає канонічні межі території Російської Церкви за станом на 1593 р., тобто без Київської митрополії у своєму складі!!!<br/>Якщо хтось вважеє тут УПЦ МП на чолі з єпископом Російської Церкви Автокефальною Помісною Українською Церквою вірить, що ця Церква не залежна від Москви, то про що далі вести мову з тими людьми?а лукавити ви маніпулюючи фактами і обманюючи український народ
03 Грудня 2016, 01:52
«Ворог винайшов єресі і розколи, щоб зруйнувати віру, спаплюжити істину, розірвати єдність. Служителі єресі пропагандують віроломство під виглядом віри, антихриста під іменем Христа і, прикриваючи неправду правдоподібністю, витонченою хитрістю, затуманюють істину. — «Якої дотримується єдності, яку любов береже, або про яку любов мріє той, хто, підкорившись пориву розбрату, розсікає Церкву, руйнує віру, обурює світ, викорінює любов, опоганює Таїнство? СВ.КІПРІЯН КАРФАГЕНСЬКИЙ<br/><br/>Першою була заснована «автокефальна церква» 1 жовтня 1921 р. у соборі Святої Софії в Києві. Незважаючи на запрошення ініціаторів, жодний православний єпископ не з'являвся на цей «всеукраїнський собор». Присутніми були тільки ЗО священиків, 12 дияконів та миряни. Тоді вони, щоб заснувати «незалежну від Москви» УАПЦ, вирішили відмовитися від святих канонів Православної Церкви. Згідно 1 правила Святих Апостолів «єпископа да поставляють два або три єпископа». Першого ж «митрополита» УАПЦ Василя Липківського «висвятили» священики, а він відразу «рукоположив» ще двох єпископів. Тому народ став називати їх «самосвятами». Таких «єпископів» до 1926р. налічувалося вже 28, але коли почалися сталінські репресії, то деякі з них перейшли до «обновленців», деякі — на світську роботу, деякі втекли за кордон. Одним із тих «самосвятів» був Мстислав (Скрипник), єпископ УАПЦ із США.<br/><br/>В 1989 р. «автокефальна церква»відновилася в Україні і ЗО жовтня УАПЦ обрали Мстислава Скрипника своїм зверхником, а 19 жовтня 1990 р. його зробили «патріархом» УАПЦ.<br/><br/>Пан Денисенко в своїх інтерв'ю за останній час різним ЗМІ постійно нагадує, що його структура повністю тотожна з УАПЦ і між ними немає ніякої різниці, немає ніяких проблем канонічного порядку, які б їх розділяли. Дійсно, його псевдоцерква, а точніше політичне угрупування і УАПЦ як близнюки-брати: обидві виникли з грубим порушенням віковічних церковних традицій і установ, а тому церквами можуть називатися хіба що умовно. Усе це колишній митрополит Київський добре знає, і сьогодні він має усвідомлювати, що насправді являють собою він та його організація.<br/><br/>Так звучить думка самого Філарета, висловлена ним на пресконференції у жовтні 1990 року з приводу УАПЦ, а значить і з приводу себе сьогоднішнього:«Так звана УАПЦ не має канонічної спадкоємності з Київською митрополією... Вона не має зв'язку ні з Київською митрополією, ні з одним Православним Патріархатом... Тому я вважаю, що УАПЦ дійсно незалежна, але незалежна від усього Православ'я. Це та суха гілка, котра відломилася від живого дерева нашої віри. Православна Церква вважає, що всі так звані священнодії, які звершують священики і єпископи цієї «церкви», — неблагодатні... його назва Патріарх Київський і всієї України — це насмішка над Церквою, тому що ніхто не може сам собі присвоювати вище достоїнство. УАПЦ самочинно звела себе в достоїнство Патріархату... Віруючих так званої УАПЦ ми закликаємо дотримуватись церковних канонів і не розривати Православну Церкву в Україні на дві частини... Уже втретє в історії XX століття виникає ця «церква», і кожен раз вона засихає, як відламана гілка, тому що в неї немає благодаті Божої, яка живить істинну Церкву» (Православний вісник. — 1991 р., № 1. — с. 10—13). Хотілося б, щоб сьогоднішній «патріарх Філарет» не забував своєї ж характеристики тринадцятирічної давнини, а якщо він чомусь призабув, що насправді являє собою УАПЦ (а разом з нею і її копія — УПЦ КП), то нехай процитовані нами його думки будуть сьогодні свідченням безпринципності та лицемірства нинішнього лідера української православної схизми.<br/>Тож чи може така людина бути Предстоятелем Церкви?
03 Грудня 2016, 01:53
я вже пояснив щодо таїнств вони є дійсні в Київському патріархаті..читайте брате майбутній співслюжителю мої коментарії))))))))))))))а ваші таїнства для мене під сумнівом... немає у вас братної любові а значить Духа Святого
03 Грудня 2016, 01:56
УПЦ Київського патріархату «утворилася» завдяки об'єднанню деяких «єпископів» УАПЦ і позбавленого сану за особисті гріхи та церковні порушення колишнього митрополита Філарета (Денисенко) 25 червня 1992 р. .І ще до цього на архієрейському Соборі 1-3 квітня 1992 р. у Москві митрополит Філарет, визнавши свою провину у розповсюдженні спокуси в Україні, перед Христом, Євангелією та всім єпископатом РПЦ, пообіцяв після повернення в Україну здати повноваження новому обранцеві Архієрейського собору УПЦ, який скличе у Києві. Поскільки Українська Православна Церква на той час уже була самостійна в управлінні. Але українські архієреї попереджали, що він може обманути, і Патріарх запитав Філарета при всіх ще раз. І тоді Філарет не без роздратованості відповів (цитуємо по збереженому аудіозапису): «Мы ведь христиане. Сказано в Писаний «да будет слово ваше да — да, нет — нет, а все остальное от лукавого». Адже це було сказано під час Собору Церкви, де головує Христос, а керує Дух Святий. Коли він це не виконав, ставши клятвопорушником, єпископи УПЦ, зібравшись ЗО квітня в Житомирі, висловили йому недовіру, а на Архієрейському соборі у Харкові митрополита Філарета було усунуто з Київської митрополії і заборонено в священнослужінні.
03 Грудня 2016, 02:04
і знайшов &quot;братнє &quot; відношення УПЦ КП до УАПЦ<br/>http://church.net.ua/detalno/uapc/uapc-zvernulasja-iz-vidkritom-listom-do-patriarkha-upc-kp-filareta.html
03 Грудня 2016, 02:04
В нашій Церкві богослужіння відбувається церковнослов'янською мовою. Вона створена богонатхненними рівноапостольними мужами Кирилом і Мефодієм на основі слов'янських мов: споріднених сербській, болгарській, староруській. Церковно-слов'янська мова ніколи не була мовою розмовною, повсякденною, вона буквально створена по Божому задуму святими Кирилом і Мефодієм як мова богослужіння, як мова молитовного спілкування з Богом. А це є дуже важливим: подібно до того, як священик відправляє Божественну Літургію в особливих ризах, в особливій обстановці. Ці ризи не буденні, не мирські, а після Служби Божої він зобов'язаний зняти їх, коли виходить на вулицю. Багато словосполучень неможливо дослівно навіть перекласти на сучасну мову.
03 Грудня 2016, 02:05
що справді написав дві букви нн..вибач аж сам не замітив це серєзна провина
03 Грудня 2016, 02:06
Київська митрополія ніколи не була автокефальною. Після поділу Руської Церкви на дві митрополії — Московську і Київську по причині унії з Римом — остання в XVII столітті була екзархатом Константинопольського Патріархату. Возз'єднання Київської митрополії з Руською Православною Церквою відбулося за благословенням двох Патріархів — Константинопольського і Єрусалимського. Чому розкольники не згадують про тяжіння до об'єднання митрополита Київського Іова Борецького, що надіслав у Москву свого посла з проханням до царя, щоб він прийняв Малоросію під своє крило; митрополита Ісаії Купинського, що звертався до московського царя і Патріарха за підтримкою; митрополита Петра Могили, що радив керманичам козацької раті шукати спасіння в спілці з єдинокровною і єдиновірною Московською державою? Ще до возз'єднання кияни визнавали Московського Патріарха Никона своїм патріархом. У травні 1654 року, відправляючи від себе посольство в Москву до царя, вони писали і Патріарху Никону, називаючи його Святішим Патріархом не тільки Великої, але і Малої Русі. Гетьман Хмельницький з усім козацьким військом називали Московського Патріарха Никона своїм великим святителем, своїм верховним пастирем. Трохи пізніше відомий український ієрарх XVII століття — архієпископ Чернігівський Лазар Баранович — пише московському царю: «прийміть прохання моє: і буду з усією єпархією моєю прямо під благословенням Патріарха Московського, нарівні з іншими великоруськими архієреями, і нехай спадкоємці мої поставляються в Москві, а не в Києві».
03 Грудня 2016, 02:08
Тоді як несловянські народи, наприклад грузини служать рідною мовою?
03 Грудня 2016, 02:10
так ви погугліть і спростуйте, чи можливо Філарет не казав таких слів? ну звичайно, це видумки, такого не було ніколи))))
03 Грудня 2016, 02:14
о Боже яка промосковська каша у вашій голові)))ЧИТАЙТЕ ВИЩЕ Я ВЖЕ ВІДПОВІВ НА ЦІ ЗАКИДИ))навіть малоросію згадали))ха ха.....все ясно
03 Грудня 2016, 02:19
Царю не притягнув Іван Богу та ще деякі полковники. До чого ця маячня про 1654 коли церква приєдналася 1686. Я хоч і вірний канонічної УПЦ ,але московські ярлики які вам вішати 4 роки ніхто терпіти не збирається. Ще хай мені москалі почнуть розказувати про мою історію та&quot; русскій мір&quot;.
03 Грудня 2016, 02:19
набуло ніякої малоросії сепаратисти ви а не священники https://www.youtube.com/watch?v=cUFq8pq7a5U нехочеш читати хоть відео подивись
03 Грудня 2016, 02:45
Закон Божий яка видана Волинською єпархією 2006року.сторінка238.<br/>&quot;Печерський архімандрит Іннокентій Газель заявив, що він залишиться в монастирі, і лише його за ноги виволочуть звідти, якщо тільки в Києві буде московський митрополит&quot;. <br/>Так що отче вам навішали &quot;кліше&quot;. Тим більше спілкуючись на Фейсбук більшість західноукраїнських канонічних священиків схильна до автокефалії. <br/>Наведіть мені хоч один аргумент, який би навели розкольники, коли б в нас була дійсно Помісна Українська Канонічна Православна Церква?
03 Грудня 2016, 12:04
повторую немає канонічної православної церкви в Україні є філія Російскої православної церкви це доказано всіма фактами історією і січасністю)) це визнає весь світ крім нас Українців..
03 Грудня 2016, 12:07
Територія України не є канонічними територіями РПЦ! Не перекручуйте написаного...<br/>Хоча &quot;господарі&quot; заходили з давніх часів...Суздальській князь Андрій Боголюбський, зібравши московсько-суздальські племена 8 березня 1169 року (на другий тиждень великого посту) віроломно напав на Київ. &quot;Як дика орда лютували суздальці у граді. Два дні – оповідає літописець – грабували вони і палили будинки мордували громадян...старих та дітей убивали без жалю, руйнували церкви та монастирі, забирали книжки, ризи, дзвони...&quot;. Пограбувавши Київ, він украв з Вишгороду святу ікону Божої Матері, що мала велику чудотворну силу і за приданнями допомагала боронити Київ від ворогів. Андрій вивіз усе награбоване в свої землі, де був убитий своїми ж подільниками Анібалом та Іокімом, що не погодились з розподілом краденого. Посол від Андрія – Феодор через 8 місяців після спалення Київа привіз великі багатства у Константинополь до Патріарха і за те отримав титул єпископа Ростово-Суздальського. Єпископ Феодор скористався високим церковним званням і владою в міру своєї духовності і освідченості. З свідчень автора Історії Государства Російського Н.М.Кармазіна: &quot;Он (єпископ Феодор) мучилъ людей въ селахъ; даже распиналъ некоторихъ, вижигалъ глаза, резал языки, единственно для того чтобы присвоить себе ихъ достояние&quot;. <br/>Андрій Боголюбський Канонізований Російською Православною Церквою близько 1751 у лику благовірного!Від тих часів тягнеться історія відходу московської Церкви від Вселенських православних канонів
03 Грудня 2016, 15:38
Є канонічна УПЦ з правами широкої автономії. Самостійна в управлінні та незалежна. Читайте статут УПЦ. Це визнають всі канонічні православні ієрархи. <br/>Я як вірний УПЦ, звичайно погоджуюсь, з усім вище переліченим,щодо історії . Сам виступаю за канонічну автокефалію, проти цих кліше які висловив священик про тяжіння , але не такими методами якими це зробив Філарет. <br/> Спочатку він говорив що УАПЦ засохла гілка, а потім давай з нею об'єднуватися. <br/>Я гостро критикую &quot;ватні&quot; настрої в УПЦ. Але я не покидаю лоно канонічної Церкви. <br/>Щодо таїнств. Церква розрізняє хто перед нею. І в ПЦ приймають згідно того в якому розколі чи секті ти перебував. Відповідно і визнають ті таїнства які колись звершувались в православ'ї до відходу від Церкви. <br/>Так коли приймають християнина з УПЦ КП то його приймають &quot;в сущому стані&quot;. Тобто якщо він був священиком, а в УПЦКП став митрополитом то його приймають як священика. Але таїнства звершень ним в розколі невизнанні та безблагодатні. Хоча хрещення визнається. А якщо наприклад ти Свідок Єгови то звершується особливий чин чи молебень.
03 Грудня 2016, 16:16
Канонічна УПЦ це свого роду велика православна родина, включаючи всі ієрархії духовенства, монашества та прихожан. Як і кожна світська родина, вона не ідеальна, кожен член цієї родини з якимись своїми недоліками та звичайно гріхами. Тобто не лише прихожани наші мають гріхи і недоліки, але звичайно і духовенство не святе, інакше вже б давно було на небі. Таким порівнянням я хочу сказати таке. Якщо у якійсь українській сім' і батько випиває, чи діти непокірні, неслухняні, то що треба робити, наприклад матері? Розлучитися з батьком і поздавати в інтернат дітей? Відмовитися від сім'ї і піти геть, створити іншу сім' Ю? Мабуть такий варіант суспільство не одобрить? Нормальна мати буде боротися за свою родину, наприклад, спробує вилікувати батька, вплинути якось на дітей, і така сім'я збережеться. Так і церква. Навіть якщо деякі священики нашої церкви є прихильниками як ви кажете руского міра, навіть якщо архієреї дозволяють собі якісь гострі висловлювання чи мають не зовсім патріотичну думку, ми повинні іх переконувати, повинні змінювати і впливати на них, але аж ніяк не бігти з цієї церкви і кидатися у всі тяжкі. Так, дійсно між нами виникають дискусії з цього приводу, є й прихильники автокефалії, але цю авьокефалію треба отримати правильно, не порушуючи канонів і апостольських правил, а не насильно, як зробив це Денисенко. Дякую за спілкування, на все добре. Пропоную не мозолити тут цю тему, адже Бог нас розсудить. Поживемо- подивимось.
03 Грудня 2016, 20:07
Звертаю увагу всіх коментуючих цю тему, власне, не забувати про саму тему: &quot;Тростянка: збудували церкву за одинадцять... місяців&quot;. Душа радіє від того, що в нас на Україні з'являються храми, хай агресорського патріархату, це всього лиш питання часу. Скоро буде єдина помітна українська православна церква. Тому дяка Богу нашому, за насадженні Ним церкви на нашій землі. А ті, хто і далі забажає лишатися у підпорядкуванні МП, то будуть без проблем ходити у РПЦ МП в Україні - це справедливо буде для всіх, навіть, для держави агресора. Сьогодні спитай священика МП: на сході війна з агресором? Він відповідає, що росія з нами не воює, це громадянська війна, в якій влада не хоче чути голос Донбасу. Уявіть собі, часом, навіть, прихожанами МП так теж вважають. Гадаюце і не дивно. Цю церкву із-за сприянням місцевої влади та їхніх друзів, колег і підтримки МП швидко будують. А УПЦ КП справжнім, українцям допомогти не насміляться, бо вони українці і підтримують АТО, раніше майдан і ховали героїв... Сумно, в країні війна, а в нас ще досі за агресора і готові в коментах сваритися до останнього
03 Грудня 2016, 20:40
Мені шкода лише тих людей (ой, як шкода!), які дивлячись не бачать і слухаючи не чують ні правди, ні світла, а засліплені лихою злобою до своїх же братів, своїх ближніх через цькування, обріхування, викривлення історичних подій,та УПЦКП і т.д. &quot;Великої&quot; пихатої, зверхньої держави - &quot;Третього Риму&quot;.. Є болюча рана, що кровоточить, яка потребує лікування, а РПЦ лише роздирає її &quot;по-живому&quot; своїми загарбницькими руками. Ми любим наших братів і сестер з УПЦ МП, бо відчуваємо, що не всі їхні пастирі - вовки в овечих шкурах, але чи вони прийдуть на цей заклик любові, щоб радість наша була повною? Бог є Любов і щоб відчути перебування цієї Любові в УПЦ КП, не потрібно затуляти вуха, як глухий аспид і ходити за хитромудрими байками, а прийти до храму, почути спів, молитву, читання рідною мовою, послухати проповіді священиків і лише тоді, покуштувавши солодке людина вже не схоче гіркого, пелена омани спаде з віч і сон улесливий зникне....Пам'ятаймо лише одне - що кожен за своїми ділами або прославиться, або буде посоромлений на Страшному Суді, тому поки є час ходімо в Світлі. А об'єднання Українського Православ'я обов'язково відбудеться, бо цього хоче страждальний український народ, а головне цього хоче Бог...і як би ви не папльжили УПЦКП ...Я пригадую коли молилися за воїнів упа то мп кричала ((то бандерівський шабаш))...ау де ви зараз чому мовчите..чому за голод не згадаєте...чому не прийняли тих студентів яких побили на майдані...а агітівали за яника...як ви всі на коліна падали як кіріл проїзжав повз вас холопів....чи хоч один священик ваш на майдані був.щоб підтримати народ...чому ваші священники так званих ополченців благословляють.. щоб вбивали наших дітей..чому ваш кіріл ядерні ракети благословляє.і відверто говорить що ніколи не віддасть України...а ваш так званий патріарх навіть не встане коли згадують погиблих в ато ??..бог розсудить і таких чому сотні небуду перелічувати. (ПО ДІЛАМИ ЇХНІМИ ПІЗНАЄТЕ ЇХ)словаГСНІХ..а ви сидіть дальше в норах як ті собаки які виконують лише наказ господаря.і чекаєте що щось змінетьсяна вашу користь .ПОВІРТЕ НЕ ЗМІНЕТЬСЯ -ЗАБАГАТО ЖЕРТВ .а Українці розберуться без вас..і буде чемодан вокзал расея.коли не покаїтесь..правильно священик написав БОГ РОЗСУДИТЬ але нагадую священику ( ВІРА БЕЗ ДІЛ МЕРТВА.)як і діла без віри....
04 Грудня 2016, 00:08
Правильно кажеш, віра без діл мертва... То чому ж ти, вірний УПЦ КП в час (18-40), коли служилася у всіх храмах вечірня служба перед великим святом, і у ваших церквах теж, замість того, щоб ділом підкріпити свою віру і піти на службу, сидів і по клавіатурі клацав? Га? Чи може ти вірний УПЦ КП тільки на Паску і на Різдво? А я був на вечірній у Свято Михайлівському храмі, де було півхраму людей. А завтра буде биьком набито. То ти хочеш скаати цим всім людям чемодан, вокзал, Росія? Забагато на себе береш, друже))))
04 Грудня 2016, 15:40
і знову маніпуляція фактами - я звертався до сваящеників а не до Українців які самі розберуться хто вони є і якого вони роду...це дуже добре що вони прийшли до церкви помолитись на відміну від вас Київський Патріархат не забороняє ходити до церкви мп і не перехрещує і не перехоронює.
04 Грудня 2016, 17:07
Ти вище цитував писання&quot;один Бог,одна віра,одне хрещення&quot;. Але ж ти був хрещений в РПЦ? УПК КП невважає себе &quot;наслідницею&quot;РПЦ,хіба не так?
04 Грудня 2016, 17:59
причому тут хрещення до патріархату??)розсмішили зі всією повагою до вас.)).є формула хрещення людина хреститься (в імя Отця Амінь Сина амінь і Святого Духа Амінь. Амінь. Амінь.) це формула хрещення...де тут прилеглість людини до московського чи київського патріархату..?коли незаконно московське ханство анексувало київську митрополію ..хіба перехрещували??чи після революції ..чи після приєднання західно українських земель..звичайно ні ((є один Бог одна Віра одне Хрещення))ми православні християни... а як що нас завтра захоплять наприклад поляки)) то що наші діти залишуться поляками до смерті бо вони там хрещені))це заїздженні ярлики які немають ніякого оправдання
04 Грудня 2016, 18:24
Ми знаємо, що істина тільки у Бога...Я вважаю, що Бог, навряд чи буде питати до якої Церкви ми ходили. Йому буде байдуже, ким ми себе вважали, римо-католиком, греко-католиком, протестантом, православним тої чи іншої патріархії, тощо... Бог, буде судити нас за нашими ділами, вчинками, і питати у нас буде про те, чи виконували ми Його заповіді. Найстрашніше те, що наприкінці світу Антихрист (прости, Господи, що згадую його), буде у всіх Церквах. І лише одиниці не підпадуть під його владу та вплив. Ми твердо знаємо, що наша віра православна і спасіння тільки у ній. Але поважаємо ми Церкву будь яку - і православну, і католицьку...Але ось, коли я хочу висповідатись, а мені кажуть, що я не з тої парафії, і, то вибачте мене, - хіба в таких словах є хоч крапля християнства і любові???я прекрасно знаю що це залякування людей політична технологія по втриманню парафій рпц Ні, я нікого не засуджую, бо поважаю всі християнські конфесії. Але найбільше я поважаю і люблю Бога! І я заходжу до різних храмів, які трапляються по дорозі мого життя. Мені байдуже який це патріархат, і кому вони підпорядковуються. Храм - це дім Отця Небесного. Я молюсь до Нього. <br/>І молитися я буду українською мовою! І вже точно не за &quot;царя батюшку&quot; чи &quot;великого господина&quot;. І, безперечно, помолюсь за Україну . <br/>У своєму житті я часто зустрічався з &quot;неоднаковими чи різними&quot; підходами священиків різних віросповідань до одних і тих самих проблемних питань. Навіть між ними немає однакового розуміння догм та немає однакових відповідей навіть на прості життєві питання Бог завжди наверне на дорогу істину!<br/>Коли у Вашому житті будуть складні релігійні питання, покладайтесь на Бога, запитуйте у Нього, і Він підкаже Вам, внесе у Ваше серце правильну відповідь. Ви це відчуєте. Моліться, і будете почуті.<br/>І головне. Якщо називаєте себе християнами, то любіть один одного. <br/>Якщо не можете і не хочете, то чи християни Ви?
04 Грудня 2016, 22:48
&quot;Голодомор - это было вразумление, усмирение со стороны Господа нашей гордыни, которая восстала против себя самого, против бытия человека. Есть такое украинское выражение, немного вульгарное - катюзi по заслузi. Мы получили то, что заслужили&quot;
05 Грудня 2016, 00:51
тут, хто кого захопив? Хрещення може бути тільки від християнина, а не від язичника. Це ви насмішили))). Це те саме що доказувати, що язичник став християнином тільки тому що його хрестив інший поганин. Хрещення іде від Господа і передана Апостолам, а від апостолів до митрополитів. Хто знаходиться поза православ'ям не може статись, хоч він і хрещений. Бо людина для спасіння Господом Ісусом потребує нетільки хрещення, а й інших благодатний таїнств. <br/>Щодо канонічних територій. Так звана КП не може впливати, бо вона знаходиться поза православ'ям. Це претензії в середині Єдиної Помісної Православної Церкви. Між Вселенським та Московським канонічними патріархатами. Адже ці патріархати є тією самою Єдиною Православної Церквою. Це прості адмінспори. Не може в Христа бути два тіла. Що таке Церква, згідно Писання- Тіло Христове. Неважливо як ПЦ називається, чи Сербська чи Російська. Хто поза Церквою той або розсольник, або сектанти і т. д. <br/>Так я згідний, що тепер склалися такі історичні умови, що питання в Україні Автокефалії перезріло, адже неможе та людина яка іменує себе Патріархом, називатись отцем і не засуджувати анексії і т. д. Але це має бути в канонічний спосіб!
05 Грудня 2016, 00:53
Не статись.
05 Грудня 2016, 01:55
З чого ви дивуєтесь, все правильно сказав. Всі нещастя, які отримує людина чи цілий народ- це або покарання за гріхи, або випробування для підкріплення і зміцнення віри. Онуфрій же не виправдовує і не схвалює у своїх словах голодомор, і не заперечує його, а просто пояснює, зі своєї точки зору, причини його виникнення. А що ви хочете сказати, що цю війну ми не заслужили? Сказати, що ми білі і пухнасті, буде лукавством. Серед нас куча заздрісників, ледарів, які тільки ганять когось за його здобутки і чекають манни небесноі. А що не так? Мені здається, що навіть коменти на цьому сайті є яскравим цьому підтвердженням. І боюсь, що навіть наші друзі іноземці це починають розуміти, або вже давно зрозуміли. Бачите МВФ вже не спішить нам грошики давати. Ми ж навіть ворожнечі між собою не можемо припинити. Вважаю, що перш, ніж вважати себе жертвою чогось, необхідно спочатку переконатися, що самі цього не спричинили, самі до того не довели, а от до цієї війни довели ми самі. Ні, не майданом, а наприклад тим що більше 50% нас дуралєів українців голосували за зека Януса, який і продав нашу державу ворогу, а зараз ті ж українці нарікають на ситуацію в країні. Раніше треба було думати, своїми ж руками все спричинили. Що можна було чекати від бандита, на що вони надіялися? Так що поки не припинимо ворожнечі, поки не перестанемо одне одного ганити, поки не перестанемо жити за принципом &quot; моя хата скраю&quot; не закінчиться війна. І хватить вже вішати один одному ярлики. Так що, вірянин, хочеш миру, перестань тут бризкати історією, менше ненависті, кінець кінцем Путін - це не всі росіяни, а Кіріл - це не вся церква, хоч вони тимчасово відповідно керують
05 Грудня 2016, 02:28
Шановний прихильник руського міра ))..не буває такого поняття як язичницька церква..Церква буває тільки одна Христова( єдина соборна апостольська)символ віри<br/>.Власне що таке язичництво? Язичництво — первісна релігія східних слов'ян, сутність якої полягала в обожненні сил природи й культі предків. Єдиним найвищим богом. богом«громовиком», був Перун.))))))))))<br/>Свята Соборна і Апостольська Церква є Церква Єдина, є цілісний містичний організм – Тіло Христове. … Оновлена, безгрішна і обожнена людська природа, що перебуває у Христі та отримує від Нього нове життя, і є Єдина Церква. Єдність Церкви, є аксіома вчення про Церкву, самозрозуміла кожному християнину». Мета Церкви – єднання людини з Богом. «Сутність Церкви можна виразити одним словом – єдність».<br/>У зв’язку з цим ми відкидаємо будь-які спроби видати адміністративну єдність з певним визнаним церковним центром, як головну умову визнання належності до єдиної Христової Церкви. Приналежність Київського Патріархату до Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви визначається правильним і православним сповіданням істини, переданої Господом Ісусом Христом через Апостолів всім, хто вірує в Нього, а не адміністративною єдністю з Московським або іншим Патріархатом. Всі, хто належать до Київського Патріархату, належать до істинної Христової Церкви – в першу чергу в силу того, що Київський Патріархат визнає та сповідує словом і діянням ту саму православну християнську віру і ті самі істинні догмати, що і вся Повнота Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви. Ніким не доведено, що у Київському Патріархаті проповідується не єдине для всієї Православної Церкви віровчення, а єресь. Навпаки, чільний представник Московського Патріархату митрополит Смоленський Кирил у своєму листі до глави УГКЦ кардинала Любомира Гузара, опублікованому 10 липня 2006 р., визнає, що громади Київського Патріархату на Львівщині (а відтак – і всі громади) є «православними за віросповіданням». Київський Патріархат категорично відкидає спроби приписати йому сповідання якоїсь іншої «Церкви», паралельної з існуючою Вселенською Христовою Церквою. Ми визнаємо, що, відповідно до Священного Писання і Символу віри, Церква Христова є тільки одна і єдина, до якої належать усі Помісні Православні Церкви, в тому числі УПЦ Київського Патріархату, як одна з них. Видимою ознакою незмінності цього сповідання є те, що Предстоятель Київського Патріархату за кожною Божественною літургією поминає в належному порядку імена та титули всіх діючих Предстоятелів інших Помісних Православних Церков, окрім Патріарха Московського, як винуватця розколу Української Православної Церкви.(ЦИТАТИ З КАНОНІЧНОГО ПОЛОЖННЯ УПЦКП) Зараз Київський Патріархат очікує визнання автокефалії з боку Константинопольської Матері-Церкви, до якої в статусі
05 Грудня 2016, 02:40
війна тому там.. бо люди перестали шанувати там свою мову. культуру. історію .церкву.......і прийшли інші і заставили шанувати чужу мову культуру історію церкву..і все правильно... ми самі в тому винні бо незнаємо хто ми є холопи чи Українці..а ви чекайте на милість царя батюшку..а саме історія учить.. що милості немає.і не буде якщо ми не будемо господарями свого дому
05 Грудня 2016, 03:42
належить до УПЦКП неналежить до Церкви, адже ніяк ця &quot;церква&quot; не з'єднана з іншими Церквами ні умовно- адміністративно ні містично через Євхаристію. Жодна з канонічних Церков УПЦ КП церквою невважають. А вважають розколом.
05 Грудня 2016, 03:49
Голодомор був однією з ланок репресивної машини більшовицької влади, яка взяла на озброєння ідеологію побудови світу на нових засадах ­ без Бога та Його морального закону. Проголошуючи благо народу головною метою, насаджуючи свій рай на землі, богоборці насправді засіяли її людськими кістками і окропили річками сліз. ... Такий лад приречений на самознищення, ­ говорив Блаженніший Митрополит Володимир про страшні події 1932-­33 років. Нині, перебуваючи біля Гробу Господнього та Святої Голгофи Христа Спасителя, підносимо молитви за всіх, кого забрав Жовтий князь у ті страшні роки. Будемо достойно берегти пам’ять про мучеництво мільйонів українців. <br/>Два Блаженніших, а такі різні думки?
05 Грудня 2016, 11:45
Розкол в УПЦ повторився через двадцять років: тоді усували Філарета, тепер було усунуто— Владимира..незважаючи на заборону глави Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) тепер покійного Володимира..(царство йому небесне)мтрп Володимир справді прагнув перед смертю а бо хо чаб запустити цей процес обєднання ..нажаль його було насильницьким методом усунуто ..невідомо що йому там кололи і як лікували..безпосередньо тем замішені спец служби держави агресора (на даний момент відкрито кримінальну справупоживемо побачимо))
05 Грудня 2016, 11:51
вивчіть якусь іншу мандру-на це питання є грунтовна відповідь вище..мені нагадує ваш спор дурак - сам дурак)))
05 Грудня 2016, 12:34
навіщо вішати ярлики??адже це саме МП відверто агітував за яника, памятаю як в тих самих Рожищах в церкві МП...чого не було помічено в КП ,ну було це
05 Грудня 2016, 15:25
Насмішив. )))))&quot;Пам'ятаю &quot;. Ти хто такий?
05 Грудня 2016, 17:01
Скажіть прямо, коли і хто там агітував. Не було такого, не обманюйте
05 Грудня 2016, 17:08
А ви що всюдисущий? Одночасно перебуваєте в двох церквах і знаєте, те агітують, а де ні? А може в КП агітували, поки ви були в МП? Хтось ляпнув таку дурню, а ви підхопили. Отець Петро ніколи не говорить про політику в церкві і не обговорює ніяких політиків, ні місцевих, ні державних. Не грішіть наклепом, що ви пам'ятаєте, як хтось плітки пускав чи самі чули? Скажіть, да я був і чув від батюшки те і те, казав голосуйте за Яника, бо він класний, але ви ж цього чути не могли)))))
05 Грудня 2016, 19:09
що справді не агітував???вся патріархія мп тоді агітувала ..... молодець от Петро
05 Грудня 2016, 19:56
по-перше, Московський Патріархат, як уже не раз згадувалось, не має жодного канонічно-правного документу, який би підтверджував законність його юрисдикції над Українською Церквою. По друге, Церква, що доти була екзархатом РПЦ, на підставі канонічного права (34-те Апостольське правило, 6-те правило І Вселенського Собору, 17-те правило IV Вселенського Собору) легітимним рішенням свого Помісного Собору в листопаді 1991 року оголосила про свій вихід з-під юрисдикції Московського Патріархату та створення незалежної від нього Української Православної Церкви. Що стосується Харківського Собору 1992 року, який був проведений Московським Патріархатом на чужій канонічній території. Знову ж, двічі чужій: по-перше, з причини неканонічності її привласнення, а по-друге, тому що де-факто самостійна Українська Церква в Україні вже існувала і цей факт був доведений до відома Московського Патріархату. Отже, проведення Харківського Собору та поставлення на ньому ще одного ієрарха, а, власне, — створення ще однієї Української Церкви на цій території — є грубим порушенням 8-го правила І Вселенського Собору, що гласить: «Хай не буде два єпископи в одному граді....по трете не може бути церква в церкві як упц мп у мпц.отже канонічність московського патріархату в Україні під сумнівом
05 Грудня 2016, 19:59
Ну як ви собі це уявляєте? Вийшов і каже: голосуйте за яника чи там мені подобається яник. Чи в проповіді виділяв цій темі місце, чи службу зупиняв і агітував? Чи листівки з пропагандою роздавав? Повторюю ще раз Петро ніколи про політику і якихось окремих політичних осіб в церкві не говорить. І гарантую, що не знайдеться ні одного рожищанина, який таке чув. Хіба що наклепщики. Я роками відвідую цю церкву, кожну неділю і всі свята по мірі можливості. Да є серед парафіян наших старічкі, які хочуть до росєі, вони може про це між собою говорять, але це їх справа. Наш священик таким не займається. І до речі, моя мама розповідає, що коли він прийшов священиком у цю церкву десь 25 років тому то пропонував парафіянам, що може служити і українською,як до речі робить Степан, але прихожани самі цього не схотіли. Як ви взагалі можете говорити що вся патріархія тоді агітувала, ви що опитування проводили чи всі наші храми обходили. Не можна всіх гребсти під одну гребінку.
05 Грудня 2016, 20:18
Українська Православна Церква Київський Патріархат є Помісною Православною Церквою, яка звершує своє служіння в Україні для віруючих усіх національностей.<br/>На сьогодні єпископат УПЦ Київського Патріархату налічує близько 40 архієреїв, в Україні діють понад 4000 парафій, об’єднаних у 29 єпархій у всіх областях нашої держави.<br/>Плідно функціонують Київська, Львівська та Волинська Православні Богословські Академії, семінарія у Рівному, Богословський інститут в Івано-Франківську, Теологічне відділення Філософсько-Теологічного факультету Чернівецького Національного Університету.<br/>За соціологічними опитуваннями Київський Патріархат користується підтримкою понад 15 мільйонів чоловік дорослого населення України (для порівняння – Московський Патріархат в Україні підтримують близько 9 мільйонів чоловік). кажете не визнанні )))? бог дає благодать і благословення і все твориться по волі божій адже правда завжди переможе
05 Грудня 2016, 20:36
я ніколи не ганив отця Петра ..він хороший священник...нехай бог помагає йому на його пастирській ниві..де в чому я беру приклад від ньго хоч він священник мп
06 Грудня 2016, 02:44
Ось статистикаhttp://risu.org.ua/ua/index/resourses/statistics/ukr2012/47891/
06 Грудня 2016, 02:50
На, як ти стверджуєш,15 міліонів, аж 211 !!!монахів і монахинь.Чого б це? <br/>http://risu.org.ua/ua/index/resourses/statistics/ukr2016/63055/
06 Грудня 2016, 10:53
статистика)) (СТАНОМ НА 1 СІЧНЯ 2012 Р.)...перезапустись))
06 Грудня 2016, 10:58
ну і в чому відрізняється моя статистика від твоєї)))
06 Грудня 2016, 10:59
я бачу ти бідний спати не можеш))щось тебе муче може нечистий покайся))
06 Грудня 2016, 14:27
Статистика в другому посиланні на 2016!Читай уважно! . На 211 монахів 67 монастирів. Питання чому в цю &quot;благодатну&quot; &quot;церкву&quot;Упцкп не пішли монахи? Коли в УПЦ на 207 монастирів майже п' ять тисяч монахів. І понад 12000 тис парафій. Це як в рожищенському районі в с. Сокіл монастир є, а монахи живуть в здається в с. Жабка. На папері парафія чи монастир є, а фактично нема. Це називається фейк.
06 Грудня 2016, 17:01
Тебе бачу нічого не мучить,спиш &quot;сном праведника&quot;.))) Ти вже &quot;святий&quot;,можеш навіть на вечірні служби не ходити. Коли будеш возноситись на небо?))))
06 Грудня 2016, 18:37
.Я бачу в тобі говорить єгоїзм. самолюбство гординя.Ти вже починаєш видумувати без жодного підтвердження))) Бог зна що,))лише щоб виправдати себе та своє самолюбство..))..Дані взяті із державного реестру .ЄДПУ .Я буду розумніший ...Я припиняю переписку щоб не зашкодити твоему здоровю ...сходи до психолога або до доброго священника до свовіді..
06 Грудня 2016, 19:56
Ти не виправдовуйся, а скинь посилання . Як тобі добре, що в тебе нема таких гріхів. Навіть нікуди непотрібно ходити. Не до психолога ,не до священства .
06 Грудня 2016, 22:16
На рахунок монастиря в селі Сокіл, звідки така інформація, що монахи живуть в селі Жабка чи в іншому селі. Цей монастир заснований не тільки на папері ще в 2011 році і по цей день проживають там монахи і ніколи ніхто з них не жив в іншому місці. Але так сміло видавати таку інформацію за правдиву - багато, що говорить про Вас і про те, що все остальне, що скажете також під сумнівом правдивості. Ви готові швидко сприймати і вірити краще фейку ніж правді. Ну тепер люди будуть правильно сприймати Ваші слова...
07 Грудня 2016, 18:58
Де посилання на статистику?
07 Грудня 2016, 20:39
http //svdh.dp.ua/index.php?opti<br/>Де сайт цього монастиря?
07 Грудня 2016, 21:17
На Волині чоловічий монастир в селі Сокіл наймолодший серед існуючих монастирів. Ще на початку заснування цього Свято-Успенського чоловічого монастиря був офіційний сайт, але так, як ще досі, там ведеться на місці будівництво монастирського корпусу і реставрація храму, то немає кому і немає потреби утримувати цей сайт, оскільки чисельність по милості Божій поки: ігумен Яків, ієромонах Іпатій та послушание Дмитро. Є тільки офіційна сторінка на фейсбуці: https://www.facebook.com/Свято-Успенський-чоловічий-монастир-с-Сокіл-УПЦ-КП-1544056545887677/
07 Грудня 2016, 23:33
&quot;Статистика в другому посиланні на 2016!Читай уважно! . На 211 монахів 67 монастирів. Питання чому в цю &quot;благодатну&quot; &quot;церкву&quot;Упцкп не пішли монахи? Коли в УПЦ на 207 монастирів майже п' ять тисяч монахів. І понад 12000 тис парафій. Це як в рожищенському районі в с. Сокіл монастир є, а монахи живуть в здається в с. Жабка. На папері парафія чи монастир є, а фактично нема. Це називається фейк&quot;<br/>Гадаю,треба статистику оцінювати не кількістю, а якістю. Нести в світ світло Христове своїм життям і прикладом для наслідування, а не руській мір, який не будує, а руйнує Україну зсередини, ще й Церкву ділить, налаштовує світове Православ'я на розкол. Прикладів з останніми подіями самі знаєте, як зараз світове Православ'я сприймає російську церкву.
08 Грудня 2016, 00:11
&quot;Статистика в другому посиланні на 2016!Читай уважно! . На 211 монахів 67 монастирів. Питання чому в цю &quot;благодатну&quot; &quot;церкву&quot;Упцкп не пішли монахи? Коли в УПЦ на 207 монастирів майже п' ять тисяч монахів. І понад 12000 тис парафій. Це як в рожищенському районі в с. Сокіл монастир є, а монахи живуть в здається в с. Жабка. На папері парафія чи монастир є, а фактично нема. Це називається фейк&quot;<br/>Гадаю,треба статистику оцінювати не кількістю, а якістю. Нести в світ світло Христове своїм життям і прикладом для наслідування, а не руській мір, який не будує, а руйнує Україну зсередини, ще й Церкву ділить, налаштовує світове Православ'я на розкол. Прикладів з останніми подіями самі знаєте, як зараз світове Православ'я сприймає російську церкву. <br/>Ну і покажу свеженький приклад ваших &quot;справжніх&quot; монахів: http://hvylya.net/news/digest/v-kievo-pecherskoy-lavre-prodayut-raskraski-s-vezhlivyimi-chelovechkami.html
08 Грудня 2016, 13:22
&quot;Хтось бачить калюжу і в ній черв'яків, а хтось зорі що відбиваються в ній&quot;:не пам'ятаю хто сказав, але в чому суть цієї книжки. Ти читав?
08 Грудня 2016, 14:42
&quot;Хтось бачить калюжу і в ній черв'яків, а хтось зорі що відбиваються в ній&quot;:не пам'ятаю хто сказав, але в чому суть цієї книжки. Ти читав?<br/>Українець ніколи не задав би такого питання. Тільки ярий патріот руського міра не розуміє, що тут такого, що в монастирях УПЦ МП продається російська пропаганда московитського армії, закликаючи захоплюватися не українською, а московитського армією, оскільки, тільки вони захисники вітчизни московії і тільки вони можуть врятувати Україну, щоб не стала незалежною від московії. І називають це, уявіть собі &quot;християнський подвиг нашого часу&quot;, убивати ато-ввів це подвиг розкласти щоб і зорова пам'ята допомогла засвоїти це надовго і з дитинства. Ще питання будуть? Ще хтось хоче доказати, що МП в Україні це УПЦ?...
08 Грудня 2016, 14:53
Якщо дійсно цікавить розкраска то її можна купити і в державі агресор <br/>https://www.ozon.ru/context/detail/id/4110356/
08 Грудня 2016, 16:50
Вы тупые верующие, ходите в церкви просто для галочки, а потом дальше делаете все грешное. Мы живем в стране-неудачников.
08 Грудня 2016, 18:19
http://uainfo.org/blognews/398664-kak-moskoviya-ukrala-istoriyu-kievskoy-rusi-ukrainy-doklad-doktora-istoricheskih-nhtmlauk....посилання
08 Грудня 2016, 20:14
Вы тупые верующие, ходите в церкви просто для галочки, а потом дальше делаете все грешное. Мы живем в стране-неудачников.<br/>Якщо віруючі тупі, тоді чому Вас цікавить життя &quot;тупих&quot; (Церкви)?<br/>Я хожу в храм не для галочки і коло всіх моїх знайомих нікого і взагалі ще не зустрічав і не бачив, щоб ходили для галочки. Те, що і віруючі грішать - це правда, але вони і каються. Гріх страшний не тоді коли грішимо, а коли згрішивши, не каємось. Ваше вибране ім'я 666, говорить про те, що Ви ще не готові чути серцем правду Христову і прийняти її
08 Грудня 2016, 20:25
http://uoj.org.ua/novosti/sobytiya/filaret-blagoslovil-provedenie-evrovideniya-v-sofii-kievskoy-v-obmen-na-vyselenie-uapts-video<br/>Щодо закликів чи нерозуміння чи захоплення якоюсь армією це твої особисті припущення. Ти не читав, але осуджуєш. По обгортці книгу ніхто не обговорює. Якщо це якась екстремістська література ,то я впевнений на 100% що вона була б зфотографована посторінково. А так це лише твої оціночні судження.
08 Грудня 2016, 20:27
Посилання вискакує 404
08 Грудня 2016, 20:27
Не ми, а ти!!!
08 Грудня 2016, 23:12
&quot;http://uoj.org.ua/novosti/sobytiya/filaret-blagoslovil-provedenie-evrovideniya-v-sofii-kievskoy-v-obmen-na-vyselenie-uapts-video<br/>Щодо закликів чи нерозуміння чи захоплення якоюсь армією це твої особисті припущення. Ти не читав, але осуджуєш. По обгортці книгу ніхто не обговорює. Якщо це якась екстремістська література ,то я впевнений на 100% що вона була б зфотографована посторінково. А так це лише твої оціночні судження&quot;<br/>Виставляючи на Україні свої улюблені московські передачі, про нібито цілком &quot;правильне, по християнськи викриття&quot;, це в дусі екстреміському і достойне передати Ваші дії в СБУ. Це не аргумент, шляхом лукавого, обманом, людину вивести на те, що сам запланував, і всі, хто погоджується з таким сатанинським методом - є діти сатани, це не осуд, це факт і слова нашого Господа, який говорив: сатана батько брехні і всі, хто обманює його діти. Ви привели цей метод як аргумент. Це можна зробити і з патріархом Кирилом, запропонувати йому тютюнову фабрику і алкогольні напої, що в його власності, розширити ще більше по сприянні влади без жодного податку і так далі, все, що тільки в голову взбреде, згідний він погодиться. <br/>А про книгу це тонесенька, в м'якій обложці про російську армію, там по силці все написано. Питання, навіщо українцям російську армію сприймати, як християнський подвиг нашого часу, ще й дітям?...
09 Грудня 2016, 01:48
http://uainfo.org/blognews/398664-kak-moskoviya-ukrala-istoriyu-kievskoy-rusi-ukrainy-doklad-doktora-istoricheskih-nauk.html
09 Грудня 2016, 02:12
із адептом русскорго міра спорити немає сенсу ..ця людидина зомбована до такої степені що якщо завтра батюшка скаже що земля тримається на трох слонах то він в це повірить...особливо їх потрібно ізолювати від дітей..адже діти це майбутне нашої держави України..Ми втратимо державу із таким підходом коли з малку буде зомбувати наших дітей секта гундяєва-наглядний приклад в тих книжечках...НУ ЯКЩО Я УКРАЇНЕЦЬ ЖИВУ В УКРАЇНІ СТОЛИЦЯ КИЇВ- ЗНАЧИТЬ Я ПРАОСЛАВНИЙ УПЦ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ-ЛОГІЧНО ТАК
09 Грудня 2016, 12:10
Якби Філарет був дійсно порядний,то він ніколи б не за яких обставин не сказав давай виженемо УАПЦ. Мав би сказати &quot;я так прийду і благословлю&quot;.<br/>Щодо книжки. Так дійсно книга про рос. армію,але видана 2008року. Чому ваш &quot;правдомовний священик&quot;сказав що там зображені &quot;вежливые люди&quot;. Які такі зелені чоловіки в 2008році? Так, можливо, ця розмальовка і продається,але Лавра є паломницьким центром і туди приїздять не тільки з Росії, а росіяни з інших країн. Тому там і продають таку літературу для російськомовних. Що взагалі робив священик УПЦКП в Лаврі? Може купував кулі для російських солдатhttp://raskolam.net/брат-одіозного-митрополита-упц-кп-ску/<br/>Я взагалі прослухав по радіо Культура книгу В. Білінського і не тільки цю. Це є РОМАН-ДОСЛІДЖЕННЯ!!!! А спростовувати роман -смішно. <br/>Про патріотичність УПЦ київського патріархату. Як взагалі в Криму він функціонує? http://www.religion.in.ua/29245-arxiyepiskop-upc-kp-kliment-za-zustrich-z-aksonovim-mene-mozhut-prityagnuti-do-kriminalnoyi-vidpovidalnosti.html
10 Грудня 2016, 00:00
слухай ти порядочний де ти бачив в Тернопільській обл російскомовних..давай ти Українець поїдь в Смоленськ і найди б хоча б одну книжку українською..бо туди приїзжають Українці.що ти тут баки забиваєш і перестань тут брехати і виправдовувати невиправданне..до чого-це (приїзжають росіяни тому і книжечки російскою)
10 Грудня 2016, 02:03
http://www.radiosvoboda.org/a/28165705.html<br/>Філарет порядний, бо навіть, коли лукавий його спокушав через пранкерів, він гідно пройшов випробування. Він далі відстоює інтереси Церкви, довіреного йому монастиря, щоб повернути у власність весь комплекс будівель знов у лоно монастиря, як єдиний комплекс, як колись воно і засновувалось для цього. Коли сатана спокушав святійшого, а саме: посприяти поверненню приміщень, взамін провести урочисте відкриття, не в храмі, а на площі Софіївський, Філарет поставив умови, якщо не будуть співати, то я благословлю. Тоді лукавий вирішив позначатися над майже 90-літнім дідом: а якщо там буде чи то чоловік чи то жінка, чи це не буде перешкодою із ним бути як співведучий. Філарет як чуємо до кінця не зрозумів сказаного погодився, перепитавши: чоловік? Нет не смущает. Сатани стиль з цього сміються словами: Філарета не смущає проводити у храмі євробачення з Кончитою
10 Грудня 2016, 02:10
Прошу прощения за Т9, пишу з планшета і спішу та й часом не помічаю як ставить свої слова.<br/>Філарет порядний, бо навіть, коли лукавий його спокушав через пранкерів, він гідно пройшов випробування. Він далі відстоює інтереси Церкви, довіреного йому монастиря, щоб повернути у власність весь комплекс будівель знов у лоно монастиря, як єдиний комплекс, як колись воно і засновувалось для цього. Коли сатана спокушав святійшого, а саме: посприяти поверненню приміщень, взамін провести урочисте відкриття, не в храмі, а на площі Софіївський, Філарет поставив умови, якщо не будуть співати, то я благословлю. Тоді лукавий вирішив познущатися над майже 90-літнім дідом: а, якщо там буде, чи то чоловік, чи то жінка, чи це не буде перешкодою із ним бути, як співведучий. Філарет як чуємо до кінця не зрозумів сказаного погодився, перепитавши: чоловік? Нет не смущает. Сатанисти з цього сміються словами: Філарета не смущає проводити у храмі євробачення з Кончитою<br/>Ну і наостанок також свіжа новина про РПЦ в Україні і їхнього смотрящого не допустити Єдину Помісну Незалежну Українську Православну Церкву <br/>http://www.radiosvoboda.org/a/28165705.html
10 Грудня 2016, 14:40
області є російськомовні, і книги також. А який в Смоленську монастир? Чи це так нема аргументів, аби поговорити? Ще раз, приїжджають росіяни не тільки з Росії, а Європи чи США і купують такі книги. Щодо Новинського, моя думка ,йому місце на нарах!
10 Грудня 2016, 16:39
От побудували тростянчуки храм РПЦ в Україні, назвали УПЦ МП. Цікаво, а що українського в МП? Патріарх? Той самий патріарх Кирил порушує апостольське правило і не допустить, щоб Україна теж мала свого патріарха. Мова? Ні, бо стверджують, що церковно-слов'янська мова повинна бути в храмі, бо так завели Кирил та Мефодій. Якщо цим рівноапостольним подвижникам поставити завдання перевести богослужбову літературу на зрозумілу мову, якою вони її переведуть? Правильно, українською (зрозумілою). Погляди мп-шників на ситуацію в Україні українські? Знову ні. <br/>http://www.pravoslavie.ru/28395.html; <br/>http://www.pravoslavie.ru/80748.html; <br/>http://antifashist.com/item/mitropolit-onufrij-ne-prognulsya-pered-veteranami-ato.html<br/>http://wz.lviv.ua/life/171570-batiushka-znevazhyv-ostanniu-voliu-materi-vidmovyvsia-ii-pokhovaty <br/>http://m.obozrevatel.com/politics/56197-sotsseti-o-zayavlenii-onufriya.htm<br/>http://t-34-111.livejournal.com/526291.html
10 Грудня 2016, 17:28
Якщо о. Петро приїде в Сретенский монастир і спитає чи немає у них, хоча б, розкраски про християнські подвиги української армії, бо він українець і приїхав з України. Питання: чому немає, ніколи не буде і багато, що нового у відповідь він почує про себе
10 Грудня 2016, 17:31
Ну і прохання, прислухатись до редакції, не сперечатись, поважати думку іншого, не переходити на особистість та не відхилятися від теми...
10 Грудня 2016, 18:26
мав на увазі смольний монастир опечатка
10 Грудня 2016, 23:56
УПЦ КП створили таку розмальовку,щоб прославляти українську армію?
11 Грудня 2016, 00:12
Мова служіння Богу церковно-словянська, тому що більшість слов'янських країн де є православ'я нею служить. Хоча є дуже багато храмів в УПЦ де служиться українською та румунською мовами. Все залежить від громади. В нас в Рожищах служать змішано. Недільне Євангеліє та деякі молитви читають українською. О. Петро навіть розрішительні молитви по десяти заповідях Божих читає українською в перекладі Філарета 1990 чи 1991роки, про це мало хто знає. Так ще тоді м. Філарет дійсно багато зробив перекладів яких як я і писав ніхто не відкидає. Але ці переклади він зробив до розколу.
11 Грудня 2016, 00:23
Ще раз наголошую, непотрібно всіх стригти під одну гребінку. Церква не партія. Кожен може виражати свої погляди. Якщо кпешники в Криму зрадили і прийняли паспорта Рфії і переєстрували свої громади це ж не значить що всі зрадники? Чи я помиляюсь?
11 Грудня 2016, 01:24
що ж то таке сучасна богослужбова мова, т. зв. мова церковнослов`янська. У нас часто кажуть, ніби це мова старослов`янська, мова Кирила й Ме-фодія, а тому її треба конче зберігати в Церкві. Історія цієї мови показує, що це зовсім не так.<br/>Перші Богослужбові Книги та Книги Св. Письма переклали нам з грецької на живу слов`янську мову Св. брати Кирило та Мефодій іще десь у половині ІХ-го віку. Це була мова, яку з дитячих своїх років знали Св. Брати, — жива болгарська мова з околиць м. Солуня, батьківщини Кирила й Мефодія. Ось ця болгарська мова, докладніше — жива солунська говірка македонського наріччя IX віку й зветься старослов`янською мовою.<br/>Старослов`янська мова, як мова болгарська, не була в нас в Україні зовсім зрозуміла вже в час нашого офіційного схрещення в Х-му віці. А з часом вона в нас застарілася й ставала все більше незрозумілою. Щоб цього не було, уже в старовину завжди потроху змінювали незрозумілі болгарські слова на свої зрозумілі, і цим церковна мова сильно відсвіжувалася. Так, наприклад, так зв. Галицька (з м. Галича) Євангелія 1144-го року має дуже підсвіжену мову. Те саме треба сказати про Новий Заповіт у перекладі Митрополита Київського й усієї Руси Олексія 1355 року (т. зв. Чудівський Новий Завіт).<br/>Ці два процеси в житті старослов`янської мови, — процес її застаріння й забуття в народі, а<br/>з другого боку процес її підсвіження заміною незрозумілого на зрозуміле, — ці два процеси ніколи не спинювалися в Українській Церкві, а в кінці допровадили до того, що в віках ХІІ-ХІИ постала нова церковнослов`янська мова, що мало вже була подібна до мови старої слов`янської.<br/>Напочатку в нас панувала ідея, що мовою літературною мусить бути тільки мова церковна, але з половини ХУІ-го століття в Україні появляється зовсім інша ідея, — що літературною мовою мусить бути жива народня мова. Це була зовсім революційна ідея, яка сильно й глибоко вплинула на українську духову культуру.<br/>Ось тому в Україні ще з ХУІ-го віку потроху розвивається, особливо ж з віку ХУІІІ-го, одна від однієї незалежні, мова церковна та мова літературна, і кожна йде своєю дорогою. Через це дуже скоро церковна мова стала в нас не зовсім зрозуміла навіть для Духовенства, а нова літературна мова виросла в нас без помітнішого впливу мови церковної.<br/>Зовсім інший процес ішов у Росії, — протестантський рух у XVI-му столітті її не захопив, і вона зовсім не знала нової ідеї, яку тоді поволі прийняла вся Європа, а з нею й Україна, — щоб літературною мовою ставала жива народня мова. Росія полишилася аж до початку XIX ст. при старій ідеї, що літературною мовою мусить бути мова церковна, а для цього вона невпинно, особливо в ХУШ-му столітті, підсвіжувала свою церковнослов`янську мову, замінюючи незрозумілі старослов`янські слова та форми на зрозумілі російські. І тільки в ХІХ-му столітті Росія повно зрозуміла вагу й силу нової ідеї, яку Україна помалу приймала ще в ХУІ-му віці, — щоб літературною мовою була мова жива народня.<br/>Ось таким чином трапилося, що російська літературна мова органічно виросла на мові церковній, а тому російський інтелігент ще й тепер таки не зле розуміє свою церковну мову.<br/>За ХІХ-те століття Св. Синод став сильно виправляти мову Богослужбових Книжок, усе<br/>* Проф. Іван Огієнко: Українська мова XVI ст. Варшава, 1930р., том 1520ст., том II 192ст.<br/>наближаючи її до мови російської, робив він це тихо, ніколи не скликаючи для цього церковних Соборів, — обходився при помочі т. зв. справ-щиків, що були при Синодальній Друкарні в Москві. Справщиками все були чисті росіяни, і вони завжди нахиляли новослов`янську богослужбову мову до російської.<br/>Ось тому правильно пише світової слави академік ВЛгіч: &quot;Російська літературна мова із усіх слов`янських мов найближча до церковнослов`янської по кількості однакових слів. Павутиння останньої на протязі віків ніде не защепи-лося так сильно, ніде не пустило такого глибокого коріння в мову народню й літературну, як у Росії„ (&quot;Рассуждения юго-славянской й русской старины&quot;, 1895 р., ст. 377).<br/>Цією новою церковнослов`янською мовою, що з часом стала в Росії просто архаїзованою російською мовою, за ХУІІІ-ХІХ століття російський Синод поскладав багато нових Молитов, Акафістів, Служб Святим та Житій їхніх і тдн. І так постала нова ніби &quot; церковнослов`янська „, а в істоті своїй просто архаїзована російська мова, що з мовою старослов`янською має не багато спільного. Коли б Кирило й Мефодій почули цю мову, вони б мало зрозуміли її...<br/>В російській Церкві звичайно панувала аж надто виразно російська вимова богослужбового тексту, а це робило &quot;слов`янську мову зовсім російською, напр. Господі, памилуй! І Російський Синод не один раз наказував Духовенству не московщити церковно-слов`янської мови, але це не помагало. І 28-го березня 1862-го року Св. Синод знову видав наказа, і підтвердив Духовенству „читати в Церквах благоговійно, а слов`янських слов не вимовляти по-російському (&quot;славянских слов не произно-сить русским наречием&quot;).<br/>Світової слави російський учений філолог академік Ф.Фортунатов так пише про сучасну російську церковнослов`янську мову: &quot;Сь теченіемь времени старославянскій языкь обра-<br/>• Я. Ивановский: Обозрение церковно-гражданских узаконений по Духовному Ведомст. Спб. 1900 рік ст 139.<br/>тился у нась в тогь искусственный искаженный языкь, который употребляется теперь вь Богослужении й называется церковнославянскимь языкомь. Не смешивать сь зтимь ломаннымь языкомь древний церковнославянскій языкь,, (див. його &quot;Лекцій по фонетике церковнославянскаго языка„, Спб., 1919 р., ст. 2).<br/>Так само й російський славіст кн. Н.Трубецкой зве сучасну церковнослов`янську мову &quot;штучною від самого початку„, зве її &quot;навіть для свого часу дуже перестарілою„.<br/>Отож, наука встановила, що сучасна богослужбова церковнослов`янська мова — це зовсім не мова старослов`янська, це зовсім не давня мова Кирила й Мефодія, — це часто просто архаїзована російська мова.
12 Грудня 2016, 00:26
чому тоді коли дивитись наприклад польські служби на ютюб там служать такою самою мовою як і в нас в Рожищах? Совпадєніє - не думау?
12 Грудня 2016, 14:29
поляки служать польскою вони римо-католики..хіба що російска пц на територїї порльщі де проживають росіяни..відповідь ваша не переконлива
16 Грудня 2016, 17:21
В Польщі є Православна Польська Церква і служать там церковнословяннською. А в більшості там поляки українського походження.
28 Грудня 2016, 16:11
що ти тут втираєш що поляки служать церковно словянскою...звичайна брехня адепта русского мира