ФАПи та школи: що болить людям у селах Рожищенського району
Кандидат у народні депутати Вячеслав Рубльов проти закриття шкіл. Свою позицію він ще раз озвучив, оглянувши загальноосвітні заклади у селах Квітневе і Береськ Рожищенського району. Ці школи районні чиновники планували реорганізувати чи закрити.
«Діти – це головна інвестиція держави у своє майбутнє», – наголосив кандидат у депутати. Тому він, як і нині діюча народна депутатка Ірина Констанкевич, готовий відстоювати кожен навчальний заклад.
У школу села Квітневе першого вересня прийде 27 дітей, зазначає директор закладу Василь Луців, показуючи кандидату у депутати відремонтовані класи та коридори. Тут ще чути запах свіжої фарби, школа практично готова до нового навчального року.
«Навіть ці 27 дітей мають отримувати освіту тут і вже, а не думати, як добратися до школи по бездоріжжю у дощ чи хуртовину. Коли закривають школу, село починає гинути. Я категорично проти цього!» – підкреслив Вячеслав Рубльов.
У Береській ЗОШ нещодавно відремонтували систему опалення, уже теж встигли зробити поточний ремонт.
«Потребує ремонту і заміни вікон на енергозберігаючі спортивний зал школи», – піднімає перед кандидатом проблемне питання директорка закладу Галина Костюк. Вячеслав Рубльов переконаний, що проблему реально вирішити спільними зусиллями обласної та районної рад. Буде звернення про допомогу – буде і реагування.
У невеличкому селі Кияж люди чекали на кандидата у народні депутати Вячеслава Рубльова біля клубу.
«ФАПу в селі немає. Люди у нас переважно похилого віку. Ні тиску виміряти, ні послухатись, ні консультації, ні першої необхідної допомоги отримати ніде», –бідкаються одразу кияжці. Відсутність фельдшера у селі найбільше болить селянам.
«Медична реформа у моєму розумінні – це не закриття ФАПів та амбулаторій, реформа – це коли ФАП і амбулаторію забезпечують усім необхідним: глюкометром, тонометром, пакетом найпотрібніших ліків. Щоб, якщо не дай Бог щось станеться, місцевий медик зміг стабілізувати хворого і доправити його в лікарню. Потрібна програма підтримки медичної галузі на державному рівні. І наша команда «Слуги народу» буде над цим працювати», – зазначив Вячеслав Рубльов.
«Знаю хороші приклади самоорганізації населення. У Затурцівській ОТГ зберегли усі первинні медичні заклади, взявши їх на баланс сільської ради. І, навіть у селі, де живе 50 людей, відкрили ФАП. Таким має бути підхід, з думкою про людей», – додав він.