Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Золотиста картопляна нематода на корінні картоплі
Золотиста картопляна нематода на корінні картоплі

У селі Малинівка запровадили карантинний режим

14:44 28.06.2019
7486

Розпорядженням голови Рожищенської районної державної адміністрації від 26 червня запроваджено карантинний режим по золотистій картопляній нематоді на території села Малинівка Рожищенського району.

Про це повідомили у Рожищенській РДА.

Карантинний режим запровадили на площі 0,2738 га земельних ділянок ФГ «Розсадник Новосад».

Документом затверджені заходи щодо локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – золотистої картопляної нематоди. З метою локалізації та ліквідації вогнища нематоди необхідно дотримуватись агротехніки вирощування в карантинній зоні, сівозміни у виявленому вогнищі (висівання культур, що не пошкоджуються нематодою).

Довідково: золотиста картопляна нематода (лат. Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens) – вузькоспеціалізований вид, який паразитує на коренях картоплі і томатів, уражує інші рослин з родини пасльонові. В Україну золотиста картопляна нематода була завезена у 1961 році. Розвиток картопляної нематоди відбувається в коренях рослини-господаря. Хворі рослини утворюють не чисельні слабкі стебла, які передчасно жовтіють. Бульб утворюється мало, вони дрібні, а іноді зовсім відсутні.

Картопляна нематода значної шкоди завдає на ділянках із скороченою спеціалізованою сівозміною, де картопля вирощується беззмінно або повертається на попереднє місце на другий-третій рік. Втрати врожаю можуть складати 30-80%. Крім прямих втрат, є втрати, що зумовлені забороною або обмеженням перевезення продукції із зон зараження, оскільки картопляна цистоутворююча нематода є об'єктом зовнішнього та внутрішнього карантину (Вікіпедія).

Коментарі
15 вересня
Сьогодні
Вчора
13.09.2019
12.09.2019
11.09.2019
10.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин