У Рожищі буде 3 пункти для роздільного збору сміття

08 Жовтня 2016, 18:42
3299

У пʼятницю, 7 жовтня, в приміщенні Рожищенської міської ради відбулася презентація проекту «Підвищення екологічної свідомості мешканців міста Рожище шляхом розбудови відповідної вуличної інфраструктури та проведення інформаційної, роз’яснювальної та агітаційної кампанії щодо покращення благоустрою вулиць міста».

Експерт Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН Петро Лавренюк зазначив, що проект саме Рожищенської міської ради, серед багатьох інших, став переможцем обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив, що проводиться Волинською обласною радою та співфінансується за рахунок коштів обласного бюджету (обласна рада виділила 100 тисяч гривень, а місто з свого боку - 30 тисяч гривень, - авт.).

Як зауважив експерт, успішність проекту залежить в першу чергу від самих рожищан, які мають розуміти, що від того, як кожен буде сортувати сміття у себе вдома сьогодні, залежить, яким навколишнє середовище буде завтра. А також ознайомив присутніх із умовами проекту та перспективами.

Як повідомив керівник КП «Дільниця благоустрою міської ради» Юрій Міщук, в Рожищі буде встановлено 3 пункти по роздільному збору сміття.

«Незабаром встановим три пункти по роздільному збору сміття по вулиці Незалежності біля будинків 13а, 5 та 89 з спеціальними смітниками для пластику. Згодом контейнери для ТПВ з’являться по Незалежності 5, 12, 13, 22, 55,  58, 61, 67, 89 та 90, а також по вулиці Марка Вовчка, 16 та Гагаріна, 22 і 24. Металеві конструкції для огородження цих тринадцяти пунктів заввишки 2 метра вже змайстровано. Працівники дороблюють десять ящиків для ТПВ відходів, а з неділі зроблять ще три для збору пластику. Встановлюватиме пункти рожищенський приватний підприємець Андрій Куденчук, а ми робитимемо бетонну основу для них. Також цією програмою передбачається встановлення пʼяти урн, де саме вони стоятимуть, поки що не можу сказати», - поінформував присутніх Юрій Іванович.

«Підраховано, що 80% відходів можна переробляти при роздільному зборі сміття. Основою будь-якої переробки служить сортування. Відсортовуючи, наприклад, пластик, скло, макулатуру для переробки ми можемо зберегти природні ресурси та покращити екологію. Якщо громада підтримає такі починання, то можна буде розвиватися далі в цьому напрямку. Допрацювати цей проект і брати участь в інших», - зауважив Рожищенський міський голова Вʼячеслав Поліщук.

Зауважимо, що цей проект передбачає встановлення в місті ще й велостоянок.

Схема встановлення контейнерів з огородженням в місті Рожище
Схема встановлення контейнерів з огородженням в місті Рожище

 

Коментарі
08 Жовтня 2016, 21:46
А ви не могли виділити кошти хоч би на один сміттєві бак для цілого пятиповерхового будинку, що по в.Незадежності99а.....
09 Жовтня 2016, 00:53
А навіщо тоді з таким пафосом відмовлялися від ТРЬОХ сміттєвих баків. Може для того щоб потім у чужі двори сміття виносити по ночам?!! Туї посадили. То дождетеся, що з сусідніх будинків люди ваше сміття організовано повернуть у ваш же двір. І БЕЗ БАКІВ. НЕ НАГЛІЙТЕ!
09 Жовтня 2016, 01:12
Підтримую цю чудову ініціативу . Нарешті ми будемо розділяти як у Європі сміття. Мер вам респект.
09 Жовтня 2016, 03:22
Хватить своїх хвалити.своя рубашка ближче.вас як собак скажених треба на прививку...
09 Жовтня 2016, 03:52
Така ініціативна нова влада і міський голова...Ви там на откатах і на тендерах зовсім нічого немаєте???
09 Жовтня 2016, 04:09
роздільне сміття - це, певно, єдине, чим будемо схожі на Європу. Бо більше особливо чим похвалитися немає. Та й вони везуть своє сміття на переробні заводи, а у нас цікаво куди повезуть? Он вже львівське сміття по всій країні мандрує... Ну наше буде "європейське"-розділене, але туди ж на свалку....
09 Жовтня 2016, 10:39
дороги хай краще пороблять...ато дожились до ручки вже....
09 Жовтня 2016, 12:12
НАХ
09 Жовтня 2016, 13:15
"Все починається в житті з малого,з зернини хліб..." А проблема зі сміттям уже назріла і у нас і в Європі.Колись збирали макулатуру,склотару...А тепер усе в "кучу".Тож починання правильне!
09 Жовтня 2016, 13:17
Ще було б добре друкувати списки тих хто підкидає сміття в чужі ящики,або не платить.Особисто двох знаю,причому вони побудували гарні хати і мають гроші.
09 Жовтня 2016, 16:47
Не смішіть ось з такими нововведеннями. Нам до Європи ще довго не прирівнятися. Ну про який роздільний збір сміття можна говорити?? Не всі жителі міста ще навчилися кидати сміття до звичайних сміттєвих баків, не то що розподіляти його. Та й кому це треба. Морока це для людей, морока. Це ж, уявімо, не у всіх людей, які живуть в гуртожитках чи комуналках є можливість навіть поставити тих же три відра, щоб розділити це сміття в тих невеличких кухоньках. Зверніть краще увагу, на те, що робиться в місті. Їздять хто як хоче, не дивлячись ні на що, паркуються, взагалі немає що сказати, спиртні напої продаються біля кожної із місцевих шкіл. На що дивитеся дорогі Ви наші???
09 Жовтня 2016, 17:16
Правильно0008!
09 Жовтня 2016, 19:04
Читаєш тако коментарі і просто жахаєшся. Люди чи ви подуріли. Замість того щоб підтримати ініціативу, розказати знайомим загітувати сусідів ВОНИ ЩЕ БЛ..ТЬ НОСОМ КРУТЯТЬ. При чому тут Європа невже вам самим не хочеться жити в чистішому світі. Щоб діти приходили в ліс і не ставали спершу сміття навколо збирати бо навіть погратися немає де. Побільше б таких ідей. Але більшість наших людей вміє тільки обісрати і щоб за них все зробили!!!
09 Жовтня 2016, 19:11
Ти - не гордість наша!
09 Жовтня 2016, 20:53
Безсоромна, напевно і пишеш таке тому, що не навчаєш своїх діток прибирати там, де відпочиваєте. Наприклад, якщо я так сам роблю і навчаю своїх діточок цьому - завжди повертаюся на чисте місце відпочинку. Так що не треба тут розкидатися нецензурщиною. І немає тут поки що підтримувати, насамперед, нехай забезпечать нам відповідний життєвий рівень... а тоді вже й до сміття братися слід...
09 Жовтня 2016, 23:40
якби ще біля всіх сміттєвих баків окультурили територію і загородили,а також виловили бродячих котів і собак щоб те сміття несортували!!!
10 Жовтня 2016, 00:24
От я оплачую за послугу,яку мені не надають...і щоб не гадити по місту, мушу бігати по ночах з сміттям по сусідніх будинках..тому що біля мого будинку (Незалежності 99)немає взагалі смітника.цікаво кого ОСЯЯЛО таке нововведення?
10 Жовтня 2016, 00:48
повністю підтримуємо 0008. А Маша не просто нецензурна, а ще й безграмотна, їй тільки "ідей побільше". А людям побільше дій від влади потрібно, а не фігньой займатися. Таке враження, що гроші громади (30 тис.гривень) більше нема куди вкладати, та й гроші облради на вітер
10 Жовтня 2016, 02:35
Не треба бігати по ночам до сусідніх будинків бо повернеться сторицею. А нововведення для вашого будинку ваші ж активісти і придумали , ті під чиїм під'їздом стояли смітники. Тепер культурно носіть сміття на машину і понеділок середу і п'ятницю( АБО СОРТУЙТЕ )
10 Жовтня 2016, 15:33
Як часто будуть вивозити органічне сміття?
11 Жовтня 2016, 00:40
З органічного сміття робіть перегній у компостній кучі , ще й город підживите.
11 Жовтня 2016, 09:28
Тут багато схожих на Баккі Ларсон? Не мовчимо,ідентифікуємось.