Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

29 вересня: трагедія Бабиного Яру та розстріл євреїв у Рожищі

10:33 29.09.2016
1141

Цьогоріч минає 75 років з дня, коли в урочищі Бабин Яр, що в Києві, масово почали розстріли людей. Насамперед людей, а вже потім певної національності.

І хоч найбільше там загинуло саме євреїв, бо ж відбувалась цілеспрямована політика знищення саме за національною ознакою, ми також повинні пам’ятати про цю трагедію.

Саме у ці дні, 75 років тому, почалися перші масові розстріли у Бабиному Яру. Місці, де у 30-х ховали тіла тих, хто помер від іншого геноциду іншої нації – Голодомору. Хтось може шукати в цьому якісь символізми – нехай. Але цьому сприяли лише географічні умови урочища. Тут було багато місця.

За офіційними даними впродовж 29-30 вересня 1941 року німецькими айнзацгрупами та допоміжною поліцією було розстріляно 33771 особу. Аж надто точні дані… Але небезпідставні. Згодом саме тут загинуть чимало членів ОУН, а також відома поетеса Олена Теліга.

Місце-символ, місце-пам’ять. Скорботно і вкрай сльозливо. Інші скажуть – то не наша трагедія, там були інші. Але таки наша. Ми ж – люди. Бабин Яр – це пам’ять про наругу людей над людьми. Завжди однакових по своїх потребах.

У цей день мимоволі згадуються і інші жертви часів німецької окупації. Зокрема, місцеві. Зараз є чимало спогадів людей, що тоді були дітьми, але пам’ятають той час.

Коли у Рожищах формували гетто – сюди поселяли єврейське населення з усього району. Розташовувалось воно у місцевості поблизу єврейського кладовища.

Щоденна примусова праця, приниження і суцільна невідомість – умови звичні для того часу. У 1942 році було вирішено гетто ліквідувати. Усіх мешканців також…

Коли вели отією останньою дорогою, батьки підкидали дітей у двори мешканців, що жили поруч зі шляхом. Кому щастило – виживали, щоб потім про це розповідати.

Сьогодні у місці, де відбувався розстріл встановлено пам’ятний знак. Раніше – добували пісок і проводили видовищні мото-розваги.

А ще можна провести і якийсь зв'язок між, здавалося б, зовсім далекими локальними трагедіями. Сімейство Сегаль, що були уродженцями села Копачівка, а на час війни перебували в Києві – це представники нашого краю у Бабиному Яру. І про них варто згадати також.

Тільки коли ми пам’ятаємо і знаємо, тільки тоді ми зможемо розуміти.


;
Коментарі

Шкода

11:01 29.09.2016

Що не було там порошенкових батьків та всієі іншоі пі... тіі

Aleks

11:10 29.09.2016

Доповнення до Рекомендацій парламентських слухань на тему: "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність":
1. Просити Порошенко П.О. і Порошенко О.І. (Публічне акціонерне
товариство «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Прайм Ессетс Кепітал») хоча б частково профінансувати ремонт будівлі контори колишнього єврейського кладовища за адресою: м.Київ, вул. Мельникова, 44 (Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр»). Колишні власники будівлі по вул. Мельникова, 44 безкарно знищили в ньому все, що можна було зруйнувати (пошкоджені перегородки і перектитія, вирвані сантехніка і електропроводка ...). Тепер адміністрації Заповіднка доведеться працювати у приміщенні без опалення.
2. Київській міськдержадміністрації прийняти рішення про передачу
земельної ділянки за адресою: м. Київ, вул.. Мельникова,44 Мінкульту України (Національному історико-меморіальному заповіднику «БабинЯр»).
3. Повністю виконати рекомендації Постанови Верховної Ради
від 5 липня 2011 року № 3560-VI «Про сімдесятиріччя трагедії Бабиного Яру» (долі - Заповідник), якою передбачено, зокрема, встановлення пам’ятника жертвам погромів (вони поховані на єврейському цвинтарі на території Заповідника).
4. Сприяти реалізації проекту реконструкції Заповідника (наказ
Мінкульту України №1367). Цей проект містить План організації території Заповідника «Бабий Яр», розроблений Держпідприємством «Всеукраїнський науково-методичний і дослідно-інформаційний центр архітектурної спадщини».
uk.wikipedia.org/wiki/Найман_Олександр_Якович

Шкода 2

14:42 29.09.2016

Дякую нiмцям,якби не вони то ще 75 рокiв назад була б жидовська влада.

Цинiк

14:50 29.09.2016

Якби не фюрер то лише однеї циганви по рожищі стадо лазило б.

хтось, але не я

15:22 29.09.2016

високоінтелектуальні представники української нації вчергове дописують свої мудрі коментарі, показуючи вищість нації і її довершеність) щодня вони виконують свою роботу, роблять своє містечко кращим, працюють в поті чола, стають елітою суспільства... ні, інші до такого не здатні, тільки вони... євреї, цигани, а тепер ще й москалі - то не люди, українці - дійсно титульна нація держави.

до хтось, але не я

15:31 29.09.2016

Золоті слова!! Хіба є різниця яка національність? На сході хлопців убивають в яких можливо батьки чи діди мають не українські корні, а в тому числі і єврейські...люди схаменіться вже!!!

до хтось, але не я

21:36 29.09.2016

Великий респект! Не знаю хто ви, але я вам потиснув би руку. Один з кращих адекватних коментарів за все існування Район.Рожище. Підписуюсь під усім вами написаним.

До до...

15:52 30.09.2016

Про титульну націю завше мову веде неонацист Тягнибок - відповідно і коментар з його ВО "Свобода". Хлопці, може досить самих себе піарити? Хоча коментар по-суті адекватний...

19 серпня
Сьогодні
Вчора
17.08.2018
16.08.2018
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин