У храмі села Доросині – новий настоятель

19 Березня 2019, 11:24
10175

У церкву Апостола Луки в селі Доросині Рожищенського району призначили нового священика. Настоятелем храму став отець Василь Михайлишин.

Про це повідомляють місцеві жителі. 

Нагадаємо, релігійна громада села Доросині розпочала процедуру приєднання до ПЦУ.

«Останнім часом недоброзичливці поширювали інформацію про відсутність священника в церкві Апостола Луки в селі Доросині й інші нісенітниці. Хочемо спростувати цю інформацію», – заявляють мешканці села.

До цього декілька богослужінь в селі Доросині проводив Благочинний Рожищенської округи протоієрей Василь Шняк. Минулої неділі перше богослужіння у храмі Апостола Луки ПЦУ в селі Доросині провів нещодавно призначений настоятель храму, протоієрей отець Василь Михайлишин.

Читати також: Повна церква: у Доросинях відбулась перша служба у складі ПЦУ

Як і в минулі декілька неділь, в храмі було багатолюдно. Обряд введення до храму своєї дитини провела сім’я Кравчуків. Священик провів сповідь прихожан та причастив Святими Таїнствами. Звучали молитви за здоров’я прихожан та їх близьких. Поминальні молитви за спочилих. У кінці служби священик звернувся до прихожан.

На думку багатьох присутніх, радує те, що священик з хорошою підготовкою, обіцяє прислухатись до думки громади і спільно вирішувати всі справи.

Читати також: Три десятки доросинівців пішли молитися у хату, щоб не йти у ПЦУ

Дещо змінилось й ставлення до послуг за церковні треби. Тепер, за рішенням церковної двадцятки, людина, яка має фінансові труднощі, може отримати для молитви безкоштовно дві свічки.

«І ще одна новина, яка говорить про настрої людей. З одного з сусідніх сіл до нашого священика звернулась молода сім’я з бажанням охрестити свою новонароджену дитину в храмі, який належить до Православної церкви України. Обряд хрещення відбудеться через декілька днів. На жаль, в селі, де проживає ця сім’я, храм РПЦ», – розповідають у Доросинях.







Микола ВАВРЕНЧУК

Коментарі
19 Березня 2019, 13:40
А до того ніхто не молився і дітей не приводили? Цікаво чи на довго це " до вподоби" буде? Хай но хай но...
19 Березня 2019, 13:42
а ви то тільки й ждете того "хайно-хайно"))) клоуни
19 Березня 2019, 14:20
В гундяєвців бомбить. Де прокляття ваші, раскол, не канонічна? Щось не чутно
19 Березня 2019, 14:29
Попа не прогодують, а якщо у нього є сім'я?<br/>Будуть пцушніки шабашити по селах (по більших і по святах ), касу знімати і десятину на Стамбул?
19 Березня 2019, 14:37
Іди гунді на новий бентлі занеси пару грн
19 Березня 2019, 14:57
До чого тут бентлі?? Ви вже не знаєте що писати!!! Краще помовчіть і сходіть до церкви)
19 Березня 2019, 15:13
Право продавати опіум для народу! Просто одні якийсь процент у Москву віддають (що ще не доведено ), а другі в Стамбул під гарантії президента, що записано у Святому Томосі?
19 Березня 2019, 15:38
То ви клоуни з своїм томосом!!!! А за бентлі, то я забула, що Філарет з яЕпіфанієм на велосипедах їздять)))
19 Березня 2019, 15:38
Навіть на фотографіях видно,що люди задоволені.Дай Боже щоб і надалі так було.
19 Березня 2019, 16:14
Ну звісно Філарет з Епіфанієм на велосипедах не їздять, але і Кирил з Онуфрієм такі ж! Вони всі однакові, а ми всі просто заручники ситуації! Давайте не пертворюватись на свиней і не обливати один одного брудом! Кожен має право на висловлення своєї думки!!!
19 Березня 2019, 17:43
А я думаю що одне що друге кодло не праві
19 Березня 2019, 18:25
А хтось там вчора брехав, що було 90 людей і де ці люди? Так 30-40 є, але не 90.
19 Березня 2019, 18:32
Треба Храм Божий для молитви відвідувати, а не робити політику з церки. Деякі рожищанки мабуть приходять в церкву щоб новини послухати, а великі патріоти не хочуть в Україні працювати, за кордоном шукають заробітку і дітей своїх там навчають. Називається своя жопа і рубашка ближче, головне у скверику і у Фейсбуці пропатріотитись.
19 Березня 2019, 18:42
Ти як бабка базарна знаєш хто куди віддав дітей навчатись і хто де працює і піариться.)))
19 Березня 2019, 19:11
Люди будьте розумнішими нас зіткули лобами порохоботи а ми і радійоми
19 Березня 2019, 19:51
А й дійсно де ж тих 90 людей? <br/>Покайтеся, гріх ще й в такий великий піст оббріхуватися!!! <br/>Моліться за спасіння душі, а не робите з цього піар. Це ж не подвиг , що ви прийшли до церкви, бо складається таке враження, що для вас це якась знаменна подія -прихід до храму. Чи ви дійсно робите це через силу щоб потім попіаритись. Цікаво а ви там молитесь , чи просто стоїте , щоб відбути? Мабуть , важко? <br/>Тому й в кінці всі такі веселі....
19 Березня 2019, 21:05
Миколо, ви кожну службу будете фотографувати?
19 Березня 2019, 21:23
А скільки ваших РПЦ-шників ходить до церкви? А скільки через пару місяців буде ходити? Батюшка втече бо не буде грошей а потім ви самі ж в в церкву ПЦУ і прийдете.
19 Березня 2019, 21:28
Якщо попросите. А якщо серйозно це були знакові дні і знакові служби. Перша служба в лоні Правславної церкви України, служба з новим священником. І ще для того щоб розвіяти міфи які творять наші брати по вірі з РПЦ. Рахують як бачите прихожан по фото. Хтось у відгуках писав що 90 було прихожан. Хтось пробує звинуватити іншого в гріхах. <br/> Запитують чого веселі люди і чи моляться щиро. Це питання до кожного особисте. А якщо про себе то повірте служба проходить як мить. Бо немає на що відволікатись, бо розумієш суть кожного слова. Запрошую, не пошкодуєте.
19 Березня 2019, 21:37
Не думав концентрувати увагу читачів на цьому. Але раз Ви настоюєте, то я запитав Старости. Він знає, а чому знає, мають знати ті хто ходить в церкву, бо це один з моментів служби в храмі. В неділю дійсно було біля 90 прихожан. На фото їх немає, бо хтось ще залишився в церкві, а дехто пішов додому. От якось так. Думаю пані Галя моя відповідь Вас влаштує. Удачі Всім.
19 Березня 2019, 21:39
&quot;людина, яка має фінансові труднощі, може отримати для молитви безкоштовно дві свічки&quot;- ахахахахаха...... а без свічки не можна помолитись? Що за брєд? Який піп такі і нововведення
19 Березня 2019, 21:42
Скажу вам по секрету чому всі усміхненні, коли фотографували сказали: &quot;посміхайтесь&quot;
19 Березня 2019, 22:09
Це раніше служив цей піп?
19 Березня 2019, 22:16
Мені це не заважає слухати службу. Навпаки, бачити гарні фото односельчан дуже приємно.
19 Березня 2019, 22:24
А чого не пишите, яку зарплату запросив новий піп? Все напишіть, а не те, що вигідно.
19 Березня 2019, 22:31
Ви всі такі грамотні, а чому перекручуєте назву? УПЦ, а не РПЦ!!!!!
19 Березня 2019, 22:31
А до цього в храмі не молилися. Та й священики були дурні. І свічки були, як золото. А от тепер прийшов світило, свічки дармові, говорить, як Соломон, а саме головне молитвеник. Все по іншому. Все. Прям кардинально все.
19 Березня 2019, 22:33
Яка різниця, яка кількість людей 90 чи 20? До храму ідуть молитися, а не піаритися.
19 Березня 2019, 22:52
Яка зарплата в нового настаятеля храму. Де інформація? Чому не пишете?
19 Березня 2019, 23:01
Цікаво а яка в попереднього була? Чи дітей гуньдяй йому годував?
19 Березня 2019, 23:07
Попередній піп напевно на малозабезпеченості від такої ненависної України сидів. Гроші в рашку, а довідка про доходи мінімум, ті гроші, які отримують за те що людей лякають пеклом за те щоб в Україні не ішли до канонічної Української церкви в довідку про доходи не вписують.
19 Березня 2019, 23:16
як у попереднього
19 Березня 2019, 23:17
як у попереднього, зарплата у нового. Ой не така.
19 Березня 2019, 23:20
Україна держава з такою багатою історією, Росії далеко. Відновлюється історична справедмивість. Бог поругаєм не буває, дарував Україні і визнання Української церкви. Яке право маєте ви, які підтримали розкол в церкві, який виник через те, що росія не захотіла визнати нашу рідну УКРАЇНСЬКУ церкву, обливати брудом прихожан храму, які на своїй Богом даній Землі хочуть мати свою церкву? Яничари. Попи тримаються за гроші, а ви запроданці за що?
19 Березня 2019, 23:25
Цікаво а яка зараз зарплата в рпцешніків , що вони будучи українцями з народження, знаючи церковні закони і бачачи , що творить Росія так відстоюють рускій мір . Вся проблема зараз в них і тих бабках які їм вірять . Пойміть Росія завжди розводить і зараз розвиде поплатить рік ну два , а що далі. Подумайте .
19 Березня 2019, 23:26
Людина першу службу відслужила, а ви вже за зарплату розпереживались. По хатах її збирати не будуть. Якщо попередній задаром служив, то куди гроші ішли? Що по храму не дуже ремонтів нароблено.
19 Березня 2019, 23:29
А Російська церква крім десятини на Стамбул ще і десятину на москву брала. Чи вони не під Стамбулом ходять? Ну то якщо крім москви лише на Стамбул то вже легше... Позбулися &quot;посрєдніка&quot;.
19 Березня 2019, 23:38
Ну видно по фото, що і бабки до церкви прийшли, хоч на старості дождали справедливості. На своїй Богом даній Землі - своєї церкви, яку стільки років гнобили КГБісти російські. Якщо вам Київський патріархат стільки років був &quot;неблагодатним, розкольницьким&quot;, то чому ж ви такі &quot;глубоковєрующі&quot; не радієте, що половина України воз'єдналась з канонічною церквою? Стала визнаною світовим православ'ям? Хіба це по християнськи?
19 Березня 2019, 23:53
Раніше і правда КП не визнана була, то якось в УПЦ ходили. А тепер коли Українська Церква отримала томос, знято анафему з Філарета, розпочато процес визнання ПЦУ іншими церквами в чому справа. Чому ви українці рідного не підтримуєте, тільки як мантри російську брехню толбичите? Будете гріх мати, тепер ви в розкол подалися, душі свої запродали.
19 Березня 2019, 23:58
Не кричіть на весь район як ви молитесь Доросині, бо молитися щиро, а не робите з цього піар шоу. <br/>Молодці єдине що УПЦ КП
20 Березня 2019, 00:17
Це новий піп перше, що обговорив, це зарплату. Вавренчук про це мовчить, бо за 2 тис. той їздити не бути. А гроші мають здатність закінчуватися, а людей кожного разу так не буде. Тай служб буде вдвічі менше ( бо хто не знає, новий піп ще й на Квітневе). Після ейфорії всі проблеми вилізуть. ЦЕ Я ТАК, КОНСТАТУЮ.
20 Березня 2019, 00:21
Мда знову одне і теж!! Доросиньці досить позоритись!!!А це правда що ваш новий піп зарплату запросив 5 тисяч?! І про те що менше як 20 грн давати неможна, з церкви виженете?)))) Ви звихнулись вже, Вавренчук вже дано, ви як барани , куди один туди і стадо! Піздец Доросиням скоро буде, тай церкву закриють ще місяць ну може і 2 , поживем побачим. Ви Бога взагалі не боїтесь. Для вас це бізнес і більше нічого.
20 Березня 2019, 00:37
Ну батюшка жива людина, молодець, що відкрито зарплату оговорив, а не никає пожертви, гріх на душу беручи. А про пожертву 20 гривень... Ну не плетіть дурниць. Скільки вже храмів українських і нігде такого не має. Не тіште себе російською пропагандою. Бо в Україні всерівно буде Українська церква. ЦЕРКВА- ДУША НАРОДУ.
20 Березня 2019, 00:38
Вам за піар гроші теж доплачують
20 Березня 2019, 00:38
,,Яка ціна''!❓<br/>Уже нічого не спинити,<br/>Нажаль, далеко все зайшло,<br/>Змиритись,й просто далі жити,<br/>ніби нічого не було???<br/>Та ні..не можу..і не вийде,<br/>Бо точно знаю час прийде,<br/>Що відповідь за все дамо,<br/>Як зараз просто змовчимо!<br/>,,Торнадо'', вже не зупинити,<br/>Загрався д'явол із людьми,<br/>Я дякую що можу розрізнити,<br/>Ще за життя, а не лише з пітьми.<br/>Нічого вже не доказати,<br/>Де ,,Мачуха'' де ,,рідна Мати'',<br/>Або ви з Господом відверті,<br/>Або, та ,,пелена'' до смерті.<br/>Не має мабуть гірше, люди,<br/>Як сліпить ,,вона'' всіх і всюди,<br/>Та ні...ще є..коли прозрієш,<br/>А ти у пеклі уже виєш!<br/>Ціна помилки, величезна,<br/>Тому я мушу бути чесна,<br/>Ціна такого ,,переходу'',<br/>Скорботи для усього роду!<br/>Плата життя...і вічні муки..<br/>В Хрестовій крові, будуть руки!<br/>Пишу для тих, хто ще не знає,<br/>Чи в ,,нову''перейти бажає,<br/>Для тих, кого щось не пускає,<br/>Це Ангел на плечі благає!<br/>А тим, хто вибір вже зробив,<br/>Отця Святого замінив,<br/>Знайшов собі вже Церкву-матір,<br/>Прошу одне не забувати!<br/>Та справжня матір- що зростила,<br/>Що дітками вас охрестила,<br/>Вона ж була до цього рідна,<br/>Тепер від вас страждає бідна!<br/>Ідіть...вона вас не тримає,<br/>І вибір ваш всеж поважає,<br/>Тому, не виливайте бруду,<br/>і не влаштовуйте їй ,,суду''!<br/>Хто вірності не зберігає,<br/>Той зради точно не пізнає,<br/>І більш нема що говорити,<br/>Давайте будем мирно жити!!!
20 Березня 2019, 00:40
Ви, пане, перед тим, як писати про церковні речі, обізнайтеся для початку в термінології. Таїнствами не причащають. Таїнства - це основні свчщеннодії в Церкві. А причащають Святих Христових Таїн.<br/>І якщо Вавренчук віруючим став місяць назад, то редакції позор. В таких речах потрібно орієнтуватися, якщо ви про це пишете. <br/>Але кому я це кажу....
20 Березня 2019, 00:41
Клоуни
20 Березня 2019, 00:43
Скоро випуск в академії Православної церкви України, підготують нових батюшок, можливо на початку і не вистачає, так як багато церков повертається в лоно України. Слава Богу за все. Без волі Божої не було б ПЦУ. Змиріться з цим. Хочете російську церкву ідіть в російську, але коли більшість за Українську змиріться та не воюйте з канонічною церквою, бо розкол, в який вас завели дуже великий гріх, а добровільний розкол проти землі рідної гріх подвійний.
20 Березня 2019, 00:47
То чому ж самі не пішли разом з Шняком. Построїли і валіть хто вам забороняє!
20 Березня 2019, 00:50
Більшість прихожан храму - це вам про щось говорить. Валіть ви в рашку освоюйте, там багато храмів пустує, а не воюєте з Україною на духовному фронті.
20 Березня 2019, 00:51
Волиняни мої, із Рожищ і Переспи!<br/>Тож відчуйте душі і сердець свій переспів!<br/>Просипайтеся ж ви, земляки мої милі,<br/>Від дурману Москви ще не геть очманіли?<br/><br/>Скільки будем в омані,<br/>Скільки ще нам блукати?<br/>Доки будем ми землю батьків плюндрувати?<br/>Скільки крові ще треба нашим дітям пролити?<br/>Скільки сліз вам потрібно, щоб Вкраїну любити?<br/>Вам не шкода тих хлопців, що сьогодні вмирають?<br/>Тож за ВАС, не Москву, свою кров проливають!<br/><br/>І не хочуть вони, щоб їх зневажали!<br/>Не хотіли б вони, щоб московські церкви<br/>Їх в останню дорогу, у вічне життя, проводжали.<br/>І не хочуть вони, щоб російські церкви хоронили!<br/>Не за це, не за це, молодії серця положили!<br/><br/>І плаче за ними українська Калина,<br/>Плаче за милим з Полісся дівчина.<br/>Плачуть рідні, матусі на нашій Волині,<br/>Оплакують рідних по всій Україні.<br/><br/>Де розуму взяти? Де його віднайти?<br/>Щоб боятись до церкви української йти!<br/>Тож прошу, пробудіться ви всі накінець!<br/>Пробудіть в своїх душах любов до сердець,<br/>Що вмирають так рано, не йдуть під вінець,<br/>Що боронять ваш спокій і ВАС накінець!<br/><br/>Щоб церкви були наші, не чужі, українські!<br/>Гинуть хлопці з Поділля, Черкас і Полісся...
20 Березня 2019, 00:53
ходять чутки що Вавренчук стане знову головою сільської ради ,бо більше нікоку, ніхто напевне в цю жопу лізти не хоче, це піар такий!!! Йому ж вигідно це!! Кому війна а кому мати рідна. Якщо це правда то жопа Доросиням, і то дуже велика!
20 Березня 2019, 00:53
А чого так мало запросив? Для доброї людини не шуола і 10 тисяч ...тож вінп не відправить ті гроші до росії ...так як попередник
20 Березня 2019, 00:55
тут написав забагато. Ви якраз і воюєте, і розколюєте. Ви, саме Ви воюєте з українцями і ще більше розколюєте Україну. Був спокій. Всім було нормально. Хто куди хотів, той туди і ходив. Хто не хотів не ходив нікуди. Ні, не добре. Зробили краще. Людей лобами зіштовхнули. Ненависть і розбрат посіяли. Чим ви кращі за москалів? Вже нічим. Такі самі. <br/>То вже відмініть закон про свободу віросповідання і зробіть ПЦУ державною релігією. Точ по чесному буде.
20 Березня 2019, 00:59
чому ж москальське непознімали в церкві неповіддавали москалям? Руки незвідти ростуть, чи голова не на тому місці що треба. І церква розписана на москальські мові. Ходіть хоч до Євреїв не сваріть людей . Ви в одному селі живете.
20 Березня 2019, 00:59
&quot;Хто куди хотів, той туди і ходив&quot;. то як можна було в Доросинях ходити в українську церкву, а не прославляти Гундяя?
20 Березня 2019, 01:02
Де будете брати по 10 тисяч кожного місяця? З свого кармана діставати для хорошої людини чи по селі збирати.
20 Березня 2019, 01:02
А чому це воно москальське? В якому році церква побудована?
20 Березня 2019, 01:05
Ну вам все зарплата спокою не дає. Бачу ви з попередніком були близькі, то озвучте його зарплату
20 Березня 2019, 01:06
Схаменіться вже нарешті , Бог один ! До нього молитись треба а не бізнес створювати. Ви що беззтрашні? Не робіть війни , ходіть куди хочете!! Досить позоритись! І село позорити!
20 Березня 2019, 01:08
І правда Бог один. І воювати нам це від лукавого
20 Березня 2019, 01:12
Мені його зарплата непотрібна. В мене своя є. Не жаліюсь. Не робіть цирк із церкви. Побійтесь Бога. А колишнього попа я гроші не рахував і незбираюсь. Він не встановлював таксу в церкві хто скільки має принести. і т. д . Вам перед Богом прийдеться відповідати а не перед колишнім попом.
20 Березня 2019, 01:14
Тоді поясніть навіщо цей піар? Якщо ви такі віруючі!
20 Березня 2019, 01:21
Замість того щоб зупинити війну в країні. Ви ще більше її роздуваєте. Чому ж раніше не ходили в українську їх достатьньо. В кожного є право вибору. ніхто ж незабороняв! І &quot;рускій піп&quot; вас за руку не тримав.
20 Березня 2019, 01:22
І правда ми як люди можемо задалеко зайти. Не варто ні Вам ні мені. В чому піар? я відстоюю свою точку зору, маю право її мати. Час поставить все на свої місця.
20 Березня 2019, 01:26
На що ви маєте право? Поливати гряззю людей які разом з Шняком і вами не пішли. на це ви маєте право?
20 Березня 2019, 01:26
От для того що зупинити війну і потрібна єдність усього народу.
20 Березня 2019, 01:29
Я бачу ви далеко зайдете. Якщо є сини , чоловік, хай йдуть відстоюють вашу точку зору. А чому би й ні. Зупиніться вже нарешті!!!
20 Березня 2019, 01:30
Це кого ж так гряззю полили? Чи не ви шановний більшість села стадом обізвали? Але це в традиціях русского міра...
20 Березня 2019, 01:32
То Ви всіх хто захищає Україну за стадо маєте? А ви напевно зі сторони росії воюватимете?
20 Березня 2019, 01:33
Під вашу дудку не всі плясать будуть. Куди хочу туди і хожу. Чому я маю за стадом іти. І війни не починаю. І всім добре. Церков достатьньо! І вам тогож бажаю.
20 Березня 2019, 01:35
А що захищають?? Кого?
20 Березня 2019, 01:38
В вас в селі Андрій загинув. Ви хочете сказати що воював він за цей пісец що зараз відбувається ??? Чи за що? Я читав статтю що думають про це все ті хто воюють . Прочитайте!
20 Березня 2019, 01:39
Україну і все українське, в тому чисті і КАНОНІЧНУ ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ УКРАЇНИ.
20 Березня 2019, 01:48
А то ви все таки не з нашого села? Тоді зрозуміло, то не чекайте вже так щиро коли Доросиням буде як ви виразились &quot;п...&quot;. А священник жива людина, служба його робота, через те що він хоче отримувати заробітню плату не підтримувати українську церкву повний маразм. Ви ідучи на роботу напевно цікавитесь зарплатнею? І те що священники УПЦ служать даремно ви ж згідні що неправда, як і те що зявилась такса у 20 гривень.
20 Березня 2019, 01:52
Був я в Білорусії - все людям нормально, і Церква ( Російська), і Батька, і робота, і самі вони працюють і роблять все для процвітання і миру. Був в Молдові - теж саме, був в Прибалтиці - аналогічно. Тільки наш волелюбний самобутній український народ постійно чимось незадоволений, і постійно щось хоче змінити. І потім плаче від тих змін, бо стає лише гірше. І все, що залишається робити, то це кричати &quot; Слава Україні&quot; , &quot;Смерть ворогам&quot;. Україні, яку ми бездарно просрали, ворогам, яких ми бачимо скрізь і всюди.
20 Березня 2019, 01:54
Да? А ви запитайте в тих хто там воював і залишився живим чи за це вони воювали ,за це зараз відбувається??? Ані Любчик можете запитати чи за це воював її хлопець, якого немає вже живого. Якщо непомиляюсь вона з вашого села.
20 Березня 2019, 01:56
То що ви тоді змінили?
20 Березня 2019, 02:02
Я щось мав змінити ?
20 Березня 2019, 02:04
Так що ви всі за нас так розпереживались?. змінили і віримо що на краще. Якщо Вселенський патріарх визнав канонічність Української церкви, то хто ми щоб заперечувати це? І за наш вибір нас обзивають стадом? Ну знаєте перебор... Да і дудка наша не для вас грає. Церква повна народу, хочеться вірити, що так буде і далі.
20 Березня 2019, 02:04
я з вами згідний. Наші люди все змінюють , а самі то особо незнають що хочуть
20 Березня 2019, 02:06
Хай росія з ними війну розпочне, може не так все буде?
20 Березня 2019, 02:08
То і сидіть тихо . А не пишите чорт знаєш що . Стидно за вас ! Це все вирішується мирно.
20 Березня 2019, 02:13
за кого це вам так встидно? Хіба що у нас не мирно? Якщо більшість територіальної громади прийняла рішення перейти в ПЦУ то ті хто підтримує РПЦ повинні з цим змиритися і спокійно прийняти вибір більшості, тому що церква є власністю громади, а не певної церковної юрисдикції!!!!
20 Березня 2019, 02:16
Треба подякувати попередньому батюшці, хоч не стріляв як в Жидичині.
20 Березня 2019, 02:19
Вам війни захотілось. Спокійно жити скучно, нецікаво! Ну ну , ваше право ходіть куди хочете. Я подивлюсь чим воно закінчиться. Миру вам)
20 Березня 2019, 02:23
Якщо в Щурині і Переспі більшість громади вирішила, то треба змиритися, а кудкудакати.
20 Березня 2019, 02:25
Чого це мені війни захотілось. ви трохи вибачте переграєте. Миру всім. А від того що ви живучи в Україні так ненавидите українське миру не настане. Не ми війну розпочали, не в наших силах її закінчити.
20 Березня 2019, 02:26
Тільки Українська церква називає війну війною з росією, а російська внутрішнім конфліктом в Україні і в цьому різниця.
20 Березня 2019, 02:29
З чого ви взяли що я ненавиджу україну. Звичайно ж мир ненастане . Тому що ви її продовжуєте!
20 Березня 2019, 02:34
Я це війною назвати неможу. Це гра політиків.Тільки це гра чужими життями.А народ розсварити дуже легко! Поки ви одне одному перегризатимете горло, вони кармани набивають.
20 Березня 2019, 02:42
вот хунта безчинствует)) Росийскую веру притесняєт..Путен введи))
20 Березня 2019, 02:44
Люди, та заспокойтесь вже.Досить поливати брудом один одного у великий піст.Невже не ясно,що чутки про високу зарплату і нові тарифи в церкві це черговий фейк від московських підлабузників.Не можуть заспокоїтися,що все не так як би їм хотілось.
20 Березня 2019, 02:45
Капец )))У московських попів конкретно підгорае))))Вони показують гниле нутро свое..що продали народ за 30 срібних через посередника новинського?))
20 Березня 2019, 03:32
Яка гра політиків,що ти верзеш!Ти телепень чи ватник?Ти неусвідомив до цього часу що Україна -держава яка відстоює свою незалежність? Яка різниця хто зараз біля державного керма.Він так чи інакше буде воювати проти російської імперії.В данний час іде становлення національної держави Україна,одним із наріжних каменів якої є канонічна автокефальна православна церква.
20 Березня 2019, 04:20
телепень це ти!
20 Березня 2019, 08:29
Із сарая можна збудувати лише сарай, але меншого розміру! Без образ, бо це потрібна спорудах у господарстві. Але з малого приходу великий не виросте, ну знайдете якогось попика чи семінариста недоученого чи активіста язикатого на якийсь час, але із сусідніх сіл люди не потягнуться, бо нафіга, чи свого мають. Буде занепад чи як у Європі :дискотека в церкві, геї і лесбі в сані священика? У США у українській церкві відспівали загиблого на службі поліцейського ПСА?!
20 Березня 2019, 09:20
Я припиняю участь в дискусії бо вона виходить за межі пристойності. Тим більше що дехто переходить на ненормативну лексику. &quot;Влияние Руського міра&quot;- це вони так навчили нас висловлюватись. Чи піар мої дописи - нехай вирішує читач. Я писав і буду писати в різні видання про проблеми які мене хвилюють. Це історія, це сучасність. Що це цікавить людей говорять тисячі переглядів під моїми дописами. Сьогодні хвилює мене і питання обєднання громад у Доросинівську обєднану територіальну громаду. Що ми втратили і що втрачаємо від топтання на місці. Хто тормозить цей процес читайте в наступній публікації на РАЙОН РОЖИЩЕ. ВСІМ ГАРНОГО ДНЯ. ПОСМІХНІТЬСЯ ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ,
20 Березня 2019, 11:41
пане Микола не здавайтесь.У нас є мова історія культура традиції .-буде і Єдина Канонічна Апостольска Церква.Боже бережи Україну.
20 Березня 2019, 11:47
А Бог казав, що для Церкви Йому потрібні мова, традиції, історія і культура? Для Церкви Йому потрібні справжні віруючі люди незалежно від національностей ( хрестячи ВСІ народи). Мінливих до політічних і трендових віянь ( маріонеток, зрадників, боягузів) Йому не потрібно.
20 Березня 2019, 11:51
Скільки вам треба часу, щоб приєднатись до УГКЦ? Європейської та визнаної? Від турецькопідданих греків до римопідданих грекокатоликів?
20 Березня 2019, 14:29
Господь сказав: Богу богове, цесарю цесареве. Богу потрібна щира молитва, каяття, добрі справи. А державі потрібно дбати про добробут і безпеку своїх громадян. Якщо ти цього не розумієш, т о не вилазь зі своїми неграмотними коментами в сайт, краще читай розумні книги. А людині, яка старається по-справжньому вірити в Бога, необхідні мова, традиції, історія і культура, бо лише така людина може зрозуміти, що таке справжня віра. Якщо ж людина усього цього не знає, то вона просто темна, малограмотна і вірить не в Бога, а в московського попа.
20 Березня 2019, 15:37
Дорогі мої доросинці! Пишаюся вами! Мій тато народився в Доросинях , бабуся і прабабця співали в церковному хорі, всі пращури хрестилися, вінчалися, відспівані були в церкві. Поважайте свою заповітну святиню і себе! Не паскудьте лайкою вуста , які щойно творили молитву. Зрозумійте, це Бог благословив вас побачити історичний момент, провіщений Шевченком: &quot; Церков-домовина розвалиться, і з-під неї встане Україна. І розвіє тьму неволі, світ правди засвітить, і помоляться на волі невольничі діти&quot;. Слава Богу, настав той час. Всім народам Бог дав свою землю, мову, церкву. Любіть своє, рідне! І дякуйте за все Богові! Ненависть між вами сіє ворог Бога і людини. А Москва помагає . Геть від Москви! Люблю вас і отчу землю!
20 Березня 2019, 16:45
Де мені писати коментарі, я без вас, пане, розберуся. Так само і з книгами. А ви, якщо такі начитані, то, будьте добрі, відповідайте своєму статусу. Не &quot;тикайте&quot;, не клейміть, не ображайте, не принижуйте. І якщо &quot;Богові богове, цесарю цесареве&quot; , то не змішуйте одне з іншим. Не пхайте державні, політичні і націоналістичні ідеї в одну когорту із церковними питаннями. Займайтеся або політикою, або Церквою. Мир Вам!
20 Березня 2019, 18:09
Шановний, кожен з нас - віруючий, прихожанин, член якоїсь секти, атеїст тощо - є ще й громадянином, тому віра, невіра чи якесь інше ставлення до релігії і віри кожного має узгоджуватися з його громадянською позицією. Іншого не дано, бо живемо в державі, якій властиві відповідні атрибути, що охороняються законом і коже має жити не лише у відповідності зі своїми віруваннями, але й за законами держави.
20 Березня 2019, 19:52
Кожна церква яка не поминає вселенського патріарха який надав їй автокефалію іде в розкол..назмвається розкольницькою..Російска перестала поминати _Вона розкольницька.Молодці доросинці що не пішли в роскол А долучились до євхаристійної єдності із вселенським Патріархом який надав автокефалію Помісній Церкві України..
20 Березня 2019, 19:53
РПЦ Зараз неканонічна секта кіріла гундяєва яка кришує весь сигаретний та горілчаний бізнес.Благодатні мать вашу)))
20 Березня 2019, 20:01
Ми надіємось що Грекокатолицька царква також покається і повернеться як і УПЦМП в Єдину канонічну Православну Церкву України.Яку очолює Блаженний Митрополит Єпіфаній..Російські розкольники в україні Долучайтесь до канонічної церкви України
20 Березня 2019, 20:03
Київ третій рим четвертому не бувати)))
20 Березня 2019, 20:27
Звичайно, повернуться)) і греко- католики, і навіть єговісти, бабкісти і п'ятидесятники, всі повернуться. Це ж сам Вселенський патріарх томос дав, а сам цар Петя Порох його привіз, і все во благо України, все для людей. Як тут не одумаєшся і не повернешся, це ж державна церква, інакше чемодан, вокзал, Італія, Америка і так далі. А як не схочуть навернутися, то ви Дулюка з Вавренчуком покличте, вони підписи збируть (в них для цього є спеціально обучені люди), потім збори проведуть, і па- па костел чи дом молитви, вже на наступну неділю будуть там виручку підраховувати і вітання папи Римського шукати. Все буде норм, практика вже напрацьована
21 Березня 2019, 00:15
Костел приєднувати до УПЦ не можна. В костел на службу молитовну приходить Дуля Менший. Вадим Валентинович сплять і бачать себе громадянином Республіки Польша, але нажаль своє майно в Укараїні продати тепер за хорошу ціну важкувато, і переселення в більш економічно розвинену державу відкладається на невизначений термін. Отакі ми тепер патріоти.
21 Березня 2019, 01:20
це було б дуже добре до речі непогана ідея)))нічого ))собаки гавкають караван іде..якщо будуть загрожувати національній безпеці України чи освячувати зброю як МП так і зробим..)))
21 Березня 2019, 10:24
Шановні, такі віруючі, патріотичні і обізнані у всьому громадяни, та перестаньте ви вже писати &quot; священник&quot;. Це слово споконвіку пишеться з однією літерою &quot; н&quot;, це на вражій мові окупанта звучить &quot; священник&quot;, а ви ж українці, прости Господи.
21 Березня 2019, 10:28
А вам, Вавренчук Микола, взагалі соромно такого не знати, і ви ще там на якусь посаду претендуєте? Хоча, дійсно, за комунізму так і казали комуняки &quot; священник&quot; або піп))
21 Березня 2019, 12:12
я не просив перевіряти мої помилки правопису))і не потрібно показувати тут який ти рузумний ,це не диктант.тут люди пишуть з телефонів планшетів.компюторів..
21 Березня 2019, 12:15
ну і де тут пишуть священник?) .пукнув аби засмерділо
21 Березня 2019, 12:56
,,Яка ціна''!❓<br/>Уже нічого не спинити,<br/>Нажаль, далеко все зайшло,<br/>Змиритись,й просто далі жити,<br/>ніби нічого не було???<br/>Та ні..не можу..і не вийде,<br/>Бо точно знаю час прийде,<br/>Що відповідь за все дамо,<br/>Як зараз просто змовчимо!<br/>,,Торнадо'', вже не зупинити,<br/>Загрався д'явол із людьми,<br/>Я дякую що можу розрізнити,<br/>Ще за життя, а не лише з пітьми.<br/>Нічого вже не доказати,<br/>Де ,,Мачуха'' де ,,рідна Мати'',<br/>Або ви з Господом відверті,<br/>Або, та ,,пелена'' до смерті.<br/>Не має мабуть гірше, люди,<br/>Як сліпить ,,вона'' всіх і всюди,<br/>Та ні...ще є..коли прозрієш,<br/>А ти у пеклі уже виєш!<br/>Ціна помилки, величезна,<br/>Тому я мушу бути чесна,<br/>Ціна такого ,,переходу'',<br/>Скорботи для усього роду!<br/>Плата життя...і вічні муки..<br/>В Хрестовій крові, будуть руки!<br/>Пишу для тих, хто ще не знає,<br/>Чи в ,,нову''перейти бажає,<br/>Для тих, кого щось не пускає,<br/>Це Ангел на плечі благає!<br/>А тим, хто вибір вже зробив,<br/>Отця Святого замінив,<br/>Знайшов собі вже Церкву-матір,<br/>Прошу одне не забувати!<br/>Та справжня матір- що зростила,<br/>Що дітками вас охрестила,<br/>Вона ж була до цього рідна,<br/>Тепер від вас страждає бідна!<br/>Ідіть...вона вас не тримає,<br/>І вибір ваш всеж поважає,<br/>Тому, не виливайте бруду,<br/>і не влаштовуйте їй ,,суду''!<br/>Хто вірності не зберігає,<br/>Той зради точно не пізнає,<br/>І більш нема що говорити,<br/>Давайте будем мирно жити!!!
21 Березня 2019, 17:27
хороший віршик написали<br/>і де в чому ви ще й збрехали<br/>нетреба тут маніпулювати<br/>московська віра благодатна??<br/>Та ні))Це мачуха а рідна мати це Київська Митрополяя в Канонічній Православній Церкві Христовій )))Із Апостольским спадкоемством..церква наших пращурів Починаючи із князя Володимира ..А росія це загарбник
21 Березня 2019, 17:39
і якого отця замінив??Та сама Віра традиції .служба.ті самі правила.Бог один .Міняеться тільки підпорядкування із Московської до Київської митрополії..Вони привикли людей лякати клясти і обманювати.маніпуулювати Церква неможе жити на брехні бо Господь це правда. Дякувати Богу люди зараз освідченні це не 17 століття..самі розберуться
21 Березня 2019, 21:25
якби було все одно-то ходили б через вікно!<br/>якби ви дійсно були правосланим,то читали Святих отців.<br/>А схоже на те що не читали,раз не бачите різниці -між канонічною УПЦ і угрупуванням розкольників,які називаються сцу.<br/>Вам націоналізм очі замутив так ,що ви грішне називаете святим.І вірите в це.<br/>Та Христа і його вірних послідовників не обдуриш.
21 Березня 2019, 23:45
,,Задумайся''!!!⚠<br/>Задумайся...чи можеш помилитись?<br/>А як не справедливо чиниш ти?
22 Березня 2019, 02:11
Як чудово прочитати Божу молитву « Отче наш» рідною мовою! Бог дав нам, через Сина свого нам 10 заповідей і молитву « Отче наш» і це все, чого ми маємо дотримуватись, виконуючи волю Божу! Все решту- це все для покори .. а де ж заповідь- Возлюби ближнього???
22 Березня 2019, 02:40
я бачу канонічність УПЦМП в криму на даний момент..і зброю освячують і твердять що України не існує ..ТАК це ваша єпархія.Ще я бачу вашу благодать на Донбасі...Тай очільник ваш кіріл в Росіїї кришуе Сигаретний та горілчаний бізнес..ще я бачу благодать яка виходить із паші мерседеса..І хто чікаво дав вам вашу благодать??Чи ви самі таке придумали?
22 Березня 2019, 02:44
В Україні тільки едина Канонічна Церква це ПЦУ.І очільник її Блаженний владика Єпіфаній..А РПЦУ це феєсбешна контора її завдання розколоти суспільство
22 Березня 2019, 16:31
Розколов суспільство Петя зі своїм томосом, тепер сусід сусіда ненавидить, брат брата, обзиваються, проклинають
22 Березня 2019, 17:27
Для наших людей ніякий «Петя» не вгодить, така демократія не для дрімучого народу, добилися томосу, видати наказ про перехід і це буде правильно, а не розпатякувати , що кому на голову налізе!
22 Березня 2019, 17:33
Та вчепіть на кожному стовпі той самий Томос, хай люди прочитають і самі вирішать. Ps. Тільки не у перекладі Фільки
22 Березня 2019, 21:19
В ти не забагато на себе береш? Саме переходь хоч в пекло, а кожен має право вибору і не тобі вирішувати, що їм робити
22 Березня 2019, 21:53
А в перекладі з російської &quot;филькина грамота&quot; буде &quot;фількін томос&quot;?
23 Березня 2019, 13:31
о підгорає і у підданих фчбешної контори..Так тримати ви робите ьагато помилок коли біснуетесь..))Собаки гавкають караван іде)))
23 Березня 2019, 14:07
Людино, ти хоч в курсі куди той караван іде? А стосовно помилок - то тут взагалі без коментарів...
23 Березня 2019, 15:10
Навчись грамотно писати, а не цвіркати жовчью, вибиральник!
23 Березня 2019, 17:43
Жовчью)))))) грамотний знайшовся
24 Березня 2019, 23:59
,,Крик душі''!!!❤<br/>Як можна так, стояти Службу,
25 Березня 2019, 00:03
,,Крик душі''!!!❤<br/>Як можна так, стояти Службу,
25 Березня 2019, 22:29
Щоб потім не плакали..не винили Бога...бо сатану ви вхопили за самого рога
26 Березня 2019, 14:13
Це ж як так можна, ви в одному селі живете. Для чого це все? Це ж мирно вирішити можна. В кожного є право куди хоче туди і йде. Вас ПЦУ ніхто незачіпає. Ви самі ж ініціатори цього всього. Тих 10 бабок пішли і вас незачіпають . Що ви цим всім хочете сказати? Ви ж самі раніше ходили , як ви кажете до &quot;Москальської церкви&quot;. І нічого незаважало, вас туди насильно ніхтто нетягнув. Богу молитись треба, а не сварити всіх в соціальних мережах! Скільки читав статей про перехід, ніде такого бруду в коментах небачив. Ви з розуму посходили. Вам гроші і слава потрібна. Позорище!!!