Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

До прихожан московського патріархату віршованими рядками звернулась жінка зі Львова

10:32 19.03.2019
4965

Релігійні перипетії у Рожищенському районі надихнули на творчість вихідців краю.

Теперішня жителька Львова Катерина Стасюк написала вірш на цю тему. Твором поділилася мешканка села Переспа Алла Ткачук-Мельничук.

Читати також: Махінації і маніпуляції: у Переспі кажуть про неправомірні збори щодо переходу в ПЦУ

«Ситуація, що склалася навколо переходу переспівської церкви до ПЦУ, болить не тільки мешканцям села. Моя тітка, Катерина Стасюк – вихідець з села Трилісці, вже багато років мешкає у Львові, – пише жінка. –

Завжди ділилася своїми враженнями про Галичину і патріотизм тієї землі, про велич церковних служб рідною мовою. І була впевнена, що Волинь нічим не поступається у рівні національної свідомості. Тому засилля симпатиків московської церкви у рідному краї вразило її до самого серця, а свій біль вона вилила у вірші, який я пропоную вам прочитати. І задуматися...»

Читати також: У Переспі відбудуться збори щодо переходу в ПЦУ

Волиняни мої, із Рожищ і Переспи!
Тож відчуйте душі і сердець свій переспів!
Просипайтеся ж ви, земляки мої милі,
Від дурману Москви ще не геть очманіли?

Скільки будем в омані,
Скільки ще нам блукати?
Доки будем ми землю батьків плюндрувати?
Скільки крові ще треба нашим дітям пролити?
Скільки сліз вам потрібно, щоб Вкраїну любити?
Вам не шкода тих хлопців, що сьогодні вмирають?
Тож за ВАС, не Москву, свою кров проливають!

І не хочуть вони, щоб їх зневажали!
Не хотіли б вони, щоб московські церкви
Їх в останню дорогу, у вічне життя, проводжали.
І не хочуть вони, щоб російські церкви хоронили!
Не за це, не за це, молодії серця положили!

І плаче за ними українська Калина,
Плаче за милим з Полісся дівчина.
Плачуть рідні, матусі на нашій Волині,
Оплакують рідних по всій Україні.

Де розуму взяти? Де його віднайти?
Щоб боятись до церкви української йти!
Тож прошу, пробудіться ви всі накінець!
Пробудіть в своїх душах любов до сердець,
Що вмирають так рано, не йдуть під вінець,
Що боронять ваш спокій і ВАС накінець!

Щоб церкви були наші, не чужі, українські!
Гинуть хлопці з Поділля, Черкас і Полісся...

Коментарі

в мене шок

11:46 19.03.2019

Ото люди повні жовчі. Ставлять дизлайк за вірш!! Ви його хоч читали??? Вірш направду дуже гарний!!! В Людини дійсно талант!!!

пані

11:49 19.03.2019

та заспокойтеся, лайків все одно більше)) то все злі мпшники.

А

11:56 19.03.2019

Гарний вірш!Але чому він небув написаний років 5 назад?????Чому Томос зявився перед виборами????ЧОМУ все так???Що далі???Ви всі до цього ходили до храму і ставили свічки за наших хлопців!Ховали їх ці священники!А тут бах і Порох незнає як привернути до себе увагу!!

До А

12:05 19.03.2019

Священники МП навіть не згадують шо у нас війна на сході. А коли моляться, то кажуть невинно убієнних. Ні слова про АТО і війну. Коли був майдан то МП не пускали активістів сховатися.
А чому томос не 5 років тому? Ви думаєте що томос це щось таке ніби керівник відпустку підписав? Філарет добивався його роками і до Порошенка. А чому Порошенко брав в цьому участь? По процедурі, президент має також звертатися до Варфоломія. Почитайте щось інше крім московської пропаганди. Може щось проясниться.

Ромашка

12:08 19.03.2019

Шановні люди! Цікаво в якій церкві всі хрещенні? Чи можливо вже наше хрещення не рахується? І ще цікаво, як так, люди котрі ходять до церкви( будь якої) всім задоволенні, і лише лежибоки котрі сидять вдома приходять голосувати проти МП? Є церква греко-католиків, католиків, протестантів, українська церква, та Українська Православна церква московського патріархату будь куди але ходіть. Почитайте вірші Юрчука сльози самі ллються!

Раз раз

12:17 19.03.2019

Українська православна церква МП? Ну зараз поки є. Потім буде філія РПЦ в Україні.

До Ромашки

12:30 19.03.2019

Люди, ви глухі чи ви сліпі? МП це рука кремля в Україні! Це важіль впливу на свідомість українців. І дуже дієвий, деякі вже сорочки на собі рвуть за неї. Схаменіться! Ми українці! Нащо нам російська церква? В Росії немає ЖОДНОЇ української

Галина

12:38 19.03.2019

Люди бояться, може хтось і голосував би за ПЦУ, але отець Михайло зробив істерику в храмі, руки тремтіли, сльози лилися. Він прямим текстом спитав чи люди за нього чи ні. І людям шкода, бо це їхній настоятель, багато років вірою і правдою служив людям. Але не можна маніпулювати на емоціях і прихильності людей. Був би він мудрішим, то сам би все людям пояснив. Може і його налякали зверху, пригрозили чимось. Як люди не зрозуміють, що віра лишається та сама, що і настоятель не втрачає роботи, просто стане на бік своєї країни, а не на бік окупанта

До Ромашки

12:40 19.03.2019

Де мене хрестили, поки я був малим і несвідомим дитям, мене не хвилює.
Я не москвин, не мордвин, не бурят. Я українець. Тому й до церкви хотів би ходити української, а не країни, яка моїх братів ріже. Нехай, на Волині цього не видно (люди ж все-таки проукраїнські, в тому й числі частина священників), але Московський Патріархат — це чисто КГБшна структура, ще один ричаг для управління народом, для інформаційної та гібридної війни. Для вас віра, а для когось — технологія.

Та ти шо

13:28 19.03.2019

А може він не був написаний 5 років назад бо ще війни не було, розумаха блін!!!

Переспа

13:43 19.03.2019

Ти йому плюй в очі, а скаже, шо то Божа риса- ото про настоятеля і прихожан, він вам очі заплював своєю брехнею, а ви ведетеся. А варто тільки мозок увімкнути і самим дослідити питання

До ромашки

14:00 19.03.2019

Ми то хрещення приймали у російських церквах,а наші батьки,баби,пращури в українських.

До редакторів сайту

16:33 19.03.2019

Слухайте, шановні, може вам перейменуватися, от наприклад, Томос. Район чи ПЦУ. Район?? Нє, ну просто чому питаю, бо більша половина публікацій за останні місяці на тему церкви, якось насторожує.. чи ...може...вам Вася проплатив??)) Давайте коліться...

Ми за Вас

16:54 19.03.2019

Дякуючи активним прихильникам ПЦУ у Переспі, які публічно висловлюють свою підтримку цій же церкві, не ховаючись за масками "анонім", українська церква рано чи пізно таки здобуде свою релігійну незалежність і їм не буде соромно перед своїми дітьми за те, що вони люблять свою Україну, свою Батьківщину. Ви проявляєте справжній героїзм.

До Ромашки

17:29 19.03.2019

А що в Турції є Українська церква?

До Переспи

17:36 19.03.2019

Вам позавидує кожен священник, так всі рвуться до церкви, що напевно для всіх не буде вистачати місця від щотижневого приходу.

Той хто вміє читати, а не слухати попів

18:37 19.03.2019

Ви ріаняєте Росію і Туреччину? В Стамбулі центр СВІТОВОГО православ'я. А Російська церква лише одна з 15 однакових за правами. То з якого дива нам підпорядковуватися Москві, якщо в Стамбулі наша материнська церква. Від якої, до речі, кгбешнікі відхрестилися і стали ррзкольниками.

Андрій

19:28 19.03.2019

РПЦ-шників жаба давить що рашку всі попускають, що українці тепер від них відцурались і от бісяться, видумують все підряд, московські попи брешуть щоб людей тільки налякати, щоб вони нічого не думали, а вірили їхній нісенітниці, як було в Щурині.

До Андрія

19:49 19.03.2019

В Щурині провели таємні голосування, тому все пройшло спокійно і ні одна ні друга сторона не залякувала розборками СБУ чи там проколом коліс в авто, чи буду відбиватись.

Андрій другий

21:08 19.03.2019

Поки Дулюк з Рожищ був на заробітках в одній з європейських країн на сторінках новин району менше гівна писалось про церковних прихожан. Ти свої заробітки задекларував, патріот великий? Йди на Схід, там теж платять контрактникам ЗСУ, грошей заробиш і ватніків виженеш назад в Расєю. Україна понад усе!

ага

21:37 19.03.2019

ага гинуть хлопці а порошенко статки свої збільшив у 8 раз то за що гинуть

До Андрій другий

22:26 19.03.2019

До чого тут це прізвище? Вже пройшло трохи часу, як воно не звучало, ти що без Дулюка жити не можеш,чи ти в нього закоханий?

а ви про якого

22:42 19.03.2019

з них пишете? Бо менший начебто до костела з того всього пішов.

Вірна Богу

22:50 19.03.2019

,,Задумайся''!!!⚠
Задумайся...чи можеш помилитись?
А як не справедливо чиниш ти?

Я

22:50 19.03.2019

Менший до костелу пішов, стара дулючка до парку все ж пішла, бо вже не може в очі людям дивитись у церкві, а старший дулюк ще не може оприділитись, може до єговістів загляне...але нє вони в політиці не активні.. не поймуть там його. Ги

Волинь

23:39 19.03.2019

А, яке вам діло хто, як заробляє і хто куди пішов. Ви головне дивіться, щоб самі потім не плакали. Запроданці МПешні. Які за 30 срібняків готові, як Україну та і віру УКРАЇНСЬКУ продати.

Полішук

09:12 20.03.2019

По якому праву жителі мусорної столиці повчають як жити всій Україні? Спочатку у себе зробіть зразкове місто чи хоча б село. Зате добре вміють перекручувати назви, навіть правильні орфографічно :совєти, а не ради, а тепер РПЦ замість УПЦ...

До Поліщука

11:21 20.03.2019

Не буде ніякої УПЦ. Рада зобов'язала всі колишні МП перкйменуватися і вказати приналежність до своєї церкви, тобто Російської. І не треба тут виписувати про незалежність цієї церкви. Онуфрій входить в синод РПЦ. І Варфоломій згадує Кирила, а Онуфрія - ні, бо він не митрополит, отже церква не митрополія і не незалежна.

Ясно

16:40 20.03.2019

,,У кожного, своя правда''!!!
Є між нами, різні люди,
Та є, патріоти...

до патріотів

09:12 21.03.2019

псевдо партіоти Добровольські ходили в церкву в парку, свято-михайлівську в рожищах в топільненській стара завивала .... а зараз взяли під крило батьшку на вовнянці, туди ходять ! От вам і віра....!

до До Поліщука

09:58 21.03.2019

Вашого епіфанія ніхто із Помістних Церков світу ,не визнае .Навіть за священника ні те що архіерея не вважають.
Ніхто окрім константинопольского патріраха .який порушуючи вселенські правила ,узаконив розкольників,його не поминае.Хто порушить правила Вселенських Соборів,підпадае під анафему!Так що рано чи пізно конастнтинопольского патріарха Варфоломея можуть предати анафемі!Це питання часу.Хіба що не встигнуть,і як предсказав грецький старець Елпідій ще в 2013 році-"константинопольский патріарх захлинеться кровью,моліться щоб кінець його був менш жахливий."
Тоді як Киевського митрополита Онуфрія всі дуже шанують і раді з ним співслужити.
Все це істинна правда ,на яку розкольники закривають очі і від якої ховають голови як ті страуси.
Та цим вони усугубляють лише СВОЮ проблему.
Час прозріння обовязково настане.Помічай чи не помічай нарив,та він все одно в свій час прорве ,та очиститься від всякої нечистоти.
Такий духовний закон.

читач

10:32 21.03.2019

і тут адепти русского міра насмерділи..Розтаможать вас як євробляхи.))і хто цікаво згадує вашого кгбешного дідка Онуфрія у світовому православї в диптиху ? Ніхто ,бо ви частина РПЦ.А Блаженного Єпіфанія Вже Згадують. І більшість проавославних церков світу Мовчать, коли мовчать то немають нічого проти....І не обманюй людей російскою пропогандою.Наївно думати коли вселенський патріарх перед тим як прийняти таке важливе рішення не радився із більшістю православних церков світу..А ось РПЦ І УПЦМП пішла в розкол До світового православя бо не згадує вселенського який надав їй автокефалію

до читач

11:01 21.03.2019

То ти підкуплений яничар смердиш тут.
Ти не маеш жодного відношення до цього села ,та сидиш десь в Рожищах чи де інде і розпалюеш ворожнечу між нашими людьми.

читач 10:32 21.03.20

11:02 21.03.2019

ти можеш навіть не підписуватися,бо твій лексикон постійно відае тебе Безбожнику!

Не видаляйте коментарі

11:16 21.03.2019

,,Яка ціна''!❓
Уже нічого не спинити,
Нажаль, далеко все зайшло,
Змиритись,й просто далі жити,
ніби нічого не було???
Та ні..не можу..і не вийде,
Бо точно знаю час прийде,
Що відповідь за все дамо,
Як зараз просто змовчимо!
,,Торнадо'', вже не зупинити,
Загрався д'явол із людьми,
Я дякую що можу розрізнити,
Ще за життя, а не лише з пітьми.
Нічого вже не доказати,
Де ,,Мачуха'' де ,,рідна Мати'',
Або ви з Господом відверті,
Або, та ,,пелена'' до смерті.
Не має мабуть гірше, люди,
Як сліпить ,,вона'' всіх і всюди,
Та ні...ще є..коли прозрієш,
А ти у пеклі уже виєш!
Ціна помилки, величезна,
Тому я мушу бути чесна,
Ціна такого ,,переходу'',
Скорботи для усього роду!
Плата життя...і вічні муки..
В Хрестовій крові, будуть руки!
Пишу для тих, хто ще не знає,
Чи в ,,нову''перейти бажає,
Для тих, кого щось не пускає,
Це Ангел на плечі благає!
А тим, хто вибір вже зробив,
Отця Святого замінив,
Знайшов собі вже Церкву-матір,
Прошу одне не забувати!
Та справжня матір- що зростила,
Що дітками вас охрестила,
Вона ж була до цього рідна,
Тепер від вас страждає бідна!
Ідіть...вона вас не тримає,
І вибір ваш всеж поважає,
Тому, не виливайте бруду,
і не влаштовуйте їй ,,суду''!
Хто вірності не зберігає,
Той зради точно не пізнає,
І більш нема що говорити,
Давайте будем мирно жити!!!

До читача

22:27 21.03.2019

Того Єпіфанія ніхто не визнає!!!! На його іновгурацію навіть ніхто не приїхав, бо не підтримують рішення Варфоломія. І почекайте, зараз як і надалі нвхто не визнає то Варфоломій казав, що томос забере. Що тоді будете робити?

Х

11:16 23.03.2019

В других державах думають як вибрати хорошого президента,як мають вибори ,а в нас кинули томом,як кость собаці і гризіться простий люд,а ми за той час кармани будемо напихати.Нас не цікавить зараз ціни,нас цікавить церква,Бог,священники.як вам не стидно,думайте про вибори,там беруть мільйони в карман,а тут бабка гривню кине і то очі мулить безбожники.Держави з нас сміються ,х українців.

Ксенька

22:04 24.03.2019

,,Крик душі''!!!❤
Як можна так, стояти Службу,

Вірна Богу

22:20 24.03.2019

До Ромашки

19:22 05.05.2019

Не розумієтесь в релігії- не плутайте інших, бо ви нав’язуєте свою московську пропаганду!!!! Адже ми всі православні християни, ми релігії не міняємо, бо Бог один, і ваш Кирило з МП також відноситься до Вселенського патріархату, який є матір‘ю Церквою для всього православ‘я! І релігія не міняється!!!! Не плутайте праведне з грішним! Тому саме в нашій Україні має бути ПЦУ, бо її благословив сам Вселенський патріарх, якого повинний слухати сам московський патріархат, але чогось московія йде в розкол із Всесвітнім патріархатом! Тому одумайтесь, тому що ви оплачуєте розбрат і війну в нашій країні і служите москві і бойовикам, що ведуть з нами війну!!!

25 серпня
Сьогодні
Вчора
23.08.2019
22.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин