У Щурині вирішили не прощатися з московським патріархатом

16 Березня 2019, 16:31
Свято-Михайлівська церква у селі Щурин 10661
Свято-Михайлівська церква у селі Щурин

Збори релігійної громади відбулись у будинку культури села Щурин Рожищенського району.

У суботу, 16 березня, люди вирішували, чи переходити у Православну церкву України.

Як розповів Район.Рожище сільський голова Василь Карпюк, збори відбулись спокійно і без ексцесів.

Свою думку громада висловлювала таємним голосуванням. За те, щоб залишиьтсь у московському патріархаті, прогулосувало 86 людей, 71 голос – за перехід у Православну церкву України.

Коментарі
16 Березня 2019, 18:40
Ото патріоти рідного краю
16 Березня 2019, 18:41
Та прапор в руки РОСІЯ. Продалися.
16 Березня 2019, 18:41
що Шняку по фізії прилетіло. Правда чи ні ?
16 Березня 2019, 18:42
Нащо нам той томос- нам спочатку мізки треба промити
16 Березня 2019, 18:47
То Собутильники підтримали держателя "точки" Грішку.
16 Березня 2019, 18:48
Слава Богу!!!!!Наша віра права, віра Православна!!!!
16 Березня 2019, 18:50
Щурин залишається в комуністичному минулому...
16 Березня 2019, 18:53
Вперед, "патріоти". Ображати, погрожувати, оббріхувати, клеймити, посилати . Саме це і ідентефікує справжнього українця.
16 Березня 2019, 18:53
За нами Бог
16 Березня 2019, 18:54
Всіх на передову і без бронежилетів
16 Березня 2019, 18:54
Молодці, є ще адекватні люди
16 Березня 2019, 18:56
разом із тобою хоч вже
16 Березня 2019, 19:01
А ти там був
16 Березня 2019, 19:04
Валік, заспокойся і не нервуйся. Люди вирішили. Все. А у Фейсбуці будь акуратніший. Москалі можуть і заяву у поліцію накатати.
16 Березня 2019, 19:04
не прощаються.А як будуть називати свою парафію в майбутньому ,там вирішували:РПЦвУ чи РПЦнаУ,чи може малоросійська РПЦ ,тобто МРПЦ чи РПЦЗ?
16 Березня 2019, 19:13
Про що ти говориш??? Що приходив, і тобі продавав? Наскільки говорили, підписалися ще більше людей ніж голосувало, то шо всі собутильники, всі Українці всі за державу, але ображати церкву і своїми брехливими словами священника, хай мені гріх буде, але щоб Бог дав тобі мозгів!
16 Березня 2019, 19:19
Як же ви задовбали патріоти хренові, ви краще б свою енергію проти злочинної влади направили, бачили як Порох в Ковель приїздив? Бачили як людей не підпускали, загорожі поставили, тітушки плакати незадоволених зривали, журналістів били, а на цьому фоні порох зі сцени верещав про прекрасне майбутнє, яке нас чекає на його другому строці... Це гірше ніж за комунізму було, той сатана довго в пеклі горітиме за те що наробив, скрізь свою брудну руку приклав, ще й в Церкву Святу вліз. Хай йому...сволота
16 Березня 2019, 19:25
Горбач Мосійчук зробили свою справу
16 Березня 2019, 19:43
Ти сам нещодавно в цій Церкві співав і все добре було. І мова, і приналежність, і назва, і священики. Що змінилося за пару місяців, що ти такий ненавистний став?
16 Березня 2019, 19:44
Щурин вітаємо вас з правильним рішенням!!!
16 Березня 2019, 19:54
Ой, та на що сваритись?? Батюшки і самі всю правду знають)) і знають- що неправі і що не канонічна ця московська церква.. та.. знають, за що мовчать))) але... з часом все однаково зміниться, і вони осознають це, що церква повернеться на свою історичну дорогу.. а чому росія так тримається за це??? Та коли і це розвалиться, у них небуде старої своєї історії!!! Що тоді казати??? Що нас заснував києвський князь, і коли доньки Ярослава Мудрого своєю освідченістю і культурою вражали Європу, на місці москви жаби кумкали, а бороди їм рубав потім Петро, теж нащадок князів, вихідців Києвських.. а ще.. діти підростуть і все змінять
16 Березня 2019, 19:56
Історію перегляньте трохи.. звідки прийшло хрещення, .. чи була канонізована російська церква і як це було.. і .. що можна говорити- неповажаючи Вселенського патріарха??
16 Березня 2019, 20:14
Я поважаю Варфоломія і вас,так як людина створена по образу Божому.А як пастиря який підтримав та об'єднав розкольників ні.Вибачайте у кожного своя думка.
16 Березня 2019, 20:16
І чого, Василю, ти туди поїхав? І свого не добився, і опозорився, і в морду получив.<br/>Сиди собі вдома чай попивай. І спокійніше і здоровіше.
16 Березня 2019, 20:33
А це правда що Шняка за клубом на коліна ставили?
16 Березня 2019, 20:34
Цікаво а Василь завтра на Тристень ризикне?
16 Березня 2019, 20:35
Щурин зробив велику помилку..відстояв РПЦ..Є Мова історія культура а церкви нема \є філія рпц..Що до От Василя то він був зобовязаний туди поїхати як представник ПЦУ..Те що йому слова не дали то питання до правоохоронних органів
16 Березня 2019, 20:40
Ти хворий? Якщо вона не канонічна (хоча весь православний світ вважає її канонічною бо так воно є) то хто по твоєму канонічний? Свідки Порошенка на чолі з Думенко, яких світове православ'я шарахається!
16 Березня 2019, 20:40
Ваш Василь представник КП а ніякої ПЦУ.Туди він чомусь не поспішає.Мабуть сам не вірить у світле майбутнє цієї організації.
16 Березня 2019, 20:40
Молодцы малоросы..Отстояли Рускую веру..Хоть хунта безчинствует вы держитесь))Потерпите немножко Владимир ясное солнышко придет к вам)))
16 Березня 2019, 20:44
Молодці Щуринці.
16 Березня 2019, 20:52
Вітаю щуринців тепер ви в розкольницькій неканонічній секті Кирила гундяя яка розірвала євхаристійне спілкування із вселенським патріархом ви не долучились до єднання в благодатній православній Київській Митрополії.вам непотрібно єднання раби не думають за них все вирішують..
16 Березня 2019, 20:56
Всі повинні бути за Україну якщо ні то на содовки дорога.
16 Березня 2019, 21:09
&quot;Молодці&quot; щуринці. Шняка побили, РПЦ лизнули. Так тримати! <br/>Позорище на весь район!<br/>Путіна кличте, ви ж цього хочете? Кіріла вам в церкву, давайте, лижіть кацапам одне місце.
16 Березня 2019, 21:25
Молодці жителі села Щурин, неповелися на фуфло, яке Порошенко втулив хохло-дурням щоб вони не про економіку думали і ціну на газ, а бігали з томосами ніби дурінь зі ступою. Чому громада повинна вірити томосу, якщо великі патріоти Дулюки, Шварцкопи, Паламар, Майструк швиденько записались в волонтери і незахотіли бути солдатами у 2014 році? Напишіть шановні Великі Патріоти чому зробили сцик-сцик і втуляли повістки сільським хлопцям.
16 Березня 2019, 21:33
100% правда, церкву не можна мішати з політикою!
16 Березня 2019, 21:42
Люди ви, що дійсно здуріли? <br/>Західна Україна Волинь засновники УПА. <br/>А голосують за Мокшанську церкву. Позорище. А батюшку гнобити і тим більше застосовувати фізичну силу (ще й в піст ) величезний гріх. Тепер щуринці показали мокшанський патріархат у всій красі.<br/>Лишилося ще прокричати &quot;путін ввєді вайска! &quot;<br/>Фу! Ганьба!
16 Березня 2019, 21:42
Люди ви, що дійсно здуріли? <br/>Західна Україна Волинь засновники УПА. <br/>А голосують за Мокшанську церкву. Позорище. А батюшку гнобити і тим більше застосовувати фізичну силу (ще й в піст ) величезний гріх. Тепер щуринці показали мокшанський патріархат у всій красі.<br/>Лишилося ще прокричати &quot;путін ввєді вайска! &quot;<br/>Фу! Ганьба!
16 Березня 2019, 21:52
Щурин у вас немає патріотів. Спонсоруйте далі Росію Що гривня в цю церкву то патрон нашим солдатам в голову.. Отак і гине Україна через таких охламонів які стоять за Москвою.
16 Березня 2019, 22:00
А на виборах президента щурин проголосує за Вілкула
16 Березня 2019, 22:03
Щуринці ще раз показали свою справжню сутність...!
16 Березня 2019, 22:07
Вас петро пожалів в 2014 але повір прийде час і ти і такі як ти за все понесуть відповідальність . ВИ МАНКУРТИ ПЕРЕВЕРТНІ І ЛИЗОБЛЮДИ
16 Березня 2019, 22:12
А голова не розказав як мосійчук отця Василя з клубу випихав мабуть стидно бо він ніяк на це не відреагував.
16 Березня 2019, 22:14
Люди, одягайте в прохолодну погоду шапки. Неходіть з голими лисинами, бо почнете нести таку саму пургу, як це робить Валік Скрипчук.
16 Березня 2019, 22:21
не потрібно про всіх щуринців однаково висловлюватись,адже 71 людина проголосувала проти москви.Цим людям дійсно небайдужа доля України і вони розуміють,що це позор.То що тепер із села виїжджати?
16 Березня 2019, 22:22
Поки барани майдануті томосяця, лісники всі Волинські ліси зріжуть і залишаться пеньочки. Хоча крім лісових пеньків ще бувають пеньки активісти- патріоти. )))
16 Березня 2019, 22:26
Шняку я б теж по ...... зїздила, молодці, нашу віру не зламати, молодці ви треті в районі по вірі нашій православній що не перейшли.
16 Березня 2019, 22:35
Головне ти не забудь за мародера проголосувати
16 Березня 2019, 22:40
Вілкул навіть в медицині шарить не гірше професора. Діагноз встановив абсолютно вірний: &quot;имбицилы восемь классов&quot;
16 Березня 2019, 22:53
Ти думаєш прийде не мародер??за Януковича хто голосував???
16 Березня 2019, 22:55
Ти думаєш прийде не мародер??за Януковича хто голосував???
16 Березня 2019, 23:03
Такі ж відбиті як ці що зараз хочуть за порошенка голосувати. Це часом не ти пороху руки цілував біля б.к.?
16 Березня 2019, 23:13
А як ви купляєте Рошеновські цукерки то скільки патронів іде в голову наших воїнів???<br/>Кожна цукерка коштує гривню, а скільки ви купите??? Закрийте рот <br/>, і порахуйте! Наш священник молиться за цих воїнів, хто ходить до храму той чув і знає!!!
16 Березня 2019, 23:25
Раби московії
16 Березня 2019, 23:35
Молодці жителі села Щурин
16 Березня 2019, 23:37
Молодці щуринці!!!! Хай Бог благословить Ваші сім'ї. Стійте за Віру Православну!! А тих псевдопатріотів не слухайте. Ви маєте дуже доброго священника, його і слухайте. Спаси Вас Господь!!!!
16 Березня 2019, 23:41
Ото не пустили Васю до клубу і проголосували нормально, і до речі таємно, так що тут вже ніхто нікого не залякував
16 Березня 2019, 23:48
На Донбас відправити всіх хотелок руського міра на чолі з сімейним доктором мусійчуком а не смородіти в селі иш нагнали з рожищ мовного доктора то він в нашому селі колотить
17 Березня 2019, 00:02
дибіли
17 Березня 2019, 00:04
По собі судиш???
17 Березня 2019, 00:17
Насправді Щурин не проголосував за московську церкву, а розколовся практично на половину. І суть в тому, що за ПЦУ голосувала саме краща половина села. А друга половина - малограмотна, пропита і непідмита - піддалася на агітацію місцевого попа, який пішов по хатах до зборів. Тому вина, насамперед, лежить на активі села, який пустив це питання на самоплив, чим вміло скористався місцевий попик. Звичайно, прикро, що щуринці створили самі собі таку проблему, яка проявиться уже в найближчому майбутньому. Але вони цього поки що не розуміють.
17 Березня 2019, 00:17
Так і втрачаємо нашу державність
17 Березня 2019, 00:23
А ти недумаєш що можуть і не встати ті з колін які це зробили .якщо топравда ....може 10 покоління стояти на колінах. ...
17 Березня 2019, 00:29
Мосійчук молодець. . ! Так тримати. . .
17 Березня 2019, 00:29
Мосійчук молодець. . ! Так тримати. . .
17 Березня 2019, 00:30
Мосійчук молодець. . ! Так тримати. .
17 Березня 2019, 00:30
Молодці щуринці!!!Ми вас вітаємо,так тримати далі!
17 Березня 2019, 00:34
Я з Вами згідна ....а ще якщо бідна людина то гріша за 20 хв відправить службу візьме гроші торбу і ще навіть перевірить що дали....
17 Березня 2019, 00:41
Не грамотна та пропита половина? Хоч би ти знав що пишеш, так людей ображати тай ще й на священника нагнітати, та грамотна половина і в церкву рідко заходить, і знає за що їм платять... Нема слів, відстаньте ви вже від мирних людей, це люди які працюють важкою працею щоб заробити на хліб, а ота інтелігенція, останнє хоче в них забрати - віру! Молодці не здавайтеся! А ваш священник добра і мудра людина, молився за всіх і добрих і злих, але наших людей!
17 Березня 2019, 00:55
Сердечно вітаю мешканців села Щурин з великим днем,з правильним голосуванням.Хай Бог укріпить вас і вашу віру.Ви молодці і справжні християни.За вас молились .Привіт вам із Рожищ.
17 Березня 2019, 01:12
Нічого ще не вирішено. Адже 71 людина проти московської церкви, так що потрібно проводити збори ще раз,бо ці збори не мають ніякої сили,бо всього- навсього на 15 більше йолопів і зрадників,які хочуть молитися в МП.Так що проводьте збори ще раз обов&quot;яково і все вийде.Попрацюйте з людьми,розкажіть історичну правду, що москви ще на світі не було,а Київська митрополія вже існувала 150 років.У вас багато освічених і розумних людей.Не миріться з сьогоднішними зборами,доведіть,що у вас більше патріотів та мудрих людей! З Богом до істини!
17 Березня 2019, 01:57
Щуринці молодці!!! Так тримати!! Звертаюся до тристенців, будьте мудрими і не зраджуйте свою Церкву. Подумайте за свій храм, бо буде приїжджати якийсь священник раз на місяць служити. Воно вам не потрібно. Ви маєте молодого доброго священника, підтримайте його і свій храм! Тристень, ми за вас молимось!!!
17 Березня 2019, 01:57
Щуринці молодці!!! Так тримати!! Звертаюся до тристенців, будьте мудрими і не зраджуйте свою Церкву. Подумайте за свій храм, бо буде приїжджати якийсь священник раз на місяць служити. Воно вам не потрібно. Ви маєте молодого доброго священника, підтримайте його і свій храм! Тристень, ми за вас молимось!!!
17 Березня 2019, 02:00
Звичайно дуже прикро, що так все вийшло. Є держава, а в ній має бути все своє, державне, українське і мова, і школа, і люди, і церква. Ніхто не проти аби була московська церква, але потрібно так і називатися: російська церква в Україні, за що треба плати податки, як за іноземну церкву, і не потрібно прикриватися, що ви УПЦ, оскільки підпорядковуєтесь Москві. Як би був мудрий священник, то розповів би своїм парафіянам про історію створення церкви, про надання томасу українській церкві та спокійно в церкві після служби запитав людей : &quot;А що громада вирішила стосовно переходу?&quot;, і тоді, без склоків, без образ, з чистою совістю, не бігаючи по хатах, і не підбурюючи людей, пішов би за своїм стадом, бо він є пастух. На превеликий жаль, цього не сталося, молоді не активні, а люди старшого віку люблять батюшку, а розуміти, хто кому підпорядковується, їм не потрібно, бо їм добре так як є. Стосовно прочитаного відносно пана Мосійчука, якщо так було, то йому ганьба,і ще раз ганьба. Він же виходець із Рудки-Козинської, там де зароджувалась УПА, яка в ті далекі часи минулого століття, хотіла незалежності України, волі та свободи від &quot;червоної наволочі&quot;, молодь загинула, і сьогодні молоді люди гинуть за нашу з вами незалежність, а ми чомусь так тримаємося московських попів, бо вони за віру Божу дідів і батьків, але при цьому, зрозумійте правильн, віри ніхто ні в кого не забирає, міняється лише підпорядкованість церкви від московії до України.
17 Березня 2019, 02:20
Якраз таки пастух береже своє стадо від вовків!!!!!
17 Березня 2019, 02:21
Сексоти й надалі роблять свою брудну роботу.У фейсбуці вони патріоти... Прикро за Щурин.
17 Березня 2019, 02:32
А чому ті, хто так яро відстоює томос і пцу не критикують тих, у кого бізнес в росії, тих, хто заробляє на війні...
17 Березня 2019, 02:33
А чому ті, хто так яро відстоює томос і пцу не критикують тих, у кого бізнес в росії, тих, хто заробляє на війні...
17 Березня 2019, 04:58
Мудрий священник ніколи не дорікне в тому, що ви брали шлюб в УКРАЇНСЬКІЙ ЦЕРКВІ, а не в московській. До болю сумно, що наш люд такий несвідомий. Я була кращої думки про своїх односельчан. І все ж щиро пишаюся тими людьми, які хочуть, аби Україна була українською.
17 Березня 2019, 08:52
На фоні останніх подій треба ще раз задуматись про ОТ,Г,навколо кого об,єднуватисб. Ні Доросині зі своїми фінансовими проблемами і пихою,ні Щурин зі своєю свідомістю на центр ОТГ не тягнуть. ? ??
17 Березня 2019, 08:52
На фоні останніх подій треба ще раз задуматись про ОТ,Г,навколо кого об,єднуватисб. Ні Доросині зі своїми фінансовими проблемами і пихою,ні Щурин зі своєю свідомістю на центр ОТГ не тягнуть. ? ??
17 Березня 2019, 09:34
Я впевнений що ці сексоти,та місцеві Тристенські зроблять свою чорну справу і тут.А ще вони місцева еліта.Бридко.
17 Березня 2019, 09:44
добрe, що всe пройшло в нормальній робочій атмосфeрі. дужe здивувало однe як людина яка називає сeбe патріотом і нібито є атовeць кажe що вона нe будe ходити в ту цeркву дe лунає рідна мова, звучить гімн дeржави чи знаходиться блакитно-жовтий стяг. шановна лжeпатріотка ви з якого боку воюєтe?
17 Березня 2019, 09:51
Олодці Щуринці не слухайте того зека Шняка, ньому походу платять за те щоб він їздив по району і бунт піднімав! Тримайтеся своєї церкви, своєї віри, а кому не подобається їдьте в Доросині чи Квітневе, залишье вже тих людей в спокої, ті що голосували і так туди не ходили!
17 Березня 2019, 09:57
Досить писати і своїми образами з тієї чи іншої сторони, сварити людей, якщо чесно подумайте логічно,5 чи 10 чи 15 років чи ще більше років тому, церква, священник були наші, що змінилося? А нічого, комусь дуже вигідно робити цю колотнечу
17 Березня 2019, 09:59
Путин введи войска в щурин?!?!?!
17 Березня 2019, 10:00
Зашити своих верующих!?!??
17 Березня 2019, 10:07
А ти своє сімейне &quot;войско&quot; в церкву на службу вже зібрав?
17 Березня 2019, 10:21
Для тупих хочу зазначити, вона говорить про те що у ЦЕРКВІ не повинні співати гімн, а молитися, і про те що на Хресному ході не повинні замість ікон бути флаги! Всього навсього,і для чого ображати, такі ви патріоти то гайда на передову, вперед! Слава Україні!
17 Березня 2019, 10:48
О Фонд Новинського Щуринському попові солідну премію тепер дасть..нефтедоларів багато ..тепер небуде плакати що мала зарплате.Їдь забери премію...Але український народ продав за 30 срібних..Зато от хунти спас.браво Українці.
17 Березня 2019, 10:51
Ну і де є в церкві флаги і співають гімн..?Співають тільки церковний( Боже великий єдиний))
17 Березня 2019, 10:59
Що ти мелеш??? Ото фантазія
17 Березня 2019, 11:32
Старі люди не знають історії ні церкви ,ні християнства.Вони зомбовані ще за часів Радянського Союзу,тай піп московський їм мозги каламутить.То є в Щурині освічені люди,то попрацюйте над цим питанням,розкажіть старшим людям історичну правду,як було.Що Моква вкрала в нас Київську митрополію ,що москвські попи обдурюють,що УПЦ МП це українська церква.Родрукуйте Їх центральний статут, де написано ,що УПЦ МП є частина російської церкви і т. д.Все ж доступно.Попрацюйте і проведіть збори ще раз ,бо ці збори нічого не вирішили.Просто залишилось все,як було.Ви не повинні змиритись з тим,що московський піп переміг.Не зупиняйтеся,адже 71 житель вашого села за православну церкву України ,тож після роз&quot;яснень людям правди все вийде.
17 Березня 2019, 12:53
Виникло питання:а про залишення під Московським патріархатом також потрібно 75%голосів громади?
17 Березня 2019, 12:58
Перезвати в російську православну церкву, тоді може прозріють кому вони служать
17 Березня 2019, 13:08
Це мудра православна людина ніколи не скаже, що все одно де хрестився і вінчався чи в розкольницькому КП чи в канонічній церкві. Якщо ж КП на чолі з філаретом вважали що вони все правильно зробили і не були розкольниками, навіщо ж тоді зверталися до Варфоломія за томосом??????????
17 Березня 2019, 13:21
Не розуміють прихильники МП, що відрікаються від Вселенського, а служать Кирилу( адже так відбувається наразі з прихильниками МП... ), який хоче керувати всім православним світом через свої церкви МП... він і сам розкол робить. Брехнею в минулому завоювали свій «МП», а тепер налаштоває свої церкви МП по всьому світі, щоб не визнавали ПЦУ. Йде проти волі Вселенському, який і сам його волі повинен прислухатись! Вселенський «від лампочки» ненадав би Україні незалежну церкву, тільки на синоді всі православні церкви ( але без кирила МП, який проігнорував синод) радились! А те що ви, прихильникиМП, не долучаєтесь до єдиної церкви, то кому ви служите? Кирилу, ворогу-агресору, Росії, Путіну, розкольникам, і то живучи в нашій державі! То чому ж ви йдете проти матері-церкви Вселенського Патріархату? Розберіться, якщо ви грамотні люди, ви повинні розібратись, хто правий! На місці Президента таку організацію як МП визнати би ворожою і взагалі б заборонити її існування. В Росії нема ніяких церков, окрім своєї, краденої в історії України, то чому має бути в Україні ворожа? <br/>Щуринці, ви теж подумайте добре, беріть приклад з інших сіл і долучайтесь, тому що буде в нас наша історична єдина ПЦУ!!!
17 Березня 2019, 13:29
Не розуміють прихильники МП, що відрікаються від Вселенського, а служать Кирилу( адже так відбувається наразі з прихильниками МП... ), який хоче керувати всім православним світом через свої церкви МП... він і сам розкол робить. Брехнею в минулому завоювали свій «МП», а тепер налаштоває свої церкви МП по всьому світі, щоб не визнавали ПЦУ. Йде проти волі Вселенському, який і сам його волі повинен прислухатись! Вселенський «від лампочки» ненадав би Україні незалежну церкву, тільки на синоді всі православні церкви ( але без кирила МП, який проігнорував синод) радились! А те що ви, прихильникиМП, не долучаєтесь до єдиної церкви, то кому ви служите? Кирилу, ворогу-агресору, Росії, Путіну, розкольникам, і то живучи в нашій державі! То чому ж ви йдете проти матері-церкви Вселенського Патріархату? Розберіться, якщо ви грамотні люди, ви повинні розібратись, хто правий! На місці Президента таку організацію як МП визнати би ворожою і взагалі б заборонити її існування. В Росії нема ніяких церков, окрім своєї, краденої в історії України, то чому має бути в Україні ворожа? <br/>Щуринці, ви теж подумайте добре, беріть приклад з інших сіл і долучайтесь, тому що буде в нас наша історична єдина ПЦУ!!!
17 Березня 2019, 13:30
створення ПЦУ відбулося б незалежно від Порошенка. А що Москва обманом підпорядкувала Київську метрополію-це правда.У 1685році Москві було надано лише право висвячувати київських митрополитів(бо їм бач далеко їхати до Константинополя). Але Москва,як завжди,все перевернула з ніг на голову. І московських митрополитів прямо призначали російські імператори,а не обирав Синод.А ви ,гундяєвці,називаєте надання томосу політичним актом. Цікавтесь своїм минулим,бо незоглядитесь ,як станете яничарами. Встали б ваші предки (козаки) тих століть, вони б батогами висікли б з вас московське плазування; спитали б за що діди проливали кров(мову,культуру,віру).
17 Березня 2019, 14:03
Ще довго те рабство з себе видушувати будуть щуринці.Не пускайте голосувати бабусь і дідусів старше 60 років.Це ж десять кроків назад їхні голоси.Там адекватних може бути три людини
17 Березня 2019, 14:07
Про що ти говориш? На якому синоді радились всі церкви?? Радились церкви тільки Константинопольського патріархату, а як же всі інші 13??? Цікався тпохи, коли берешся таке писати і не вводь людей в оману
17 Березня 2019, 14:12
Як Вселенський патріарх відрік Філарета ( в минулому служителя МП), за те, що хотів незалежну церкву від Росії в своїй Україні, і Онуфрій, до речі, теж за це підписувався, але Онуфрія підкупила Росія. Він лишився сухим з води і ніби-то не підписував документ про прохання своєї незалежної церкви, хоча в інтернеті є розсекречене фото документу з проханням Філарета і підписом Онуфрія. Пострадав за це Філарет, а Онуфрія назначили на місце Філарета... А Філарет став настоятелем тоді ще НЕКАНОНІЧНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ, бо ж Вселенський патріарх його відсторонив, то ви всі кричали, що розкольники - українська церква КП. Тепер, коли той же синод Вселенського патріархату, переглянувши правомірність дій відлучення Філарета, не повівшись на московську брехню і не пішовши в Москви на поводу, знімає з Філарета анафему, і надає Україні свою автокефальну Православну церкву України. Церкву, на яку чекають багато держав, церкву свою, незалежну від Москви, від країни- ворога, а ви, віряни МП, нерозібравшись в своїх принципах, тримаєтесь церкви агресора, тримаєтесь приналежності до Росії, й ганьбите ПЦУ... Невже ви не розумієте, що Бог один, віра одна, і ніхто її не міняє, але приналежність церкви до МП- це зрада свої державі, в першу чергу, тим більше, що на нас дивиться весь світ, нам повернули нашу історичну церкву, церкву для об‘єднання , свою церкву, розумієте? А не церкву, яка належить Москві, Кирилу і Путіну. Тепер наш Епіфаній входить до Синоду Вселенського патріархату на тих же підставах, що й Кирил з Москви. А от Онуфрій московського патріархату входить всього лише до синоду Російської православної церкви, тобто лише їздить радитись до Кирила. Тому думайте, хто важливіший в православ‘ї для нас особисто: Вселенський патріарх чи Кирил з Путіном, і кому десятину з церков МП возить<br/>Онуфрій, ще й в такий важкий для України час- в час війни з тією ж Москвою...
17 Березня 2019, 14:18
Ти чув, як Драбинко в інтерв'ю казав, що ніхто гроші на Москву в УПЦ ніколи не відправляв!!!! Це дурний міф, який повторюють безтолкові такі як ти!!!
17 Березня 2019, 14:32
Автор коменту явно московський піп. Та ось, попику, гроші прямо може й не відправлялися, це дійсно важко перевірити. Однак, Кирило реально заробляв і наразі заробляє на Україні мільярди. І робиться це через Софріно, яке монопольно виробляє усю церковну утвар. А це коштує великих грошей. Тому, як кажуть кацапи, &quot;не митьем, так катаньем&quot;, а гроші через церкву викачуються з України колосальні. І гроші ці йдуть з злиденних кишень українських бабусь і дідусів.
17 Березня 2019, 15:02
Слухай що тобі скрізь московські попи ввижаються, ну але то таке як тобі краще... А щодо Софріно, то ти думаєш де закуповували церковні речі попи КП? Ну здивуй мене)) В тому ж Софріно)) кумедно да?
17 Березня 2019, 15:45
Як вам не стидно так принижувати старших людей!!! Соромно, що в нас таке невиховане безкультурне покоління. Не гнівіть Бога!!
17 Березня 2019, 15:59
Ідіть посваріться з католиками чи п'ятидисятниками чи з єговами, чого пристали, хто куди хоче туди і піде! Наше право!
17 Березня 2019, 16:35
що являють собою прибічники ПЦУ і прибічники УПЦ, то без лупи видно, що більшість з прибічників ПЦУ ( ображати не збираюся нікого) це люди, які до церкви ходять 1-3 рази на рік, сповідаються і причащаються раз в пятилітку, або вже як яка хвороба припече, притримуються посту хіба перед Різдвом на вечерю і то не факт, не носять хрестика, живуть невінчані і так далі. Хочете сперечайтесь, але це дійсно так. Прибічники УПЦ це дійсно віруючі люди, які хоч в більшій частині намагаються жити по Закону Божому, читають Біблію, постяться, не роблять в піст ніяких сімейних торжеств і так далі, можливо не всі але більшість і це теж факт. То скажіть мені будь ласка який спосіб життя більш угодний Богу???
17 Березня 2019, 16:51
люди, схаменіться , не поливайте брудом один одного ,особливо у великий піст, це не по християнські . на все воля Божа.
17 Березня 2019, 17:02
добре що ходять до церкви 1-3 на рік іт. д. вони мають права голосу і свою думку .<br/> а ви вже такі побожні чуть не святі <br/>Біблія у вас на якій мові мабуть на українській щоб було зрозуміло все<br/><br/>Слава Ісусу Христу
17 Березня 2019, 17:17
Негайно заборонити в Україні картоплю! Люди, ви знаєте що картоплю привіз Московитовський цар Петро Перший. Він знищував українських козаків!
17 Березня 2019, 17:29
Не розумію, за що так хапають я віряни МП?
17 Березня 2019, 17:32
З майданом всралися ще треба своє рило в церку всунути. Йди пеньки в лісі раХУЙ, бовдуре.
17 Березня 2019, 17:44
За благодать.
17 Березня 2019, 17:50
А ти й не зрозумієш, бо віри в тебе нема. І до речі Сербська Церква теж розірвала євхаристичне спілкування з Константинопольським патріархатом, вказавши що Варфолоиій повів себе як рівний без рівних, а не рівний серед рівних. В ви там кричали, що мовчать значить визнають, вже не мовчать. І ще одне на сторінці владики ПЦУ Паїсія оголошення, що набирають хлопців без відповідної освіти на вільні місця священиків ПЦУ, треба пройти лише КУРСИ))))))) не вірите зайдіть на сторінку Паїсія Житомирського здається
17 Березня 2019, 18:20
То ви ж пишіть правду про ті курси, а то чули дзвін, та не знаєте де він. Чорним по білому написано, що після проходження курсів обов'язковою умовою є завершення навчання у вищих духовних навчальних закладах.<br/>Пишете, аби щось ляпнути
17 Березня 2019, 18:49
Так другий спосіб життя більш праведний.Але фарисей з відомої притчі теж сам себе вважав за святого і зневажав інших.<br/>А може ті люди що ходять 1-3рази на рік не хочуть поминати ставлеників гундяя тут в Україні?Може вони хочуть чути рідну мову в церкві?А ви в них особисто цікавились,по яких причинах вони рідко бувають?Чи якщо вони рідко ходять то не мають права голосу?
17 Березня 2019, 19:48
Моїй мамі 77 років, але вона завжди була і залишається патріоткою України. Знає історію від своєї мами, баби. Знає, як знищували церкви , священників висилали на Сибір, там знущалися над ними, розстрілювали. Наші предки вірили в те, що повернеться наша Українська церква. І от цей час настав. Порошенко тут ні до чого, він просто зробив собі піар. А ще хочуть відвернути людську увагу від виборів, щоб легше було вибори фальсифікувати. А ви гризіться собі на здоров'я і не мішайте владі грабити народ . А може ще й для того, щоб Росія ввела і сюди свої війська, якоби захищаючи своїх вірян. Ви ж знаєте, що населення нікому не потрібне, Земля потрібна без людей для тих хто править світом. В нас по селах уже назріває громадянська ненависть, нетерпимість, згодом почнеться справжня війна, спочатку громадянська, а потім і світова, що і заплановано сильними світу цього. Хіба Бог цього хоче? Хіба Богу це приємно? Заповіді Божі не виконуються, кожен хоче щось доказати, бути вищим за іншого... Задумайтесь, не сваріться між собою , подумайте, щоб зробити правильний вибір на виборах, бо нас зараз просто знищують...
17 Березня 2019, 19:50
Ті шо ходять до церкви не можуть судити інших бо інакше толку з іхніх походів і поклонів!
17 Березня 2019, 19:50
Усі люди вірять тільки одному Богу.А Переспа хоче вірити тільки Москві бо це вигідно
17 Березня 2019, 19:54
Слава Богуза все!<br/> Спаси Господи всіх хто підтримав нас своїми молитвами!<br/>Архастратиг Михаїл завжди стоїть на строжі храму названого в честь його.<br/>Навіть в роки Великої Вітчизнянної війни цей храм (один з не багатьох)не закривався і в ньому духовно окормлялися люди багатьох з навколишніх сіл.<br/>Схоже,що і в наш богоборчий час ,храм Архістрига Михаїла знову стане знову тим спасаючим кораблем для вірних Христу і Його Церкві.<br/>Слава Богу!Пресвятая Богородице спаси нас!
17 Березня 2019, 20:10
А поп то Щуринський своі срібняки в суммі 30 000 то певно що получить від Новинського! АЙ МОЛОДЕЦЬ!!!<br/>КРАСАВА!!!
17 Березня 2019, 20:13
Я так зрозуміла, що в роки Великої Вітчизняної війни ви ходили в церкву в Щурин, значить ви можете розповісти, чому в селі Баб'є, тепер Квітневе закрили церкву, скинули купола і зробили школу. Надіюсь на швидку відповідь.
17 Березня 2019, 20:41
чому?<br/>тому що так як і тоді БЕЗБОЖНИКИ були при владі і гацькували таких самих як самі БЕЗБОЖНИКІВ проти Святої Церкви Христової.<br/>А тепер ви мені швидко скажіть- І ЯКИЙ ЖЕ БУВ ЇХ КІНЕЦЬ ?
17 Березня 2019, 20:42
чому?<br/>тому що так як і тоді БЕЗБОЖНИКИ були при владі і гацькували таких самих як самі БЕЗБОЖНИКІВ проти Святої Церкви Христової.<br/>А тепер ви мені швидко скажіть-<br/> І ЯКИЙ ЖЕ БУВ ЇХ КІНЕЦЬ ?
17 Березня 2019, 20:48
Бо церква була українська. Нікому добра не було, всі хто скидав купола загинули.
17 Березня 2019, 21:08
До 1948р в районі скрізь була УАПЦ.Що скажете москалики?
17 Березня 2019, 21:09
Яка у вас фантастична уява, звідки це взагалі взялося? Побійся створювати наклеп, бог тобі суддя, це просто шок що людям тільки в голову не зайде...
17 Березня 2019, 21:10
Прийдеш може з тобою поділиться, як отримає
18 Березня 2019, 01:15
просто настоятель ходив по людях ы запитував ви зи мене чи проти<br/>як корови пасти так ы шашлик можна в пыст
18 Березня 2019, 01:16
просто священник по людях ходив і питав чи Ви за мене<br/>а в піст шашлик можна,
18 Березня 2019, 01:42
скрізь була УАПЦ в районі.Тільки до 1946.ЇЇ Сталін ліквідував на Волині,як УГКЦ на Галичині.І скрізь, по всіх храмах,що УГКЦ що УАПЦ, поставив московських попів.Фактично московське православіє було принесено в Західну Україну на червоноармійських багнетах.
18 Березня 2019, 02:52
Мало з щурина поїхало в ато нічого порішаєм поїдуть всі будете москалів на передовій шанувати побачим чи вони признають у вас своїх!
18 Березня 2019, 02:55
Цеж треба хлопці гинули а ви бидло не можете в історії розібратися! Як ви потім будете дітям загиблих в очі дивитись?
18 Березня 2019, 08:09
Що означає твоє паганяло Золотошукач? Ти в жопі алмази шукаєш? Чи просто любиш халяву? Напиши свій телефон, я тобі позвоню і розкажу де є халява.
18 Березня 2019, 08:33
Треба рішати питання з картоплею. Картоплю привіз Московський цар Петро Перший. Патріотам негарно вживати продукт москалів.
18 Березня 2019, 14:13
Мені здається,що якби не вибори і не війна то всім було добре всі чомусь мовчали,а зарас розбрат.Жах.Що далі?????Кінець СВІТУ!Брат піде на брата!
18 Березня 2019, 14:51
А тобі що з того, хто коли шашлик жарить, це особиста справа і гріх кожно, на себе дивися, в пір'я вбрався?
18 Березня 2019, 14:55
Хай кожен за собою слідкує
18 Березня 2019, 19:36
Немає слів, щоб висловити жаль!!! Жаль, що як виявилося переважна більшість людей просто необізнана. Це не їхній вибір, це прекрасна агітація священнослужителя, розчарування немає меж, коли дізнаєшся, що така поважна раніше для тебе людина опускається до такого низького рівня.<br/>МИ ВІДСТОЄМО СВОЄ, ЦЕ ПРОСТО ПИТАННЯ ЧАСУ!<br/>Хто читає цей пост, будь ласка, не думайте, що всі люди в Щурині зрадники! Ми не раби, ми маємо право молитися своєю мовою, на своїй землі!
19 Березня 2019, 00:07
Щуринський поп за правду про москалів у тристені на людей руку підняв,а ви його вихваляете.запитайте у нього святого.добре пам' ятаемо ,а він нехай згадае.ви вихваляєтесь,що шнякові дали.
19 Березня 2019, 00:56
Треба вірити єдиній МАТЕРІ-ЦЕРКВІ, а не молитись в церкві, приналежність якої належить до країни- ворога Росії, і в якій моляться за свого лідера Путіна, за очільника церкви Кіріла і він ще благословляє своїх воїнів, які захищають їх російську землю, а вбивають наших братів, синів, чоловіків....шкода, що люди не розуміють, що йде війна з цією країною і прибічники МП також до цього причетні... невже так важко зрозуміти що потрібно єднатись в своїй державі й вірити ЦЕРКВІ -МАТЕРІ, яка повернула нам автокефалію. Адже раніше ви вірили Вселенському патріарху, коли він називав українську церкву КП неканонічною, то чому не вірите Вселенському, коли саме він надав для держави автокефалію? В нашій державі вже є ЄДИНА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА, без російської МП, тому треба розповідати стареньким, які далекі від історії, а покладаються на місцевих попів, довіряючи ним... Попи мали б бути щасливі й переходити в ПЦУ разом з громадами , а не показувати вірність Росії в нашій Україні... нехай тоді на теренах Росії її показують! І взагалі... могли б і заборону ввести на церкви прихильників ворога- агресора (((
19 Березня 2019, 01:16
Це ж поділився досвідом!
19 Березня 2019, 12:05
Спаси вас Господи...Правильно зробили,що не зріклися своєї Православної віри...&quot;Много званних,но мало ізбранних&quot;
19 Березня 2019, 14:34
Я знаю кого вдарив, о і він заслужив, а після того зрозумів що не правий, і чули б ви його вибачення то не писали б цієї нісенітниці! Думаю, якщо твою жінку якась собака буде ображати, то кожен нормальний чоловік так поступив, чи священникам заборонено захищатися, і захищати рідних??? Ви знаєте скільки було провокацій на тих зборах, і спитайте людей чи агітацію проводив священник, чи про що говорив, я теж поважала Мусійчука та Карп'юка попри все що про них говорили, та на цих зборах кожен показав хто є хто! Досить обливати всіх брудом, краще за собою слідкуйте!
19 Березня 2019, 14:40
Для вас так просто це сказати попам перейти, ми цього не розуміємо, а хто б був на їх місці той зрозумів би! Зате ПЦУ невстигає попів клонувати, так стали швидко церкви захоплювати
19 Березня 2019, 14:45
Хто знає священника Григорія, той добре знає яка це спокійна, добра людина, навіть голос не підвищить, вивести його з себе навіть і не уявляю як можна! Він вже майже 30 років терпить знущання(інакше не назвеш) , та наклепи деяких &quot;грамотних&quot; людей, але я бачу що вони не зупиняться до його смерті, а потім що на сім'ю переключаться безсовісні!
19 Березня 2019, 21:48
Люди якщо ви такі розумні і грамотні, то навіщо інших обливаєте брудом, вже забули як ходили до церкви разом і батюшка був нормальний а зараз ставите себе таким. ....а та бідна людина вона ще більш чистіша тілом і душею як дехто.......себе ставить.
19 Березня 2019, 22:46
Катерино,якщо ти так хочеш молитися у сцу то хіба ж це проблема-по одну строну Доросині,віншу -Квітневе.<br/>І взагалі якщо твій (і твоїх однодумців)жаль був би по Богу,то в наш час це зовсім не проблема.<br/>Стільки примішень пустуе в селі,які дуже просто прилаштівати під яку хочеш церкву ,запросити який до душі священник і молитися собі як це роблять дійсно віруючи православні, яких їх свідомі односельчани витіснили з церкви.<br/>Чи це для тебе слабо? Ну то така ти віруюча якщо так ..<br/>Вибач за прямоту.
20 Березня 2019, 00:09
Гуральня в григорія згоріла ,цілу ніч каяття просив,що у церкві не служив і ніхто в його пробачень не просив
20 Березня 2019, 00:23
Цікаво хто у кого пробачення просив?і згадати треба
20 Березня 2019, 09:37
СЦУ на ваші голови, голодранці. Від голоду духовного готові туркам служити?
21 Березня 2019, 12:57
Смерть ворогам України.
21 Березня 2019, 22:55
Бажайте добра один одному, тоді і вам повернеться, справжня віруюча людина не побажає смерті навіть ворогам, тому далі немає про що говорити
23 Березня 2019, 01:06
&quot;Душа отця Ананія страждає&quot; .... Прочитайте відкритий лист родини священника цього храму Ананія Сегейди.... Справжнього духовного отця не тільки щуринців, а всієї округи.... Він мріяв, щоб його храм був українським.... у найважчі роки радянського тоталіризму.... Тому його душа й страждає, дивлячись сьогодні на вас, щуринці ... Адже він, молодий священник, у роки війни почав служити в українській церкві, на українській мові (чуєте!!! на українській!!!)... А після війни &quot;совєти&quot; примусово, силою, без всяких томосів зробили всі храми Московськими, МП... Це було канонічно??? Це було правильно??? Як ви думаєте, чому отець Ананій був таким &quot; ненависним&quot; тій владі? Чому тримали його по кілька днів у льохах, хотіли підкорити, арештовували.... Не змогли ні купити, ні зломити його переконань.... Для нас він дійсно був духовним батьком... Якби дожив до сьогодні, як би ви дивилися йому у вічі, щуринці???
23 Березня 2019, 01:37
Душа отця Ананія страждає: відкритий лист родини священика зі Щурина<br/>12:10 22.03.2019<br/>У селі Щурин готують інформаційний стенд про історію села. Сільський голова Василь Карпюк звернувся до родини колишнього настоятеля Свято-Михайлівської церкви Ананія Сегейди з проханням надіслати світлини.<br/><br/>Окрім знімків, родина священика надіслала також відкритий лист голові Щуринської сільської ради Василю Карпюку. З дозволу авторів, публікуємо його в оригіналі.<br/><br/>«Шановний пане Василю, кілька тижнів тому Ви звернулися до нас з проханням надіслати Вам світлини нашого батька Сегейди Ананія Яковича, колишнього настоятеля Свято-Михайлівської церкви в селі Щурині. Як Ви пояснили нам, ці світлини будуть використані як ілюстративний матеріал при створенні стенду з історії села.<br/><br/>Ми дуже вдячні Вам і сільській раді, що пам’ятаєте про нього і цінуєте його роль і значення в духовному житті щуринців. Окрім надісланих на Вашу електронну адресу фотоматеріалів, для повноти висвітлення священицької діяльності отця Ананія ми надаємо ще й деякі біографічні дані.<br/><br/>Загалом отець Ананій пропрацював священиком у селі Щурині 47 років. Прийняв Щуринську парафію у березні 1943 року після того, як був висвячений на священика у Луцькому кафедральному соборі митрополитом Української автокефальної православної церкви. Протягом двох років проводив церковні служби українською мовою, користувався усіма українськими богослужбовими книгами.<br/><br/>Під час німецької окупації здійснював таємні обряди поховання вояків УПА, поставив і освятив хрест на могилі полеглих воїнів Першої світової війни.<br/><br/>Після вигнання фашистів з Волині діяльність отця Ананія проходила за інших умов та обставин. Було заборонено вести службу українською мовою і відібрано всі українські богослужбові книжки. Радянські органи безпеки постійно стежили за ним, неодноразово викликали на допити, бувало, по кілька днів тримали його в льоху у місті Рожище.<br/><br/>Кожного разу прощався з сім’єю, не знаючи, чи повернеться додому живим. Щуринська автокефальна православна церква примусовим порядком була переведена під юрисдикцію Московського патріархату.<br/><br/>Незважаючи на войовничий радянський атеїзм у церкві під час служінь завжди було повно людей. Отець Ананій народився в селі Городині, але прибувши до Щурина, він зріднився з людьми, знав про всі їхні проблеми, допомагав, підтримував у всьому. І завжди відчував приязне ставлення до себе людей. Йому не раз пропонували переїхати у місця, вигідніші у транспортному сполученні, але він не міг покинути своїх парафіян і могили рано померлої дружини.<br/><br/>Напередодні здобуття Україною незалежності через хворобу отець Ананій змушений був покинути службу й переїхати до дітей у Київ. До кінця свого життя переймався як церковними, так і державними справами нашої країни. Дуже радів, коли утворився Київський патріархат, і шкодував, що здоров’я не дозволило йому відновити в своєму селі українську церкву, яка б належала до Київського патріархату.<br/><br/>Шановний пане Василю! У ці дні нам телефонують наші друзі та родичі не тільки з Волині, а й з інших міст України, жалкуючи з того, що громада нашого села проголосувала більшістю за Московський патріархат. Нас теж дуже пригнітила ця несподівана звістка в той час, коли сусідні громади сіл Доросині, Тристень, Квітневе ухвалили в себе історичне рішення повернутися в лоно Української помісної православної церкви.<br/><br/>Знаємо, що душа отця Ананія страждає, дивлячись з небес на нащадків його парафіян, які, як сказано в Біблії, «не відають, що творять». Ми, проте, віримо, що свята справа, яку розпочала національно свідома частина громади разом з Вами, пане Василю, буде доведена до свого логічного завершення.<br/><br/>Дай, Боже, Вам і всім нашим землякам доброго здоров’я і твердої віри в перемогу!<br/><br/>Родина Василюків з Києва. 19 березня 2019 р».
23 Березня 2019, 13:03
Ваш Карп'ючок ніяк не зупиниться, провокації продовжуються, люди підтримуйте свого священника він у вас дуже хороша людина, Миру вам!
23 Березня 2019, 13:06
Як вони так хочуть Українську церкву хай побудують, Карп'юк вже достатньо нагріб грошей, хай купить участок і та ваша інтелігенція, думаю якщо хоче ходити до храму, спроможна побудувати собі! Відчепіться ви вже від людей дайте спокійно молитися, не грішіть, досить вже ображати.
23 Березня 2019, 13:36
Я вам звичайно співчуваю що склалася така у отця Ананія доля,але стільки років там вже служить священник Григорій,він більшу частину життя присвятив церкві і прихожанам,кожного знає і поважає, скажіть у нього легка доля???До цього моменту ніхто з вас чи з інші проти навіть і слова ніколи не мовив про Київський патріархат,і так далі,а тепер це звучить чистого роду як провокація і агітація населення в свою сторону,скажіть за що ми боремося за зміну назви на табличці? Люди вже вирішили,заспокойтеся всі живіть мирно,цікаво чи з тих людей що голосували за Київський патріархат,з того моменту поїхали на службу в Доросині чи в Квітневе якщо вони хочуть так ходити до храму,щось я сильно сумніваюся!Тому досить, ви гр зетесь а Порошенко далі гребе бабло!
23 Березня 2019, 16:36
Вірно підмітили.<br/>Дуже дивуе , що люди так вжекрепко хочуть до Киевского патріархату(якого до речі офіційно вже і не існуе) та на диво ,чомусь не дуже спішать в сусідні церкви які перейшли в сцу.<br/>Чому ж так ??<br/>Та і взагалі,якщо вони дійсно законослухнянні громадяни,то повинні б змиритися з рішенням більшості своїх односельчан.Незалежно подобаеться вам ця думка чи ні.<br/>Якщо це дійсно віруючі та богобоязливі християни,то смиренно покорилися б Волі Божій ,не колотили б більше це все.<br/>При ваших високих достатках,запросто могли б попросту збудувати собі церковку яка вам до душі,чи навіть зайняли б якесь пустуюче приміщення в селі,яких в нас тепер предостатньо.Запросили б собі священника який теж вам до душі і спокійно молилися б.<br/>Андрій Дмитрович ,як був справжнім господарем,то побудував людям аж 2 церкви.То чому б і Карпюку та &quot;іже с ним&quot; не на словах ,а на ділі послужити людям.<br/>Тим більше ,що він нарушае Конституцію України- первищую свої повноваження голови сільради,втручаючись в справи церкви.<br/>І зовсім не виключено, що ще прийде час ,коли йому прийдеться за це по закону відповідати.<br/> Вже е випадки в нашій країні ,коли голову сільради судять за такі не правомірні діі..<br/>Та то як би..<br/>Схоже на те, що так ,на жаль,не е..<br/>І не законопослушні і не богобоязливі..А даремно.
23 Березня 2019, 16:56
якщо Василюки такі патріоти і вболівають за своїх однодумців в Щурині.то чому їм не на словах їх підтимати ,а на ділі.?<br/>Як свідомі українці,як хороші земляки,як справжні християни-нехай спонсурують побудову нової церкви за чку так крепко перживають.<br/>Щуринська церква Архістратига Михаїла побудована більше як 360 років тому,нашими далекими предками,а зовсім не родиною Василюків чи Сагейд.Так що їхня думка це лише ЇХНЯ думка.<br/>Тим більше що вони закликають нас до великого гріха- розколу!-за що ще дуже відповідатимуть перед Богом.<br/>А от якби їх родина сама побудувала церкву для своїх земляків.тоді інша справа.<br/>Та чесно кажучи щось не дуже в це віриться.<br/>Розкольник будувати не здатні.<br/>Вони лише здатні крушити..бити,..різати болгаркою церковні замки..<br/>А тепер хто ще мае розум,скажіть самі собі-а хіба Христос діяв такми методами,коли прийшлов на землю??<br/>Ні ,звичайно.<br/>Зовсім навпаки,хоч він приніс людств вістку про Царство Небесне,та це Його били,обріхували,зводили наклепи..насміхалися..<br/>То на які строну ви стаете,люди?-на сторону Христа чи богоборців?
24 Березня 2019, 19:25
Люди вам випадково не зацікавило, чому ці фотографії для стенду нікому не потрібні були 5-10років назад? Карп'юк вже незнає за що вчепитися, ці образи на простих людей, скільки можна!
24 Березня 2019, 19:57
Написала комент і його видалили, як дуже багато інших правдивих, повторю чому Карп'юку чи комусь іншому 5-10 років тому назад не потрібні були фото та факти для того їхнього стенду, не можуть заспокоїтись, то хай піде помолиться Господь управить, а то походу його нечиста сила не лишає!
24 Березня 2019, 20:18
Шкода ,що Василь Карпюк не зацікавився біографіею нашого сучасника і земляка митрополита Ніфонта (Солодухи) велику силу молитв якого пізнала не одна страждуща православна душа.<br/>Особливо тіею сторінкою в його житті ,коли розкольники з так званого Київського патріархату йому різали вени на руках та знущалися ..<br/>То ви ще можете говорити ,що ця &quot;помістна церква&quot;від Христа?<br/> <br/>Якби читали хоч коли -неколи &quot;Новий заповіт&quot; то не йшли б проти Церкви Христової ,а так Бог розум відібрав велику за гординю.<br/>І от результат-стали БОГОБОРЦЯМИ..
25 Березня 2019, 21:58
Скажіть ви така патріотка, вже вкотре виступаєте проти священника, тепер проти церкви,обзиваєте як тільки можна і віру і людей, так усі добре знають що ваш же чоловік багато років ховався від закону де??? Я вам скажу - в Росії! А якщо ви така патріотка, чому сина не пустили захищати країну??? Добре когось своєю заздрістю і підлістю бачите, а на себе слабо в зеркало подивитись?
26 Березня 2019, 11:53
ще кілька років тому зрозумів що ця Оксана е самою справжньою БЕЗБОЖНИЦЕЮ,коли почув з яким презрінням і насмішкою вона відізвалася про Святе Причастя..<br/>Це істина правда і Бог цьому свідок.<br/>Так що думайте хто вас хоче відвести від Істинної Церкви Христової ,відБога- якраз той ,хто сам від Нього давно вже відпав.