У Рожищенському районі – два спалахи кору

20 Лютого 2019, 11:35
3217

За даними Міністерства охорони здоров’я України, Волинь знаходиться на сьомому місці серед регіонів країни за показниками захворюваності на кір (після Рівненської, Львівської, Чернівецької, Вінницької, Хмельницької та Тернопільської областей).

Зокрема, з початку року в області зареєстровано 1009 випадків кору. Захворюваність реєструється на території усієї області, окрім Шацького району. Продовжують реєструвати спалахи в дитячих організованих колективах, закладах освіти та у побуті. Так, за останній тиждень зареєстровано 196 випадків кору, щоденно фіксується від 17 до 30 захворілих.

Співвідношення між дорослим та дитячим населенням в структурі захворюваності становить 42% та 58% відповідно. Найстаршому хворому 47 років, наймолодшому – 3 місяці. Серед дорослих захворілих 41% – це працююче населення. Захворювання зареєстровано серед 6 працівників закладів торгівлі, медичних працівників та освітян (по 2 особи), працівників сфери обслуговування (6 осіб). Найвищі показники захворюваності серед дітей – у віковій групі до 1 року, оскільки вони не отримали вакцинацію по віку та школярів 10 – 14 років, котрі вчасно не отримали другу дозу КПК.

Кількість захворілих, що потребувала стаціонарного лікування зросла за тиждень на 53%, 87 осіб проти 57 попереднього тижня.

За останній тиждень найбільше хворих зафіксовано в Луцьку (35 осіб), Горохівському районі (29 осіб), Луцькому районі (28 осіб), Іваничівському районі (25 осіб), Ратнівському районі (19 осіб) в інших районах –  від 13 до 1.

На контролі знаходиться виконання протиепідемічних заходів у 14 діючих спалахах кору: в Горохівському районі (3 спалахи), Рожищенському, Ківерцівському, Луцькому, Іваничівському районах (по 2 спалахи), у Камінь – Каширському, Ратнівському районах та  м. Володимир-Волинський (по 1 спалаху). 11 спалахів зафіксовано в навчально-виховних закладах, 2 – в побуті, 1 – на підприємстві.

Відповідно до повноважень, лікарями-епідеміологами у всіх осередках проводиться епідеміологічне розслідування, визначення меж спалахів за місцем проживання, навчання та перебування захворілих. Встановлюються особи, котрі були в контакті з хворими, їх стан щепленості та епідеміологічний анамнез щодо кору. Окрім того, вивчають потенційні резервуари інфекції.

В січні 2019 року в області проведено 5 тис. 436  щеплень проти кору, 26% із них – це позапланові щеплення, котрі здійснені за епідемічними показаннями  та особам з груп ризику.

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинації. Діти й дорослі, котрі не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Наголошуємо, область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи) виробництва Бельгії та США. Зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, можна в закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу.

Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.

Коментарі
20 Лютого 2019, 22:20
В одному Топільному мабуть більше 20, але не офіційно
21 Лютого 2019, 23:44
Більше. В 2 школі захворіла дитина знаю.
Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
18.04.2024