Православні села Доросині йдуть у ПЦУ

17 Лютого 2019, 18:43
Церква у Доросинях 15282
Церква у Доросинях

Прихожани Храму Апостола Луки у селі Доросині Рожищенського благочиння зареєструють новоутворену громаду Православної Церкви України.

Таке рішення прийняли під час зборів 17 лютого. Про це для Район.Рожище розповів місцевий житель Микола Вавренчук. 

За декілька днів до зборів у селі провели збір підписів-опитування «Чи підтримуєте ви перехід церковної громади до Православної Церкви України?». 263 опитаних підтримали таке рішення.   

Парафіяльні збори, що відбулися після недільного богослужіння, підтримали такий вибір більшістю присутніх на зборах членів приходської громади.  
Зі 110 присутніх на зборах, «за» проголосували 90, «проти» – 20.

Голові зборів, секретарю, доручили провести необхідні дії, згідно з законодавством України щодо реєстрації новоутвореної громади Храму Апостола Луки Православної Церкви України у селі Доросині Рожищенського району. До речі, доросинівська церква збудована у 1721 році.

Настоятель храму Анатолій Дем’янчук, який служить на цій парафії з березня 2018 року, відмовився переходити разом з громадою. Аналогічно повів себе і настоятель церкви у селі Студині, де рішення про приєдання до ПЦУ прийняли 16 лютого.

Після зборів двері храму опломбували. Поліція і священики фіксували все на відеокамери.

Нагадаємо, у квітні 2018 року з доросинівської церкви викрали дві коштовні ікони Божої Матері, які перебували майже століття в храмі, та євхаристичний набір, який складається з п'яти предметів, серед яких Чаша.

Читайте також: Подробиці зборів у Пожарках щодо переходу громади у ПЦУ

Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

3
Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

1
Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

1
Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

1
Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

1
Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

1
Фото Миколи Вавренчука
Фото Миколи Вавренчука

Читайте такожЛютий Томос: як і чому на Волині парафії йдуть в ПЦУ

Коментарі
17 Лютого 2019, 20:58
Шняк з своєю гоп-компанією гастролює по селах)) Ну ну))
17 Лютого 2019, 21:10
Серед доросинців більшість свідомих. Це радує. Молодці!
17 Лютого 2019, 21:11
Молодці,так тримати.Це увійде в історію.Слава Україні!
17 Лютого 2019, 21:13
Вітаю!!!
17 Лютого 2019, 21:18
Про яке викрадення святинь йдеться в дописі який квітень 2019року коли насьогодні тільки лютий місяць
17 Лютого 2019, 21:22
Вітаю ДОРОСИНІ! Беріть приклад РОЖИЩАНИ!:)))))))))))))))))))))))
17 Лютого 2019, 21:24
Що то значить там немає такої ВОІНСКОЇ, як в ПЕТРА.
17 Лютого 2019, 21:36
Там вказано -квітень 2018р.Будьте уважніші.
17 Лютого 2019, 21:36
Ті хто мріє про перехід Рожищенського Свято-Михайлівського храму - ЗАБУДЬТЕ. Цього ніколи не буде! це вам не по селах їздити, людям які не ходять до церкви лапшу на вуха вішати, тут буде все по іншому. А тих хто ходить до нас в храм і хоче в розкол (дякувати Богу таких не багато) ніхто не тримає, двері відкриті.
17 Лютого 2019, 21:38
Ромік Трофімчук ти старий безбожнику і развратніку думай як душу свою спасти а не забираеш в людей церкви горіти тобі в пеклі католику проклятий
17 Лютого 2019, 21:45
НЕ ПЕРЕЖИВАЙТЕ СБУ І ЗА ВАС ВІЗЬМЕТЬСЯ РАЗ ВИ ТАК ПРОТИВИТЕСЬ УКРАЇНСЬКОГО.<br/>МИ ВАС ВЖЕ МАЙЖЕ ......
17 Лютого 2019, 21:48
Молодці
17 Лютого 2019, 21:53
Ого,які люди.Трофімчук,який завжди на уроках історії з перегаром ходив і дітей бив.Одним словом алкаш і бабій.
17 Лютого 2019, 21:55
Ви ще гірші за комуністів вони відбирали храми бо були атеісти ави ж нібито віруючі правда стамбульські
17 Лютого 2019, 21:59
Я не зрозумів, що це за мода на номери? КірілоПутіновці Вам, що Путін вже кожному номер присвоїв? Ну так привикайте.
17 Лютого 2019, 22:02
Ви замітьте, що о.Василь так, як він є благочинним Рожищенського району присутній на зборах, а о.Петра, що ВОЇНСЬКА не впускає?
17 Лютого 2019, 22:05
Скажіть буть-ласка, ті ,що не зраджують віри ,що їм робити!Церкви ви ті , що так підтримуют Шняка не будували! Будували діди, прадіди ви зріклися віри!А в християн Старовірів хочете забрати віру Славянську!Ви,як в церкву не ходили,так і ходити не будете! Ви зріклися віри, яка передавалася століттями!Моліться!Моліться&quot;Конец Приближаеться&quot;!
17 Лютого 2019, 22:06
А чого твій шняк свою парафію хвальону покинув,поїхав,як той коршун з бабами воювати.
17 Лютого 2019, 22:08
Кожен очільник канонічної православної церкви поминає Всіх голів церков в диптиху...Починаючи із вселенського патріарха Варфоломія і потім всіх кому була дана автокефаля в тому і російскій церкві..церква яка не поминає Вселенського патріарха який дарував автокефалію називається розкольницькою...російска перестала поминати вселенського патріарха ..Вона пішла в розкол зі світовим православям..Якщо ви не компитентні в цій справі то не пишіть дурниць..
17 Лютого 2019, 22:13
Як матушка сказала буде по нашому, на наших умовах... цікаво Рожищенський Свято-Михайлівський храм це власність династії Величків
17 Лютого 2019, 22:13
Як матушка сказала буде по нашому, на наших умовах... цікаво Рожищенський Свято-Михайлівський храм це власність династії Величків
17 Лютого 2019, 22:14
Тільки вашу церкву ні один очільник канонічної православної церкви не поминає, вас для них не існує, ви пусте місце. &quot;Вона пішла в розкол зі світовим православям&quot;- обгрунтуй цей маразм?
17 Лютого 2019, 22:14
Одні моляться, а другі гастролюють.
17 Лютого 2019, 22:15
Так правду пишуть вже і номерки Вам заборонили. О. Василь Благочинний району тому і був присутній на зборах на відміну від іншого, якого по ходу Воінська грозна не впустила.:))))))))))))
17 Лютого 2019, 22:16
Я також знаю Трофімчука,не з кращої сторони.Як ще він до суботніків і баптистів не засунувся.Хоча те чудо сьогодні з розкольниками,а завтра з сектантами.
17 Лютого 2019, 22:28
До Рожищанки. А Вам РПЦ, а би когось обсудити, комусь нахамити,, поклясти. <br/>Сьогодні, як раз фарисея і митаря-це про Вас. <br/>А, які ми хороші ми ходимо в церкву, а він не ходить в церкву. Я цяця, а він кака.<br/>Дуже багато людей через таке кодло де &quot;Воїнська, Кобзариха і їх гоп-команда&quot; і не хочуть туди іти особливо молодь. Не так став , не так сів, не таку хустку одягнув, чому в штанах ФАРИСЕЇ.
17 Лютого 2019, 22:32
100%<br/>Я сам туди довгий час ходив, а зараз ходжу в храм Пресвятої Богородиці. Там о. Василій і порядок тримає. І там його слухають, а не якихось бабок.
17 Лютого 2019, 22:33
ВІТАЮ ДОРОСИНІ із приеднанням до помісної канонічної церкви України..боже бережи Україну..
17 Лютого 2019, 22:37
Що,зачепило за живе.
17 Лютого 2019, 22:43
Вітаємо Доросині!!!
17 Лютого 2019, 22:46
Якого району Василь благочинний?? Доросині йому яким боком?? Там що є храм КП? Хай ще до суботників у якомусь селі поїде, на їхні збори, він же благочинний всійого району як філарет патріарх всія України. Ви уявляєте що Шняк в Рожищі буде витворяти на зборах як він вже в селах таке чудить
17 Лютого 2019, 22:55
Яке ж ти не далеке.Не РПЦ а УПЦ.Шуруй в парк у напів порожню церкву.Хоч стій,хоч танцюй.І ніяка Кобзариха не заважатиме.
17 Лютого 2019, 22:59
Шановне, якщо ви незнаєте, якраз збори були про перехід від Російської Православної Церкви в Православну Церкву України, що і відбулося дякуючи МУДРИМ та АДЕКВАТНИМ жителям с. Доросині. І тепер з сьогоднішнього дня о. Василій їх Благочинний. А якщо ви незнаєте, то повідомляю, що Митрополит Київський і всієї України ЕПІФАНІЙ, Предстоятель Православної Церкви УКРАЇНИ з 15 грудня 2018 року.
17 Лютого 2019, 23:00
Ніхто того Шняка в Рожищах не поважає, і ніхто не буде терпіти його ахінєю яку він говорить, хай він в парку своїм її розказує
17 Лютого 2019, 23:03
Українська православна церква (Московський патріархат)(також вживається назва Російська православна церква в Україні, офіційна назва за реєстром — Київська митрополія Української православної церкви) — релігійна організація в Україні, є самоврядною митрополією Російської православної церкви.
17 Лютого 2019, 23:04
Онуфрій (Березовський). Предстоятель обирається єпископатом Українського екзархату та благословляється Святішим Патріархом Московським і всієї Русі.
17 Лютого 2019, 23:05
Це документальні факти шановні ! Бісіться, кляніть, як ви вміїте, але від правди нікуди не втічеш.
17 Лютого 2019, 23:05
Бідні Доросині, ну готуйтеся Васильчик вам покаже де раки зимують
17 Лютого 2019, 23:07
Читай літературу і дивись новини.Тупізна розкольницька.КРАПКА.
17 Лютого 2019, 23:12
Ось і видно, що ви читаєте літературу надруковану у МОСКОВІЇ МОКШАМИ для Вас &quot;спеціально обдарованих&quot;.<br/>СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ! СЛАВА УКРАЇНІ!
17 Лютого 2019, 23:15
Мені ото одне цікаво в Доросині в неділю завжди стояло на службі з 10 людей і все, це скоріш за все ті люди які голосували проти ПЦУ, інші &quot; православні&quot; не ходили. Хто тепер піде до церкви якщо ці 10 не підуть? ????Збудеться пророцтво що церкви будуть а людей в них не буде....
17 Лютого 2019, 23:26
Ви не подумали, що можливо туди тому і ходило, як ви пишите 10 людей. Бо молитва звучала російською мовою і молилися там за таваріща кіріла (агент фсб під псевдонімом міхаіл). <br/>А зараз цеква стала дякуючи мудрим жителям с. Доросині Українською, а не Російською. Звідки прийшов агресор, окупант на нашу рідну Україну? Хто вбиває Українців на війні?
17 Лютого 2019, 23:46
Вітаю Доросині
17 Лютого 2019, 23:48
Наступне має бути Підгірне далі
17 Лютого 2019, 23:50
А після Підгірного РОЖИЩЕ!
17 Лютого 2019, 23:53
Вітаю Доросині.....СЛАВА УКРАЇНІ.......А ТИМ ХТО ХОЧЕ ДО РОСІЇ ТО ПОМОЖУ ЧЕМОДАН СКЛАСТИ
18 Лютого 2019, 00:05
)))))) поганому танцюристу....не смішіть мене, того не ходили бо молитва була російською)))) ви не з цієї планети?? В селах ходить по 10 людей і саме ті проти переходу так як є істинно віруючими, а ті шо сьогодні проголосували за ПЦУ як базарували по неділях замість того щоб до церкви піти так в будуть... Не вірите????
18 Лютого 2019, 00:05
вітаю доросины Кременець Тростянка Копачівка не спати...А долучайтеся до канонічної церкви України
18 Лютого 2019, 00:26
До до до ...щось не подобається на Україні то до ....уйла вали.....
18 Лютого 2019, 00:30
Священик в селі повинен працьвати з людьми а не чекати коли хтось курочку принесе..тому і 10 бабок..Який піп такий приход,,,,
18 Лютого 2019, 00:33
Твоє діло маленьке мий підлгу в парку і не в'якай, не твого розуму діло
18 Лютого 2019, 00:36
Думаю на Рожищах їхня &quot;&quot;хресна хода&quot; поламає зуби
18 Лютого 2019, 00:57
Хай тільки сунуться! З нами Бог!!!
18 Лютого 2019, 01:06
Свято- Михайлівська церква буде наша, а вашого духу там скоро не буде чи з Петром чи без нього. Рожище проголосує за ПЦУ
18 Лютого 2019, 01:21
Чучало! В тебе самооцінка завищена, твоя думка нікому не цікава, все що ти можеш це підтерти собі зад і то не факт що в тебе це вийде)
18 Лютого 2019, 01:24
Чемодан вокзал Россия!!!<br/>Слава Україні!!!
18 Лютого 2019, 01:32
Шановні прихожани, до храму яких наступного разу завітає полк старих пердунів в складі Дунця, Іванюка, Трофімчука, Шняка на їх чолі, не оскверняйте свій храм їхньою присутністю, зразу обливайте зеленкою!!!
18 Лютого 2019, 01:32
Шановні прихожани, до храму яких наступного разу завітає полк старих пердунів в складі Дунця, Іванюка, Трофімчука, Шняка на їх чолі, не оскверняйте свій храм їхньою присутністю, зразу обливайте зеленкою!!!
18 Лютого 2019, 01:39
Молодці!
18 Лютого 2019, 01:47
Що ж ви пишете??? Хто зрікається віри???? Так може написати лише неосвічена людина! Віру( якщо дивитись на останні події) зрікся Кирил, бо хоче правити всім світом, а нас, українців, зараз називає служителями Вселенського патріарха, хоч сам завжди йому підпорядкуовувався. Християнство пішло від Константинополя, а зараз церква МП- самі розкольники.. Але який би не був Порошенко, ніхто з папєрєдніків не дбав за церкву, лише при ньому ми здобули релігійну незалежність! Це ж прекрасно! І ніхто ВІРИ НЕ МІНЯВ, ми як були християни православні, так ними і є, лише тепер зі своєю канонічною церкву... і данину москві, і патрони ворогам, і молитись за їх армію ми НЕ БУДЕМ. І ніяким лже- опитуванням Тамариним ми не повірим, має право голосу кожен відвідувач храму! Слово лише за всією громадою міста і отцями Михайлівського храму!
18 Лютого 2019, 01:54
Шкода вас...скоро перед Богом відповідь давати..там патріотизму не має, про дітей подумайте..ви і їм вирок підписали..
18 Лютого 2019, 02:01
Отож бо ви відвідувач храму, а ми його душа, а він наша. В цьому й різниця, між вами і нами. А громада не міста голосувати повинна, а громада релігійна церкви, саме нашого храму. А такі відвідувачі хай відвідують парк або молитовні доми штундів. Слава Богу!! Амінь!
18 Лютого 2019, 02:07
&quot;...УКРАЇНЦІ МОЇ! ДАЙ ВАМ БОЖЕ І ЩАСТЯ І СИЛ, МОЖНА ЖИТИ Й ХОХЛОМ. І НЕ ЗГІРКНЕ ВІД ТОГО ХЛІБИНА. ТІЛЬКИ ХТО Ж КОЛИСЬ НЕБО ПРИХИЛИТЬ ДО ВАШИХ МОГИЛ, ЯК НЕ ЗРАДЖЕНА ВАМИ, ЗНЕВАЖЕНА ВАМИ ВКРАЇНА?... &quot; ДОРОСИНІ, ВІТАЄМО ВАС З ПРИЄДНАННЯМ ДО ПОМІСНОЇ КАНОНІЧНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ! СЛАВА УКРАЇНІ!
18 Лютого 2019, 02:08
А ми про дітей своїх якраз і думаємо.І хочемо,щоб в них була Українська мова,Українська церква,Українська держава.Щоб навіть духу руського не було.
18 Лютого 2019, 02:24
Вітаю. Молодці,непереживайте скоро всі перейдуть.
18 Лютого 2019, 02:28
а церква щого така обдерта ??То бідне чи мале село якесь?
18 Лютого 2019, 02:36
Так туди ходило максимум 20 чоловік і то не завжди, за такі гроші церкву не зробиш, зараз взагалі ніхто ходити не буде, буде пусткою стряти
18 Лютого 2019, 03:55
тим хто грозиться чимодани збирати можем помогти і до стамбулу їх вам доставити.також мирянам філарету і єпіфанію можем допомогти .думаю варфоломей патріарх від таких клоунів не відмовиться.
18 Лютого 2019, 04:26
...там Руський дух там Русью пахне...Київська Русь матір росії і білорусії.ганьба тому хто забуває свій рід свою історію.тому зараз це три нероздільних держави .імову і письмена саме словянскому народу дав Архангел Гавриїл явившись Кирилу іМефодію.один записував знаки а інший їх значення.так в Київський Русі зявилась писемність.а від неї згодом пішли українська російська білоруська мови.тому церкословянська є Богом дана для спілкування з ним. саме тому і служиться на церкословянській.і називати таку церкву російською недоречно і безграмотно особливо коли вона знаходиться на території україни.
18 Лютого 2019, 08:28
Дякую за гарну відповідь.
18 Лютого 2019, 09:02
Всі, хто пише &quot;чемодан ,вокзал і т.д.&quot; потенційно стає ГОНИТЕЛЕМ з плачевною долею, будьте обережні в своїх словах.
18 Лютого 2019, 09:56
Схилімо голови.. Вчора, близько 23:00 ворожа куля обірвала молоде життя.. Його звали Сергій. Йому було лише 28. Вічна пам’ять!
18 Лютого 2019, 10:09
До &quot;мудрих&quot;. Якщо хочете знати правду, як діяти, як поступати в тих чи інших ситуаціях, чого хоче ГОСПОДЬ читайте СЛОВО БОЖЕ- ЄВАНГІЛІЯ. Отож на якій мові проповідувати? Читаємо ДІЯННЯ АПОСТОЛІВ, гл. 2. &quot;Коли почався день Пятидесятниці (Пятдесятий день по ВОСКРЕСІННЮ ХРИСТОВОМУ)....Усі вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами... юдеї й нововіірці, крітяни й араби,-усі чуємо ми , що говорять вони про великі діла БОЖІ мовами нашими !&quot; Отож ГОСПОДЬ хоче щоб про діла його проповідували на всіх мовах. Вчора при дискусії з священниками МП з с.Любче і с.Залісці я говорив їм про це. На що вони зауважили, що то такі чудеса були на горах Сінайських. Я думаю таке &quot;чудо&quot; може статись і в Любчі і в Залісцях, якщо в слідуючу неділю вони проведуть службу не на &quot;мертвій&quot; словянській мові, на якій ніхто не говорить, і їм не потрібно терміново вивчати іудейську, гебрейську чи галілейську мови а згадати мову яку їх навчали тато і мама. І шукати БЛАГОСЛОВІННЯ БОЖОГО І ДУХА СВЯТОГО, а не Кіріла і Ліліпутіна. АМІНЬ.
18 Лютого 2019, 11:31
Справжні патріоти Доросині .дітям і онукам не буде соромно за своїх предків
18 Лютого 2019, 11:46
ДИВЛЯЧИСЬ НА ОБЛИЧЧЯ РОЗУМІЄШ З КИМ ВЧОРА В ДОРОСИНЯХ БУВ ГОСПОДЬ.
18 Лютого 2019, 12:16
Які ви убогі?? Як ви не розумієте, що ті 20 знайдуть собі інше місце і будуть молитися,ви їх не зламаєте духовно, хоч і заберете церкву. А от з тих 90 не піде ніхто, бо вони не ходили і не будуть ходити... Гарантую!!!
18 Лютого 2019, 12:59
а ви не українець інакше б не називали мову предків наших мертвою.вона жива є і буде жити поки хоч один словянин який з покоління в покоління передає цінності своєї культури своїм дітям і внукам.церковно словянська це мова словян дана їм Самим Богом.ви напевне в школі погано вчились.
18 Лютого 2019, 13:07
церква до держави не повинна мати ніякого відношення це особисто діло кожної людини куди їй ходити і в що і в кого вірити.іраз ми живем в незалежній і вільній державі то повинні поважати вибір кожної людини незважаючи до якої конфесії вона належить.а ви ображаєте не тільки православних але і інші віри чинячи цим розбрат в усіх конфесіях.
18 Лютого 2019, 13:17
Слава Україні !!!! Це Україна, народжується нація!!!
18 Лютого 2019, 13:19
Слава Україні !!!! Це Україна, народжується нація!!!<br/>Кацапи і не треба нас вчити що таке держава у вас самих залишилася купа гім...а а не держава.
18 Лютого 2019, 13:19
Слава Україні !!!! Це Україна, народжується нація!!!<br/>Кацапи і не треба нас вчити що таке держава у вас самих залишилася купа гім...а, а не держава.
18 Лютого 2019, 16:23
Держава і влада тут нідочого. Це було волевиявлення прихожан с.Доросині. І на парафіяльних зборах не було ні В.О. сільського голови ні бувшого голови ні жодного навіть дрібного чиновника з Райради чи адміністрації. А &quot;Мертва&quot; це термін який вживають до мов які не є вживаними в повсякденному житті носіїв мови. Тут образи жодної немає.
18 Лютого 2019, 16:53
Микола у всьому ПЕРШИЙ!!! <br/>Перший - в комсомолі, перший - в компартії, перший -в &quot;Нашій Україні &quot;, перший - в &quot;Батьківщині&quot;, перший - в УПЦ МП, а тепер ще й перший в ПЦУ. <br/>Він як завжди плаває зверху. <br/>А що плаває зверху то всім відомо.
18 Лютого 2019, 17:10
А що завжди зверху, правильно ГАВНІЦО
18 Лютого 2019, 17:21
Макар я вас підтримую правильно сказали
18 Лютого 2019, 17:59
Церква не зв'язана з політикою. Але це не про РПЦ. Там кожен ФСБ-шник в рясі. І тому, хто хоче Онуфрія-Кіріла (а читаємо Путіна) не дамо в Україні зробити рашку з її порядками. Хто хоче їхні порядки є вибір, чемодан-вокзал-Росія. Але виганяти силою ніхто не буде, і не говоріть що вас хтось щось змушує. Я вже десятий раз пишу - чесно назвіться РПЦ і будьте собі їхньою філією в Україні, ходіть собі в свою церкву, навіть поперемінно із ПЦУ, моліться за Онуфрія, рахуйте себе самими канонічними в цілому православному світі, тільки чесно а не прикриваєтесь українською церквою, самою назвою. Цією грою слів ви дурите людей, ви не є українська церква, а філія російської. І вас використовують в пропоганді Путін та його васали. Але українці не дурні і сліпі, і всіх обдурити не вийде. Вирішує громада міста, а не кучка прибліжонних (читаємо залежних) до батюшки осіб. Я є рожищанин і маю повне право вирішувати долю свого міста і своєї церкви. в Пожарки чи інші села не лізу, а в свому місті ніякі бабкі чи сильно мудрі тіпа начитані не будуть мені вказувати як мені голосувати. Паспорта з пропискою достатньо. <br/>Так що прибічники РПЦ чекайте, якщо ви маєте сміливість виступити проти України та її церкви то буде вам ганьба на всю Україну. Вже читаю заголовки в газетах &quot;В Рожищі кучка прибічників захищали РПЦ&quot;.<br/>Це ганьба!!!! Позор перед всіма і назавжди!!! Процес запущено і він не зворотній. <br/><br/>Слава Україні!!!
18 Лютого 2019, 18:33
Перейшли ті хто найбільше ходив до церкви!!!! Коліна аж позбивали!!! Знищили все що було!!! Яке ж це накраще село??! Був гадюшник під назвою Доросині так і залишився.
18 Лютого 2019, 19:26
помиляетесь це саме і є образа.історію своєї держави потрібно знати.хто не знає минулого ніколи не буде знати майбутнього.а церкословянська мова це доречі найбільша цінність насамперед українського а вже потім російського і білоруського народу.такі речі повинен знати кожен.кожне нехай і саме маленьке село та навіть хутір це теж Україна і шкода що ви про це не знаєте.
18 Лютого 2019, 19:28
Значить ми на правильному шляху. А з перекошеними від люті обличчями і свідомістю як бачимо одиниці. Для довідки: В комсомолі в школі я не був, один в класі.. Вступив в армії і на це були свої причини. Не був і в &quot;Нашій Україні&quot;. Чл. партії ВО &quot;Батьківщина&quot; з лютого 2001р. і досьогодні.
18 Лютого 2019, 19:29
воїни захищають навіть маленький клаптик землі а ви селами розкідаєтесь.
18 Лютого 2019, 19:40
Я не зрозумів вашого комента... то ви хочете сказати шо Михайлівський храм ваш?? Щоб люди забули про перехід залежного від МП до ПЦУ? А це що ваша особиста споруда чи Воїнської? Нє, буде так як більшість схоче. Тількі неосвічені люди можуть в час війни з москвою стояти за московську церкву. Є вже тепер в нашій країні канонічна церква , то треба думати й настоятелю щоб прислухатись не до навязливих дій деяких пенсіонерів а питати думку всіх жителів міста. А тоді батюшки Михайлівського храму нехай вирішують шо вони хочуть . Хоч впевнений дадуть задню, але час розставить все на місця. Зрам належить містянам а не батюшкам
18 Лютого 2019, 20:06
Знаючи добре історію, ви повинні знати, що й Росія з‘явилась набагато пізніше, ніж Київ, що про три братніх народи вселяли думку совєти після революції, що завжди москалі винищували саме українців, щоб зламати їх дух, їх мову, їх віру, русифікували все населення України, знищуючи укр.літературу, повинні ви добре знати , що саме Вселенський партіарх є матір‘ю церков православних, що Москва привласнила історію Київської Русі, що церкви МП в Україні є філіями Росії, і що в наші дні Москва відріклася від Вселенського православ‘я( Матері всього православного християнства!), відмовившись згадувати навіть в молитві, веде свою внутрішню політику, таким чином сама себе і Кіріла поставила вище всього православ‘я. Час правди настав.. є Україна, є віра, є канонічна церква- ЛАСКАВО ПРОСИМО!
18 Лютого 2019, 20:34
Щодо гадюшника в Доросинях -категорично не згідна. Доросинці дуже терплячі люди, але і їм увірвавсь терпець. Щодо облупленої церкви -абсолютно згідна! Але село в нас не бідне і не мале, просто останні 8 років у церкві немає господаря і я розцінюю такий вчинок односельців, як відчайдушну спробу щось в церкві змінити. Все, що в нас в церкві є-заслуга отця Володимира Шекеля, а коли після його стали о. Євген і о. Анатолій -церква просто руйнувалися. Ці панотці зробили все, шоб не було двадцятки, не було старости /формально він є, але йому вже 85 і він нічого не робить в силу свого віку , щоб у церкві був лише піп і Боярська, яка перебрала на себе всі обов'язки і нікому ніколи не звітує за гроші. Скільки разів збирали, а де ділись? О. Євген переконував, щоб зробити драбину на горище потрібно 200 тисяч, тому її і не робив , а в Доросинях 10 років не дзвонили дзвони, а коли хористи наполи і ту драбину полагодили /за копійки , невідомо куди пропали дзвони...А при о. Анатолію ще й церкву обікрали, бо, мовляв, він забув її закрити...Якби благочинний після о. Євгена звернув увагу на плачевний стан церкви і прислав сюди господаря, гарантую :ніхто б нікуди не переходив. Через такі справи молодь дійсно у церкву не ходила. Доречі, ті бабулі, що ходили в церкву, коли дійшло до голосування-просто втекли додому...
18 Лютого 2019, 20:47
Одні &quot;віруючі&quot; в коментах)) <br/>Як в анекдоті: <br/>питання армянському радіо<br/> - &quot;Чи буде війна??&quot; <br/>а.р. - &quot;Війни не буде, але буде така боротьба за мир, що камня на камні не останеться&quot;. <br/>Те саме і тут. Народ давно вже сплутав поняття релігії і Бога.
18 Лютого 2019, 20:58
Згідно з рішеннями Синоду, який відбувся 18 лютого, Кіпрська Церква не збирається визнавати ПЦУ в її існуючому статусі.<br/>Причиною цього є недійсність священичих і єпископських хіротоній. ЯКА ЦЕ ПО СПИСКУ ЦЕРКВА ПОСЛАЛА ВАС ДАЛЕКО......... АХАХА. ЯК БУЛИ НЕ КАНОНІЧНИМИ ТАК І ЗАЛИШИЛИСЬ ПУСТИМ МІСЦЕМ...
18 Лютого 2019, 21:20
Це Вам хто сам вєлічяйший пуйло так розказав чи по російському телебаченні почули?))))))))))))))))))))
18 Лютого 2019, 21:24
&quot;Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України) - зареєстрована 30.01.19 р&quot;. А, коли Російська Православна Церква зареєструється, а то Ви в незаконі ТАВАРІЩІ.
18 Лютого 2019, 21:29
Визнання ПЦУ<br/>Вселенський патріархат вніс Православну церкву України до диптиху помісних православних церков. В оновленому переліку, у розділі «Нові патріархати — Автокефальні церкви» після Церкви Чехії і Словаччини, записано: «Церква України» (англ. Church of Ukraine; грец. Ἐκκλησία τῆς Οὐκρανίας).<br/>Визнання ПЦУ іншими церквами:<br/>Грузинська православна церква (ГПЦ) заявила, що оприлюднить рішення визнання ПЦУ після того, як синод ГПЦ ознайомиться з текстом томосу. Загалом 10 єпископів відкрито визнали ПЦУ.<br/>21 грудня 2018 року Елладська православна церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ, таким чином визнавши новостворену українську церкву. Православну церкву України та її предстоятеля згадали в диптиху під час літургії в Афінах, яку вів предстоятель Елладської православної церкви архієпископ Ієронім I. Згадка православних церков в строгій послідовності їхнього місця в диптиху є однією з ключових ознак євхаристійного спілкування між ними.<br/>Болгарська православна церква: 8 голосів на чолі з місцевим патріархом було «за» і 7 «проти» визнання.<br/>За інформацією ТСН «українське питання» обговорять на засіданні Синоду Румунської Церкви вже в лютому 2019 року.<br/>Наприкінці січня відбулося засідання Синоду Церкви Чехії і Словаччини, на якому розглядалося визнання ПЦУ. Проте результати розгляду невідомі.<br/>8 лютого 2019 року делегація Православної Церкви України прибула на Афон і відправила там божественну літургію. Делегацію очолив єпископ Павло (Юристий). Офіційне запрошення українцям надали мінімум три монастирі Святої Гори.
18 Лютого 2019, 21:37
Що за ахіеню ти несеш, дятел) Вас ніхто не визнає, ви пусте місце. ТСН сказало) ахахаха це аргумент ахахаха) Давай нормальні докази!
18 Лютого 2019, 21:39
Скинь посилання хоч на одне офіційне джерело де вас визнали, окрім Стамбулу. А твоє ТСН засунь собі.....
18 Лютого 2019, 21:48
ЩО Є ТЕ Є ПРИХИЛЬНИКИ РОСІЙСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ-ЦЕ АГРЕСІЯ, ОБІЗВАТИ, НАХАМИТИ. ЦЕ ВАШЕ ТАВАРІЩ. НІЧОГО НА ВСЕ ВІДПОВІДНІ СЛУЖБИ І НА ТАКИХ ПРИХИЛЬНИКІВ &quot;РУСКОГО МІРА&quot;, ЯК ТИ ЩЕ БУДЕ УПРАВА. ГОТУЙТЕСЬ ТАВАРІЩІ РПЦ.
18 Лютого 2019, 21:50
А нормальні докази будуть в суді.
18 Лютого 2019, 21:56
Як завжди вкакались коли потрібно свої слова підкріпити фактами а не посиланням на ТСН)))))), це вам не бабкам на селі казки розказувати хто канонічний а хто ні. Судом чи ще чимось будеш лякати таких як ти сам! Пустодзвон.
18 Лютого 2019, 21:56
Не потрібно в парку підлогу мити там тепер стоїш як на дзеркалі ще й в ноги тепло там почали з нуля а зробили набагато більше як в михайлівській церкві завдяки дбайливому господарю там нема благодійників і людей менше і дійсно видно де кошти ідуть на церковні витрати а де на особисті порівняння можна зробити по машинах квартирах будинках . Курортах
18 Лютого 2019, 22:11
Що ти мелеш?
18 Лютого 2019, 22:12
Українська православна церква (Московський патріархат)[ (також вживається назва Російська православна церква в Україні, офіційна назва за реєстром — Київська митрополія Української православної церкви) — релігійна організація в Україні, є самоврядною митрополією Російської православної церкви.
18 Лютого 2019, 22:13
Після Об'єднавчого собору українських православних церков 15 грудня 2018 року відколи єдиною канонічною православною церквою у євхаристичному спілкуванні з Вселенським православ'ям стала Православна церква України канонічний статус УПЦ МП залишається нез'ясованим.За канонами Вселенського православ'я, після того як Україна отримала томос від Константинопольського патріархату в середині 2018 року, Московський патріархат в Україні перестав існувати та втратив канонічність.
18 Лютого 2019, 22:14
Рішення Помісного та Архієрейського Соборів РПЦ є обов'язковими для УПЦ МП, а Суд Архієрейського Собору РПЦ є найвищим церковним судом для Українського екзархату. Згідно статутів цієї релігійної громади, її предстоятелем є Блаженніший митрополит Київський і всієї України; з 17 серпня 2014 року ним є Онуфрій (Березовський). Предстоятель обирається єпископатом Українського екзархату та благословляється Святішим Патріархом Московським і всієї Русі. Архієреї обираються її Синодом.патріарха Московського Кирила
18 Лютого 2019, 22:15
Треба було на зустрічі з порошенком ноги йому поцілувати, може дав би вам трохи гривень щоб ви відчули себе людиною і не рахували чужі гроші
18 Лютого 2019, 22:20
А звідки такий досвід? Пуйлу цілував? Чи кірілу?
18 Лютого 2019, 22:33
мда,весь світ бачив скільки &quot;багато&quot; представніиків Посмістних Церков зїхалось на ітронізацію Епіфанія і скілтки в то самий час дійсно приїхало в Кремль щоь привітати патрірарха Кирилла.<br/>Весь світ бачив це тільки бідні свідомі та освіченні українці так і не побачили..Ви думаете яко закриете очі на те о не хочеться бачити то цього не буде..)<br/>Відкрийте очі краще зарас ніж коли наламаете дров на свою голову та своїх дітекй та онуків,.Бо терпіння Боже не безкінечне.Все це вже було в нашій історіі рівно 100 років тому.Почитайте з Ким тепер гонимі і з ким ті хто їх гнали.Гонинимі з Христом ,серед Святих Угодників,а гоняі в пеклі-з тим хто їх підбурював проти Церкви Христової.<br/>Ще не так давно всі читали про заядлого націоналіста Червонія,який також біснівався проти нашої Церкви і кричав о недопустить приїзду патрарха Кирилла на Україну.<br/>Що мовляв тільки через його труп таке може статися..От і сталося=поїхав на рибалку і грім Божий цого побив на місці.<br/>Тож дивіться щоб не перейти вам терпіння Божого ,бо від цього ніхто не застрахований..<br/>Там ви дізнаетесь Кому мае віддаватися Слава.<br/>Ох дограетесь..
18 Лютого 2019, 22:45
якщоти такий &quot;грамотний&quot; то тепер покажи які &quot;права та свободу&quot; вам предоставив Фавор.Бо схоже на те що ж люди дійсно не знають що вони вибрали на свою голову.А вибрали собі вони цим турецькм підданством справжне ярмо. В УПЦ-в Москву ще від1992 р не відсилаються ніякі гроші(як про цедурять людей)Як би так і було то СБУ це давно могло б легкодовести.<br/>Зате СЦУ таки дійсно треба буде платит дань в Туречину.<br/>Собор архіереїв УПЦ мае право сам назначати нових іерахів,канонізувати святих,вирішувати якісь внутрішньоцерквоні судові справи.<br/>Та СЦУ і кроку не зможе ступити шоб не спитати дозволу у Варфоломея(масона),навіть Нафаніл не нічого вирішити без дозволу Фавору.<br/>І то не чиясь видумка,це легко знайти маючи інтрент в руках.<br/>От і подумайте чому ви радіете і нащо ви поміняли Церкву в якій хрестилися самі і ваші (далеко мудріші за вас) предки.<br/>Чи могли б вони подумати ,до чого ви дійдете.Ну та Бог вам Суддя.
18 Лютого 2019, 22:49
прости Господи,не Нафанаїл -а Епіфаній!<br/>Епіфаній якого просто шарахаються в Помістних Церквах.<br/>Тоді як митрополита Онуфрія вусіх Помістних Церквах дуже поважають.<br/>Дійсно,Бог очі закрив,щоб ото поміняти святе на грішне.
18 Лютого 2019, 22:59
ну то і не дивно що люди тепер такі сліпі і не бачать що роблять..Якщо дивитися один ТСН та інші проплачені укр змі,то яким ще можна бути.Світу Божого крім свог вікна не бачать.Хоча оправдання потім не буде,бо маючи інтрернет можна таки послухати що говорять ЗМІ інших крахн світу.Навіть при Союзі люди знаходили спосіб щоб почути думкузі строни (слухаючи радіо Свобода).Атепер можливостей для цього безліч,тільки якби е хотіти знати Істину,а не корпатися а не черпати інформацію лише з брудного колодязя..
18 Лютого 2019, 23:04
Чому в михайлівській церкві нечути співу на все місто мікрофони поламалися чи хористи покинули.....?
18 Лютого 2019, 23:04
Чому в михайлівській церкві нечути співу на все місто мікрофони поламалися чи хористи покинули.....?
18 Лютого 2019, 23:14
Якщо ви так знаєте церковнословянську мову то чому не пишете нею коментарі
18 Лютого 2019, 23:16
Це ж Богослужбова мова.
18 Лютого 2019, 23:16
Чи від цього залежить ПИТАННЯ ВАШОГО СПАСІННЯ і ви не может спати не дізнавшись відповіді..?<br/>Не гризіться тим шо вас не стосуеться.
18 Лютого 2019, 23:27
якби ви були дійсно віруюча правосолавна людина,то би знали елементарні речі-що Церковно- Славянська мова,створена СВЯТИМИ Кирилом та Мефодіем-спеціально лише для БОГОСЛУЖІННЬ.!<br/>Як вже вамтут сказали ,ця мова не звичайна а Свята,надана православним самим Архістатигом Гавриїлом,який яквідомо відповідае за те щоб доносити людям різні вісті від Бога,просвіати їх.Ця мова свята,її бояться беси.І от саме те о зарас ця мова стала сучасним українцям поперек горла,то лише доводить про те наскільки вони підвластні вражій силі,яка підстрікае їх відмовитися від ціеї Божої мови.<br/>Та знайте,що відмовившись від Церквоно -Славянскої мови,ви , самі позбавляете себе і своїх нащадків захисту від нечисті,А їй цього тільки і треба.Тож потім не плачте ,коли зрозуміете ЧОГ ви самі себе позбавилию<br/>Не кажу вже про те,о цим ви ображаете Самого Бога..
18 Лютого 2019, 23:27
Жіночко в темному пальті-----гоподь. ..палець обрубає.
19 Лютого 2019, 00:22
Просто раніше ти продавав віники біля Богдана, тепер тебе переселили в глиб базару а звідти тобі не чути, а так все ок
19 Лютого 2019, 01:11
А нам вистачає Господь маєтків не збирав
19 Лютого 2019, 01:19
Кіпрська церква на власному синоді обговорила створення помісної церкви в Україні. Так, священнослужителі підтримали прагнення України і розкритикували агресивну поведінку Росії.Натомість Кіпрська церква повністю підтримала прагнення України створити свою помісну церкву. Також священики наголосили: країна мала повне право просити Вселенський патріархат про автокефалію.Водночас, у Кіпрській церкві жорстко розкритикували агресивну поведінку Росії та її спроби втрутитись у ситуацію. Священнослужителі додають, що представники Російської церкви могли прийти на Собор у Києві та відкрито пояснити свою позицію, домовитись про діалог, проте вирішили проігнорувати зібрання. Через це, на думку представників Кіпрської церкви, Росія тепер не має права втручатися у справи ПЦУ
19 Лютого 2019, 01:26
Православні села Доросині- грамотеї хренові.
19 Лютого 2019, 01:48
ЦЕ НЕ ПЕРЕХІД КУДИСЬ ЦЕ ДОЛУЧЕННЯ ДО ЕДНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ В КИЇВСЬКІЙ МИТРОПОЛІЇ..Адже відновленна Київська Митрополія..заснована апостолом Андрієм Первозванним..Її відновив вселенський патріарх.яка була силою незаконно анексована московським царством до цьго вона була константинопольского патріархату.Патріарх. надав таку саму автокефалію тій же російскій церкві..І собор 15 грудня був обєднавчим а не перехідним..Цей патріарх надав автокефалію 15 церквам світу..це і є світове православя.І кожна церква зобовязанна Поминати Вселенського патріарха, хто не поминає вважаеться розкольницькою церквою..Росія не поминає патріарха який дав їй автокефалію..-І ніхто обіцянку хіротонії не порушує..Нам просто Бог поблагословив повернути свое яке було незаконно забрано із силою із сотнями тисячами жертв..Я розумію що росія зробить все щоб нас розєднати. через таких фанатів як ви..але з нами Бог бо за нами Проавда..і Церква Христова вистоїть і цю навалу брехливого русского міра який веде до погибелі...ДОРОСИНІ ВИ СПРАВЖНІ ХРИСТИЯНИ,,ТАК ТРИМАТИ,,БОЖЕ БЕРЕЖИ УКРАЇНУ
19 Лютого 2019, 03:35
Досить Шекелю жопу підлизувати (Вибачте за грубість). Він навіть палець об палець не стукнув. Скільки років та ж сама Боярська помагала, щоб ця каліка нездохла, бо бідолаха,нічого робити не міг разом з 5 коровами і вдячності ноль!!! А Срібного обсирали як могли. Грошей ви багато понадавали???Так до церкви ходите. Шишки на лобах понабивали. Вже незнаєте куди сраку всунути.
19 Лютого 2019, 04:43
Ото то і срач тут розвели!!!! Респект. <br/>Беру відро попкорну і коли!!!! <br/>Вперед. Жду продовження
19 Лютого 2019, 05:26
ДЗВІН НА КОРОВІ ВИСИТЬ . ПО СЕЛУ ЧУТИ ЯК ГАВРУША ДО ХАТИ ІДЕ.
19 Лютого 2019, 08:41
Ти знову балаболиш, приведи офіційні джерела де Кіпрська церква говорить про те що ти написав! Але ти не приведеш бо ти олух який продовжує передруковує журношлюх. Читай щось, розвивайся а то твій мозок в голові засох, як родзинка став.
19 Лютого 2019, 09:10
Знову цей «какие ваши доказательства» кіпішує. На, читай https://www.romfea.gr/epikairotita-xronika/27150-oi-apofaseis-tis-ekklisias-tis-kuprou-gia-tin-oukrania
19 Лютого 2019, 10:14
ПИШАЮСЯ ВАМИ.
19 Лютого 2019, 10:36
Та похвала звучить як мертвому припарка
19 Лютого 2019, 10:38
Ти хоч сам читав що скинув?) Якщо вірити тому що ти скинув то ПЦУ послали на три букви) Почитай особливо 6 пункт) Ну ви тупі, скидаєте в якості доказів публікації в яких все проти вас) На чорне говорите біле і навпаки. Черговий раз показав свій розум... Оце опозорився...
19 Лютого 2019, 11:17
Ми повертаємося до часів 1686 року, коли незаконно Київська Митрополія була анексована Російською Православною Церквою&quot;<br/>&quot;Ми нарешті дочекалися документа, і чекали його 310 років, а можливо і більше, з тим, щоб увійти в перелік Православних Церков 15 номером. І ми будемо серед усіх тих Церков, які мають автокефальний статус тільки в різних формах. Автокефалія може бути або у формі архієпископії, або у формі митрополії, або у формі патріархії&quot;, &quot;Нічого страшного в тому немає, що ми повертаємося до стану митрополії у складі Константинопольського Патріархату. Так, як це було до 1686 року. Ми побудемо в цьому стані. Якщо ми підтвердимо, що ми готові набути статусу Патріархії, нам цей статус нададуть. І, до речі, цей шлях проходили і інші Церкви – і Болгарська, і Румунська, і це не було в один і той же час&quot;.Якщо ти не компитентний у цфй справы то не пиши дурниць....
19 Лютого 2019, 11:20
До речы яка церква світу у диптиху згадує УПЦМП ? Ніяка Бо ви частина РПЦ,,,Спростуй і наведи докази...
19 Лютого 2019, 11:24
Я чую слова балабол олух задовбав))))Продовжуй в тому дусі))Якраз і гниле нутро вилазить коли людина біситься))
19 Лютого 2019, 11:46
Ти, дятле, жопою думаєш, коли пишеш таку ахінею? 5 корів, я так розумію, це 5 його малолітніх дочок? Ти, придурку , ще смієш називати себе віруючим? Та для тебе верховне божество -то БОЯРСЬКА -свята людина, через яку доросинці не хотіли йти до церкви!Наводжу неповний перелік того, що зробив Шекель :ворота, бруківку, опалення, помалював церкву знадвору, розписав зсередини, позолотив куполи...А що за 7 років зробив Срібний? Будував собі хату в Маяках!В церкву не ходили,шишки на лобі не били, бо хто хотів спонсорувати і так не бідного попа,якому скільки не дай, постійно мало?Йому не раз пропонували створити двадцятку і щось робити, але він це або ігнорував, або казав, що на все село нема достойних..А свята Боярська повитягувала з церкви всі книги, не нею куплені, ще й чашу забрала...Тепер, напевно, буде правити у себе вдома, у тому срачу, який вона завела коли, напевно, доглядала каліку Шекеля, і який, щоб прибрати, їй і 8 років не вистачило.
19 Лютого 2019, 11:47
Ніхто не біситься просто смішно читати коли ти щось комусь доводиш а доказів не маєш ніяких, тільки те що тобі Алла Мазур по ТСН сказала, це визиває жаль...
19 Лютого 2019, 11:54
Основні тези в обговоренні переходу до ПЦУ на зборах парафіян в Доросинях:<br/>&quot;Нашу церкву визнають тоді коли ми самі її визнаємо&quot;!<br/>&quot;Українці давайте перестанемо боятися бути Українцями&quot;!<br/>І слова парафіянки ,яка була проти переходу до ПЦУ:<br/> &quot; Дайте пістолета я всіх постріляю&quot;!<br/>ОСЬ головна сутність УПЦ МП! <br/>Прости Господи їм грішним, бо не відать що творять!<br/>МОЇ ДОРОСИНЦІ Я ГОРДА ВАМИ!<br/> СЛАВА БОГУ!!!<br/> СЛАВА УКРАЇНІ!!!
19 Лютого 2019, 12:19
Це посилання на офіційний сайт Константинопольського патріархату на перелік помісних православних церков: https://www.patriarchate.org/patriarchates-autocephalous-churches і знаєш що я там не побачив?) ПЦУ там немає))
19 Лютого 2019, 13:03
виливаючи зі свого серця таку грязь на людей,причому похилогу віку,не дивно що для вас на першому місці стоять МАТЕРІАЛЬНІ СКАРБИ-які стяжае і ваш &quot;ідал&quot; розкольник!Шкняк.<br/>То таку церкву ви тепер для себе відкрили??<br/>Нещасні,чи не знаете що з такими &quot;скарбами&quot; тільки одна дорога-в пекло!..<br/>Побоялися б Бога.
19 Лютого 2019, 13:10
даа.. е з чим &quot;привітати&quot;..Побачите як ці &quot; патріоти&quot;ходитимуть в свою церкву..Якщо людина не ходила в церкву в якій була Божа благодать ,то не будуть вони і ходити коли ця церква буде мертва.Самі побачите,що будуть ці церкви стоять пустками як стоять давно вже стоять всі розколницькі.<br/>От побачимо за кілька міісяців чи не правда.
19 Лютого 2019, 13:17
О Я вже дятел))Продовжуйте в тому дусі..як у вас все підгорає..)))..В Україні створенна ЄДИНА КАНОНІЧНА ПРАВОСЛАВНА ПОМІСНА ЦЕРКВА...
19 Лютого 2019, 13:19
Тепер, коли Вселенським патріархом відновлена Київська митрополія, яку в 1686 році незаконно захопила Московська патріархія, і Православна церква України (ПЦУ) вже отримала томос, виходить, що філія РПЦ, яка продовжує іменуватися Українською православною церквою в єдності з Московським патріархатом (УПЦ (МП)), є «тричі неканонічною». Адже її глава, сиріч предстоятель, митрополит Київський Онуфрій не має права іменуватися митрополитом Київським. І взагалі УПЦ (МП) перебуває на не своїй канонічній території. Тобто маємо відверте ігнорування цією церквою православних канонів.
19 Лютого 2019, 13:21
із середини XV століття і до кінця XVI століття митрополити московські не визнавалися Вселенськими патріархами. І лише вкінці XVI століття московській (світській!) владі вдалося добитися автокефалії для православної церкви у своїй державі. Зроблено це було шляхом погроз, шантажу й підкупу. Томосу ця церква так і не отримала. По-друге, нинішній патріарх Московський Кирило (Гундяєв) свого часу був висвячений Філаретом (в миру Денисенко), якого та сама РПЦ пізніше піддала анафемі. Ось і питаннячко, а чи є «канонічним» патріарх Московський?
19 Лютого 2019, 13:24
Не коси під розумного, всі вже зрозуміли який склад твого інтелекту!
19 Лютого 2019, 13:24
08:38, а ти читав? Я прочитав. І прочитав російські ресурси які союзною бризкають в розповідають про шостий пункт і всім кажуть, що більш нічого про ПЦУ не було, але ж насправді там не тільки шостий пункт, там всього шість пунктів і попередні пункти зовсім не в користь російської церкви, крім того в них визнається право України на маю помістну церкву, засуджується російська, чомусь російська, а не УЦП МП, за те, що коли був об’єднавчий собор вони не прийняли участь і не висловили своє бачення, ти все прочитай а не тільки домени з ru.
19 Лютого 2019, 13:41
А ви пекла не боїтесь? Коли обриваєте вдівця, доречі, не молодого, калікою, а його дітей -коровами? Він же, доречі, ваш, а не якийсь там розкольник.А за брехню як його Боярська на світі тримала вам не доведеться відповідати? Чи ви користуєтесь правилами середньовіччя, коли в хрестових походах можна було і вбивати , головне -завдання віру. І матеріальне мені не головне, просто перед людьми соромно за таку облуплену церкву. Доречі, а з чого ви зробили висновок, що я проти ПЦУ? Я і надалі вважаю, що молитви потрібно говорити на старослов'янській, а от все решта -на українській, тай підпорядковуватись Москві ми не повинні,бо в нас є своя держава. За таких одновірців -брехунів мені соромно. Ось тому люди і розчарувались в церкві, ідуть в секти, переходять в інші конфесії. Доречі, то що там зробив Срібний? Мені дуже цікаво? Раз за матеріальне не дбав, то може хоч парочку штундів у віру навернув? Хотілось би почути відповідь, а не чергове розглагольствування про високі матерії.
19 Лютого 2019, 14:37
Ходитимуть ті самі, що і ходили. Якби старшим жіночкам це було так принципово, то вони б відстоювали свою віру, а не втікли додому. Доречі, дві хористки теж перейшли.
19 Лютого 2019, 14:48
Православна найшлась разом з Шекелем і компашка похожих . В своє гавно морду сунь. Ти де там взялась така сама вірююча, коли останній раз лоба хрестила.
19 Лютого 2019, 15:23
Рекомендую своїх не ображати /маю на увазі Шекеля /а цінувати, бо вас і так мало осталось, а з кожним днем буде все менше, і коли настане час, що вас буде так багато, що ви всі знатимете один одного в лице, як тоді будеш дивитись йому в очі? Моє гамно не зачіпай -у тебе і свого вистачає. Пополощи рота, а то ти вже і не помічаєш, як воно в тебе з рота випадає. Подальшу дискусію з придурками вважаю недоречно, бо коли ти з ними спориш, то опускаєшся до їх рівня, тобто до рівня людей, у яких розуму менше ніж у курки. Ваша церква вас так нічого і не навчила, лише бруду, образ і ненависті. А як же це :полюби ближнього свого як самого себе? Але до кого я звертаюсь? До людей, які окрім себе нікого не чують..<br/>Доречі, лоба хрещу щоранку і щовечора. Але кому я це розповідаю? В розумних людей, окрім рота є ще і вуха, а в дурнів -лише рот, і той гріязний. Боріться і далі так за віру, але не дивуйтесь,що люди від вас ідуть,бо віра 'це чистота, а в вас -одна грязь.
19 Лютого 2019, 15:23
Рекомендую своїх не ображати /маю на увазі Шекеля /а цінувати, бо вас і так мало осталось, а з кожним днем буде все менше, і коли настане час, що вас буде так багато, що ви всі знатимете один одного в лице, як тоді будеш дивитись йому в очі? Моє гамно не зачіпай -у тебе і свого вистачає. Пополощи рота, а то ти вже і не помічаєш, як воно в тебе з рота випадає. Подальшу дискусію з придурками вважаю недоречно, бо коли ти з ними спориш, то опускаєшся до їх рівня, тобто до рівня людей, у яких розуму менше ніж у курки. Ваша церква вас так нічого і не навчила, лише бруду, образ і ненависті. А як же це :полюби ближнього свого як самого себе? Але до кого я звертаюсь? До людей, які окрім себе нікого не чують..<br/>Доречі, лоба хрещу щоранку і щовечора. Але кому я це розповідаю? В розумних людей, окрім рота є ще і вуха, а в дурнів -лише рот, і той гріязний. Боріться і далі так за віру, але не дивуйтесь,що люди від вас ідуть,бо віра 'це чистота, а в вас -одна грязь.
19 Лютого 2019, 16:31
Я прочитав все повністю, тому що я не вірю не рус. і не укр. змі. А якщо ти прочитав то молодець! Назви хоч одне речення де пише про визнання ПЦУ і Епіфанія? А не різну дипломатію що там складає більшу половину, типу що &quot;кожен народ має право на власну церковну автокефалію&quot;, &quot;що коли був об’єднавчий собор вони не прийняли участь і не висловили своє бачення&quot;. Ми дорослі люди, тому з тексту розуміємо що Синод Кіпрської Церкви не визнав ніяку ПЦУ а Епіфанія предстоятелем, тому підтвердження що ні один їх представник не був присутній на інтронізації Епіфанія і судячи з деяких їх слів то вони взагалі ставлять хіротонії (висвячення в священики) які були у УПЦ КП, УАПЦ і зараз ПЦУ.
19 Лютого 2019, 17:31
Я теж уважно все прочитав і зробив свій висновок :за тими всіма ніками -читач, рожищанин і т. д ховається одна і та ж людина. Це людина, яка добре знає історію церкви, бо її вивчала, яка ненавидить Шекеля так само, як і її подєльніця Боярська, яка підозріло мовчить і не приїхала підтримати свою колишню паству...Навіщо ховатись? Мучеників за віру причисляють до лику святих. Чи так просто легше ображати людей і щоб про тебе ніхто погано не подумав? Гульчитай, покажи лічико!
19 Лютого 2019, 17:45
Якщо ви вважаєте що чучало під ніком читач щось розуміє в історії то я ваз розчарую, спостерігаючи за ним, я зробив висновок що це інфузорія-туфелька яка живе тим що їй скажуть по телевізору, одним словом овоч.
19 Лютого 2019, 17:54
А якщо послухати як ображає жінок -гнилий овоч. Може бути, що я і помиляюсь.
19 Лютого 2019, 18:11
Шановна, до чого тут діти, про який вирок йдеться..? В багатьох областях, таких як Львівська, Івано - Франківська вже давно правиться українською мовою і в українській церкві, хіба вони живуть інакше? І на мою думку, якщо нам даний такий шанс щось змінити ми повинні ним скористатися! Доросині молодці, справжні патріоти з своєю громадянською позицією!!!
19 Лютого 2019, 18:29
ви сказали:<br/>Ходитимуть ті самі, що і ходили. Якби старшим жіночкам це було так принципово, то вони б відстоювали свою віру, а не втікли додому. Доречі, дві хористки теж перейшли.&quot;<br/>гм) як це так:&quot;ті що і ходили&quot;??)<br/>Тепер ,коли ви досягли свое мети..коли ніхто і ніщо не буде заважати вашому спілкуванню з Богом-ні <br/> Свята Церковно-Словянська мов..ні евхаристичний звязок з московським патріархатом..ні о Евген..ні Боярська(вибачаюсь не знаю імені)..<br/>Коли ви нарешті поедналися і обнялися з розкольниками та прийняли турецьке підданство.<br/>Коли з підтримки влади відборили собі древній ,намолений вашими предками храм ,коли вам попускаеться повна свобода дій-хочеш балакай в церкві.хочеш ходи напіголий..хочеш служіть на розмовній мові..все що хочеш,повна свобода !то тепер ви всі хто так до цього стремився і виборов мали б ходити кожну неділю ,не кажу вже про свята.<br/>Тепер мае прибути що хоча б найменше половина тих хто так за це боровся .А то як так получаеться,що ви перемінили церкву яку вам задумалося,не зважали на думку тих хто дійсно регулярно відвудуе храм,а по свинські пермінили і на тому ваша &quot;віра&quot;закінчилась..як ходити нехай хтось ходить .<br/>То ви цим не тільки тих дійсно віруючих прихожан образили, а і Самого Христа!<br/>Буде ще тримати відповідь колись за це звое безбожне беззаконня,повірте.
19 Лютого 2019, 19:07
До чого тут така пафосна промова? Малось на увазі, що церква не стоятиме пусткою, туди ходитимуть люди -коли більше, а коли менше, як завжди. Чомусь наш піп не займався місіонерством, тому і людей було мало. І ті, що втекли,теж прийдуть, бо чого тоді втікали? А може і людей буде більше, бо люди бачили хто в тій думав про Бога, тому і не ходили. А патріоти РП нехай собі збудують церкву і моляться, а грошей попросять у кіріла .Хай подасть один свій годинник, що зникає, то побудує тут 10 церков. А щодо того, щоб ходити голому в церкву, то собі ходіть, вам кіріл простить
19 Лютого 2019, 19:11
Який вдівець ..Які корови.Хто така боярська ?.Я взагалі не з Рожищ)і )Якщо я такий балабол то спростуйте мої доводи з історії .Або хоча б один мій коменьар..А то чую дятел)) балабол)Задовбав) ...У вас немає жодного виправдання залишатись У розкольницькій секті Кіріла гундяя який по всім канонам розкольник...Зараз Відродилась Київська Митрополія..В Україні єдина Канонічна Православна церква і з вас говорить вже не ваша віра а ваш єгоїзм..
19 Лютого 2019, 19:12
1686р.- Ліквідація автономії української церкви, незаконне й насильницьке приєднання Київської метрополії до Московського патріархату і встановлення Московськім патріархом контроля в Україні над церквою. освітою і культурою. <br/>1689р.- Заборона Києво-Печерській лаврі друкувати будь-які книжкі без дозволу Московського патріарха. <br/>1693р. — Заборона Московського патріарха привозити до Москви українські книжки. <br/>1687р. - Вимоги Москви до гетьмана України сприяти збільшенню кількості змішаних шлюбів між українцями та росіянами («Коломацькі статті»). <br/>1708р., листопад — Зруйнування за наказом Петра І гетьманської столиці Батурина (з винятковою жорстокістю було замордовано всіх його мешканців - 6 тис. чоловіків, жінок і дітей, а місто дощенту зруйновано і спалено). <br/>1709р. — Указ Петра І про запровадження цензури при друкуванні українських книжок у Москві. <br/>1755, 1766, 1769, 1775, 1786 рр. — Заборони Петербурзького синоду друкувати українські книжки. <br/>1764р. - Інструкція Катерини II князю О. В''''яземському про посилення русифікації України, Смоленщини, Прибалтики та Фінляндії. <br/>1764р., 10 листопада - Указ Катерини II про ліквідацію в Україні гетьманського правління. <br/>1769р. - Указ синоду про вилучення в населення українських букварів та українських текстів з церковних книг <br/>1775р., З серпня - Маніфест Катерини II «Об уничтожении Запорожской Сечи й причисления оной к Малороссийской губернии» та про закриття українських шкіл при полкових козацьких канцеляріях. <br/>1784р. - Русифікація початкової освіти в Україні. <br/>1786р. - Заборона церковних відправ українською мовою, запровадження російської вимови церковнослов'янських текстів. Наказ про обов''язковість «чистого российского язьїка» в Київській академії. <br/>1817р. — Закриття Києво-Могилянської академії. <br/>1834р. — Відкриття Київського імператорського університету з метою русифікації «Юго-Западного края». <br/>1847р., березень—квітень — Розгром «Товариства св. Кирила і Мефодія» у Києві, арешт його учасників і покарання ув''''язненням та засланням у віддалені губернії Росії. Посилення переслідувань української мови, літератури та культури. <br/>1862 рік. Позакривано українські недільні школи. Припинилось видання українського літературного та науково-політичного журналу «Основа» <br/>1863р., 18 липня — Циркуляр міністра внутрішніх справ Росії П. Валуєва про заборону друкування книг українською мовою в Російській імперії («Валуєвський циркуляр»). «Української мови не було, немає і бути не може, а хто цього не розуміє — ворог Росії». <br/>1869 рік. За законом, чиновникам усіх відомств призначалась значна доплата за русифікацію. <br/>1876 рік. Емський указ. Заборона ввозити українські книги з-за кордону, заборона підписувати українські тексти під нотами, заборона українських вистав. Невипадково хор М.Лисенка змусили співати у концерті українську народну пісню «Дощик» французькою мовою. <br/>1869, 1886рр. — Укази царської адміністрації про доплати чиновникам «в десяти Юго-Западньїх губерниях лицам русского происхождения, исключая, од-нако, местных уроженцев», за успіхи в русифікації України. <br/>1881р. - Заборона виголошення церковних проповідей українською мовою <br/>1883р. - Заборона Київським генерал-губернатором Дрентельном театральних вистав українською мовою на підпорядкованих йому територіях (Київщина, Полтавщина, Чернігівщина, Волинь і Поділля). Ця заборона діяла протягом 10 років (до 1893 р.). <br/>1888 рік. Указ Олександра ІІІ «Про заборону вживания в офіційних установах української мови та хрещення українськими іменами».ПО ДІЛАМ ЇХНІМИ ПІЗНАЄТЕ ЇХ
19 Лютого 2019, 19:15
Оскільки УПЦ (МП) підпорядкована РПЦ (церкві іншої держави!) - то, як би Вам цього не хотілось, вона не є і не зможе бути самостійною у своєму управлінні! І Патріарх Московський не перестане бути для неї і для Вас &quot;великим господином и отцом&quot;!<br/>А на скільки УПЦ МП самостійна взагалі?<br/>Згідно статуту РПЦ, миро Київський митрополит отримує з Москви, хоча традиційно воно варилося саме у Києво-Печерській Лаврі! <br/>Відсутність помісного статусу не дає УПЦ МП офіційного права спілкуватися із повнотою вселенського православ'я поза Московським Патріархатом. УПЦ МП не має права відкривати власні закордонні парафії та свої подвір'я й монастирі у святих місцях, чи при інших предстоятелях – вони мають бути підпорядковані лише Москві. А от, наприклад, Київський Патріархат має свої парафії від Австралії до Канади, зокрема, дві єпархії у Росії – Білгородську та Тобольську.<br/>Предстоятель УПЦ МП не згадується за урочистими богослужіннями предстоятелями інших помісних церков, хоча сам зобов'язаний їх згадувати. Вам не здається це все несправедливим і образливим ?<br/>Підпорядкованість УПЦ Московському Патріархату є постійним нагадуванням належності України до &quot;русского мира&quot;!))ось так дорогенький яничар
19 Лютого 2019, 19:18
Та що ж ви всі так переймаєтесь -&quot; а побачите ,а відповісте&quot;! Зрозумійте нарешті, що і канонічність і визнання і томос то все від людей! Головне вірити в Бога, бо Він один тільки дороги до його різні, і кожен сам вибирає свою дорогу. І навіть , якщо ми помилилися та самі будемо за це відповідати. Так що заспокойтеся,покайтеся за образи ближніх і добре подумайте-а чи вірною дорогою ви ідете!
19 Лютого 2019, 19:20
Територія України не є канонічними територіями РПЦ! ...Суздальській князь Андрій Боголюбський, зібравши московсько-суздальські племена 8 березня 1169 року (на другий тиждень великого посту) віроломно напав на Київ. &quot;Як дика орда лютували суздальці у граді. Два дні – оповідає літописець – грабували вони і палили будинки мордували громадян...старих та дітей убивали без жалю, руйнували церкви та монастирі, забирали книжки, ризи, дзвони...&quot;. Пограбувавши Київ, він украв з Вишгороду святу ікону Божої Матері, що мала велику чудотворну силу і за приданнями допомагала боронити Київ від ворогів. Андрій вивіз усе награбоване в свої землі, де був убитий своїми ж подільниками Анібалом та Іокімом, що не погодились з розподілом краденого. Посол від Андрія – Феодор через 8 місяців після спалення Київа привіз великі багатства у Константинополь до Патріарха і за те отримав титул єпископа Ростово-Суздальського. Єпископ Феодор скористався високим церковним званням і владою в міру своєї духовності і освідченості. З свідчень автора Історії Государства Російського Н.М.Кармазіна: &quot;Он (єпископ Феодор) мучилъ людей въ селахъ; даже распиналъ некоторихъ, вижигалъ глаза, резал языки, единственно для того чтобы присвоить себе ихъ достояние&quot;. <br/>Андрій Боголюбський Канонізований Російською Православною Церквою близько 1751 у лику благовірного!Від тих часів тягнеться історія відходу московської Церкви від Вселенських православних канонів...МОЛІТЬСЯ МАЛОРОСИ ЛОБА БИЙТЕ,,
19 Лютого 2019, 19:34
Ти &quot;знавець історії&quot; https://durdom.in.ua/uk/main/article_print/article_id/7291.phtml, https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=292546.0;wap2 і.т.д... не на цих сайтах копіював свої історичні &quot;знання&quot;?) &quot;У розкольницькій секті Кіріла гундяя який по всім канонам розкольник&quot; - назви канони по яких УПЦ розкольники? якщо ти не балабол і знаєш що таке канони)<br/><br/>P.S. Це приносить задоволення макати тебе в гівно, з якого ти виліз)
19 Лютого 2019, 19:41
Для чого ти цього сюди накопіював? щоб показати який ти розумний?)) Тобі це не поможе, всі давно зрозуміли що твій розум в прямій кишці)
19 Лютого 2019, 20:11
Класно. Копіюй. Цікаво читати, але лінькі шукати.
19 Лютого 2019, 20:15
Вже хотіла все видалити, але ще відповім. Навіщо прикидатись дурником і питати :який вдівець, які корови? А хто ж це мені писав в01 :35 сьогодні під ніком читач :досить Шекелю жопу підлизувати?Судячи з цього ви всіх добре знаєте, але знову брешете, бо так звикли. Чи може в вас є брат -близнюк? Якщо так, то хоча б уважно читайте те що пишуть. Щодо історії :якщо ви не пам'ятаєте те що писали сьогодні в ночі, то як ви можете пам'ятати те, що було в 16 столітті?Якщо ви розумна людина, то маєте знати, що історію завжди переписував той, хто приходив до влади, під себе, А істина -вона завжди десь посередині. Тому я ніколи не спорю на історичні теми і роблю так, як пише Біблія :живу сьогоднішнім днем. А зараз ситуація така, що іде війна, яку кіріл може зупинити порухом свого пальця, але він це не робить, тому я маю право за це його не любити. Я маю право не любити патріарха, який благословляє солдат вбивати наших хлопців. Коли в вас з родичів чи друзів хтось прийде з війни покаліченим -мене зрозумієте. Коли б росія не пішла б на нас війною -ніхто б нікуди не переходив. Я в тому впевнена. Попросіть кіріла зупинити війну, і ви побачите, як процес переходу забуксує. І не потрібно мені казати, що я через це міняю віру. Бог один і він мене почує і по українськи.А всі томоси, історичні факти -не більше як людський фактор. Бог ні митрополій не створював, ні патріархатів. Якщо людина в правильній вірі, але веде не правильне життя з брехнею і злобою, то вона спасеться? А якщо в неправильній, але веде праведне життя -то всерівно в пекло?Ви це не в свідків єгови позичили? Бо от приходили до мене і розказували, що тільки з ними можу спастись.
19 Лютого 2019, 21:16
Я тут вас і недумав ображати. Цінували б кожного , хто приходив на прихід. В тому то і річ що в мене свого вистачає, ваше мені непотрібне . Але судячи по тому що ви писали, вам всіх гівно треба.
19 Лютого 2019, 21:23
Багато знають історію церкви, це добре. Але ніхто не згадує роки. коли Волинь була під Польщею, і роки війни. ( 1922 - 1945 рр.) Дайте відповідь, яка церква була на теренах Волині, точно не Російська, а Українська Автокефальна Православна Церква, в якій вінчались наші діди і прадіди, хрестили наших батьків. Виходить,що ми всі від розкольників по теорії руського миру. Таке враження, що не це накладено табу всіма. ДОРОСИНІ! МОЛОДЦІ !
19 Лютого 2019, 21:39
Ну любите ви те гівно, це зразу видно, але от чим ви судитие -для мене загадка. Видно, що у вас вселенський розум, тому вже і про мої вподобання посудили. Я вас боюсь! Ви можете якийсь новоявлений апостол? Як Мунтян, тільки з Рожища? Скажіть, пророче, як я мала цінити тих, хто приходить на прихід? Їх цілувати? А раптом їм не сподобається? Це ж стаття? Не путайте мене з попом, для якого прихиляти людей до церкви -його обов'язок. Я жінка Попом мені бути не можна. Справжній священик завжди згуртовує біля себе людей, а не відштовхує. А ви з піною біля рота захищаєте людей, які свою паству розігнали.
19 Лютого 2019, 21:55
Розмови московського духовенства про «общую колыбель — единое отечество», «единый народ», «тысячелетнюю историю единства Церкви» та інші, подібні їм, ведуться для доведення неканонічності відділення Української Церкви від Московського Патріархату шляхом заперечення національного (окремий народ) та адміністративно-територіального (окрема країна) принципів канонічного відокремлення Церков.«Общєй колибєлі» у нас із російським народом не було; ніколи не були ми «єдіним народом»; ніколи не було у нас не тільки «тысячелетнего, от начала принятия православия, единства» з Московською Церквою, а й взагалі КАНОНІЧНОЇ єдності ніколи не було. Бо тоді, коли північно-східні єпархії підпорядковувались Київській митрополії, Російської Церкви як такої взагалі в природі не існувало, а коли в XVII ст. Російська Церква підпорядкувала собі Українську, то відбулося це, як сказано в Томосі Царгородської Патріархії 1924 року, «не за приписом канонічних правил».<br/>Отже, всі канонічні підстави для створення в Україні Української Православної Помісної Церкви у нас є. Ми — окремий народ. У нас своя суверенна Держава. У нас є апостольська спадкоємність, що йде не лише від рівноапостольного князя Володимира Великого, а й від благословення землі нашої св. апостолом Андрієм Первозванним — землі, що зростила безліч святих, просіявших не лише на берегах священного Дніпра, а й у Ростовських, Суздальських, Московських землях, у далекому Сибіру. <br/>Ми ніде й ніколи не переривали цієї спадкоємності. Ми ні в чому не відступали від догматів православного віровчення й від науки Христової. Тому «єретиками» й «розкольниками» нас можуть називати лише НЕВІГЛАСИ, які не знають вчення святих Отців Церкви, або БЕЗВІРНИКИ, які не вірять їм, бо, згідно зі св. Василієм Великим, єретики — це ті, хто змінив віровчення (ми цього не робили), а розкольники — ті, хто дотримується нецерковних поглядів на ряд питань церковного життя, змінює, наприклад, літургійні правила, богослужбові обряди, порушує канони тощо. Цього ми також не робили, на відміну від Російської Церкви, яку кілька століть підряд збурювали розколи та єресі і яка, як ми бачили, постійно канони порушувала.Відділення Української Православної Церкви від Москви не є розколом, бо ніде, в жодному місці Святого Письма, в жодному правилі Вселенських Соборів не вказано, скільки і яких саме Патріархатів має бути в світі і які саме Церкви якому з них мають підпорядковуватись. «Якщо всіх, хто коли-небудь перейшов у лоно усамостійнених,відділених від своїх колишніх Патріархатів Церков, вважати «розкольниками », «відступниками» та «єретиками», то такими виявляться і вірні Грузинської, й Албанської, і Сербської, і Румунської, і Грецької, і... Московської (!!!) Церкви, яка, як і всі названі вище Церкви, свого часу відокремилася від свого колишнього Патріархату і зробила це в той же спосіб, що й наша Українська Церква й усі попередньо названі Церкви.
19 Лютого 2019, 22:05
Нічого я вам поганого не писав Можливо ви мене з кимось путаете...Під ніком читач може писати хто хоче.і в тому числі ті люди які хочуть вас розсварити...Ви тримайтесь дружно як єдина християнська сімя.Не піддавайтесь на провокації.
19 Лютого 2019, 22:16
Хоч щось приємне почула за цей день Бо таке відчуття, що спілкуюсь не з віруючими людьми, а з хворими на голову. Дякую.
19 Лютого 2019, 22:20
Голодомор - это было вразумление, усмирение со стороны Господа нашей гордыни, которая восстала против себя самого, против бытия человека. Есть такое украинское выражение, немного вульгарное - катюзi по заслузi. Мы получили то, что заслужили&quot;
19 Лютого 2019, 22:22
А хто такий шекель?Тут пишуть що я його ненавиджу))Хотів би познайомитись .можливо він порядна людина))
19 Лютого 2019, 22:34
Ми знаємо, що істина тільки у Бога...Я вважаю, що Бог, навряд чи буде питати до якої Церкви ми ходили. Йому буде байдуже, ким ми себе вважали, римо-католиком, греко-католиком, протестантом, православним тої чи іншої патріархії, тощо... Бог, буде судити нас за нашими ділами, вчинками, і питати у нас буде про те, чи виконували ми Його заповіді. Найстрашніше те, що наприкінці світу Антихрист (прости, Господи, що згадую його), буде у всіх Церквах. І лише одиниці не підпадуть під його владу та вплив. Ми твердо знаємо, що наша віра православна і спасіння тільки у ній. Але поважаємо ми Церкву будь яку - і православну, і католицьку...Але ось, коли я хочу висповідатись, а мені кажуть, що я не з тої парафії, і, то вибачте мене, - хіба в таких словах є хоч крапля християнства і любові???я прекрасно знаю що це залякування людей політична технологія по втриманню парафій рпц Ні, я нікого не засуджую, бо поважаю всі християнські конфесії. Але найбільше я поважаю і люблю Бога! І я заходжу до різних храмів, які трапляються по дорозі мого життя. Мені байдуже який це патріархат, і кому вони підпорядковуються. Храм - це дім Отця Небесного. Я молюсь до Нього. <br/>І молитися я буду українською мовою! І вже точно не за &quot;царя батюшку&quot; чи &quot;великого господина&quot;. І, безперечно, помолюсь за Україну . <br/>У своєму житті я часто зустрічався з &quot;неоднаковими чи різними&quot; підходами священиків різних віросповідань до одних і тих самих проблемних питань. Навіть між нами немає однакового розуміння догм та немає однакових відповідей навіть на прості життєві питання Бог завжди наверне на дорогу істину!<br/>Коли у Вашому житті будуть складні релігійні питання, покладайтесь на Бога, запитуйте у Нього, і Він підкаже Вам, внесе у Ваше серце правильну відповідь. Ви це відчуєте. Моліться, і будете почуті.<br/>І головне. Якщо називаєте себе християнами, то любіть один одного. Увас є історя, культура,традиції.тепер церква..ви справжні Українці. Так тримати.
19 Лютого 2019, 22:43
Дуже навіть порядна, Шекель Володимир -шукай в Facebook. А щоб вас даремно не обвинувачували -пишіть під своїм ніком, а не використовуйте чужі, бо тих читачів розвелось до холери, і серед вас є якась добра свиня, яка тільки те і робить, що пише гадості .
19 Лютого 2019, 22:57
Багато знають історію церкви, це добре. Але ніхто не згадує роки. коли Волинь була під Польщею, і роки війни. ( 1922 - 1945 рр.) Дайте відповідь, яка церква була на теренах Волині, точно не Російська, а Українська Автокефальна Православна Церква, в якій вінчались наші діди і прадіди, хрестили наших батьків. Виходить,що ми всі від розкольників по теорії руського миру. Таке враження, що на це накладено табу всіма. ДОРОСИНІ! МОЛОДЦІ !
20 Лютого 2019, 00:46
Щоб лити бруд на інших людей, добре подивіться на себе. Не беріть на себе роль Бога і не судіть. Бридко читати ту тупість і ненависть, розумне такі коментарі не напише.
20 Лютого 2019, 01:04
Це ви до кого? Чи просто гавкнули щоб сварку розпалити? Бо бачите, що вже всі затихли і вам нудно?
20 Лютого 2019, 01:23
перехід з УПЦ в пцу-абсурд! Це схоже на анекдот про те, що верховна рада прийняла закон про те, що кожен селянин може вибрати країну до якої належало б його село. Такі в нас закони.
20 Лютого 2019, 01:28
Так під любим ніком коли я пишу якась така проросійська подла душонка бере той нік і починає гадості писати тим самим ніком..Навіть тут 100% якись піп в якого кгбешна чи фсюешна школа.Навіть той піп московського патріархату може писати москаляку на гіляку.Не думайте що це писав патріот України Я тут більше як впевненний..завдання, посварити спровокувати і так далі .ДЛЯ КАРТИНКИ. доросинці тримайтесь разом і ті хто голосували за і ті хто голосували проти..Бог один і Україна одна..Ви молодці що ви так спокійно розумно і виваженно прийняли таке важливе рішення..
20 Лютого 2019, 01:53
Так приємно читати адекватну людину.Щодо московського попа -погоджуюсь і навіть маю здогадки. Вони скоро залишаться без роботи -от і бісяться Але нічого, шапку перевернуть і як кажуть :були ваші,стали наші.
20 Лютого 2019, 02:02
Самий мудрий коментар!! Браво, все вірно сказано!!! У нас росіяни прийшли пізно дуже! А церква була, і була вона- Українська!!і говорилось- Господу Помолимось, а не- Господу Помолимся, Господи Помилуй, а не- Господі Помілуй.. чому це все на російській?!
20 Лютого 2019, 02:11
Парафії, які вирішують приєднатися до ПЦУ, ДОЛУЧАЮТЬСЯ В ЄДНОСТІ З ЦЕРКВОЮ. А перехід – це щось штучне, неприродне..Сам термін &quot;перехід&quot; може заважати, тому що якщо ми говоримо про Єдину Церкву, то ці парафії долучаються до Єдності. І для громади, і для священика сам цей момент переходу – в ньому є щось таке неприроднє, ніби ти звідкись виходиш і кудись приходиш&quot;та частина, яка відповіла на заклик Вселенського Православ'я – православним українцям об'єднатися – ці люди мають так само навіть вибудувати нові терміни. Бо якщо ми називаємо Собор 15 грудня об'єднавчим, то ті парафії, які долучаються до єдності з нами, вони долучаються до Єдності, а не переходять. Вони переходять від розбрату, від розділення, закритої спільноти до простору справжнього українського помісного Православ'я&quot;Нехай допоможе нам Господь..
20 Лютого 2019, 03:41
Люди подивіться на кого ми перетворились!Віряни???Читаю і плакати хочеться,люди схаменіться!!!Так я голосувала за Українську мову,але це не означає що за Порошенка чи Путіна чи Кирила чи інших я не кажу що буду ходити частіше буду ходити тільки за покликом душі.Але коли я прийду я хочу розуміти і чути молитву не тих бабок що шуршать, бо можливо я не так грамотна і начитана і слов'янської нерозумію і я не розділяю православна чи Українська я вибираю що мені блище. Це мій вибір давайте не будемо нав'язувати комусь і осуждати.Несудіть і несудимі будете!Ми в нашому житті ще не такі гріхи робимо давайте будемо любити і поважати один одного!Давайте будемо добрішими адже ми говоримо про Бога!Не кляніть адже кожен відповість за своє! Можна багато писати але за що і за кого наші хлопці і брати віддають життя???Хіба не за Україну не за нас???
20 Лютого 2019, 03:57
Боже благослови нас всіх! І нехай буде твоя воля!!!
20 Лютого 2019, 03:57
Боже благослови нас всіх! І нехай буде твоя воля!!!
20 Лютого 2019, 10:05
Екуменісти всіх конфесій, єднайтеся, долучайтеся
20 Лютого 2019, 10:54
і яким боком це ти перданув?
20 Лютого 2019, 10:56
ми так само в кожному селі голосували за незалежність України був референдум як ти не забув тепер голосуєм за незалежність церкви..все вірно ти підмітив
20 Лютого 2019, 11:27
і яким боком ти це пернув ??
20 Лютого 2019, 11:38
їМ ДАЛИ ШАНС ДО ВИБОРІВ..після виборів з ними ніхто панькатись не буде в якутію на парафії поїдуть))
20 Лютого 2019, 12:10
Після виборів від ПЦУ залишиться пшик, бо порох не пройде, а вони там всі пересваряться, бо між ними немає Бога
20 Лютого 2019, 12:51
А не треба нам пороха. Ми самі знаємо що робити і без нього. Ми без нього голосували. І не лякайте нас своїми пророцтвами, бо всерівно чогось не страшно. З нами Бог і Україна!
20 Лютого 2019, 17:35
хочу донести тут дискутуючим про кіпрський собор . прочитайте уважно всі статті в інтернеті . там написано що варфоломій хотів зробити краще для україни ,але цього не сталося і ще вони сумніваються в канонічній хіротонії єпископату. а церкву називають структурою, а не пцу . тобто священники залишились розкольниками , і назви пцу у документі ніде нема
20 Лютого 2019, 18:46
До того, що ПЦУ 100% екуменістичний проект
20 Лютого 2019, 20:49
Не так страшні московські воші як українські гниди..
20 Лютого 2019, 20:51
Ти як був балаболом так і залишився ним..це твої вологі фантазії..де офіційне підтвердження твого висеру?
20 Лютого 2019, 20:56
Анафема філарета Недійсна бо Це було політичне рішення москви..Тому її Вселенський патріарх визнав недійсною .Оскільки анафема не дійсна то всі таїнсва дійсні.Так само недійсна Анафема на гетьмана мазепу..
20 Лютого 2019, 23:25
Той московський піп який не переходить до пцу получає від Гундяя 2 тисячі доларів ось і вся причина чому вони так впираються
20 Лютого 2019, 23:30
Та за тії доляри вони і рідну маму продадуть
21 Лютого 2019, 02:08
А той який переходить в ПЦУ отримує від пороха тонну цукерок)) вибір зрозумілий
21 Лютого 2019, 02:49
Напевно коментарі пишуть ті, що &quot;не пропустили служби Божої ні одного разу! Так от якщо, стояти на службі і уважно слухати, то служєиться на Старословянській мові!Ніхто нікому не забороняв ходити в Українську церкву! Ходіть в Українську церкву!Місця всім хватить! Але пишіть коментарі вічливо!! В церкві не цензури не научать!!! Поважайте вибір кожного громадянина!!
21 Лютого 2019, 02:49
Напевно коментарі пишуть ті, що &quot;не пропустили служби Божої ні одного разу! Так от якщо, стояти на службі і уважно слухати, то служиться на Старословянській мові!Ніхто нікому не забороняв ходити в Українську церкву! Ходіть в Українську церкву!Місця всім хватить! Але пишіть коментарі вічливо!! В церкві не цензури не научать!!! Поважайте вибір кожного громадянина!!
21 Лютого 2019, 10:53
тут якісь московський придурок заспокоїтись не може))заспокойся вас всіх розтаможать )))Зникните як євробляхи бо ви не церква а фсбешна контора в кожному селі..Із своїми двома тисячами поїдете на якутію там парафій багато)))
21 Лютого 2019, 10:57
Мені госдеп платить а порошенко тільки цукерками допомагає ..ну не жмот правда?)))
21 Лютого 2019, 11:02
а я би взяв 2 тис доларів і перейшов))))
21 Лютого 2019, 11:08
Скоро всі побачимо на свої очі які будуть плоди від ціеї такої жаданої сцу.<br/>Який в неділю в Доросинях буде переповнений храм та і всі інші церкви які перебігли під турецьке підданство.<br/>На ДІЛІ побачимо .<br/>Раз люди так цього хотіли ну то вже будуть мати дійсно &quot;свою&quot;церкву і певно не пропустять жодного недільного богослужіння.<br/>Церкву то матимуть &quot;свою&quot;,а от чи буде вона Христова то вже побачимо дуже скоро.
21 Лютого 2019, 11:32
От заспокоїтись не можуть. Все торочать :має бути переповнений храм, має бути переповнений храм...А зайдіть но в храм Всіх Святих Землі Волинської,який був колись переповненийм -скільки туди ходить людей? Дбайте щоб до вас ходили, а ми якось проживем і без вашої турботи.
21 Лютого 2019, 11:33
Старець Паїсій Афонський з впевненістю говорив, що Турція розпадеться і Константинополь буде грецьким.
21 Лютого 2019, 14:09
Все вірно. Хто був у Турції, то бачив, як Турція занепадає -скоро пропаде . Зате як окріпла Греція після дефолту! Їй надавали грошей,що не знає куди вже їх дівати, то може вже і іти завойовувати турків. Що заважає...
21 Лютого 2019, 15:04
Ні, Греція буде спостерігачем, а не завойовником.
21 Лютого 2019, 19:26
Дорогі моі украінці доживем до літечка Ось і відчуємо перші удари погоди та врожаю це буде початок .Ох і не гнівіть БОГА.
22 Лютого 2019, 00:52
вы все врете..Путе Ясноэ солнышко введи.смотри как хунта безчинствует.
22 Лютого 2019, 01:04
помрій.Ці вші прокльни і маніпуляція не прходять а перекидаються на вас.Вам ще мало ?.Гординя від лукавого. Немає у вас любові..Боже Бережи Україну. і Український народ...
22 Лютого 2019, 21:19
взагалі то ніхто нікому не бажае зла.Але час все поставить на своі місця. А якщо будим наказані то разом з вами через те що не хотіли вникнути в службу . Живіть і процвітайте.
23 Лютого 2019, 02:41
А як совє и палили і руйнували храми- не боялись кари божої??? Всі ж кажуть- так добре при них жили)))
23 Лютого 2019, 17:15
Вітаю
24 Лютого 2019, 16:43
ЦЕ ЗОВСІМ РІЗНІ РЕЧІ І ЯК ЩО ЗГАДУВАТИ і ТОДІ БУЛИ БЕЗБОЖНИКИ ЗА ЩО І ПОЛУЧИЛИ ВЕЛИКУ ВІТЧИЗНЯНУ ВІЙНУ І НЕ ТІЛЬКИ.
24 Лютого 2019, 17:21
Древнє село на Волині це Доросині. Сором мешканцям с.Доросині, які приймають на себе право керувати церковними справами, судити людей ,хоча права не це не мають, забули, що розривають тіло Хрестове. Порушують спокій своїх предків , які будували цю церкву. Їх душі вам не дадуть спокійно жити. Кара буде для таких як ви. Так вміло розписують свої перемоги над Господом, в той же час не чують Патріарха Філарета, який чітко пояснює якою і кому підпорядкована новостворена державними мужами церква. Запрошення на обєднавчий собор роздавала не Українська православна церква КП , а константинопольський патріарх. Не хочуть знати мешканці Доросинь по якій причині нашого владику Михаїла не хоче бачити єпифаній. Яка ж це самостійність. Знавцям історії Древньої Русі не завадило б почитати історію церква, історії Субтельного , Грушевського, Батюшкова (Волинь), Історію Русів-Конинського в перекладі Івана Драча. Миколі Веремчуку порадив би не брати на себе права судді, згадати тих хто боровся з православям та церквами і яка їх була доля. Це не комсомол щоб отримати вигоду для себе, а смута та розкол. Раджу згадати вислови Філарета. Хоча розбійник покаявся на хресті, але він не зводив хулу на Духа святого і не вчиняв самогубства.
24 Лютого 2019, 18:30
Ви всі праві:храм був дійсно переповнений!Всі,хто розчарувався нашими попами,хто хотів молитися рідною мовою всі йшли до церкви сім'ями.А напередодні,в суботу,люди ходили прибирати церкву,яка була не лише обдерта,а й дуже грязна.Нам байдуже до ваших пророцтв,бо в Святому Письмі сказано,що перед настанням кінця світу буде багато лжепророків,а ви всі з тієїж компанії.Ми вас несприймаємо і не потрібно брикети жовчу-ніхто назад неповернеться.Не ждіть реваншу після виборів.Ви програли-змиріться.Чи може в правильній церкві бути тільки злоби.Як у нас буде неврожай через перехід в українську церкву-підем купувати картоплю до штундів з нашого села -вони правильні і в них щороку родить.
25 Лютого 2019, 02:11
Почитав все і бачу що за РПЦ пишуть москальські сраколизики які нічого святого в собі не мають а можливо і попи москаальські бо ті хто любить свою країну під окупанта гнутись не будуть. Честь і слава всім тим хто перейшов і позор і ганьба хто ні.
26 Лютого 2019, 20:58
Культура новоявлених не тільки в діях а і на словах.Ганьба.
26 Лютого 2019, 23:16
та що по одному дню судити..будемо бачити як буде за кілька місяців..