Рожищани зможуть скористатись послугою «муніципальна няня»

31 Січня 2019, 15:49
3731

1 січня 2019 року Уряд запустив ще один вид соціальної підтримки – «муніципальна няня». Зокрема, в державному бюджеті на компенсацію послуг няні молодим сім’ям передбачено 500 мільйонів гривень.

Про це пишуть на сайті Волинської обласної державної адміністрації.

Головна мета проекту – це підтримка українських сімей, в яких народжуються діти. Кошти на послуги няні виплачують незалежно від того, чи виходить мама на роботу, чи залишається у декретній відпустці. Допомогу від держави зможуть отримати 25 тисяч сімей.

Безповоротна допомога від Уряду прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей. З січня 2019 року сім’я зможе отримувати щомісяця 1 тисяча 626 гривень відшкодування послуги помічниці для своєї дитини.

Це додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років декретної відпустки. Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення в кінці кожного місяця і автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Друга мета Уряду полягає в підтримці жінок працездатного віку, які працюють нянями.

«Рідко знайдеш випадок, коли «помічницю мами» оформляють в сім’ю офіційно. Зазвичай це тіньова зайнятість, яка не є вигідною для тих, хто ще не досяг пенсійного віку. А ринок праці в Україні свідчить, що нянями в основному працюють ті, кому до пенсії залишилося 5 і більше років. Тож, держава, турбуючись про гідну пенсію для таких жінок, пропонує «офіційне» працевлаштування по догляду за дітьми. Як це виглядатиме на практиці? Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який, до слова, не потребуватиме нотаріального завірення. Далі мама має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня», – йдеться у повідомленні.

Окрім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91/ юридична особа підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата.

Третя мета Уряду – «страхування» сімей від недобросовісних нянь. Формалізація відносин між батьками та нянею додасть ще більшої відповідальності й впевненості обом сторонам. Няня, отримавши офіційне працевлаштування, отримає впевненість у завтрашньому дні, а мама гарантію, що її дитина у надійних руках. А Уряд потурбується про соціальний захист обох.

Також нагадаємо, що кожній українській сім’ї, де народжуються діти, Уряд надає грошову допомогу у розмірі 41 тис. 280 гривень. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 тисяч 320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами впродовж наступних 36 місяців. Протягом трьох років декретної відпустки держава також щомісяця сплачує за маму єдиний соціальний внесок, що збільшує її страховий стаж.

Разом із тим, з вересня 2018 року Уряд впровадив ще один вид соціальної підтримки материнства – «пакунок малюка». Кожна жінка, в якої з’явився новонароджений, безкоштовно отримує подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами. «Пакунок малюка» формувався на основі опитування молодих мам, а перелік речей буде розширено з лютого 2019 року.

Коментарі
01 Лютого 2019, 00:50
Няня має оформити ФОП ,тільки забули доказати,що 800 з копійками кожного місяця податок.
01 Лютого 2019, 13:24
То няня має ще й підприємця оформляти? Абсурд! Ніяка няня за 2000 не буде глядіти дитину, так їй ще з тих грошей податок плати...нема слів
01 Лютого 2019, 16:49
а цікаво скільки годин потрібно працювати щоб одержувати тааааку зарплату від мами малюка
Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024