Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Майя Москвич
Майя Москвич

«Це дикість і варварство», – Майя Москвич про хутряну ферму в селі Підгірне

16:44 26.01.2019
2376

Волинській ветеранці Майї Москвич дуже не подобається, що у селі Підгірне планують відкрити норкову ферму. Тому вона закликає зупинити цей процес.

Про це Майя Москвич написала у себе на Facebook-сторінці.

Текст з її допису подаємо без змін:

«Я не еко-активіст, але вважаю що для Волині, яка є відносно екологічно чистою, людяною і межує з ЄС – це дикість і варварство!

Так, в Луцьку прекрасний старовинний замок, проводяться лицарські турніри, влітку навіть шибеницю в центрі міста поставили ... але хутряна ферма поблизу міста - це реальний відкат в минуле!

От серйозно, ми ж рухаємось ніби в Європу. Там виробництво хутра забороняють (саме тому інвестори і переносять сюди шкідливі виробництва). Я впевнена з часом звірові всі ферми будуть заборонені і в Україні. З діючими вже нічого не зробиш, але навіщо відкривати нові? Чи ті, котрі давали дозвіл на відкриття сподіваються на реванш опозиції, зміну вектору і союзну державу з Росією...? А люди Копачівсьеої ОТГ взагалі в курсі що вони погодили?

На Львівщині люди виступили проти шкідливого виробництва, Житомир протестував, але здається безуспішно

А Волинь що?

Я не знаю, що я можу зробити, але мені відкриття цієї ферми на Волині дуже не подобається. Можливо цей процес ще можна зупинити, і хтось в Луцьку цим займається? Я вже не громадський активіст, але готова долучитись в міру можливостей, хоча б інформаційно

І ще, здається, в Україні вільна ніша на екологічну організацію прямої дії, яка би трясла за шкибарки тих хутряних інвесторів, і всіх, хто їх підтримує так, як СІ4 в Києві трясе сєпарів і їх посіпак».

Читайте також: Негативний вплив на середовище та утилізація трупів тварин: якою буде хутряна ферма в селі Підгірне.

Коментарі

55

18:13 26.01.2019

Виявляється що через ферму в Підгірному Україна може змінити вектор і вернутися до Росії і це пише дівчина який на вигляд більше ніж 10 років

Пік піу

19:05 26.01.2019

Більше того який колосальний удар по екології, Чорнобиль купить в стороні. Те що кругом стихійні сміттєзвалища і взагалі срачі це не хвилює екоактивістів. А на рахунок варварства і тд. - то давайте і свиноферми заборонемо, вони ж теж хочуть жити, і птахофабрики теж заодно

Віталій Войтович

19:52 26.01.2019

"...хутряна ферма поблизу міста - це реальний відкат в минуле!..." - от хто їм за цю ЄРЄСЬ платить? - це перше.
Друге - вони усі точно дев"ять класів позакінчували???

так.

20:50 26.01.2019

походу Гірсам комусь стоїть по серед горла.

1

22:05 26.01.2019

Від с. Підгірне до Луцька 50 км. До чого тут "хутряна ферма поблизу міста".? А
Волинській ВЕТЕРАНЦІ Майї Москвич яке до того діло?

Вася

22:58 26.01.2019

Мені ця епопея з фермою у Підгірному нагадує якусь брудну кампанію з боку журналістів до Гірсаму. За один день на цьому сайті декілька новин про цю ферму. Про Порошенка менше писали. Наскільки я знаю цю тему підняла Петрук О. бо її цікавило куди мають діватися відходи. Всі ці документи відносно звіроферми можна знайти на відповідних ресурсах. І про відходи виробництва і про к-сть працівників. В мене просто сумнів чи Оксана з точки зору журналістки цим цікавиться чи просто її попросили або заплатили цим поцікавитись і наробити галасу на всю область. Те що відкривається нова ферма це великий плюс. Якщо активісти хочуть щось закрити і не дати розвиватися то хай дадуть альтернативу даному господарству. Хай дадуть 22 робочі місця. Ато наламати і руйнувати то легко, а щось придумати- хай хтось інший.

Небайдужий

01:28 27.01.2019

Той хто живе біля шкідливих підприємств розумієш причину проблеми це перш за все сморід забруднення води і т д а хто не розуміє цього то хай поставить себе на місце людей які там живуть як би віднеслись наприклад якби хтось біля вашого подвіря вирішив би відкрити автозаправках і надалі переконував вас що це добре для вас

Небайдужий

01:35 27.01.2019

Гірсам вирощував свині люди з навколишніх сіл постійно скаржились на сморід тепер до смороду ще й не будуть мати води чистої жінка голанця з села Коршів з фермерських сім'ї мають там землю хай погрожують там відкрити це підприємство

Місцевий

01:44 27.01.2019

Хай тримає корови тож є готові приміщеня і також будуть робочі місця цей голландець вже задовбав всіх місцевих навкруги своїм хазяйнуваням інтересно чи далиб йому в Голандії там контролюючи органи добро на такий бізнес думаю що ні бо цивілізовані розумні люди

Пігірне

01:50 27.01.2019

Вже цей Гірсам капусту садив корови тримав навіть сир робив і свині натримав шо виздихали там не має елементарних санітарних вимог на цих підпрємствах

Пігірне

01:54 27.01.2019

Жиніть в шию люди таких інвесторів 22 робочі місця а хто з місцевих там працює перш за все назвіть мені

55

08:31 27.01.2019

Четверта стаття , а я так і не зрозумів вчьому шкідливість ферми , в тому що гній з під норок по полях розкидають так це екологічніше ніж міндобриво , в тому що вбивають тварин та як би не ферма вони б і не народились , заборонено в європі та там і свиню заколоти не маєш права і ще повно дурних заборон .

Віктор

08:31 27.01.2019

Люди місцеві дуже задоволені цим Голандцем ,мій родич працює у нього 12 років та має добру зарплату ,люди з навколишніх сіл мають роботу ,тому думаю місцеві проженуть у шию скоріш цих безглуздих активістів , які хочуть щоб наші люди їхали у Польщу на такіж ферми бо їх там багато

Підгірне 2

08:54 27.01.2019

Ну не всі задоволені. Скільки наших людей працювало на свинокомплексі? От стільки й буде працювати на звірофермі. Звикли ми що нами командують. Мене цікавить, а на яких то "власних полях" будуть вивозити гній. Гірсам орендар, а не власник землі, власники селяни. Хто живе у нашому селі ще певно не забули "пахощів" від гноївки яку постійно вивозили на поля через село і біля наших домівок розбризкували. А зараз будемо нюхати інші пахощі. Люди є щось в цьому житті важливіше за гроші чи ні? Зробіть для себе якісь висновки.

До всіх

11:24 27.01.2019

На рахунок Петрук: Хай напише про свого чоловіка, маму і ларьок біля вокзалу, що після одинадцяти продають спиртні напої п'яничкам, які потім пообригують і інші речі роблять то там смороду нема і там так має бути, все по європейськи.
На рахунок смороду в мене декілька питань до тих активістів:
1. Ви коли ходите срати куди своє гавно діваєте їсте зразу чи як?
2. Що Вам люди краще щоб ваші поля облугували? Чи щоб прийшов барига і за 3 роки вижав з вашої землі всі соки, а вона як людина хоче поживи, чи ви місцеві на свої городи гноївки не виливаєте, гною не вивозите???
3. Якщо так ставити питання то треба все закрити і сирзавод і чебені і вишеньки і цунамі і так далі...
4. Хотів ще поцікавитись в тих активістів невже в вас нема шуби чи ви чи ваші батьки ніколи не носили шапок норкових?
5. А що ж тоді нам робити? Прикрити сором листком лапуха і бігати по лісі чи як....

Підгірне 2

12:05 27.01.2019

Звертаюся "до всіх", Ви де живете? Судячи з Вашої обізнаності про Оксану, то в Рожищах. А що робити людям, які хочуть дихати чистим повітрям і пити чисту воду? Поставте себе на їх місце.

Ауді

12:09 27.01.2019

Всі дівки хочуть мати гарну шубку з норки.А якщо комусь не подобається що буде нове робоче місще,купити куфайку вдіти і ходити,а нормальні нехай в шубах ходять.І щось роблять не добре і не роблять не добре,тож оприділіться...

Підгірне 2

12:27 27.01.2019

А тут ще хтось на шубу розраховує. Мова не про дівок.

Ауді

15:18 27.01.2019

До Підгірного2.То зроби з села зелену туристичну зону.Може так робочі місця появлятьс,

Підгірне 2

16:57 27.01.2019

А що багато наших селян працювали на комплексі? Звичайно хто хоче робити, то працюватиме, будь де. А як почнем вимирати, як щурі тоді і про зелену туристичну зону замислимося. Робочих місць для всіх не хватить, а труїтися будемо всі. Як на мене то розмови про робочі місця це просто пуста балаканина. Це говорять ті хто шукає виправдання всім подіям, які відбуваються.

111

17:44 27.01.2019

Капіталізм

Читач

19:28 27.01.2019

Шановна пані Москаль! Якщо більше 30 км від Луцька це поблизу.то деж тоді знаходиться завод побудований німцями і як це по"Европейськи"?І коли у замку проводять якісь заходи і смердять відстійники то це як? і деж тоді вони знаходяться поблизу чи як?Якщо ви така мудра то залиште свое місце роботи держслужбовця.чи як там у вас там називаеться(му що зарплатню ви отримуете як раз від тих же самих підприемців які наповнюють бюджети), і започаткуйте більш гуманний бізнес.Говорити з крісла можуть усі, а ви спробуйте зробіть хо щось.Інвестор який іде до Украіни і вкладае своі гроші в нашу економіку хоче з того щось мати,а якщо наше законодавство це не забороняе то він і вибирае той бізнес який йому подобаеться.Але якщо вам це неподобаеться ,то ви краще пишіть яке недолуге у нас законодавство і ставте притензіі до народних дапутатів, а не притензіі інвесторам і подобаеться чи не подобаеться.Тільки ви цього не зробите, тому що завтра можете залишитися без місця роботи.ОСь якось так.

Зіна

23:35 27.01.2019

а нехай вона пояснить чим це виробництво шкідливе

Олександр

17:27 28.01.2019

Нехай барів повідкривають їм побільше, стадо завжди буде задоволене. Легше скаржитись на важке життя запиваючи сльози горілкою.

Окрема думка

00:27 29.01.2019

Шановні захисники звіроферми і аж 22! робочих місця, ви заради цікавості не полінуйтесь пошукати інформацію в інтернеті про "користь" таких звіроферм, до слова і на РайонРожище кілька днів назад були публікації. Впевнено кажу - ви просто ох... здивуєтесь. Не заздрю жителям Підгірного і навколишніх сіл, бо ті робочі місця ох як їм гикнуться через кілька років... тільки тоді пізно буде...

О

12:04 29.01.2019

Войтович розписався!
СМІ рослідуйте як він світло провів низаконо на той свій масів і не дає всім подключатись!!!

Правда

12:12 29.01.2019

На рахунок барів, то Підгірне славиться "підприємцями", які ведуть горілчаний бізнес. Шість точок на село і кругом продають "березовий сочок"(спирт). І заборони ніякі не діють, цілодобова торгівля. В декого такий асортимент, що й бари можуть позаздрити, і це все на хаті. Інші бізнесмени в Рожище ганяють таритися спиртом. Ще одні вічно бідні, не мають за що жити, то змушені бідолахи торгувати, при тому,що мають роботу і дохід. Ще є приїжджі лучани, які продаючи оковиту обжилися в Підгірному. І всім наплювати, що вмирають чиїсь чоловіки, спиваються чужі діти. Вони "ПІДПРИЄМЦІ" нікому ж силою не заливають, це такі їх коментарі. Так хто не хоче, той не п'є, але як би не було б цих хрєнових бізнесменів, то не було б де купувати спиртяку. Горілку по 100 гри. Думаю не купляли б.

до правди

12:24 29.01.2019

Подивіться як спилася завклубом с Підгірне

Правда

13:34 29.01.2019

Та страшно взагалі дивитися, як розумні, працьовиті люди зпиваються. А хтось на цьому наживається. На рахунок завклуба с.Підгірне, то це хороша людина, кому вона поперек горла стала не знаю. Особисто я її поважаю, вона багато чого хорошого робить.

до правди

14:10 29.01.2019

Спилася і всі це знають. Сам а про себе пише. Вона прикріплена до зарплати Робота там 0.

Правда

17:02 29.01.2019

Когось Дуже правда про горілчаний бізнес зачепила. Ви що думаєте, що крім завклуба в селі більш не має кому писати. Розчарую Вас, я не завклуб. Вже багатьох це все дістало і дуууууууже.

До Пігірне

23:17 30.01.2019

Навчіться для початку правильно писати назву села.
Капусту Ерік не вирощував. Вирощував місцевий "хвермер" Хоміч Руслан. Вчитель за професією, свиня за покликанням. Засрав своєми гусьми ту нещасну Кроватку, що люди не мають чим дихати. Поїдьте, понюхайте. Цікаво було б побачити дозвільні документи, висновки екологів і т.д.

Рожищанин

08:33 01.02.2019

Мені по суті взагалі все одно, але враження таке, що з одного боку пишуть заздрісники і конкуренти, а з іншого просто чиста заказуха. Але піпл вже не такий тупий і хаває не все

Житель села

01:38 03.02.2019

Це добре шо буде ферма. Люди будуть мати роботу, за яку будуть отримувати гарну зарплатню. Ерік цінує своїх працівників. Людям не потрібно буде їхати на заробітки щоб прокормити свою сім'ю і відповідно сім'я буде разом. А на рахунок місцевих мешканців, то їх запитували :чи згідні вони з тим, що буде ферма. Кожен висловив свою думку, і раз ферма будується значить вони не проти

Підгірне

23:33 03.02.2019

до жителя села мабуть ти гнида вже в еріка працюеш тому так захищаеш які добрі гроші копійкі на які твоі родичі будуть купувати лікі поцікався що робиться в тих селах які дали на це згоду тепер там житя нема а зробити вже нічого не можна ..

Підгірне

23:42 03.02.2019

захищають еріка ті хто в нього вже працюе або плануе працювати вони за гроші готові продати все навіть батьківщину за такіх гнид у нас і така держава ...

Яблунівка

23:46 03.02.2019

нах...й мені під боком та смердючка . я на це згоди не давав і такіх людей не знаю. щось це все попахуе брехнею мабуть як завжди скликали своіх сраколизів і попідписували що треба решта ні слухом ні духом.

Березолукі

23:52 03.02.2019

пють люди бо забагато торгашів спирту технічного- який шкоду робить не меншу як та смирдюча ферма коли вже перестануть Касіян і Гардей тим бухлом травити людей іхні родичі від того поздихали а ім не доходить...

з Підгігного

00:34 04.02.2019

було багато людей нашоі національності Украінці які хотіли займатись на нашій землі екологічнішим бізнесом і зарплати платили б не менші а може й більші але тоді ще колишній голова колгоспу Бортнік з головою сільради Григоруком зробили все аби люди навіть не знали про це- бо ерік ім за це відсипав монеткі на сьогодні землі не пустують але все зробили для того щоб іх тепер не можна було вирвати з тих голанських лап.

Луцьк

00:43 04.02.2019

живу в луцьку- колись працював в вцьому колгоспі .що Бортнік- колишній голова не міг зробити так щоб люди працювали й мали немалий дохід але ні обсадився злодіями роздерли все. стількі було технікі -досталась вона  тим кому треба було закрити рота до еріка на каву він також не дармо заіздить .

Читач

12:17 10.02.2019

Москвич належить до категорії людей, у яких є відповіді на всі питання. Такі люди завжди небезпечні для суспільства своєю некомпетентністю і безвідповідальністю. А щодо відходів звіроферми, то одна корова за рік дає більше відходів ніж ціла звіроферма. А гній один і той же. У кожному разі гній корисніший від найкращих міндобрив. Тому уся ця мишина возня навкруг звіроферми є звичайною заказухою і бажанням попіаритися зайвий раз. Людям потрібна робота, громаді - доходи до бюджету, державі - валюта від експорту. Звіроферма - це не черговий генделик на розі вулиці, а конкретне виробництво.

Підгірне

03:44 11.02.2019

йди в жопу зі своею роботою! голандець сам втік в інше місце жити. після обробітку полів люди від тоі хіміі вже частенько дрищуть і блюють бо половину тоі хіміі вже заборонено в европі а нам цим дихати й пити воду.

17 червня
Сьогодні
Вчора
15.06.2019
14.06.2019
13.06.2019
12.06.2019
11.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин