«Це дикість і варварство», – Майя Москвич про хутряну ферму в селі Підгірне

26 Січня 2019, 16:44
Майя Москвич 5014
Майя Москвич

Волинській ветеранці Майї Москвич дуже не подобається, що у селі Підгірне  планують відкрити норкову ферму. Тому вона закликає зупинити цей процес.

Про це Майя Москвич написала у себе на Facebook-сторінці.

Текст з її допису подаємо без змін:

«Я не еко-активіст, але вважаю що для Волині, яка є відносно екологічно чистою, людяною і межує з ЄС – це дикість і варварство!

Так, в Луцьку прекрасний старовинний замок, проводяться лицарські турніри, влітку навіть шибеницю в центрі міста поставили ... але хутряна ферма поблизу міста - це реальний відкат в минуле!

От серйозно, ми ж рухаємось ніби в Європу. Там виробництво хутра забороняють (саме тому інвестори і переносять сюди шкідливі виробництва). Я впевнена з часом звірові всі ферми будуть заборонені і в Україні. З діючими вже нічого не зробиш, але навіщо відкривати нові? Чи ті, котрі давали дозвіл на відкриття сподіваються на реванш опозиції, зміну вектору і союзну державу з Росією...? А люди Копачівсьеої ОТГ взагалі в курсі що вони погодили?

На Львівщині люди виступили проти шкідливого виробництва, Житомир протестував, але здається безуспішно

А Волинь що?

Я не знаю, що я можу зробити, але мені відкриття цієї ферми на Волині дуже не подобається. Можливо цей процес ще можна зупинити, і хтось в Луцьку цим займається? Я вже не громадський активіст, але готова долучитись в міру можливостей, хоча б інформаційно

І ще, здається, в Україні вільна ніша на екологічну організацію прямої дії, яка би трясла за шкибарки тих хутряних інвесторів, і всіх, хто їх підтримує так, як СІ4 в Києві трясе сєпарів і їх посіпак».

Читайте також: Негативний вплив на середовище та утилізація трупів тварин: якою буде хутряна ферма в селі Підгірне.

Коментарі
26 Січня 2019, 20:13
Виявляється що через ферму в Підгірному Україна може змінити вектор і вернутися до Росії і це пише дівчина який на вигляд більше ніж 10 років
26 Січня 2019, 21:05
Більше того який колосальний удар по екології, Чорнобиль купить в стороні. Те що кругом стихійні сміттєзвалища і взагалі срачі це не хвилює екоактивістів. А на рахунок варварства і тд. - то давайте і свиноферми заборонемо, вони ж теж хочуть жити, і птахофабрики теж заодно
26 Січня 2019, 21:52
&quot;...хутряна ферма поблизу міста - це реальний відкат в минуле!...&quot; - от хто їм за цю ЄРЄСЬ платить? - це перше.<br/>Друге - вони усі точно дев&quot;ять класів позакінчували???
26 Січня 2019, 22:50
походу Гірсам комусь стоїть по серед горла.
27 Січня 2019, 00:05
Від с. Підгірне до Луцька 50 км. До чого тут &quot;хутряна ферма поблизу міста&quot;.? А <br/>Волинській ВЕТЕРАНЦІ Майї Москвич яке до того діло?
27 Січня 2019, 00:58
Мені ця епопея з фермою у Підгірному нагадує якусь брудну кампанію з боку журналістів до Гірсаму. За один день на цьому сайті декілька новин про цю ферму. Про Порошенка менше писали. Наскільки я знаю цю тему підняла Петрук О. бо її цікавило куди мають діватися відходи. Всі ці документи відносно звіроферми можна знайти на відповідних ресурсах. І про відходи виробництва і про к-сть працівників. В мене просто сумнів чи Оксана з точки зору журналістки цим цікавиться чи просто її попросили або заплатили цим поцікавитись і наробити галасу на всю область. Те що відкривається нова ферма це великий плюс. Якщо активісти хочуть щось закрити і не дати розвиватися то хай дадуть альтернативу даному господарству. Хай дадуть 22 робочі місця. Ато наламати і руйнувати то легко, а щось придумати- хай хтось інший.
27 Січня 2019, 03:28
Той хто живе біля шкідливих підприємств розумієш причину проблеми це перш за все сморід забруднення води і т д а хто не розуміє цього то хай поставить себе на місце людей які там живуть як би віднеслись наприклад якби хтось біля вашого подвіря вирішив би відкрити автозаправках і надалі переконував вас що це добре для вас
27 Січня 2019, 03:35
Гірсам вирощував свині люди з навколишніх сіл постійно скаржились на сморід тепер до смороду ще й не будуть мати води чистої жінка голанця з села Коршів з фермерських сім'ї мають там землю хай погрожують там відкрити це підприємство
27 Січня 2019, 03:44
Хай тримає корови тож є готові приміщеня і також будуть робочі місця цей голландець вже задовбав всіх місцевих навкруги своїм хазяйнуваням інтересно чи далиб йому в Голандії там контролюючи органи добро на такий бізнес думаю що ні бо цивілізовані розумні люди
27 Січня 2019, 03:50
Вже цей Гірсам капусту садив корови тримав навіть сир робив і свині натримав шо виздихали там не має елементарних санітарних вимог на цих підпрємствах
27 Січня 2019, 03:54
Жиніть в шию люди таких інвесторів 22 робочі місця а хто з місцевих там працює перш за все назвіть мені
27 Січня 2019, 10:31
Четверта стаття , а я так і не зрозумів вчьому шкідливість ферми , в тому що гній з під норок по полях розкидають так це екологічніше ніж міндобриво , в тому що вбивають тварин та як би не ферма вони б і не народились , заборонено в європі та там і свиню заколоти не маєш права і ще повно дурних заборон .
27 Січня 2019, 10:31
Люди місцеві дуже задоволені цим Голандцем ,мій родич працює у нього 12 років та має добру зарплату ,люди з навколишніх сіл мають роботу ,тому думаю місцеві проженуть у шию скоріш цих безглуздих активістів , які хочуть щоб наші люди їхали у Польщу на такіж ферми бо їх там багато
27 Січня 2019, 10:54
Ну не всі задоволені. Скільки наших людей працювало на свинокомплексі? От стільки й буде працювати на звірофермі. Звикли ми що нами командують. Мене цікавить, а на яких то &quot;власних полях&quot; будуть вивозити гній. Гірсам орендар, а не власник землі, власники селяни. Хто живе у нашому селі ще певно не забули &quot;пахощів&quot; від гноївки яку постійно вивозили на поля через село і біля наших домівок розбризкували. А зараз будемо нюхати інші пахощі. Люди є щось в цьому житті важливіше за гроші чи ні? Зробіть для себе якісь висновки.
27 Січня 2019, 13:24
На рахунок Петрук: Хай напише про свого чоловіка, маму і ларьок біля вокзалу, що після одинадцяти продають спиртні напої п'яничкам, які потім пообригують і інші речі роблять то там смороду нема і там так має бути, все по європейськи.<br/>На рахунок смороду в мене декілька питань до тих активістів:<br/>1. Ви коли ходите срати куди своє гавно діваєте їсте зразу чи як?<br/>2. Що Вам люди краще щоб ваші поля облугували? Чи щоб прийшов барига і за 3 роки вижав з вашої землі всі соки, а вона як людина хоче поживи, чи ви місцеві на свої городи гноївки не виливаєте, гною не вивозите???<br/>3. Якщо так ставити питання то треба все закрити і сирзавод і чебені і вишеньки і цунамі і так далі...<br/>4. Хотів ще поцікавитись в тих активістів невже в вас нема шуби чи ви чи ваші батьки ніколи не носили шапок норкових?<br/>5. А що ж тоді нам робити? Прикрити сором листком лапуха і бігати по лісі чи як....
27 Січня 2019, 14:05
Звертаюся &quot;до всіх&quot;, Ви де живете? Судячи з Вашої обізнаності про Оксану, то в Рожищах. А що робити людям, які хочуть дихати чистим повітрям і пити чисту воду? Поставте себе на їх місце.
27 Січня 2019, 14:09
Всі дівки хочуть мати гарну шубку з норки.А якщо комусь не подобається що буде нове робоче місще,купити куфайку вдіти і ходити,а нормальні нехай в шубах ходять.І щось роблять не добре і не роблять не добре,тож оприділіться...
27 Січня 2019, 14:27
А тут ще хтось на шубу розраховує. Мова не про дівок.
27 Січня 2019, 17:18
До Підгірного2.То зроби з села зелену туристичну зону.Може так робочі місця появлятьс,
27 Січня 2019, 18:57
А що багато наших селян працювали на комплексі? Звичайно хто хоче робити, то працюватиме, будь де. А як почнем вимирати, як щурі тоді і про зелену туристичну зону замислимося. Робочих місць для всіх не хватить, а труїтися будемо всі. Як на мене то розмови про робочі місця це просто пуста балаканина. Це говорять ті хто шукає виправдання всім подіям, які відбуваються.
27 Січня 2019, 19:44
Капіталізм
27 Січня 2019, 21:28
Шановна пані Москаль! Якщо більше 30 км від Луцька це поблизу.то деж тоді знаходиться завод побудований німцями і як це по&quot;Европейськи&quot;?І коли у замку проводять якісь заходи і смердять відстійники то це як? і деж тоді вони знаходяться поблизу чи як?Якщо ви така мудра то залиште свое місце роботи держслужбовця.чи як там у вас там називаеться(му що зарплатню ви отримуете як раз від тих же самих підприемців які наповнюють бюджети), і започаткуйте більш гуманний бізнес.Говорити з крісла можуть усі, а ви спробуйте зробіть хо щось.Інвестор який іде до Украіни і вкладае своі гроші в нашу економіку хоче з того щось мати,а якщо наше законодавство це не забороняе то він і вибирае той бізнес який йому подобаеться.Але якщо вам це неподобаеться ,то ви краще пишіть яке недолуге у нас законодавство і ставте притензіі до народних дапутатів, а не притензіі інвесторам і подобаеться чи не подобаеться.Тільки ви цього не зробите, тому що завтра можете залишитися без місця роботи.ОСь якось так.
28 Січня 2019, 01:35
а нехай вона пояснить чим це виробництво шкідливе
28 Січня 2019, 19:27
Нехай барів повідкривають їм побільше, стадо завжди буде задоволене. Легше скаржитись на важке життя запиваючи сльози горілкою.
29 Січня 2019, 02:27
Шановні захисники звіроферми і аж 22! робочих місця, ви заради цікавості не полінуйтесь пошукати інформацію в інтернеті про &quot;користь&quot; таких звіроферм, до слова і на РайонРожище кілька днів назад були публікації. Впевнено кажу - ви просто ох... здивуєтесь. Не заздрю жителям Підгірного і навколишніх сіл, бо ті робочі місця ох як їм гикнуться через кілька років... тільки тоді пізно буде...
29 Січня 2019, 14:04
Войтович розписався!<br/>СМІ рослідуйте як він світло провів низаконо на той свій масів і не дає всім подключатись!!!
29 Січня 2019, 14:12
На рахунок барів, то Підгірне славиться &quot;підприємцями&quot;, які ведуть горілчаний бізнес. Шість точок на село і кругом продають &quot;березовий сочок&quot;(спирт). І заборони ніякі не діють, цілодобова торгівля. В декого такий асортимент, що й бари можуть позаздрити, і це все на хаті. Інші бізнесмени в Рожище ганяють таритися спиртом. Ще одні вічно бідні, не мають за що жити, то змушені бідолахи торгувати, при тому,що мають роботу і дохід. Ще є приїжджі лучани, які продаючи оковиту обжилися в Підгірному. І всім наплювати, що вмирають чиїсь чоловіки, спиваються чужі діти. Вони &quot;ПІДПРИЄМЦІ&quot; нікому ж силою не заливають, це такі їх коментарі. Так хто не хоче, той не п'є, але як би не було б цих хрєнових бізнесменів, то не було б де купувати спиртяку. Горілку по 100 гри. Думаю не купляли б.
29 Січня 2019, 14:24
Подивіться як спилася завклубом с Підгірне
29 Січня 2019, 15:34
Та страшно взагалі дивитися, як розумні, працьовиті люди зпиваються. А хтось на цьому наживається. На рахунок завклуба с.Підгірне, то це хороша людина, кому вона поперек горла стала не знаю. Особисто я її поважаю, вона багато чого хорошого робить.
29 Січня 2019, 16:10
Спилася і всі це знають. Сам а про себе пише. Вона прикріплена до зарплати Робота там 0.
29 Січня 2019, 19:02
Когось Дуже правда про горілчаний бізнес зачепила. Ви що думаєте, що крім завклуба в селі більш не має кому писати. Розчарую Вас, я не завклуб. Вже багатьох це все дістало і дуууууууже.
31 Січня 2019, 01:17
Навчіться для початку правильно писати назву села.<br/>Капусту Ерік не вирощував. Вирощував місцевий &quot;хвермер&quot; Хоміч Руслан. Вчитель за професією, свиня за покликанням. Засрав своєми гусьми ту нещасну Кроватку, що люди не мають чим дихати. Поїдьте, понюхайте. Цікаво було б побачити дозвільні документи, висновки екологів і т.д.
01 Лютого 2019, 10:33
Мені по суті взагалі все одно, але враження таке, що з одного боку пишуть заздрісники і конкуренти, а з іншого просто чиста заказуха. Але піпл вже не такий тупий і хаває не все
03 Лютого 2019, 03:38
Це добре шо буде ферма. Люди будуть мати роботу, за яку будуть отримувати гарну зарплатню. Ерік цінує своїх працівників. Людям не потрібно буде їхати на заробітки щоб прокормити свою сім'ю і відповідно сім'я буде разом. А на рахунок місцевих мешканців, то їх запитували :чи згідні вони з тим, що буде ферма. Кожен висловив свою думку, і раз ферма будується значить вони не проти
04 Лютого 2019, 01:33
до жителя села мабуть ти гнида вже в еріка працюеш тому так захищаеш які добрі гроші копійкі на які твоі родичі будуть купувати лікі поцікався що робиться в тих селах які дали на це згоду тепер там житя нема а зробити вже нічого не можна ..
04 Лютого 2019, 01:42
захищають еріка ті хто в нього вже працюе або плануе працювати вони за гроші готові продати все навіть батьківщину за такіх гнид у нас і така держава ...
04 Лютого 2019, 01:46
нах...й мені під боком та смердючка . я на це згоди не давав і такіх людей не знаю. щось це все попахуе брехнею мабуть як завжди скликали своіх сраколизів і попідписували що треба решта ні слухом ні духом.
04 Лютого 2019, 01:52
пють люди бо забагато торгашів спирту технічного- який шкоду робить не меншу як та смирдюча ферма коли вже перестануть Касіян і Гардей тим бухлом травити людей іхні родичі від того поздихали а ім не доходить...
04 Лютого 2019, 02:34
було багато людей нашоі національності Украінці які хотіли займатись на нашій землі екологічнішим бізнесом і зарплати платили б не менші а може й більші але тоді ще колишній голова колгоспу Бортнік з головою сільради Григоруком зробили все аби люди навіть не знали про це- бо ерік ім за це відсипав монеткі на сьогодні землі не пустують але все зробили для того щоб іх тепер не можна було вирвати з тих голанських лап.
04 Лютого 2019, 02:43
&lt;p&gt;живу в луцьку- колись працював в вцьому колгоспі .що Бортнік- колишній голова не міг зробити так щоб люди працювали й мали немалий дохід але ні обсадився злодіями роздерли все. стількі було технікі -досталась вона &amp;nbsp;тим кому треба було закрити рота до еріка на каву він також не дармо заіздить .&lt;/p&gt;
10 Лютого 2019, 14:17
Москвич належить до категорії людей, у яких є відповіді на всі питання. Такі люди завжди небезпечні для суспільства своєю некомпетентністю і безвідповідальністю. А щодо відходів звіроферми, то одна корова за рік дає більше відходів ніж ціла звіроферма. А гній один і той же. У кожному разі гній корисніший від найкращих міндобрив. Тому уся ця мишина возня навкруг звіроферми є звичайною заказухою і бажанням попіаритися зайвий раз. Людям потрібна робота, громаді - доходи до бюджету, державі - валюта від експорту. Звіроферма - це не черговий генделик на розі вулиці, а конкретне виробництво.
11 Лютого 2019, 05:44
йди в жопу зі своею роботою! голандець сам втік в інше місце жити. після обробітку полів люди від тоі хіміі вже частенько дрищуть і блюють бо половину тоі хіміі вже заборонено в европі а нам цим дихати й пити воду.