Вселенський патріарх підписав Томос для Православної церкви України

05 Січня 2019, 13:47
3505

Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію єдиної Православної церкви України.

Підписав у суботу, 5 січня, – повідомляє «24 канал».

Церемонія підписання Томосу відбулася в патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату в Стамбулі.

Документ-оригінал Томосу 4 січня привіз до Константинополя ієромонах, іконописець і каліграф Лука. Текст каліграфічно оформлений на пергаменті.

З підписанням Томосу для України офіційно завершується процедура отримання церковної незалежності.

Зазначимо, у храмі присутня офіційна делегація України на чолі з президентом Петром Порошенком та предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм.

У неділю, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія о 8:30 відбудеться божественна літургія, яку спільно відправлятимуть Вселенський патріарх Варфоломій та митрополит Епіфаній. Після неї предстоятель ПЦУ отримає Томос.

Нагадаємо, наразі Православна церква України має близько 7 тисяч парафій. Протягом 2 тижнів після об'єднавчого Собору до ПЦУ вирішили перейти понад 20 парафій УПЦ МП на чолі зі своїми священиками. 

Коментарі
05 Січня 2019, 16:32
Це справді історична подія не лише для України, а така, що матиме геополітичне значення, бо руйнує імперську пиху Росії і сприяє її руйнації. Люди, які вірять не в Бога, а в попів, цього поки не розуміють, тому вагаються щодо переходу до Української православної церкви, чекають поки піп дасть команду. А вирішувати, насправді, мають люди, громади.
05 Січня 2019, 16:41
Боже Великий, Єдиний, Нашу Вкраїну храни!!! Вітаю всіх з історичную подією, підписанням Томосу для Православної церкви України!!! Ми стали 15 -ю канонічною автокефальною Православною церквою.
05 Січня 2019, 16:43
Це чудово! Нарешті наша держава має ЄДИНУ ЦЕРКВУ, яка не буде підпорядковуватись державі-агресору. У кожній державі має бути своя ЄДИНА ЦЕРКВА і не має ділитись на московського чи Київського Патріархату! Наша столиця - КИЇВ , а не Московія!
05 Січня 2019, 16:50
Піду голосувати за Порошенка. Ура!
05 Січня 2019, 17:03
Молодець Петро Олексійович. Сказав і виконав. Вітаю. Ви справжній політик, а не гівно рівня Гриценка, Тягнибока, юлі.
05 Січня 2019, 17:07
Томус; " Наша Свята Христова Велика Церква благословляє і проголошує Православну Церкву України Автокефальною".З святом всіх українців!!!
05 Січня 2019, 18:08
Валєро, не розумію вашого поросячого захвату щодо Порошенка. Безумовно, отримання томоса є визначною історичною подією для України і для кожного з нас. Та, справедливості ради, слід сказати, що роль Порошенка в цій історичній події дуже перебільшена засобами масової інформації, особливо зважаючи на те, що багато з яких належать йому особисто або іншим олігархам, від нього залежним. Нам, простим громадянам, варто розуміти, що томос Україна одержала, перш за все, тому що за це Україна боролася протягом усіх років своєї незалежності. По-друге, на наше щастя, зірки на небі зійшлися так, що в цьому стали дуже зацікавлені США, які мають великий вплив на вселенського Варфоломія і на Туреччину, де знаходиться Фанар. Варфоломій, у свою чергу, теж має в цьому інтерес. Усе це разом і дало змогу відбутися цій історичній події. Звичайно, певна роль Пороха в цьому є, бо йому вигідно використати цю події у своїх політичних цілях. Але не більше того. Бо ми всі добре знаємо, що ще зовсім недавно Порошенко вважався протодияконом Іонівського чоловічого монастиря московського патріархату в Києві. Це лише один випадок з його численних антиукраїнських гріхів.
05 Січня 2019, 18:45
А что делать иноверцам, или людям ,которые никакой веры не придерживаются? Порох тот ещё делец, изберут его ещё раз и от украинского народа останется кучка инвалидов и пенсионеров.
05 Січня 2019, 18:58
Господь вислухавв моління Українців..Наша церква посіла 15 місце в тіпіконі ПРАВОСЛАВНИХ ЦЕРКОВ РІВНА СЕРЕД РІВНИХ В СВІТОВОМУ ПРАВОСЛАВЇ
05 Січня 2019, 19:00
а ХТО ДИЗЛАЙКИ ПОСТАВИВ??Це як потрібно нелюбити свій народ
05 Січня 2019, 19:24
Вітаю всіх братів священиківУПЦМП з історичною подією..отримання томосу...Створення Єдиної помісної незалежної канонічної.ПЦУ...І буде одне стадо і один пастир...Вчімося прощати одне одному...Це наші брати по вірі...ХРИСТОС ПОСЕРЕД НАС.(Священик ПЦУ)
05 Січня 2019, 23:06
Ех, до того Томосу ще б розумних керівників державою, та силу економіки рівня 1991 року, коли ще погань не роздерибанила все що мала Україна після ропаду Союзу, а так це лише фількіна грамота, і знов будуть один одному чорне піднебіння показувати.
06 Січня 2019, 00:34
Люди, ви взагалі текст томосу читали?? Чого ви радуєтесь?? Главою Української церкви буде Вселенський патріарх, навіть він єпископів буде призначати, де незалежність?? З під крила Росії перейшли під крило Туреччини . Хоча хто це народу роз'яснить??
06 Січня 2019, 01:12
Люди подивляться новини ТСН і все буде добре, головне щоб пресвятєйшому Кирилу спокою від того Томосу не було.
06 Січня 2019, 01:17
А ти сам читав читав томос? Де там написано, що главою церкви буде Вселенський? І при чому тут Туреччина? Росія - це імперія, частиною якої була Україна. Без Україна ця імперія розвалиться, процес руїни уже фактично йде. Ось чому стільки бруду ллється зараз на Україну , на українську церкву, на Вселенського з боку Росії. І ти, нікчемний, поширюєш цей пропагандистський бруд.
06 Січня 2019, 01:46
А коли розвалиться російська імперія, десь ближче до свята Св.Трійці?? Чи то почекати до Спаса??
06 Січня 2019, 02:08
Не турбуйтеся, Омеляне Валентиновичу, спокійно продовжуйте сидіти на своєму просидженому дивані, Вас повідомлять.
06 Січня 2019, 11:36
Всіх українців вітаю з цією визначною подією! Я дуже сумнівався, що вона коли-не будь відбудеться і те, що сталося, це є дуже круто!
06 Січня 2019, 11:42
Не вводи людей в обман..і в Росыйськый православный церквы головою е вселенський патріарх як в 15 православних церквах світу ...Правда російська церква стала розкольницькою бо не згадує Патріарха Варфоломія ..Рівна серед рівних
06 Січня 2019, 11:43
най Бог боронить щоб у нас була така єкономіка як в 91 році))))
06 Січня 2019, 11:47
Ніколи не сумнівайся. Недаремно Олександр Потапчук купив в честь свята нову зимову шапочку.
06 Січня 2019, 11:47
Не вводи людей в обман..і в Росыйськый православный церквы головою е вселенський патріарх як в 15 православних церквах світу ...Правда російська церква стала розкольницькою бо не згадує Патріарха Варфоломія ..Рівна серед рівних..Тільки немає посередника РПЦякий представляє Українську церкву..тЕПЕР МИ САМІ ЗА СЕБЕ В СВІТОВОМУ ПРАВОСЛАВЇ..
06 Січня 2019, 13:42
На тій не дай Боже економіці 1991 року всі українські олігархи з'явились. Навіть народна газова принцеса Юлічка Тімошенниця. Це для тебе небуло грошей, а був прапор і шаровари.
06 Січня 2019, 17:27
А коли вже наші попи з МП почнуть переходити до ПЦУ?. Чи наше населення геть змосковлене
06 Січня 2019, 21:36
А хто сказав що я бідний і в шароварах))??Бовдур це ти який обирає юлі сосулі гопкінів попкінів.кернеси хернеси...Допоки будуть такі бовдури як ти в Україні будуть проблеми..Тобі ніхто нічого не винен ...Привикли халяву
06 Січня 2019, 21:37
ВІТАЮ ВСІХ БРАТІВ ЄДИНОЇ КАНОНІЧНОЇ СОБОРНОЇ АПОСТОЛЬСКОЇ ПОМІСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ
06 Січня 2019, 21:40
Молімося щоб наші брати навернулися з розкольницької неканонічної секти кирила гундяя..в Соборну Церкву України..
07 Січня 2019, 20:01
Коли ти вже таке ділове стало? Грай на кожаній флейті Олексійовича :))
07 Січня 2019, 20:21
Розслабся. Епифаній поминає І патріарха Кирила ( так Константинополь велить).
08 Січня 2019, 01:50
Стадо ви читали той томос? Яка автокефалія, про що ви говорите? Не можна бути такими зомбі які вірять про все що говорять по ТВ. Автокефалією там не пахне навіть блисько, навпаки втратели ще те що мали і все через політичні амбіції порошенка....
08 Січня 2019, 02:01
Ти не просто в стаді , ти найзадрипаніша вівця в ньому, бо ти точно його не читав. Ти просто не здатний осилити стільки складного тексту. Ти почув про томос з ящика, який належить пропутінському олігарху, і там тобі "пояснили", що таке томос. Томос - це не лише релігійна незалежність, це насамперед безпека країни, в якій ти, нікчемне і невдячне створіння, живеш.
08 Січня 2019, 02:06
Не вже в Рожищах скільки порохоботів??? Самі бігають оформляють субсидії, їздять на бляхах, ніколи не відпочивали за кордоном (рабство в Польщі не відпочинок) одним словом бідота, ніщеброди, а говорять про якийсь томос в якому не розбираються, а саме головне моляться на порошенка.... Доки в цій країні будуть люди які вірять всьому що їм розказують по ТВ або проплачені пости в ФБ нічого не зміниться....
08 Січня 2019, 02:11
Як воно бути безтолковим і не прочитати те про що пишеш? Ти хоч погугли що отриали, а тоді пиши. А то виділієшся із сірої маси своїми коментами але в гіршу сторону!
08 Січня 2019, 11:06
Ви самі читали томас? А томас московського патріархату читали? Бо я знайшов лише &quot;томас&quot; яки видав товарш Сталін в 1943 році 9 вересня. Мене ще мучили питання чому в Росії малюють ікони Сталіну ... тепер стало зрозуміло.<br/>Для особо обдарованих:<br/>1. Вселенський патріархат - мати православних церков<br/>2. Як матері всі ПЦ мають підкорятись вселенському патраархату ... <br/><br/>Правда є і розкольніки, які противляться рішенням вселенського патріархату
08 Січня 2019, 12:38
Думайте, перед тим як щось писати, або зовсім не пишіть. То в католиків верховна влада - папа і всі йому мають підкорятися. В православ'ї цього нема, глава церкви - Христос. Можна &quot;косити&quot; під православного, а ним не бути. &quot;Дух идеже хощет, там дышит&quot;, нема Духа Святого - нема Церкви.
08 Січня 2019, 12:55
Ви такі по дитячому наівні. Ви Гундяєву це розкажіть, або краще Путіну - вони не вкурсі
08 Січня 2019, 13:49
Для тебе малограмотного скажу, що томос і порохоботи, які тебе так напружують, це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Так само, як свобода віри і релігії - кожен вірить, у що хоче, але безпека країни стосується безпосередньо кожного однаково і кожен громадянин має за це відповідати. Порох прийшов і піде, а томос назавжди знищить вплив Росії через релігію на Україну і її громадян. Але тобі це зрозуміти не дано, бо ти не здатен бачити дальше миски з борщем на столі.