Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Рожищі планують збудувати і передати в концесію дві локальні котельні

19:43 11.08.2016
1271

Сесія районної ради зробила перший крок на шляху реформування системи теплопостачання у Рожищі.

Сьогодні депутати підтримали рішення про створення комісії для проведення конкурсу з передачі в концесію шляхом створення об’єктів у сфері теплопостачання для установ, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селища і міста району.

Як повідомив перший заступник голови РДА Ігор Шкільний, питання про передачу об’єктів теплопостачання в концесію назріло давно. «Ситуація в Рожищенському підприємстві житлово-комунального господарства вкрай неприваблива. Це і критична зношеність теплових мереж, і борги споживачів, неможливість вчасних розрахунків з енергопостачальними компаніями. Це все ставить під загрозу проведення наступного і поточного опалювального сезонів», - резюмував чиновник. Тому як вихід місцева влада вбачає у пошуку інвестора, який би власним коштом збудував у місті компактні котельні і утримував їх на умовах концесії.

Йдеться про будівництво двох нових котелень. Перша квартальна котельня буде розміщена на території школи №2 і опалюватиме не лише власне школу, а також приміщення Будинку культури, музичної школи, управлінь соціального захисту населення і агропромислового розвитку, зооветеринарного коледжу. Інша котельня надаватиме тепло Будинку дитячої творчості. Це перший такий проект в області в системі реформування теплопостачання об’єктів комунальної власності, а тому його куруватимуть спеціалісти інформаційно-аналітичного центру «Волиньенергософт» з Луцька, які давно працюють в галузі теплопостачання та енергозбереження.

«Найпростіше переобладнати існуючу газову котельню на тверде паливо. Але це не матиме ефекту, бо значна частина тепла втрачається у довгих і до того ж застарілих мережах. Тому краще збудувати нові сучасні локальні котельні. Ви перші. Тому, я розумію, що у цій справі є свої ризики. Але нічого не робити – це набагато гірше», - переконував депутатів райради директор «Волиньенергософту Василь Дутко.

З його слів, ціна питання на сьогоднішній день 3,5 мільйони гривень. Звісно, таких зайвих коштів у районному і міському бюджетах немає, тому потрібно знайти інвесторів, які зацікавляться цим проектом і стануть концесіонерами.

Це справа не одного місяця. Тут купа процедур, регламентованих законодавством. Але усе починається з оголошення конкурсу. Лише після його проведення буде видно чи є бажаючі вкладати кошти будівництво котелень на території міста і чесно вести бізнес зі споживачами тепла.

Загрузка...
Коментарі

мовчазний

20:20 11.08.2016

Вже один побудував котельню

говіркий

21:02 11.08.2016

Так той самий і буде будувати, можливо навіть і не від своєї особи офіційно, але кінцевим бенефіціаром він буде точно! І це прокрутять на раз-два - вони що, дарма до влади рвались??? Той що будував - ввів в експлуатацію за РЕАЛЬНО ЗАНИЖЕНОЮ віртістю і податок сплатив фіфті-фіфті - отакі вони, патріоти з громадянською позицією!

мовчазний

22:46 11.08.2016

А прокурор в нас є? Чи у нього теж громадська позиція?

кРИК ДУШІ

19:00 16.08.2016

тАК ПРОКУРОР З НИМИ ЗАОДНО!!!

Гайворонська

19:10 16.08.2016

Я все зроблю.Це ж я !

15 жовтня
Сьогодні
Вчора
13.10.2019
12.10.2019
11.10.2019
10.10.2019
09.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин