Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Рожищенським фермерам розповіли, як отримати бюджетну субсидію

16:46 30.11.2018
456

Нова постанова значно розширила коло фермерських господарств, які мають право на державну підтримку.

Про це повідомляють на сайті Рожищенської районної державної адміністрації.

Постановою КМУ від 24 жовтня 2018 року № 911 внесли зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою КМУ від 7 лютого 2018 року № 106.

Детально про умови отримання державної підтримки фермерськими господарствами проінформувала у четвер, 29 листопада, керівників та членів фермерських господарств району в ході семінару-наради у районній державній адміністрації директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Світлана Соколовська, начальник відділу розвитку сільських територій департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Оксана Шпак.

Регіональний координатор проекту «Аграрні розписки» Сергій Мазурик презентував для фермерів проект «Аграрні розписки в Україні», що передбачає отримання банківського кредиту під заставу майбутнього врожаю.

Відповідно до постанови на фінансову підтримку розвитку фермерських господарств можуть розраховувати фермерські господарства (далі – ФГ), у яких чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік становить до 20 мільйонів гривень (раніше було 15 мільйонів гривень). При цьому площа землі сільськогосподарського призначення, що має перебувати у власності чи користуванні – необмежена (раніше було до 500 гектарів).

Запровадили нову форму державної підтримки для новостворених фермерських господарств.. Протягом перших трьох років після створення (реєстрації в ЄДР) ФГ можуть отримати бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар). Субсидія надаватиметься один раз на рік виключно для провадження сільськогосподарської діяльності в розмірі 3 000 гривень на 1 гектар, але не більше 60 000 гривень (тобто за 20 гектарів).

У 2018 році ФГ (крім новостворених) можуть отримати бюджетну субсидію у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня, в розрахунку на одного члена ФГ (який станом на 1 січня 2018 року був і на період отримання бюджетної субсидії є членом ФГ).

На 1 січня 2018 року прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, становить 1 762 гривень. Отже, субсидія становитиме 9 691 гривень на одного члена фермерського господарства. Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30 000 гривень

Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, виділених на ці субсидії, є Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Приймає документи регіональне відділення Укрдержфонду (Луцьк промпект Перемоги,14, Соколовська Світлана Іванівна 0673325118, 0955878402).

Для отримання субсидії слід подати заявку і такі документи: копію статуту ФГ; відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою; копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для ФГ), копію фінансового звіту за останній квартал – для ФГ, які зареєстровані в поточному (2018) році (нововведення); довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів; згоду ФГ щодо надання Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

Граничний термін подання документів Волинському відділенню – 5 грудня 2018 року, Укрдержфонду – 10 грудня 2018 року.

Коментарі

Я

18:05 30.11.2018

А управління агропромислового розвитку РДА ще є?

14 грудня
Сьогодні
Вчора
12.12.2018
11.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин