Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Рожищенському районі хочуть поставити пам'ятний знак на честь героїв ОУН-УПА

10:14 02.11.2018
680

У Рожищенському районі історики хочуть встановити пам'ятний знак на честь героїв ОУН УПА, аби увічнити пам'ять про Визвольний рух в районі.

Про це говорили у вівторок, 30 жовтня, під час круглого столу Клубу краєзнавців Рожищенського району, - йдеться на сайті Рожищенської районної державної адміністрації.

Участь у заході взяли: керівник апарату райдержадміністрації Жанна Дубчук, директор будинку культури села Рудка - Козинська Марія Сладковська, працівники відділу культури та РД «Просвіта», а також члени краєзнавчого клубу - Леонід Козярчук, Микола Вавренчук, Роман Трофімчук.

Ключовим питанням, яке обговорили під час зустрічі – це увічнення пам’яті про визвольний рух в Рожищенському районі та встановлення пам’ятного знаку на честь героїв ОУН УПА.

Краєзнавець Микола Вавренчук провів величезну роботу зі збору інформації про національно-визвольний рух на території Рожищенського району та Волині і видав не одну книгу про учасників національно-визвольної боротьби у Рожищенському районі. Історія говорить про те, що в Рудці-Козинській 4-7 квітня 1942 року відбулася нарада керівників ОУН, за участю Романа Шухевича, Дмитра Клячківського, Миколи Лебедя, на якій прийняли рішення про створення перших збройних загонів Української Повстанської Армії. Тому Микола Вавренчук переконаний, що саме там необхідно встановити пам’ятний знак героям того часу.

Присутні підтримали пропозицію краєзнавця та під час зустрічі обговорили порядок та процедуру увічнення місця пам’яті відповідно до законодавства України.

Нагадаємо, у вересні цього року на базі РД «Просвіта» місцеві історики та краєзнавці згуртувалися, та створили клуб з відродження історії Рожищенського краю, щоб регулярно знайомити мешканців району з новинками літератури про Волинь та населені пункти району, обмінюватись інформацією про учасників національно-визвольного руху на території рідного краю.

Коментарі

Героям Сало!

11:14 02.11.2018

Ще треба незабути прапор підняти, курс долара і промисловість.

Героям Сало!

11:17 02.11.2018

Поспішайте поки ціни на пальне ще не підвищились, бо будете роверами їздити на урочисті події.

Рожищан

13:15 07.11.2018

В новому сквері пам'ятник поставили для всіх борців , хто загинув за Україну. Чи ви вважаєте , що упівців не відносяться сюди? Для чого знов щось придумувати і витрачати кошти ?

Макарович

20:08 07.11.2018

Уточнюю. Розмова велась про те, щоб встановити інформаційний щит-банер (зразок розроблено) з інформацією про місце проведення наради в квітні 1942року на пункті звязку Лиман-1 , утримувач пункту Іван Петрук. А в перспективі і памятний знак на місці проведення наради. Так що про памятник розмови не було. Ці знаки в перспективі можуть стати елементами у туристичному маршруті по місцях ведення боротьби за Незалежність України.

17 листопада
Сьогодні
Вчора
15.11.2018
14.11.2018
13.11.2018
12.11.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин