У Рожищі з часом може «оселитися» на стінах «МОХнате графіті»

12 Березня 2017, 08:00
5939

Район.Рожище продовжує шукати цікавих людей у нашому місті. Нещодавно нам вдалось поспілкуватись із людиною, якій небайдужа екологія нашого міста, та й не тільки нашого. Звуть цього еколога-початківця Ірина Овадюк. Родом вона з Топільного, але зараз проживає у Рожищі.

Навчається вона у Луцькому національному технічному університеті на еколога. Ірина каже, що не одразу знала, що вступатиме на такий факультет. Зізнається, що спочатку навчатися не було цікаво, навіть розчарувалася в професії, та згодом викладач Микола Федонюк помітив в Ірини талант. Зараз вона вдячна йому за це.

2
На Пітчінгу еко-ідей
На Пітчінгу еко-ідей

«Він мене постійно підштовхував, щоб я щось робила, щоб подавала на різні проекти. Одного разу подала на стипендіальний проект Палиці і виграла його. Потім спробувала свої сили на Пітчінгу еко-ідей (захід, на якому учасники представляють свої проекти, а судді голосують за них власними грошима. І хто отримує більшу суму, той і виграє, – авт.), що проходив у Луцьку.

Загалом, перемогли два проекти, та моя робота під назвою «МОХнате графіті» теж зацікавила громадськість. Люди почали просити, аби на нього теж виділили гроші, тим паче, багато не потрібно було. Я була шокована, що цим проектом теж зацікавились, адже спочатку не думала, що виграю», – ділиться своїми здобутками Ірина Овадюк.

От, власне, й про проект «МОХнате графіті» ми детальніше поговорили зі співрозмовницею. Уже, прочитавши назву, нам цікаво, що ж він собою являє.  А все просто: створювати цікаві малюнки на стінах з моху, який не всихатиме, а ростиме і залишатиметься таким зеленим як був на початку.


1

Ірина дуже довго створювала основу, на яку прикріплюватимуть мох, аби він проростав, а не всихав. Вона зізнається, що й були невдачі, і навіть хотіла закинути цей проект. Та дівчина все-таки не опустила руки і далі експериментувала, досліджувала як мох поведе себе на різних поверхнях, чи пристосується до певного середовища. Викладач також постійно підбадьорював молодого еколога, вірив, що в Ірини все вийде.

Пізніше вона знайшла собі помічницю Катерину Антюхову, яка допомагатиме реалізовувати проект. Тепер дівчата співпрацюють, допомагають одна одній.

І ось вже є деякі замовлення. Незабаром робитимуть вивіску на сімейне кафе «Дядя  PIZZA», влітку проводитимуть майстер-клас у дитячому таборі.


Ірина Овадюк каже, що хотілося б більше людей залучити до цієї справи, щоб всі були зацікавлені в озелененні свого міста чи села. Таким видом графіті можна оздоблювати фасади «непривабливих» будинків, створювати еко-реклами та ін. Та й, взагалі, такий проект здружить людей, адже спільна праця єднає.

Дівчина зауважила, що дехто говорив: «Чи не шкідливо це для стін, адже мох руйнує них, набирає вологу». На що дівчина відповідала:

«Я ж не заповнюватиму повністю стіну. Це буде невеличкий малюнок. І, взагалі, якщо є мох на стіні, то мікроклімат в приміщені стає більш сприятливим: зимою зберігає тепло, а влітку – приміщення прохолодніше.  

Але всерівно, мох – це рослина, і як вона поведе себе там чи там, ми не знаємо. Я також можу назвати цей проект експериментаторським, адже ще досі ми шукаємо різні варіанти, як зробити краще», – зізнається еколог-початківець.

1
Катерина Антюхова та Ірина Овадюк
Катерина Антюхова та Ірина Овадюк

1

Ірина запевняє, що вони не зупинятимуться на досягнутому, а все більше розвиватимуться.

«Краще починати робити таке графіті весною, адже все оживає, починає пробуджуватись, рости. Його також обов’язково потрібно пшикати водичкою чи, можливо, навіть підживкою, тобто підтримувати його в тонусі», – ділиться з Район.Рожище Ірина.

А ми в свою чергу бажаємо не зупинятися на досягнутому, а продовжувати займатись такою справою. Бажаємо побільше доносити до людей те, що екологія дуже важлива для нас. І ми повинні її захищати.

Анна Манюхіна

2
Із приватної колекції Ірини Овадюк
Із приватної колекції Ірини Овадюк

 

Коментарі
12 Березня 2017, 13:12
ужас і це талант не маєте про що більше писати
12 Березня 2017, 14:00
до того що в шоці. в правому верхньому кутку є кнопочка "додати новину". візьми і напиши щось , що вважаєш цікавою новиною. Або краще взагалі не заходь на сайт
12 Березня 2017, 21:08
Але в Рожищах і так вже багато будинків мохом і грибком позацвітали
12 Березня 2017, 21:16
То можна спробувати цю ідею, і прикрасити такі "гарніі" будинки...ніде такого ще не бачила..оригінально і цікаво
12 Березня 2017, 21:24
Давайте краще приведемо в порядок центр міста. <br/>Потім будемо впроваджувати експерементальні проекти.
12 Березня 2017, 21:46
Молодець,побільше б було такої молоді.Працюй і вдосконалюй і нінакого не зважай вони тобі заздрять!Краще хай будуть будинки в мосі ніж двері в міську раду в написах з нецензурними словами.Молодець!!!!
13 Березня 2017, 01:05
Мох -це корисно. Мох- це пініцилін.
13 Березня 2017, 01:25
Пініцилін це грибок
13 Березня 2017, 01:58
Не бачу в цих творіннях жодноі краси мох та й годі.Дурня повна! Дівчата виходьте краще заміж!
13 Березня 2017, 15:35
дівчата супер навпроти міліції є гуртожиток.ужас то може його мохом .якщо ніхто нічого не робить
Коментар
19/03/2024 Вівторок
19.03.2024
18.03.2024
17.03.2024