Поради юриста внутрішньо переміщеним особам

04 Серпня 2016, 12:00
2838 Джерело: prostir.ua

Порядок надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» запроваджено щомісячну адресну допомогу переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

 

1. Кому надається грошова допомога

Грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також стоять на обліку в органах соціального захисту населення.

 

2. Хто призначає і виплачує грошову допомогу

Призначення та виплату грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою уповноваженого представника сім’ї.

 

3. На який термін надається грошова допомога

Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується терміном не більше ніж шість місяців. Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім’ї подає заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред’являє довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються, строк дії яких продовжено на наступний період.

 

4. У якому розмірі надається грошова допомога

Грошова допомога надається у таких розмірах:

- для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) — 884 гривні на одну особу (члена сім’ї);

- для інвалідів - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (949 гривень);

- для працездатних осіб — 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

 

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень.

 

5. Перелік документів для призначення грошової допомоги:

- заява;

- копія свідоцтва про одруження;

- копії свідоцтв про народження дітей;

- письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї;

- згода на обробку персональних даних.

 

6. Яким чином виплачується грошова допомога

Відповідні кошти заявнику перерахують на особовий рахунок, відкритий у банківській установі. Утім, виплата тим, кому одноразову допомогу таки призначать, відбудеться не у блискавичному темпі. Адже Порядок № 535 передбачає досить тривалу процедуру направлення реєстрів одержувачів допомоги на регіональний, а згодом — на всеукраїнський рівень погодження з наступним зворотнім перерахунком коштів від Мінсоцполітики до місцевого органу.

 

ВАЖЛИВО!!!
Особам працездатного віку допомога призначається на два місяці. Для одержання допомоги у встановлених розмірах на наступний період особи працездатного віку мають працевлаштуватися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості.

Якщо працездатний член сім’ї протягом двох місяців не працевлаштувався, або перебуває у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції і фактично не працює, розмір допомоги для цих осіб на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період – припиняється.

Кому відмовлять у призначенні щомісячної грошової допомоги? Відповідні підстави названі у п. 6 Порядку № 505. Ними будуть:

* будь-хто з членів сім’ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах інших, ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення АТО;

 

* у володінні сім’ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (тобто йдеться про автобуси, вантажні та/або легкові автомобілі);

 

* будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (у 2015 р. відповідна межа становить 14500 грн).

 

Правило щодо відмови через наявність автомобілів не спрацює, якщо йдеться про ті транспортні засоби, що були одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, або ж про транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.

 

Підготовлено Луцьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Для більш детального роз’яснення звертайтеся за адресою:

м. Луцьк, вул. Прогресу, 7, тел. 77-07-17

Коментар
29/03/2024 Четвер
28.03.2024