Рудка-Козинська: Купа незабутніх вражень та емоцій з Дня села

14 Липня 2016, 11:15
7269

А хто був на Петра і Павла в Рудці-Козинській? Тому, що ті хто туди не потрапив втратили дуже багато!

Руденці в цей день відзначали свято села! Сказати, що цього дня було весело і цікаво, означає просто промовчати. Організаторам вдалося знайти свій, дуже оригінальний підхід до його відзначення, а жителі села, з величезним ентузіазмом,  підтримали це  починання. Але про все за порядком.

Отож, 16 година дня: звучить музика у виконанні духового оркестру РД «Просвіта», а маленькі гості свята малюють на асфальті: тема проста, але надважлива та надактуальна – мир та Україна.

1

 

А руденські красуні від наймолодших до найстарших змагаються за право носити титул власниці найдовшої коси. І, якщо коса, то найбільше багатство дівчини, то тут демонструвалися найбільші скарби.

Перемогли дівчатка, довжина волосся яких сягнула більше 90 см.

Естафету змагань продовжують молоді мами з маленькими дітками у патріотично прикрашених візочках, тут переможених не було – тільки переможці, адже, як можна визначити найкращих серед тих, хто робить в своєму житті перші кроки.

 Феєрія кольорів, візерунків, орнаментів, матеріалів та моделей заграла всіма веселковими барвами під  час конкурсу вишиванок.

2

 

Вишиті бісером і нитками, гладдю чи хрестиком сорочки, спіднички та сукні вражали різноманіттям. Перед журі постала дуже складна задача: вибрати найкраще серед прекрасного.

Але конкурс є конкурс і ось глядачі вітають переможців в номінаціях жіноча та чоловіча вишиванка. А тим часом на сцену виходять цілі родини, від бабусь-дідусів до внуків-правнуків, в ошатному національному вбранні. Найкращі  отримали цікаві призи.

4

 

Урочисту частину розпочав вокальний колектив Рудка-Козинського будинку культури піснею про рідне село.

Голова сільської ради Микола Яцюк привітав присутніх зі святом, висловив надію на те, що подібні заходи в цьому селі стануть доброю традицією. Не оминув він увагою бійців, які воювали чи воюють на сході країни. Щира вдячність, побажання миру та  подарунки це те найменше, чим в цей момент можна було зробити для наших захисників.

2

 

Нагадав присутнім Микола Степанович і про славну історію села та людей, які народившись на цій землі, досягли певних висот в тій чи іншій галузі. Звичайно в цей день отримали подарунки найстарша та наймолодша, новонароджена жительки села. Подякував голова і благодійникам, які надали фінансову підтримку в організації свята.

І от  основна частина дійства, його особливість та родзинка.  Те до чого готувалися заздалегідь,  хвилювалися, старалися, сперечалися і таки вразили усіх присутніх – конкурс вулиць, що проходив у трьох номінаціях: представлення, художній номер та кулінарний шедевр.

1

 

Змагалися у майстерності жителі п`яти вулиць: Оновленої, Молодіжної, Шкільної, Жовтневої та Тихої.  Оскільки усі учасники вважають свою таки вулицю найкращою, то і представлення кожної було на висоті: згадували всіх від малого до великого, поіменно та цілими сім`ями, хто народився, виріс, вийшов люди та повертається до рідного порогу, розповідали історію, бувальщини та цікавинки. Номер художньої самодіяльності… 

3



 

Та який там номер, цілі концерти приготували для глядачів та журі руденці. Співи, танці, гуморески та театралізовані дійства, в яких брали участь усі від малого до великого. 

А кулінарні шедеври не поміщалися ні в руках, ні на тацях – їх підвозили возами. Усе це супроводжувалося піснями, жартами, сміхом, аплодисментами та вигуками – браво. Глядачі отримали колосальне задоволення, а журі добряче попрацювало.  Визначали таки місця, але це було зроблено скоріше для годиться, бо ж таки конкурс, а от нагороди – щедрі продуктові кошики, всі учасники отримали однакові.

1

 

1

 

Спеціальний гість свята Євген Хотимчук – уродженець Рудки-Козинської, подарував односельчанам свої книги, які ті могли, залишивши в скриньці символічну плату, взяти собі на згадку. Усі кошти зі скриньки будуть використані на те, щоб придбати бійцям на сході щось смачненьке.

І на завершення – святкова лотерея по-руденськи! Чому по-руденськи, тому що це мабуть найбільш виграшна лотерея з усіх можливих – близько чотирьохсот призів. Чого тільки не отримували власники щасливих квитків, від кухонного приладдя до мішків з зерном, а найголовніший приз – молодого баранчика, розіграли останнім!!! Для тих, хто після стількох вражень ще мав сили піти до танцю організували святкову дискотеку.

1

 

Купа незабутніх вражень, емоцій і тверда впевненість, що наступного року, на Петра і Павла – обов`язково в Рудку-Козинську. З такими думками покидали свято ті, кому 12 липня пощастило опинитися саме в цьому селі.

А більше світлин із святкування дивіться у Галереї.

Коментарі
14 Липня 2016, 15:27
А Хотимчук не міг нічого цікавішого привезти.ніж свою примітивну писанину.Та ще й за гроші " подарував"!Ну ділок не може щоб щось десь не урвати! А взагалі руденці молодці! Змогли гарно посвяткувати! Було на що подивитися! Спасибі за гарно проведений час!
15 Липня 2016, 03:17
Руденці, які ви молодці!!! Тішуся!!!
Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024