Що чекає школу села Немир?

04 Червня 2016, 14:16
6867

Минулого тижня однією з найрезонансніших тем стала реформа освіти. А саме - наміри районної влади щодо закриття і реорганізації шкіл. До 1 вересня малокомплектні школи району і області закриють, або переведуть у статус початкових. Залежно від ситуації в кожному окремому випадку.

Ми вже писали про перспективи школи у селі Квітневе. Проти змін і мешканці села Немир. Свої аргументи вони висловили кореспондентам Громадського. Волинь.

- У селі Немир Рожищенського району навчається 30 дітей. При школі діє садочок, тут є комп'ютерний клас, спортзал, бібліотека і навіть санвузол знаходиться у приміщенні. Минулого року тут замінили вікна на енергоощадні. Запасів твердого палива у школі ще вистачить чи не на цілий опалювальний сезон, - розповідає директор Галина Нікітіна

Однак, як кажуть в обласному управлінні освіти, ця школа теж буде реорганізована і стане початковою. Адже немирці мають можливість доїзду до сусіднього села Ясенівка, де діє, так би мовити, повноцінна школа.  Відстань між селами  - 4 кілометри (до 3 кілометрів - пішохідна доступність).

Окрім того, каже Галина Нікітіна, голова РДА Інна Гайворонська повідомила, що коштів в бюжеті на оплату праці такої кількості педагогів (а це десять викладачів, - авт.) не закладено. Тому, вже у жовтні виникнуть проблеми з оплатою праці.

- Усе це робиться заради підняття рівня освіти на селі, - переконує головна освітянка Волині Людмила Плахотна.

На придбання автобусів, за словами чиновниці, з держбюджету цього року виділять 27 мільйонів гривень, ще 10,5 мільйона - з обласного. Загалом планують поповнити автопарк на 36 шкільних автобусів. Заплановані кошти і на ремонт доріг.

Усіх вивільнених вчителів обіцяють працевлаштувати. Але це не стосується педагогів пенсійного віку.

Батьки не вірять, що заплановані владою зміни, підуть на користь школярам. Окрім того, вони вважають, що це призведе до занепаду села. 

А ось що кажуть про свою другу домівку учні.

2

 

Школа, школа - другий наш дім

Гарно навчаємось всі ми у нім.

Тут ми вчимося писати, читати

Щоб у житті добре все знати.

Ще нас навчають культури й поваги,

Спорту і танцю, співу й уваги.

Вчитель для нас - друга є ненька,

Завжди у школі добра й рідненька.

Добре у школі, як кожний день в хаті

Кращої за неї школи немає.

Юлія Шевчик

Коментарі
05 Червня 2016, 01:12
Педагогів пенсійного віку вже давно треба попросити на відпочинок. Особливо після екзамену в Ворончинській школі.Директор школи поставила учням 11 класу оцінки початкового рівня.Це просто Жах.Напевно аналогів в Україні такого немає...Цікаво чи відділ освіти зверне на це увагу!!!Хоча вчителі пенсійного віку є дуже кваліфіковані .
07 Червня 2016, 00:59
так так пенсія є пенсія1!!!!!!!!!!!! а то цих ( експонатів ) ніяк не можна здихатись!!!!! а Що робити молодим кадрам?!
07 Червня 2016, 22:10
Особливо експонатів директорів...
10 Серпня 2016, 18:18
ПРоживи на 1500 грн пенсії тоді будеш патякати
02 Липня 2019, 17:16
Доброго дня, шановні батьки та керівники громадськості! <br/>Насамперед, хотілося б відзначити, що школа для села – це не лише заклад освіти, це центр культури та соціалізації, розвитку молодої нашої нації! <br/>Поганий стан доріг між селами, незручний графік перевезення учнів шкільним автобусом до школи у сусідньому селі - це негативно проявляється на успішності дітей!<br/>Влада спирається на те, що у бюджеті місцевих громад не вистачає коштів для ефективного функціонування школи! Шановні керівники районних рад, читайте уважно закони, де чітко і ясно вказані формули : &amp;quot;кількість дітей школи=сумі бюджету&amp;quot;.<br/>Можливо це питання нераціонального їх використання?!<br/>Це так само і стосується технічного обслуговування шкільного автобуса!<br/>Підтримую повністю батьків, насамперед, вчителів та працівників школи с.Немир, бо хто, як не вони самі відстоюють свої інтереси, інтереси дітей та майбутнє школи!!!
Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024