ПЖКГ: утримання прибудинкової території у тариф не включено

07 Квітня 2016, 18:20
3391

Як показує практика, рожищани досі не готові до реформи жеків та об'єднання мешканців багатоквартирок в ОСББ, хоча Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" вступить у дію вже з  липня цього року.

Зокрема містяни нарікають не неякісну роботу комунальників, а точніше  — комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство», так званих ЖЕКів: то двері вже який рік не можуть поміняти, то дах у будинку тече, а не латають, то не можуть навести лад на прибудинковій території.  Мовляв: перш ніж ми організуємось в ОСББ, ви зробіть свою роботу…

Зокрема недавно Район.Рожище висвітлював тему конфлікту мешканців будинку по вул. Незалежності, 55 з місцевим підприємцем та проблему асфальтування прибудинкової території.

Втім, як зауважує заступник міського голови Іван Лукасевич (а саме він найчастіше відповідає на подібні звернення громадян до міської ради), ці питання далеко не нові: жеки займаються лише обслуговуванням, а не капітальними ремонтами, а утримання прибудинкових територій не входить у їхні тарифи.

Зокрема Типовим переліком послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженим Постановою Кабміну від 20.05.2009 № 529, передбачено 18 послуг, з яких Рожищенським ПЖКГ при формуванні тарифів включено лише основні з метою здешевлення даних тарифів.

У жеку підтвердили цю інформацію. Начальник комунального підприємства Анатолій Мєдвєдєв роз’яснює, що, згідно з «Переліком послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території по м. Рожище, 2011», при формуванні тарифів з метою їх здешевлення комунальники включили лише 6 послуг. Також жек займається побудинковим обслуговуванням, але не капітальними ремонтами (до слова, понад 30% від обсягу робіт — це вже капремонт).


«Після того, як у 2011 році була виділена така окрема структура, як КП «Дільниця благоустрою», ми навіть не маємо в жеку такої функціональної одиниці, як двірник, — каже Анатолій Мєдвєдєв. — Втім, за бажанням жильців кожного багатоквартирного будинку, ця послуга може бути включена, що, у свою чергу, призведе до перерахунку розмірів тарифів. Але хто ж буде за це платити?!».

Станом на сьогодні побудинково діють тарифи, затверджені ще у 2011 році.




 

Який напрошується висновок? Якщо ПЖКГ за прибудинкову територію не відповідає, бо в тарифі немає такої послуги, земля ця поки що не приватизована (принаймні до введення в дію закону про ОСББ), значить, вона є землею загального користування, територією міської громади. І стан асфальтованого покриття, зокрема, якщо ідеться про будинок по вул. Незалежності, 55, як і решти асфальтованого покриття по місту, — у віданні міської влади.

До речі, за інформацією наших джерел у «Рожище-автодор», асфальтування 25 метрів квадратних прибудинкової території коштуватиме близько 8600 грн. (це з роботою, податками, доставкою матеріалів тощо).

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
09:50
22.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром