Корисна медична реформа: будні рожищенської Швидкої допомоги

01 Квітня 2016, 12:00
3864

Про медичну реформу сказано чимало. Як стало відомо, найбільше рожищанам дошкуляють незручності з медичними картками та брак інформації, яку тепер не можливо отримати  в реєстратурі телефоном, про це Район.Рожище писали в попередніх публікаціях.

Однак, як виявилося, медична реформа має і свої позитивні моменти. Яскравий тому приклад – швидка медична допомога. Зі стартом змін в медицині швидку допомогу відокремили від районної лікарні. Був створений комунальний заклад «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Тепер викликами керує диспетчер з Луцька, направляючи до хворого швидку не з районної лікарні, як це було раніше, а ту бригаду, яка найближче і вільна, тобто прив’язка до певного району та медичного закладу зникла.

«Це значно покращило якість та швидкість медичної допомоги. Ми приймаємо в місяць приблизно по 500 викликів, а це чимало. Їздимо в основному по району, але якщо вільні і є потреба, то можемо виїхати туди, куди скаже диспетчер. Це може бути виклик в інший район. Медикаментами забезпечені повністю, значно скоротився час госпіталізації хворих»,- розповідає Алла Томчук, в.о. старшого фельдшера Рожищенського районного відділення КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Тепер швидку допомогу повністю контролюють. Через GPS навігатор можна відстежити швидкість, маршрут і зупинки автомобіля швидкої. Якщо зупинка більше 2 хвилин – до медиків можуть виникнути питання  у диспетчера.

Згідно певних медичних інструкцій медики швидкої допомоги самі на місці визначають, куди госпіталізувати хворого. Дуже часто доводиться транспортувати хворих до медичних закладів в Луцьку.

«До Луцька веземо хворого якщо є політравма, наприклад важке ДТП, гострий коронарний синдром, опіки, травми ока та китиці. Кожна машина має великі сумки з медикаментами на випадок великого травматизму, приміром ДТП, де постраждало 10 і більше осіб. Госпіталізуємо одразу до Луцька травмованих дітей», - розповідає Алла Томчук.

Європейські умови госпіталізації хворих дісталися і до нашого району. На господарстві районного відділення комунального закладу «Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» є модерний реанімобіль «Рено» з сучасним обладнанням для надання екстреної допомоги: з дефібрилятором, кардіографом, який може результат обстеження з машини передати одразу в лікарню, балони з киснем. Такий автомобіль виїздить до важких або травмованих хворих.




На не складні виклики виїздять старенькі, однак чисті та доглянуті карети швидкої допомоги.


 

«Машини є, і робочі. Але ламаються дуже часто, і хоча нас забезпечують запчастинами, все нам дають з нашої організації, все рівно, карети старі і часто доводиться їх ремонтувати», - скаржиться водій Микола Садовий.


 

Таких автомобілів на господарстві в районному відділенні  КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» є два: один чекає на свій виклик у дворі, другий –біля амбулаторії в Доросинях.

До слова, не так давно швидка допомога переїхала в нові апартаменти. До цього і медики, і водії з усім медичним обладнанням тулилися в двох тісних кімнатах з одним умивальником. Тепер у Рожищенській центральній районній лікарні виділили приміщення. Ескулапам довелося доводити його до пуття самотужки, кажуть, були лише обшарпані стіни.

«Нам багато допомогла Центральна районна лікарня – виділила оце приміщення, а наша організація допомогла з матеріалами. Решта – залежала від нас. Ми хотіли працювати в людських умовах – ми взяли і цього добилися, стали і самі зробили», - коментує Алла Томчук.

Умови справді комфортні. Тепер фельдшери і водії між викликам  можуть відпочити в просторій кімнаті з телевізором, заповнити медичну документацію, є окремі приміщення для водіїв та фельдшерів, кухня з усім необхідним, туалет, склад для медикаментів та обладнання, завершується ремонт в душовій.

«Їздимо по різних викликах, буває виїжджаємо на пожежі. Після такої роботи і форма брудна, і пахнеш димом. Тож важливо, коли є умови щоб привести себе до ладу», - каже фельдшер Олексій Семенюк.







 

Чого не вистачає – так це комп’ютера, вся «паперова» робота, яка теж є в щоденній роботі фельдшерів швидкої допомоги рухається повільно.

Хочеться сподіватися, що і ця проблема невдовзі вирішиться і швидка медична допомога запрацює чітко і бездоганно як швейцарський годинник.

Коментарі
09 Жовтня 2016, 20:55
І який це маньяк назвав медичну реформу корисною?
Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
18.04.2024