Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Як податківці «допомагають» громадській організації збирати членські внески

14:30 19.03.2016
957

Виявляється, в Україні і на Волині, зокрема, є громадська організація, що активно відстоює права платників податків. Це Асоціація платників податків.

Щоправда, про цю організацію я дізналася трохи більше, як місяць тому, коли до мене звернулася підприємець Віра Ш. Жінка була обурена тим, що їй в магазин працівник фіскальної служби приніс лист, в якому їй, як члену вищезгаданої організації пропонується сплатити членський внесок у розмірі 1000 гривень, пише журналістка Оксана Петрук у своєму блозі на Громадське.Волинь.

Віра каже, що вступила в цю організацію у 2013-му році теж за «порадою» керівника одного з відділень тоді ще податкової адміністрації, бо мала проблеми з бізнесом. На той час, за рік вона сплатила вступних і членських внесків в розмірі 3 тисячі гривень.

«Але почався Майдан і ці побори припинилися, – розповідає жінка. – Я вже й забула про цю організацію. А на початку лютого в магазин принесли цей лист. Я розгнівалась і відразу набрала номер голови осередку Асоціації платників податків в нашому районі, бо у листі був саме його підпис. Кажу, що то за лист і чому я маю платити? А він каже, який лист? Та, кажу, лист від асоціації. Він відповідає: Віра, ти не нервуй. Тобі он хоч одну тисячу треба платити, а мені 5 прийшло. Я з тим листом побігла в податкову, а там мені кажуть, що й самі не в захваті від того, що їм доручили розносити ці листи щастя. І додали, що Асоціація платників податків проводитиме в найближчі дні навчальний семінар в нашому місті. Для членів асоціації вхід 40 гривень, а для інших підприємців – 50. На що ж йдуть ці кошти?»

Інший підприємець Олександр Ф. підтвердив, що йому теж телефонували з відділення ДФС, щоб прийшов забрав лист з проханням сплатити членські внески і запрошували на семінар.

Чи це бува не СХЕМА? Дуже нагадує рекет. Або ж щонайменше – перевищення повноважень податківцями. Навряд чи в їхніх посадових обов’язках є пункт «Розносити листи від імені громадських організацій».

На офіційному сайті Асоціації платників податків України я знайшла інформацію, що Податкова є партнером цієї ГО.

Щоб розібратись у ситуації, я надіслала звернення на ім’я голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова з проханням підтвердити або спростувати законність залучення податківців до процесу збору членських внесків на користь громадської організації. Спершу мені відповіли, що у моєму зверненні слід поставити підпис і відправити його у вигляді сканкопії. Коли всі умови були чемно виконані мною, мені надали відповідь по суті. Відділ внутрішньої безпеки ДФС розпочав службове розслідування за фактом.

Далі – додзвонилась до голови територіального відділення Асоціації платників податків у Волинській області Василя Дутка. Виявилося, він – член президії Громадської ради при ОДА. Просила про зустріч, але не склалося. Василь Васильович саме хворів, тому змогли поговорити тільки по телефону.

Він сказав, що вперше чує про таку ситуацію, і що сумнівається у щирості людей, які поскаржились. Підтвердив інформацію про платні семінари, розповів, що у Волинській АППУ – 300 членів. Не став приховувати і розміри членських внесків: ФОПи платять по 500 грн. На рік, малі підприємці-юридичні особи – 1000, середній бізнес – по 5 тисяч, а великий сплачує централізовано в Київ. А ще- ця організація, за його словами, чи не найдієвіша в області! Далі – слухайте самі.

Спонукали податківці підприємців сплачувати членські внески в АППУ чи ні? Сподіваюся, службова перевірка поставить крапку в цій неприємній історії. Не вірю, що винних покарають. Маю лише надію, що це більше не повториться, а підприємцям не помстяться за те, що “винесли сміття з хати”.

Коментарі

Цинічний Барига

11:34 21.03.2016

Такі горе підприэмці типу Шварцкопів коли було треба то платили хабарі щоб на них не "наїзджали", зокрема в такі "організації"-прокладки при податковій, а тепер коли все "на мазі" відмовляються. І чого б це? )

Не дуже цинічний Барига

11:52 21.03.2016

Хай но лучше Шварцкопи розказали скільки вони заплатили податку за введення в експлуатацію того їхнього нового магазіна... Хто його оцінював? Там точно хабарьом пахне.

Морква в шоколаді

14:33 22.03.2016

Хай "бриють" всіх хабарників типу Шварцкопа далі. Це саме та влада за яку вони стояли на майдані. Чи може хтось їх тих 300 підприємців заставляв вступати в цю організацію? Вірі треба йти а в СБУ чи прокуратуру, а не в податкову дзвонити.

5

16:09 25.03.2016

а що для Ш варцкопів 1000 грн якщо будують магазин за магазином

25 червня
Вчора
23.06.2018
22.06.2018
21.06.2018
20.06.2018
19.06.2018
18.06.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин