"Саджанці возимо з-за кордону, з паспортизованих господарств", — підприємець Сергій Новосад

18 Березня 2016, 12:20
9775

Ще з десяток років тому кожен власник індивідуальної садиби чи дачі, окрім городу, мабуть, мав ще й кілька фруктових дерев та кущів-ягідників. Але, як правило, це були досить простенькі сорти, і результат такого садівництва лишав бажати кращого. 

З часом до людей прийшло усвідомлення того, що не потрібно мати велику кількість різних фруктових дерев, можна в рази меншу, але це повинні бути саджанці, як кажуть у народі, «сортові».

Нині кожен поважаючий себе господар має на обійсті прищеплені районовані сорти тих чи інших фруктово-ягідних культур. І така вже людська натура, що зупинитися в цьому важко, адже хочеться і ранню вишню, і пізню грушу, і нектаринку, і велику солодко-кислу малинку…

Кореспондент Район.Рожище поспілкувався з одним із фундаторів такого руху в районі Сергієм Новосадом.

Господар Сергій Новосад - справа.
Господар Сергій Новосад - справа.

— У народі ще років десять тому Вас називали «мозковий центр Дельти» ("Дельта" — підприємство з виготовлення металоконструкцій Володимира Безверхого - авт.), а сьогодні Ви кардинально змінили вид діяльності. Чому так?

— Життя вносить свої корективи у наші плани. Так сталося, що я, в силу певних життєвих обставин, обрав для себе новий, але дуже цікавий і перспективний напрямок діяльності, кардинально відмінний від того, про який Ви говорите... Усі ми родом із села, і потяг до живого у нас в крові. На сімейній раді було прийнято рішення, звісно ж з моєї подачі і мого наполягання, створити суто сімейний бізнес. Але це мав бути не просто бізнес на кшталт торгівлі продуктами харчування, це мало бути щось особливе… Особисто для себе я давно уже вирішив що це має бути, але для мене не менш важлива думка моєї дружини та дітей. Зваживши усі «ЗА» і «ПРОТИ», ми почали займатись саджанцями…

— Налагодити таку, як у Вас зараз, бурхливу діяльність, мабуть, складно?

— А в цьому світі є щось легке (сміється — авт.)? Так, звісно, важко, довелось протоптати не одну стежинку, поки "нащупали" для себе золоту серединку. Сьогодні наша, Новосадівська, діяльність — суто у сфері реалізації висококласних саджанців, як плодово-ягідних, так і декоративних рослин. Спектр практично може бути необмеженим! Працює як і на опт, так і в роздріб, раді будь-якому партнеру, який зацікавиться нашими послугами. Ми реалізовуємо не лише товар, продукт, а й надаємо методичні та консультативно-дорадчі допомоги по посадці, догляду, вирощуванні – весь спектр послуг. Не ставимо для себе крапку після продажу рослини, ні, ніколи!

 — Що ж саме Ви реалізовуєте?

— Саджанці малини, полуниці, смородини, порічки, агрусу, весь спектр плодових дерев — вишня, черешня, яблуня, груша, персик, нектарина, абрикос, слива, грецькі горіхи, лікарські рослини, засоби захисту рослин та стимулятори росту тощо! Так одразу усе й не перелічу, але у нас функціонує спеціалізований сайт в Інтернеті – «Novosad» – там можна знайти весь спектр послуг, які надаємо та перелік, умовно кажучи, «товарів» з реальними прайсами…

— До речі, назва сайту, Ваше прізвище…

— Так-так (задоволено примружується і посміхається - авт.) – НОВОСАД. Новий сад! Сам Бог велів нам займатись саме цим видом діяльності.

— Ви згадували, що це родинний бізнес…

— Так, поруч зі мною працюють мої малі і в той же час дорослі діти – син Сергій та дочка Ірина. До речі, члени уже їх сімей – невістка та зять теж тут. Не хочу щоб вони про це знали, але скажу Вам відверто – це мої повноцінні партнери, і я гордий з того, що маю таких дітей, з такою діловою хваткою і масштабним мисленням.

— Чи може пересічний рожищани прийти і купити у Вас, ну, скажімо, саджанець вишні?

— А хто може йому це заборонити? Я ж казав: ми відкриті для усіх і раді усім. Свою продукцію возимо з-за кордону, з паспортизованих господарств. Це районовані для наших широт сорти з високим відсотком приживлюваності. Більше того, постійно підвищуємо свою кваліфікацію, беремо участь у міжнародних виставках і конференціях…

Цвіте сакура.
Цвіте сакура.

— Але про Вашу діяльність дуже мало відомо, люди за звичкою купують саджанці у підприємців біля Колібрісу, на ринку, в Луцьку…

— У нас, в принципі, ринкова економіка, і я не можу сказати, щоб цього не робили, але деякі аргументи проти таких купівель можу навести. Немає гарантії, що саме той сорт Ви купуєте, невідомо, коли саджанець був викопаний з землі, а це суттєво впливає на його приживлюваність – гарантувати цього Вам ніхто не зможе на 100%. Хоча, як правило, це роблять. Ми ж працюємо не лише на прибуток, на результат, а й на добре ім’я і славу відповідальних партнерів, ми прийшли в цей бізнес не на рік. З іншого боку, Ви праві. Поінформованість населення не дуже висока, але в той же час ми достойно зайняли нішу саме в цьому сегменті. Маємо уже напрацьовану базу «клієнтури», яка постійно розширюється, більше того, повторюсь, маємо свій сайт в Інтернеті.

— Сергію Миколайовичу, я так розумію, що об’єми реалізацій досить потужні. Де це все зберігається, звідки береться?

— Маємо деякі власні та орендовані потужності по зберіганню продукції, незначну, досить незначну частинку Ви можете бачити на подвір’ї біля офісу, але цей бізнес специфічний тим, що реклама тут доречна лише на картинках. А виставляти під різні кліматичні умови та людське око живі організми – це не є зовсім логічно. Працюємо, як-то кажуть, з коліс. Маємо значні, навіть стратегічні запаси продукції, але при потребі, при замовленні в межах 2-3 діб є усі можливості доставити той чи інший саджанець з-за кордону. В дорозі між Польщею та Україною практично й живемо. 

— А що можете порекомендувати, як правильно щеплювати рослини, коли це робити?

— Знаєте, є така приказка: «Кесареві Кесареве, а Богові Боже». Кожен має займатись своєю справою. Я ж надаю послуги винятково з реалізації та подальшого супроводу з вирощування. Щепити, як здається, просто, але це не зовсім так… Це ціла наука, ази якої, в принципі, мені відомі. Але тут стільки факторів, від чого залежить успіх: і агростроки, і прищепи, і підщепи, і сумісність одного з другим, і фаза місяця… Не буду розвивати я цю тему, бо періодично ловлю себе на думці, що і цим варто було б займатись, але доба має лиш 24 години…

Розмовляв Степан Руданський

Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024