"Маємо непогані перспективи на цей рік", — голова РДА Інна Гайворонська

07 Березня 2016, 11:00
4997

Голова Рожищенської райдержадміністрації Інна Гайворонська — рік на посаді.

На черговій сесії районної ради, яка відбудеться 24 березня, керівник виконавчої влади району звітуватиме перед депутатами про проведену роботу.

Що вдалося зробити в районі у 2015 році? Які завдання потрібно розв’язати уже цьогоріч? Про це Інна Михайлівна ділиться з громадою району, інформує сайт РДА.

— Звичайно, що розвиток будь-якої території визначають економіка, інвестиційна діяльність, стан бюджетної сфери. Коли працюють промислові підприємства, можна говорити про робочі місця, надходження в бюджет…

— У 2015 році підприємства району реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на суму 489,6 млн. грн, що в розрахунку на одного жителя становить 12,3 тис. грн. За цим показником район посів шосте місце серед районів та міст обласного значення. Це результат роботи зовсім невеликої кількості підприємств: ТОВ «Цунамі», «Хадеа стіл компані», які в основному працюють на експорт. До речі, обсяг експорту товарів у січні-листопаді становив 20,0 млн дол. США, імпорту – 2,4 млн грн. Експортували переважно деревину і вироби з неї, механічні пристрої, зернові культури та олії. Обсяг капітальних інвестицій (власні кошти підприємств) у фактичних цінах за 2015 рік склав 79,9 млн грн, що у 2,7 раза більше, ніж у минулому році, в розрахунку на одного жителя – 2 тис. грн, що теж свідчить про перспективу розширення обсягів виробництва нашими підприємствами району.

Маємо непогані перспективи на цей рік. Озвучені наміри про створення 30 робочих місць ПП «Рожищенський м’ясокомбінат «Вепр» на території Носачевичівської сільської ради, відновлення роботи Рожищенського консервного заводу Ковіним Федором Михайловичем із перспективою створення 450 робочих місць, відновлення роботи виробничих потужностей ПАТ «Терра-ФУД» з орієнтовною кількістю 150 робочих місць, створення на основі Рожищенського комбікормового заводу підприємства з виготовлення соняшникової олії.

— Рожищенський район завжди називали сільськогосподарським. Який наразі стан справ в агропромисловому комплексі?

— Аграрний сектор не стоїть на місці, апробовує нові рентабельні культури, вирощування яких було б прибутковим. Господарі району займаються овочівництвом, садівництвом, ягідництвом. Так,  з вирощування овочів наш район у 2015 році зайняв четверте місце серед інших районів. Загалом аграрні підприємства за рік виростили 27,9 тис. т зернових та зернобобових культур (у вазі після доробки), що на 25% менше, ніж у 2014 р., по 4,7 тис. т. ріпаку та сої, що відповідно в 1,7 раза та на 2,8% більше. За вирощуванням зернових культур наш район посів восьме місце серед інших районів області у 2015 році.

Не перший рік район лідирує в області за чисельністю поголів’я свиней, яке становить  17750 голів, що на 394 голови більше проти 2014 року.  Чисельність поголів’я зросла завдяки ТзОВ «Чебені плюс», де утримується 9277 голів, ТзОВ «Гірсам» - 5457 голів, СПП «Вишеньки» - 2835 голів.

Однією з форм підтримки агропромислового комплексу і в 2015 році була дотація власникам ОСГ, які утримують три і більше корів. 537 господарів району отримали 420,8 тис. грн.

— Відомо, що є перевиконання районного бюджету, тому вдалося закрити багато важливих питань. Завдяки чому район збільшив свої надходження?

— В цілому за звітний період до зведеного бюджету зібрано 65,997 млн. грн податків та інших обов’язкових платежів (+34,8 млн грн до 2014 р.). Надходження платежів до місцевих бюджетів різних рівнів становлять 40,2 млн грн, що на 15,1 млн більше відповідного періоду минулого року,  із них – 19,5 млн грн (48,5%) - надходження податку з доходів фізичних осіб.

Як результат проведеної інвентаризації земель у районі, за 2015 рік надійшло на 1,9 млн грн більше плати за землю, порівнянно з 2014 роком.

За звітний період забезпечено надходження 62,9 млн грн єдиного соціального внеску, що  на 9,9 млн грн більше до відповідного періоду минулого року. Надходження платежів до місцевих бюджетів (міська, селищна та сільські ради району) становлять 40,2 млн грн, що на 15,1 млн більше відповідного періоду минулого року,  із них – 19,5 млн грн (48,5%) надходження податку з доходів фізичних осіб, що свідчить про збільшення фінансової спроможності місцевих бюджетів району у вирішенні наболілих проблем.

— Протягом року значна увага приділялась такому боржникові, як ТзОВ «Німб-7», що видобувало пісок на території Луківської сільської ради. Чи рухається справа щодо відшкодування цим підприємством боргів?

— На сьогодні «Німб-7» заборгував орендної плати за землю 91,7 тис. грн. Для прикладу, на початок 2015 року дане підприємство боргувало понад 260 тис. грн і такий стан речей тривав понад чотири роки. Нам вдалось шляхом переговорів стягнути понад 170 тисяч гривень малоперспективної заборгованості, окрім того, в судовому порядку з даного підприємства було стягнуто понад сто тисяч гривень обов’язкових платежів до державного бюджету. У 2016 році усі матеріали по заборгованості ТзОВ «Німб-7» передано в прокуратуру для підготовки позову в порядку господарського судочинства по стягненню заборгованості з плати за землю та дострокового розірвання договору за систематичне недотримання його умов.

— Стан доріг у нашому районі звикли  пов’язувати з піском… Отож, що зроблено минулоріч, аби покращити ситуацію на дорогах?

— Протягом 2015 року здійснювалися роботи з ремонту та утримання комунальних доріг та доріг місцевого значення. Філією «Рожищенський автодор» на утримання доріг місцевого значення  було спрямовано 2479,3 тис. грн. З місцевих бюджетів на грейдерування вулиць і доріг було спрямовано 818,7 тис. грн, зокрема: Копачівською сільською радою – 28,2 тис. грн; Кременецькою – 6,8 тис. грн; Дубищенською – 6,6 тис. грн, Городинівською – 10,7 тис. грн, Іванчицівською – 138 тис. грн, Носачевичівською – 25,7 тис. грн, Рудко-Козинською – 309,9 тис. грн, Топільненською – 32,0 тис. грн, Щуринською – 51,9 тис. грн, Любченською – 34,7 тис. грн, Ворончинською – 1,5 тис. грн, Березолуківською – 4,4 тис. грн, Переспівською – 4,0 тис. грн, Пожарківською – 2,0 тис. грн, Рожищенською міською – 162,3 тис. грн. Рожищенською міською радою проведено капітальні ремонти вулиць Шевченка, Чехова та Шилакадзе на загальну суму 662,7 тис. грн.

На умовах співфінансування з обласного та місцевих бюджетів протягом звітного періоду проводились ремонти комунальних доріг на територіях Копачівської, Рудко-Козинської, Щуринської, Носачевичівської, Іванчицівської та Любченської сільських рад. Вартість виконаних робіт становить 451,1 тис. грн.

— Уже два роки Україна прагне якомога більше зменшити залежність від блакитного палива. Як у цьому напрямку спрацював Рожищенський район?

— На вирішення проблем енергозбереження в закладах бюджетної сфери у 2015 році спрямовано 2,4 млн грн.  Котельня Кременецької ЗОШ переведена на тверде паливо, до неї підключено ДНЗ с. Кременець (прокладено нову теплотрасу), замінено теплотраси у Доросинівській ЗОШ,  ЗОШ та ДНЗ с. Залісці. Встановлено модульну котельню у Навчально-реабілітаційному центрі м. Рожище, яка працює на щепі. Переведено на тверде паливо котельню ЗОШ с. Копачівка. Підключення Дубищенської АЗПСМ до центральної теплотраси Дубищенського ЖКГ дає змогу зекономити 14,5 тис. куб. м природного газу в рік (160 тис. грн). Встановлено тепловий лічильник  в Дубищенській АЗПСМ, що дасть змогу економити щомісячно 60 % коштів на опалення.

В цілому від вищеперелічених заходів скорочення споживання природного газу бюджетними установами району зменшиться на 150,4 тис. куб. м умовного палива.

Триває робота з енергозбереження в Центральній районній лікарні, де замінено на металопластикові 89 вікон; в освітніх закладах – 149 вікон та 15 дверей; в закладах культури – 20 вікон та 2 дверей. В Дубищенській АЗПСМ закуплено та розпочато встановлення металопластикових вікон та дверей, що забезпечить збереження теплової енергії.

— Реконструкція районної дитячо-юнацької школи стала важливою подією в районі. Тут давно чекали на комфортні умови. Це і розвиток позашкілля, і популяризація здорового способу життя серед школярів, і активні заняття спортом. Чи вдасться району залучити державні кошти на пріоритетні об’єкти і в цьому році?

— Регіональною комісією проведена робота із підготовки переліку інвестиційних проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок державного фонду регіонального розвитку у 2016 році. Від Рожищенського району відібрані два проекти: реконструкція дошкільного навчального закладу в с. Залісці (вартість проекту – 3361,1 тис. грн) та реконструкція дитячого відділення Рожищенської центральної районної лікарні (вартість проекту – 1815,1 тис. грн).

— Новим напрямком роботи влади стала підтримка демобілізованих…

— У січні-грудні 2015 року послугами служби зайнятості скористалися 75 безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців, майже всі були охоплені профорієнтаційними послугами та матеріальною допомогою по безробіттю. Отримали роботу 13 осіб за направленням служби, з яких двоє – шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності та двоє – за рахунок виплати компенсації роботодавцю у розмірі єдиного соціального внеску.

Професійне навчання проходили 5 безробітних осіб з числа демобілізованих учасників АТО, у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 3 особи.

Санаторно-курортним оздоровленням охоплені всі демобілізовані, які цього потребували. Соціальним супроводом Центру соціальних служб для дітей та молоді охоплено понад 170 сімей демобілізованих.

Придбано житло для сім’ї загиблого учасника АТО Плоцедима Олександра, із бюджету було виділено 240 тис. грн.

У 2015 році безоплатно забезпечено дровами 45 родин демобілізованих та 95 родин мобілізованих, 2 членів сімей загиблих.

Для підтримки наших військовослужбовців, які на даний час беруть участь в АТО, організовано волонтерську акцію «Збір продуктів харчування для солдат», в рамках якої зібрано понад 20 тонн продуктів та відправлено на Схід у батальйон «Донбас».

Проведено ряд акцій-ярмарок для збору коштів, одягу для наших військових – учасників АТО та дітей, що проживають у зоні проведення АТО.

Введено організацію постійних зустрічей і діалогу з учасниками бойових дій у зоні АТО та представниками їх родин, яким надається підтримка.

— Що нового в освіті? Все більше говорять про необхідність оптимізації мережі шкіл.

— У 2015-2016 навчальному році в школах району здобуває середню освіту 4746 учнів, які навчаються в 338 класах. Порівняно з минулим навчальним роком, кількість учнів зросла на 103 дитини.

Особливістю цього навчального року є те, що навчально-виховний процес організований без класів-комплектів. У класах, де кількість учнів менше 5-ти, організовано індивідуально-групову форму навчання. Учні ЗОШ І ст. сіл Берегове, Вишеньки, Єлизаветин, Кобче, Кроватка, Малинівка, Козин навчаються за індивідуальною формою навчання.

Проблемним залишається питання оптимізації шкіл району, адже дев’ятнадцять  шкіл району є збитковими за освоєнням коштів освітньої субвенції. Перш за все, потрібно вирішити питання закупівлі додаткових автобусів для потреб підвезення учнів до базових шкіл району.

— Прийшовши на посаду, Ви задекларували свою готовність дослухатись до думки громади. Як здійснюєте діалог влади і громади?

— При райдержадміністрації діє Громадська рада, яка є консультативно-дорадчим органом, створеним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами і врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики. До складу Громадської ради увійшли 20 представників громадських організацій та релігійних громад на противагу 5, які були раніше. Представники Громадської ради беруть участь у засіданнях тендерного комітету відділу освіти та молоді райдержадміністрації.

Для участі у роботі ряду профільних комісій райдержадміністрації включено в склад комісій представників Громадської ради, громадських організацій. Налагоджено діалог та взаємодію із представниками волонтерських організацій і груп району.

Забезпечено прозорість та відкритість дій влади, в т.ч. через висвітлення діяльності РДА і важливих подій в житті району через соціальні мережі, сайт РДА, районну газету та інтернет-видання району.

Завжди на контролі звернення громадян. Протягом 2015 року до райдержадміністрації надійшло 616 звернень, що на 30 звернень менше, ніж за 2014 рік (646 звернень).

За 2015 рік було надано одноразову грошову допомогу на лікування 117 особам в сумі 83100 грн; старожилам району, яким виповнилося 100 років – 2 особам в сумі 300 грн; на ліквідацію стихійного лиха – 3 особам в сумі 1912 грн; сім’ям загиблих учасників АТО – 3 особам в сумі 15000 грн та 300 тис. грн.

Загальна кількість осіб, які отримали грошову допомогу з районного бюджету за 2015 рік,– 123 особи на суму 100312 грн.

— У всіх на слуху розмови про реконструкцію приміщення колишньої аптеки під ЦНАП. Наскільки реальними є такі наміри? І, на Вашу думку, чи забезпечує сповна сьогоднішній ЦНАП потреби жителів району?

— За 2015 рік надано  4515 адміністративних послуг, що у 3 рази більше, ніж у 2014 році через Центр адміністративних послуг райдержадміністрації. Найбільшу частку від загальної кількості наданих послуг, а це 91 відсоток, становлять послуги районного сектору  управління державної  міграційної служби  та  відділу Держгеокадастру. Ще 9 відсотків  припадає на послуги сектору містобудування та архітектури райдержадміністрації та управління соціального захисту райдержадміністрації. При Центрі надають адміністративні послуги державний реєстратор юридичних та фізичних осіб-підприємців – 1664 послуги за рік, та державний кадастровий реєстратор – за відповідний період 3257 послуг. Загалом можемо констатувати те, що за 2015 рік через ЦНАП райдержадміністрації було надано понад дев’ять тисяч послуг.

Працівники ЦНАПу райдержадміністрації сповна виконують свої завдання, які ставляться перед ними згідно з чинним законодавством, однак умови, в яких вони надають свої послуги населенню району, не відповідають вимогам сьогодення. Для покращення якості надання даних послуг райдержадміністрацією подано пропозицію на участь у конкурсі проекту Європейського Союзу, спрямованого на покращення якості надання адміністративних послуг. Сподіваємось, наша пропозиція буде підтримана, і ми отримаємо фінансову допомогу в розмірі понад 1 млн грн на реконструкцію нового приміщення під потреби ЦНАПу, що дозволить вивільнити додаткові адмінприміщення для потреб  Пенсійного Фонду в районі.

— Наближається свято весни і жінок. Поділіться своїм життєвим рецептом: як Вам вдається поєднувати непросту роботу, домашні турботи, виховання дитини. Чомусь надаєте пріоритет?

— За рік роботи в райдержадміністрації можу констатувати те, що нелегко жінці обіймати керівну посаду. Адже вдома ти повинна залишатись берегинею домашнього затишку, а головне, бути турботливою мамою та дружиною незалежно від того, яку посаду ти займаєш. Тому пріоритетом для мене залишається моя родина, і я щиро вдячна своєму чоловіку та доньці за їх підтримку та розуміння, без якого мені не вдалось би справитись із нелегкою роботою.

Для цього мені доводиться грамотно розподіляти свій робочий час, кожну вільну хвилину присвячувати сім’ї. Не раз доводиться у вихідні дні жертвувати своїм часом для виконання представницьких функцій очільниці району, але у такі хвилини мої рідні поряд зі мною. За що я їм щиро вдячна.

Наталія ЯКОВЛЄВА

Газета "Наш Край"

Коментарі
07 Березня 2016, 18:13
Сама класна перспектива була б якби цю циганку-розвратніцу і розбивальщіцу чухих сімей, хабарніцу вигнали з району. Таких недолугих голів РДА ще не було... Пардон, був один, такій самий - Савчук.
07 Березня 2016, 22:01
котельні,квартира,збілшення податкових надходжень,волонтерство та ін.інна михайлівна а ви яким чином до цього всього дотичні?більшість з усього перерахованого це не ваша заслуга.ваша заслуга,це справа проти поліщука,звілнення адекватних людей та призначення не адекватів на посади,склоки та п*янки в адміністрації,присвоєння чужих заслуг собі коханій.брехня на брехні та брехньою поганяє.
08 Березня 2016, 00:36
<p>"...вдома ти повинна залишатись берегинею домашнього затишку, а головне, бути турботливою мамою та дружиною незалежно від того, яку посаду ти займаєш. Тому пріоритетом для мене залишається моя родина, і я щиро вдячна своєму чоловіку та доньці за їх підтримку та розуміння, без якого мені не вдалось би справитись із нелегкою роботою..." -  дві сімї розбила!</p>
08 Березня 2016, 15:48
Шановні читачі, на сайті Район.Рожище в коментарях заборонена нецензурна та образлива лексика.<br/>Свою думку щодо того чи іншого питання можна висловити більш коректно, але від того не менш влучно.<br/>Всі коментарі з нецензурною та образливою лексикою будуть видалятися!
08 Березня 2016, 20:02
На серпневій конференції пані Гайворонська подякувала начальнику відділу освіти за роботу та сказала, що має людину, яка дуже добре знає кожну школу району, буде хорошим керівником освітньої галузі. З того часу минуло пів року, освіта без керівника, а вірніше їх є два, один має печатку, а другий право підпису, проте з будь яким питання звернутися немає до кого, всі кудись посилають і самі незнають куди. Питання медогляду працівників освіти не вирішене і досі.Але це ще квіточки, шановні освітяни,на вас чекає сюрприз: заступник голови РДА з гуманітарних питань - ще одна Савчукова кадра, Інна Сергійчук, котра немає жодного відношення до освіти. ПАНІ ГОЛОВО СХАМЕНІТЬСЯ, НЕ ЗНУЩАЙТЕСЯ ТАК ГРУБО НАД ОСВІТЯНАМИ!!!! Нас багато, тож як терпець увірветься, закінчиться ваша кар’єра так як закінчилась у Савчука!!!!!!
09 Березня 2016, 12:36
А чого коментарі видалені? І про що ця стаття передерта з сайту адміністрації? І де в Рожищах є голова адміністрації? Сьогодні лічно сам бачив як їхала ця &quot;головиха&quot; на роботу з Підлісок десь приблизно пів девятої ранку - то яка то голова?
09 Березня 2016, 15:54
Читайте уважно попередні коментарі!!!<br/>Дублюємо:<br/>&quot;...на сайті Район.Рожище в коментарях заборонена нецензурна та образлива лексика.<br/>Свою думку щодо того чи іншого питання можна висловити більш коректно, але від того не менш влучно.<br/>Всі коментарі з нецензурною та образливою лексикою будуть видалятися!&quot;<br/><br/>Другий момент. Ця стаття не передерта, а опублікована з активним посиланням на першоджерело та підписом автора.
09 Березня 2016, 20:44
Видно в связці - шайка-лєйка. Ще б я таку персону заступався... але плагіат плагіатом лишається!
09 Березня 2016, 21:40
До вашого відома: &quot;Плагіа́т — привласнення авторства на чужий твір або на чуже відкриття, винахід чи раціоналізаторську пропозицію, а також використання у своїх працях чужого твору без посилання на автора&quot;...<br/>https://uk.wikipedia.org/wiki/Плагіат<br/><br/>На сайті Район.Рожище видаляються всі коментарі, які містять нецензурну або образливу лексику, не залежно, під якою статтею вони опубліковані.
09 Березня 2016, 22:28
Редакція, так його, здублював мій нік, плагіатор вшивий. В бан!!!!))
09 Березня 2016, 22:53
СИНЬО-ЖОВТИЙ БУРЯК - крутяк!))
11 Березня 2016, 11:06
Дійсно хочеться подякувати пані Інні та команді за кропітку працю на благо рожищенців. Довгих Вам років перебування на посаді і таких же значимих успіхів у роботі на благо громади!І пана Олега більше залучайте до діяльності на благо громади! Громада села Навіз гордиться Вами!!!
12 Березня 2016, 02:07
Який же ш ти РОЖИЩАНИН, ЩО &quot;ДЯКУЄШ&quot; Від імені НАВУЖОКІВ?
15 Березня 2016, 16:16
Молодці і наша голова і команда. Постійно проводять зустрічі в селах, і думають про всіх, а не тільки про рожище, як деякі папєрєдніки, що дупи від крісла не відірвуть. Так держать. Анатолійович зробив у всьому районі газ. А Ви Давайте дороги у села зробіть.
15 Березня 2016, 16:20
&lt;p&gt;До рожищанки. Ось вам у цьому і вся ницість рожищан. Як живе у сусідньому селі - то його вже його не рожищанином, а жуком називають. Куда ж там до городскіх!!!! На хрєн кому з селян з вами в громаду обєднуватися!&lt;/p&gt;
15 Березня 2016, 23:49
Щодо Анатолійовича, Селянине, то цей пройдисвіт проводив газ, так, проводив... знайшовши якусь таку собі фрму &quot;Професіонал&quot;, яка базується за межами області... Ця фірма йому побудувала будинок на Підлісках на знак подяки за проведений Вам у села газ, до речі за цей же газ при &quot;папєрєдніках&quot; Ви платили по 0,72 грн за 1 м куб., а тепер платитимете ЄВРОПЕЙСЬКО-ЄВРЕЙСЬКУ ціну, тіштеся тепер газом. Щодо того, що наша голова і її команда будуть робити дороги - так, будуть... Щойно прийшовши на посаду, Ваша доблесна голова зразу ж покликала начальника Рожищенського автодору і поставила йому завдання зробити дорогу... на Підліски. То це голова? Гнати їх, цю нечисть з району.
11 Листопада 2016, 23:23
в ОДНОМУ ЦЯ ГОРЕ КЕРІВНИК ВІРНА СОБІ9ЧОЛОВІК ЧИ ТО ПАК СПВМЕШКАНЕЦЬ НАВІТЬ У пОЛЬЩУ З НЕЮ ПОПЕРСЯ.а ЯЧОМУ Ж НЕ ПОІХАТИ НАДУРНЯК? нІ СТИДА НІ СОРОМУ! оБОЕ РОЗВРАТНИКИ ЗРОБИЛИ КОЛИСЬ З рда ДІМ РОЗПУСТИ ВСІ Ж ЦЕ ЗНАЮТЬ.яК ТАКИХ ЗЕМЛЯ НОСИТЬ? кОЛИ ВЖЕ РПЙОНОМ КЕРУВАТИМЕ ТОЛКОВА ПОРЯДНА ЛЮДИНА АВТОРИТЕТНА І ПОВАЖАНА? зА ЦЕ ІНТЕРВЮ ХАЙ БУДЕ СОРОМНО І нАТАЛіі яКОВЛЕВІЙ.хІБА ВОНА НЕ ЗНАЕ СПРАВЖНЮ ЦІНУ гАЙВОРОНСЬКІЙ?
12 Січня 2017, 18:00
ну ти даеш!!!!мені аж смішно стало...
12 Січня 2017, 18:03
та 100 лет ви нам потрібні..
11 Березня 2017, 10:16
З Новосадихою ділили свиню яку хтось з підприємців дав в АТО. Всунули в хату Новосадихи в приказували. &quot;тут циганка ворожила, кусок сала положила тут воно є щастя моє&quot;&quot;. Щоб помиритися обом взяли пополам.
Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
23.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром