Коли з'явиться світло у домівках рожищан, членів кооперативу "Крайовий"?

10 Лютого 2016, 10:00
5648

Члени рожищенського житлово-обслуговуючого кооперативу «Крайовий» уже півроку безрезультатно оббивають пороги владних структур із проханням допомогти засвітити світло у їх домівках, пишуть "Волинські новини"

У 2007 році Рожищенська міська рада «нарізала» житловий масив під забудову на вулицях Лугова, Зелена та провулок Луговий – усього 72 ділянки. Причому лінія забудови на вулиці Зеленій фактично пролягає по водоймі. Тривалий час в силу обставин індивідуальне будівництво там не проводилось, але за останні роки молодь почала освоювати життєвий простір і зводити власні оселі. Нині всього на різних стадіях будівництва є 11 споруд. Постало питання про електрифікацію масиву. З цього моменту все і закрутилось.

… Разом з головою кооперативу Віталієм Войтовичем ідемо по житловому масиву. Під ногами чвакає багнюка – власне, до асфальтованої дороги тут ще довго. Справа та зліва – уже зведені будинки з вставленими вікнами. Там, певно, залишились лише внутрішні роботи.

— Ця історія розпочалася з того, що навесні минулого року ми зібралися з власниками будинків і вирішили організувати кооператив для проведення робіт з електрифікації, — каже Віталій. — Стали шукати власників ділянок і з’ясували, що реально з 72-х відомо тільки 56 осіб, хто оформив право власності. Фактично 16 ділянок десь «зависли в повітрі». У результаті з 56 власників до кооперативу приєдналася лише 21 особа. Решта мотивують відмову різними причинами: поки що нема грошей будуватися, взяли дітям на майбутнє, а то і не приховують, що хочуть продати.

Як з'ясовується з подальшої розмови, у 2014 році Рожищенська міська рада уклада угоду з ПАТ «Волиньобленерго» на розробку робочого проекту «Будівництво електромереж для електропостачання житлового кварталу (72 земельних ділянки для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд) по вулиці Луговій, Зеленій, провулку Луговому в місті Рожище».

Згідно з проектом, розробку якого на той момент оплатила Рожищенська міська рада, кошторисна вартість робіт з електрифікації масиву на березень поточного 2015 року становила 960 тисяч гривень. Усі роботи з електрифікації, відповідно до нормативних актів, які регламентують діяльність ПАТ «Волиньобленерго», мають проводитись за кошти забудовників.

1


Осилити суму в майже мільйон гривень кооператив був не в змозі. Тож рожищани надіялись знайти поміч та порозуміння у владних коридорах. Звертались до Рожищенської районної адміністрації, Рожищенської районної ради, Волинської обласної ради та облдержадміністрації, народного депутата Сергія Мартиняка. Але натрапили на бездушність та байдужість.

- Тут уся документація по нашій справі, - Віталій показує мені товстенну папку з листуваннями, де до кожного запиту зі звороту прикріплена відповідь з конвертом і датою надсилання відповіді. - У першому зверненні від 25 серпня ми вказали, що в кооперативі є учасник бойових дій в зоні проведення АТО та інвалід війни І групи (уже померлий, на жаль). Залишилась його дружина з двома маленьким дітьми. Мають же бути якісь пільги чи принаймні сприяння такій категорії людей?

- Будуємось по Луговій ще з 2010 року, - розповідає учасник бойових дій в зоні проведення АТО Дмитро Захарчук. - Тільки звели коробку, ще без внутрішніх робіт. Ділянку дали дружині як держслужбовцю ще у 2008 році. Наразі живемо в тестя, в будинку 8-ро людей. Тож уже хотілося б швидше переїхати у свій дім з сім’єю.

Дружина померлого інваліда бойових дій І групи Оксана Клімович з гіркотою в голосі пригадує, що весною минулого року залили фундамент та посадили садочок для малечі. Більше нічого не встигли зробити. Зараз вона мешкає в однокімнатній квартирі на вулиці Незалежності з двома дітками (3 і 5 років) і продавати землю не планує.

- Спочатку ми стояли в черзі на розселення, але квартири нам так і не дали, тільки земельну ділянку. Чоловік уже тоді був хворий, але він наче відвойовував себе від хвороби тим будівництвом, все для сім’ї старався, - каже Оксана. - Доля розпорядилася по-іншому. Поки я тут з дітьми трохи розгребуся, з тим будівництвом уже буде як є.

А тепер відстежимо дати відписок. 
25.08.2015 року – перше звернення членів кооперативу.

1

08.10.2015 року - відповідь з РДА, підписана першим заступником голови І.Шкільним (через 1,5 місяця!)

Основна частина тексту переповідає звернення, тобто не несе жодної цінної інформації, а в останньому абзаці: «стан Рожищенського районного бюджету та бюджету міста Рожища не дозволяють на сьогодні виділити кошти на виконання зазначених робіт. При формуванні бюджету Рожища на 2016 рік питання виділення коштів на згадану електрифікацію буде поставлене на порядок денний».
Питання, а яким чином районна адміністрація може планувати бюджет міста Рожище?



Відповіді на запит з райради узагалі не надійшло! Повне ігнорування.

12.10.2015 року - відповідь від облради: «ваше звернення направлене для розгляду Рожищенській міській раді з метою вирішення питання про фінансування зазначених робіт за рахунок коштів міського бюджету міста Рожище». І знову те ж саме… 
12.10.2015 року - повторне звернення членів кооперативу до голови РДА: «Прохання повторно розглянути лист-звернення та запропонувати можливі варіанти вирішення питання з електрифікації житлового масиву, навіть і на умовах співфінансування, в тому числі із залученням різного роду грантів (на наше переконання, така інформація щодо діяльності різних фондів акумульована у профільних управліннях/відділах РДА)». 
16.10.2015 року - відповідь з ОДА: «…питання залучення коштів з обласного бюджету може розглядатися у 2016 році за умови залучення співфінансування з місцевого та районного бюджетів…» Що ж, позитивна звістка – можливе співфінансування!

23.10.2015 року - відповідь з РДА: «… розробити спільно з ПАТ «Обленерго» черговість робіт з підключення масиву… що систематизує процес необхідних робіт та оплату. Оскільки замовником електрифікації масиву є Рожищенська міська рада, то «є підстави підготувати звернення для розгляду на пленарному засіданні вказаного органу місцевого самоврядування питання щодо надання цільової фінансової допомоги на вказану мету». 

- Фактично, попри те, що голова ОДА написав, що за умови співфінансування з місцевого та районного бюджетів реально залучити кошти і з обласного, з РДА через тиждень (!) прийшла чергова відписка - «грошей в бюджеті немає». Виходить, що або обласна та районна влади не мають зворотнього зв’язку, або районна влада просто ігнорує проблеми громадян і посилається у всьому на міський бюджет, — обурюється мій співрозмовник.

23.01.2016 року – відповідь з громадської приймальні депутата Сергія Мартиняка за підписом його помічника Олександра Пизи. А от Олександр Зіновійович переконаний, що питання електрифікації приватних ділянок «…лежить у площині морально-етичного сприйняття жителями громади та співвласниками обслуговуючого кооперативу умов спільного проживання… На жаль, з різних причин не всі громадяни можуть оплатити свої бажання в покращенні умов проживання та електрифікації житла… Ми, своєю чергою, не маємо ні повноважень, ні можливості заставити їх це зробити… впевнені, що громада Рожища та мешканці житлового масиву зможуть перебороти пережитки соціалістичного минулого у свідомості окремих громадян». І тут же «переживатєльний» помічник нардепа відправляє звернення на ім’я голови РДА, обленерго та мера з проханням звернути увагу на це питання.

У цьому випадку нічого іншого, як окрім безсмертної фрази Остапа Бендера «Не учите меня жить, лучше помогите материально», в голову не приходить. Для чого ми обираємо таких депутатів? За смітники із написом «Чисте довкілля» чи ще за якісь примарні речі?

4.01.2016 року – звернення членів кооперативу до голови облради нового скликання Ігоря Палиці.

21.01.2016 року – відповідь з облради за підписом першого заступника ОлександраПирожика: «…повторне звернення від 4 січня направлене для розгляду Рожищенській міській раді з метою вирішення питання про фінансування зазначених робіт за кошти міського бюджету».

Втім, прецеденти, коли обласна та державна влади фінансово посприяли для розвитку інфраструктури є. Наприклад, у серпні 2015 року з обласного бюджету на електрифікацію мікрорайону «Високе» у селі Люб’язь Любешівського району виділили 125 тисяч гривень. А у 2012 році з державного бюджету на розвиток інфраструктури села Іванівка Рожищенського району Волинської області виділили 2 мільйони гривень. То що, для одних — реально, а іншим – зась!?.

Члени кооперативу пробували добитися аудієнції в голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, але отримали відмову від начальника відділу роботи зі зверненнями громадян апарату облдержадміністрації з формулюванням: «…такого роду питання повинні вирішуватись винятково за територіальною приналежністю».

Записалися на прийом до засновника Фонду «Тільки разом» Ігоря Палиці на квітень.

Потім вирішили переробити проект електрифікації таким чином, щоб підвести світло лише до будинків членів кооперативу. Рішенням сесії міської ради отримали повноваження подати замовлення на «Волиньобленерго». «За внесення змін у робочий проект на будівництво електромережі» члени кооперативу заплатили 1040 гривень.

Втомлені та збентежені учасники кооперативу «Крайовий» все ж сподівалися на краще після отримання переробленого проекту від «Волиньобленерго». Але, о диво! Коли у 2015 році загальна кошторисна вартість електрифікації усього масиву коштувала 960 тисяч гривень, то у цьому році електрифікація ділянок членів кооперативу (21 ділянка!) становить уже мільйон 100 тисяч гривень!

Поки рожищани півроку стукалися у владні кабінети, курс валюти, а за ним і вартість матеріалів для електрифікації, зросли.

Чи буде кінець краю епопеї членів кооперативу «Крайовий», покаже час...

Коментарі
10 Лютого 2016, 19:28
Чому ж не прозвучало скільки коштів готові виділити самі забудовники для співфінасування електрофікації масиву?! Якби власники 72 ділянок виділили по 10 тисяч грн., а це понад 700000, то напевну решту суми можна було б залучити з усіх бюджетів.
10 Лютого 2016, 19:50
Запитання: коли починали будуватись про що думали? може не знали що підведення мереж електро- і газопостачання треба буде здійснювати за свій рахунок? А тепер влада винувата? Чи тепер весь район повинен працювати щоб 10 будинкам електрику підключити? 1 млн. 100 тис. грн. не маленькі кошти. Є люди які і 15-20 тис. грн. платили за підключення.
10 Лютого 2016, 22:25
Якби ж то всі 72 забудовника склались, то можна було б доточити щось. А так, пороздавали ділянки безконтрольно... - за "так" чи за хабарі...
10 Лютого 2016, 22:38
В нашому районі всі вулиці проводили світло за свій кошт. Скидалися повністю всі забудовники.
12 Лютого 2016, 16:00
місто, район чи область якимось чином, згідно ваших вимог, погодиться компенсувати якусь частину суми, вказаної вами вище, то нехай і іншим вулицям також компенсує аналогічну частину. Хіба ж всі інші мешканці новострорених вулиць не такі як ви? Чому одні маю мати переваги над іншими? Всі мешканці міста мають одинакові права на проживання.
17 Лютого 2016, 18:51
Цікаво, що ні кооператори, ні відписувачі в коментаріях, ні адміністрації не хочуть бачити основного: які гроші з бюджету? яка компенсація? Волиньобленерго - це приватна організація, яка при розрахунку ціни, без сумніву, вносить в собівартість як амортизацію існуючих ліній, так і витрати на модернізацію та розширення. Якщо воно є закладене в ціні і різницю між порахованою ціною і соціальною, яку нараховують на даний час населенню, покриває держава, то державний службовець, в даному випадку хтось з адміністрації, може прийти на підприємство і поцікавитись, а скільки район витрачає електроенергії? а скільки грошей закладено в ціні на розширення? а чому на рожищенську філію виділилось меньше/більше/зовсім не виділилось? а куди ви плануєте потратити кошти які мають піти на розширення? а у нас є нарізані вулиці, а можливо використати їх туди? Тільки ж це треба підняти свою ... і щось робити, це ж треба домовлятись, бігати, а навіщо? можна ж і так посидіти. У нас в країні дуже файно влаштувались монополісти - енерго, газ, ти все проведи, все підключи, причому по заобрійних розцінках, все оплати, а ми тоді все це візьмемо до себе на баланс і тільки тоді дозволимо вам платити нам кожен місяць гроші, а у людей простих навіть немає думки, що має бути не так, інфраструктура до земельних ділянок має бути зроблена не забудовниками, а тими хто надає послуги свої, так як в подальшому вона (інфраструктура) є власністю тих структур, що їх використовують.
20 Лютого 2016, 16:44
Звертаюсь до: &quot;РДА до забудовників&quot;, &quot;До забудовників&quot;, &quot;Район Квітневої&quot;, &quot;Якщо&quot; - звертаюсь і розяснюю на пальцях однієї руки:<br/>1. На масиві 72 ділянки, 56 ділянок мають власників (16 ділянок не надано), в кооперативі 21 власник земельних ділянок, реально зацікавлених і таких що можуть скидатись - 11 чоловік. Рахуємо: 1,1 млн грн ділимо на 11 чол якраз виходить по 110 тис грн. Круто!!! Люди готові скидатись, але не в таких обємах, бо такої суми, в принципі, усі й не мають... Якби мова йшла за 15 - 20 тис грн, як пише дописувач під імям &quot;До забудовників&quot; - ніхто б цього питання не піднімав.<br/>2. Щодо скидалися всі забудовники... В тому то й справа, що з 56 чоловік реально готові скидатись лиш 11. От звідси, власне, і ростуть ноги... Який є механізм щоб громадська організація повпливали на власників? Немає. Його просто немає. А у влади є.<br/>3. Щодо того, що є інші схожі ситуації? То де ці люди, чому вони мовчать, чому не дзвонять у дзвони, АБСОЛЮТНО НІЧОГО НЕ РОБЛЯТЬ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ? Чи вони думають, що за них хтось це вирішить? Ніхто, ніхто, бо енергопостачальницька організація - монополіст, а влади по факту в районі немає, влади, яка б думала за людей. В одному із звернень до РДА просили надати перелік фондів, звідки можна залучити ГРАНТИ - а хоч би словом обмовились у відповіді, так, тупо відписка. Більше того, якби усі представники таких масивів/ситуацій разом скооперувались і гуртом почали &quot;бити в дзвони&quot; - повірте, реакція була б і була б по суті, змушені були б і реагувати і допомагати наші владці, бо це набуло б масовості, а так одні стараються, щось хочуть, а інші хочуть, але не стараються і тим що стараються та щось хочуть - допомоги немає, бо треба думати перш за все про тих, що не хочуть... Абсурд, правда?<br/>4. Для чого потрібна влада? Задайтесь таким питанням. Ми вважаємо, що для того щоб створювати як мінімум комфортні умови &quot;існування&quot; для простих людей, а не для того щоб писати відписки і отримувати зарплату. <br/>5. Критикувати завжди легше, ніж щось робити. Шановні критикани-дописувачі, пишіть під своїми іменами, не бійтесь. Не бійтесь щось робити для людей, бо, підозрюю, що майже усі коментарі пишуться з Грушевського, а там Ви просто деградуєте нічого не роблячи.<br/>Ось, вклався у пять пунктів, як і обіцяв... Ну, пишіть далі, вперед, критикуйте і придумуйте!))
01 Березня 2016, 13:02
Віталій, от мене є участок за Копачівкою і перше що робили це світло, а потім все остальне. Тому можу сказати тільки - самі виноваті. І мій коментар з вул. Чехова))))
06 Березня 2016, 21:19
Не впевнений у тому, що ми самі винні. Пояснюю чому: відповідно до містобудівноі діяльності підведення усіх інженерних комунікацій до ділянок мав би забезпечити орган, у віданні якого перебувала земля. В даному випадку це міська рада. У період, коли &quot;нарізався&quot; масив, був створений штучний ажіотаж на землю в місті. Усе місто знає, що цей ажіатаж був створений екс-землевпорядником, якого в биту знають як Вася-доллар. І це правда, так само як і правда те, що за &quot;позитивне&quot; вирішення питання по землі він &quot;стриг&quot; бабло. То в чому вина людей? Хіба у тому, що Васю не здали... А щодо Твого коментаря з Чехова - розясни.
06 Березня 2016, 21:33
Ну і щодо твого земельного наділу, Злий Рожищанине, в Копачівці чи точніше за... От повір, знаю два масиви в Копачівці, де будуються новобудови - там електропостачання відсутнє, знаю достеменно, бо на одному будується моя сестра, а на іншому - брат. Там така ж біда. Більше нових масивів там немає. Так що не розповідай байки Крилова і не бійся, друже-недруже, підписуватись справжнім ім'ям... Це, як мінімум, чесно, порядно і по чоловічому... Пиши, чекаю Апеляцій!
06 Березня 2016, 21:33
Ну і щодо твого земельного наділу, Злий Рожищанине, в Копачівці чи точніше за... От повір, знаю два масиви в Копачівці, де будуються новобудови - там електропостачання відсутнє, знаю достеменно, бо на одному будується моя сестра, а на іншому - брат. Там така ж біда. Більше нових масивів там немає. Так що не розповідай байки Крилова і не бійся, друже-недруже, підписуватись справжнім ім'ям... Це, як мінімум, чесно, порядно і по чоловічому... Пиши, чекаю Апеляцій!
06 Травня 2016, 00:23
уся надія на депутата Столяра
06 Травня 2016, 22:51
І на нього теж.
04 Липня 2016, 01:28
Віталій розкажи за чиї бабки..... будуєшся?
Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
18.04.2024