То яма, то канава: буденна реальність дороги в селі Кияж

14 Січня 2016, 16:00
4156

«Яма на ямі, дорога наче бомбування!» — починають обурюватися мешканці села Кияж, коли мова заходить про дорогу.

Аварійний автошлях можна назвати справді пекельним, бо не раз таке бувало, що автобус «згубив» колесо прямісінько під час руху.

Зі слів людей, автошлях не бачив ремонту вже давно, через отаку «покоцану» дорогу оминає село громадський транспорт, кількість рейсів автобуса «Луцьк-Береськ», який курсує між цими населеними пунктами, щоразу зменшується.

Директор школи в селі Вічині, яке розташоване за Кияжем, та депутат райради за сумісництвом Володимир Матвійчук на собі відчуває всі неприємні моменти, пов’язані з аварійною дорогою.

— У мене доїжджає 13 педагогів. І через ту дорогу, через те, що транспорт ходить, як хоче і коли хоче, існує проблема вчасно дістатися на роботу, — скаржиться директор.

Дорогу треба терміново відремонтувати, бо вчити дітей в школі незабаром буде нікому. Щоб якось «залатати» автошлях, потрібні чималі кошти.

— На ремонт дороги виділити кошти повинна місцева та обласна ради. В Бюджет на 2016 рік в сільській раді передбачено 25 тисяч на ремонт. Стільки ж повинна виділити й обласна рада. Я хотів би, щоб ще й районна влада допомогла. У мене вже є на руках відповідь, що цю дорогу включено в перелік тих що потребують ремонту у 2016 році. Як воно буде – побачим, — пояснює Володимир Віталійович.

Зі слів депутата, «добиває» дорожнє полотно вантажний та сільськогосподарський транспорт, який курсує селом влітку, під час сільськогосподарських робіт.

Дорога справді аварійна, підтверджують слова Володимира Матвійчука педагоги Вічинівської школи, які змушені доїжджати на свої робочі місця.

— Транспорт затримується, ходить не регулярно. Можливо, через таку дорогу і  було скорочено кількість рейсів до села. Щоб добратися на уроки, потрібно добряче понервуватися, бо не завжди вдається потрапити на роботу вчасно. Відповідно, і приїхати додому після уроків вчасно теж не виходить, — скаржиться вчителька з Рожищ Людмила Малярчук.

Нарікають місцеві мешканці й на перевізницю Галину Пеценюк, яка є власницею автобуса «Луцьк-Береськ» та щороку виграє тендер на перевезення, та аварійний стан її автобусів. Однак перевізниця не поспішає стежити за справністю своїх автозасобів.

Та й узагалі, зі слів пасажирів, перевізник на їх звернення, скарги та нарікання не реагує, тож доводиться щоразу їхати в автобусі й переживати, аби пломби з зубів не повискакували.

Як швидко вирішиться проблема дороги Доросині — Кияж, не відомо, адже її розв'язання залежить від багатьох факторів. Утім, якщо найближчим часом її не залатають, постражають не тільки педагоги, а й учні місцевої школи, яких просто нікому буде навчати.





 

 

Коментарі
31 Грудня 2017, 00:59
Цю дорогу розбивають вантажівки агрофірми вілія
Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024