Чи збереже нова поліція рожищан?..

02 Січня 2016, 13:00
3165

Нещодавно у Луцьку прийняла присягу патрульна служба поліції.

Не минула реформа системи правоохоронних органів і наш район. Рожищани, напевно, вже неодноразово стрічали на вулицях міста автівку з написом «Поліція». А наприкінці року на колишньому райвідділку міліції з'явилася й нова табличка. 

Окрім назви, змінюється й особовий склад. Так, 7 листопада очолювати Рожищенське відділення Ківерцівського відділу Національної поліції призначено підполковника Василя Приймачука.  До цього він був начальником Ківерцівського райвідділу міліції.

Чого чекати від реформи? Що зміниться у нашому місті? Про це розмова з головним поліцейським району Василем Вікторовичем Приймачуком.

1

— Василю Вікторовичу, що, окрім назви вашої структури, змінилося? Як нова поліція боронитиме правопорядок у Рожищі та районі?

— Змінилися тільки підходи до роботи. Зараз особовий склад відділення поліції проходить переатестацію. Основні підрозділи залишилися: слідство, карний розшук, ті ж інспектори й чергові частини. І виконують вони такі ж самі завдання: охорона громадського порядку, допомога громадянам. Вчимося всі потроху. Змінилося керівництво Національної поліції.

— Коли у Рожищі буде патрульна поліція?

— Патрульна служба буде сформована з дільничих інспекторів, працівників ДАІ та з працівників служби у справах дітей. Згідно з новою реформою, заплановано два пункти реагування.  Один – у Щурині, інший – у Рожищі. Це з розрахунком того, щоб у будь-яку точку району група реагування повинна доїхати не більше, як за 20 хвилин. На цих двох пунктах працюватиме приблизно 16  поліцейських. Група реагування буде складатися з двох чоловік, які нестимуть чергування по 12 годин поспіль. Вони обслуговуватимуть виклики, які не мають ознак кримінального злочину, також вестимуть роз'яснювальну роботу з населенням і будуть завжди в русі.

Крім цих двох груп, працюватиме слідчо-оперативна група, яка виїжджатиме на виклики за ознаками кримінального правопорушення.

— У Рожищі є два формування з охорони громадського порядку: «Самооборона» і «Варта порядку». Чи будете їх залучати до патрулювання міста?

— «Варта порядку» — юридична особа. Керує організацією людина з великим життєвим досвідом — Володимир Ткаченко. Переважно членами громадського формування є громадяни, які працюють в бюджетних установах міста, а також громадяни, які є власниками спецзасобів травматичної дії. З ними є усна домовленість щодо допомоги у забезпеченні правопорядку. Вони готові нести чергування, якщо будуть гроші на пальне. Патрулювати місто пішки ніхто не хоче.

Я зустрічався і з керівником «Самооборони» Олександром Дулюком, і ми домовились про співпрацю, зокрема в напрямку боротьби з несанкціонованою торгівлею алкоголем і самогоноварінням. Є, на жаль, така проблема у рожищенських гуртожитках, наприклад. Спочатку пояснюватимемо людям, яка відповідальність їх чекає за таку діяльність. Якщо не буде реакції на зауваження, порушників чекають або адміністративні стягнення, або заходи публічного осуду.  Може, хоч такими методами вдасться досягти позитивних зрушень.

— Чи вдалося викрити організаторів і виконавців низки квартирних крадіжок, що трапилися у Рожищі влітку-восени?

— Розслідування триває. Єдине, що нині можу констатувати, —  то не одна група грабіжників. Про це свідчать викрадені речі. Наприклад, в одних випадках — це винятково гроші й золото, в інших — побутові речі. Способи проникнення теж відрізняються: десь заходили, відімкнувши двері, десь — через вікно.

— У Рожищі влітку був конфлікт між мешканцями окремих вулиць і перевізниками піску. Міська рада прийняла рішення, згідно з яким встановили певні обмеження тоннажу і руху. Як поліція реагуватиме на «піщані війни»?

— Ніхто не має права зупиняти вантажівки без нашої участі. Реагувати треба, але по-іншому — повідомляти нас. З іншого боку, якщо є рішення міської ради, то його необхідно виконувати. Ми будемо на це реагувати.

— Патрульна поліція Луцька у перші ж дні чергування «зайнялася» валютниками. У Рожищі теж є такі проблеми. А ще несанкціонована торгівля у непристосованих місцях… Чи працюєте ви у цьому напрямку?

— Відразу після свого призначення я зустрівся з тими кількома людьми, які тут займаються обміном валют. Я їм пропонував вивчити законодавство і зареєструвати свій пункт обміну офіційно, поставити кіоск і в нормальних умовах працювати, сплачуючи податки. Саме «валютники» найчастіше стають жертвами нападів і пограбувань. І куди ви думаєте вони тоді біжать? Звертаються до нас. А працівники поліції, між іншим, отримують зарплату з податків, що їх сплачують громадяни. Тому треба вчитися працювати в рамках закону. Вони взяли до уваги мої слова, але результату я поки не бачу.

Що ж до торгівлі «з землі», то потрібно запропонувати людям нормальні місця для цього на нормальних умовах. Бо складна економічна ситуація змушує їх  торгувати городиною. Будемо з ними говорити.

— Чи може Рожищенська міська рада розраховувати на підтримку нової поліції під час проведення рейдів, спрямованих на виявлення порушень правил благоустрою? Йдеться про вивезення громадянами сміття у чужі контейнери, а також зберігання дров і будматеріалів на проїжджих частинах та на узбіччях вулиць.

— Якщо людина — не господар біля дому, то й удома, швидше за все, порядку теж нема. З цим важко боротися. Ми, звісно, будемо допомагати, але змусити укладати договір з підприємством «Дільниця благоустрою» не можемо.

Що ж стосується зберігання дров, піску й інших будматеріалів на тротуарах та узбіччях, то спочатку треба розібратися, на чиїй землі це лежить і як довго. Є різні ситуації. Якщо це одинока людина похилого віку, то чому б їй просто не допомогти поносити ці дрова на подвір'я. Ми з колегами будемо допомагати стареньким. А у випадках, коли хтось зберігає пісок чи ще якийсь непотріб на тротуарі, а діти, йдучи до школи, змушенні обходити його і йти проїжджою частиною, треба застосовувати адмінстягнення.

— Як рожищани ставляться до представників поліції? Сприяють у роботі?

— Звертаються принаймні часто. Громадяни надають всебічну підтримку під час розкриття кримінальних правопорушень. Хоча трапляються і прикрі випадки. Наприклад, у Дубищі: побачили співробітники, що лежить дуже побитий чоловік, підійшли, надали допомогу, викликали швидку, запропонували написати заяву. Він був у нетверезому стані й натомість образив жінку-інспектора. Наступного дня проспався і прийшов у відділення писати заяву. Вибачається.

Хотілося б, щоб люди допомагали. Адже усі повинні бути зацікавлені, щоб у місті й районі панували спокій та порядок.

Розмовляла Оксана КОВАЛЬЧУК

Газета "Рожищанин"

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024