Майстер-клас із декупажу від рожищенської майстрині

21 Грудня 2015, 17:22
3483

Ну от, настала довгоочікувана пора новорічних свят. Але саме зараз мучишся питанням: що ж подарувати рідним і близьким? Тож, провівши власне невеличке опитування, ми дійшли висновку, що найкращий презент, який неодмінно оцінять, – це подарунок, зроблений своїми руками. Адже такі милі серцю дарунки зберігають у собі часточку тепла, піднімають настрій, а іноді й стають своєрідним оберегом. Оригінальні подарунки своїми руками запам’ятовуються надовго, їх з любов’ю зберігають, згадуючи дарувальника. Аби побачити, як творити красу власними руками, йдемо до знаної у Рожищі майстрині Наталії Кучмук. До речі, за словами Наталії Леонідівни, для того, щоб зробити подарунок самостійно, необов’язково мати золоті руки, достатньо докласти трохи зусиль, запастися терплячістю і хорошими думками.

– «Декупаж» тільки слово страшне, а насправді – нічого складного, проте завдяки цій техніці кожна річ у вашому домі буде ексклюзивною, – розповідає Наталія Леонідівна. – Технологія декупажу полягає у тому, що виріб (дерево, кераміка, скло, метал) покривають малюнком. Особливість цієї техніки в тому, що це виключно ручна робота. На декупаж сьогодні великий попит, незважаючи на те, що ця техніка повертає нас у минуле, оскільки має своєрідний відтінок ретро.

У своїх роботах майстриня використовує і різні природні матеріали. Під час прогулянки зі своїми дітками завжди підшуковує, що можна в майбутньому використати для оздоблення чергового витвору, наприклад, шишки та жолуді. Працю цієї жінки ви можете оцінити, переглянувши низку її дивовижних робіт, а при бажанні й придбати.

Вибираючи, що можна подарувати на Новий рік близьким, не відкидайте варіант подарунка, зробленого своїми руками. Адже кожному приємна увага. Тож у зимові свята даруйте радість і теплоту свого серця і не забувайте бути щасливими!

А зараз майстер-клас (один із простіших варіантів) із декупажу тарілки від рожищенської майстрині Наталії Кучмук.

Для роботи нам знадобиться:

1. Тарілка скляна.

2. Серветка щільна, тришарова.

3. Акриловий лак для художніх робіт.

4. Акрилові фарби для художніх робіт.

5. Клей будівельний ПВА.

6. Пензлі.

7. Наждачний папір «нульовка».

1

Крок 1. Розкладаємо серветку, кладемо поверх неї тарілку, вибираємо фрагмент, яким будемо декорувати, обводимо і вирізаємо його. Від вирізаного фрагмента відокремлюємо верхній шар з малюнком, з ним ми і будемо далі працювати.

2

Крок 2. Приклеювання серветки. Для цього треба вимити тарілку з будь-яким мийним засобом і висушити. Перевернути тарілку догори дном і покласти на неї серветку малюнком униз. Далі акуратно пензлем капаємо воду на серветку до повного її намокання. Після цього пальцями або пензлем розгладжуємо серветку по тарілці, прибираючи складки і повітряні бульбашки. Потім розводимо клей ПВА до рідкого стану і наливаємо трохи клею в центр тарілки. Від центру до країв починаємо промазувати серветку, особливо ретельно роблячи це по краях. Усе робити треба дуже обережно, легкими дотиками, тому що волога серветка легко тягнеться і рветься! Згодом сушимо серветку феном.

Крок 3. ВАЖЛИВИЙ! Лакування серветки. Лакування захистить серветку при подальшому ґрунтуванні від просочування фарбою і додасть малюнку насичений колір! Проклеєну і висушену серветку покриваємо акриловим лаком у 2 шари з просушуванням феном кожного шару. Після лакування за допомогою наждачного паперу знімаємо зайві шматки серветки по краях і обережно «зашкурюємо» складки, які залишилися.

Крок 4. Ґрунтування. На висушену, залаковану серветку за допомогою шматочка поролону наносимо білу акрилову фарбу. Перший шар повинен бути тонким, його сушимо феном, наносимо другий шар і також сушимо. Далі тарілку можна покрити акриловою фарбою і залакувати.

Коментарі
26 Грудня 2015, 21:52
дуже красиво я просто вражена ця майстриня просто клас ця майстриня перетворює на новорічно казкову декорацію все чого торкається я просто вражена ух ти клас клас клас ця майстриня просто богиня вона моя мама мені повезло клас
Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024