Реорганізація та закриття: які школи району підпадають під реформу освіти

26 Квітня 2016, 11:30
Луківська ЗОШ І-ІІ ступенів буде реорганізована в початкову. 6381
Луківська ЗОШ І-ІІ ступенів буде реорганізована в початкову.

Відповідно до проекту Концепції розвитку освіти на період 2015–2025 років, одним із напрямів підвищення ефективності розподілу бюджетних коштів в освітній галузі є реформування малокомплектних шкіл в Україні.

Простими словами,  малочисельні школи з кількістю до 25 учнів із державного бюджету фінансуватися не будуть, тому найімовірніше, їх реорганізують.

Район.Рожище вже писав про те, що у планах на закриття — ЗОШ І-ІІ ст. села Луків.

Втім, на нещодавній комісії РДА з оптимізації та реорганізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів список тих, які підпадають під реформування, було розширено.

Зокрема, як поінформував Район.Рожище тимчасово виконувач обов’язків начальника відділу освіти Василь Масюк, планується реорганізувати ЗОШ І-ІІ ступенів сіл Іванчиці, Луків, Немир, Тихотин в ЗОШ І ступеня (1-4 класи). А початкові школи в селах Берегове, Вишеньки, Єлизаветин, Козин, Кроватка та Малинівка узагалі будуть закриті.

Рішення місцевих владців керівники освітніх закладів зустріли далеко НЕ «на ура».

Зокрема директор школи в Тихотині, де нині налічується 41 школяр, Оксана Павлюк скаржиться, що рішення то прийняли, а про дітей не подумали.

«Звичайно, ми не згідні! Це несправедливо, адже в районі є чимало інших шкіл, де набагато менша кількість учнів. Вони (РДА – авт.) мотивують це тим, що для дітей буде автобус переспівський. Хіба то автобус? То зламок! Він то поламаний, то бензину для нього нема. Більше не їздить, як їздить! Це тільки для дітей нашої школи треба окремий автобус, а тим автобусом же мають їздити школярі з Любча, Козина…»

Голова Луківської сільської ради Лариса Забожчук підтверджує, що сільська школа, де нині навчається 19 школярів (з них 10 — у 1-4 класах), буде реорганізована в початкову, в тому ж приміщенні діє ще садочок. А старші учні разом разом зі школяриками з Незвіра їздитимуть у Крижівку автобусом, на який має виділити кошти обласна та районна влади. «Обіцяти – обіцяють, а як воно буде і коли, зараз не відомо», — каже Лариса Іванівна.

1
Луківська ЗОШ І-ІІ ступенів буде реорганізована в початкову.
Луківська ЗОШ І-ІІ ступенів буде реорганізована в початкову.

1

1

 

Коментарі
26 Квітня 2016, 19:46
Від Тихотина обраний депутат Музика -голова районної ради нехай відстоює інтереси виборців
26 Квітня 2016, 23:21
йому по барабану, музиці термін депутата потрібен.
27 Квітня 2016, 00:01
Парадокс: колишня "злочинна" влада регіоналів теж мала наміри закривати малокомплектні школи, але ВИКЛЮЧНО за згоди громади. Нинішня ж "ДЕМОКРАТИЧНА" влада це робить примусово. Усе пізнається в порівнянні...))
27 Квітня 2016, 00:15
Хто в НАС демократи,ХОМІЧІ,ШВАРЦКОПИ......Що вибрали ,те й маємо.
27 Квітня 2016, 00:23
Дулюка чого забув?))
27 Квітня 2016, 00:38
жителі села Луків тримайтеся
27 Квітня 2016, 00:40
мовчи регіонал
27 Квітня 2016, 12:28
А то що буде? Буде, що люди скажуть: "При них лучше було жить!.." а вам нічим буде крити, бо це правда.
27 Квітня 2016, 13:01
Чим лучше? Люди кажуть "Тарасу треба йти повіситись!!!" значить йому треба піти..., що нічим крить?Бо це правда.
27 Квітня 2016, 13:07
Порівняй ціну на газ, на електроенергію, на продукти харчування і т.д. чи тобі висліпило?
28 Квітня 2016, 02:49
тарасе,лапшу бабкам які на лавочках сидять, та школярам вішати будеш про нову владу.в нас що,прокурор,суддя помінявся?в системі МВС щосьзмінилось?Районна преса перестала одобрямси строчити?еколог лісовози з пісковозами на штрафмайданчик гонить поголівно?Ще пальці загинати чи досить?Чи ти тарасе рахуєш що гайворонська-савчук це нова влада?ТО ВСЬО ВАША ШОБЛА!по кругу ходите,та все кричите нова влада,нова влада.Совок був,совок залишився,тільки прапор з червоного на жовтоблакитний змінили...
28 Квітня 2016, 02:49
тарасе,лапшу бабкам які на лавочках сидять, та школярам вішати будеш про нову владу.в нас що,прокурор,суддя помінявся?в системі МВС щосьзмінилось?Районна преса перестала одобрямси строчити?еколог лісовози з пісковозами на штрафмайданчик гонить поголівно?Ще пальці загинати чи досить?Чи ти тарасе рахуєш що гайворонська-савчук це нова влада?ТО ВСЬО ВАША ШОБЛА!по кругу ходите,та все кричите нова влада,нова влада.Совок був,совок залишився,тільки прапор з червоного на жовтоблакитний змінили...
28 Квітня 2016, 03:23
Ні, пр, Савчук-Гайворонська - це ваша влада, ваша і виключно ваша. Завдяки таким як ти вони рулять, а щодо прокурора - так змінився, в системі МВС - да, зміни є, понабирали придурків, це і є ваші зміни, еколог Сергій при любій владі рвав і мєтав - він молодець, на нього не гріши, не знаєш, не паплюж, але те, що у 2013 році простий люд почував себе впевненіше, ніж у 2016 році - це доконаний факт, чи ти може скажеш, що ціни тут ні до чого?
28 Квітня 2016, 03:34
до Тарас Гайворонські,Войтовичі Музикі,Зінгелі Масалови.Касорди Козакевичі та інші Вітри пустовітри-то всьо одна ВАША воровська совітська шобла.за бабло продастеВСЕ ітрохі більше.а влада,владе в нас не міняється дуже і дуже давно.влада хохлів та халуїв...
28 Квітня 2016, 03:56
Що ж ти пропонуєш? Точніше кого? Називай конкретні імена.
28 Квітня 2016, 04:13
при існуючій системі імена не будуть грати ролі.зїдять усіх.тількі повне перезавантаження.зміна системи.верховенство права для ВСІХ.максимальна прозорість та чесність у всіх сферах діяльності суспільства.іначе ніяк.іначе ГОНДУРАС