РЕТРО-РОЖИЩЕ: Подорож «Трансатлантиком з Луцька до Рожища»

25 Червня 2018, 17:25
Пароплав «Гдиня», який, ймовірно, був у місті Луцьку 4503
Пароплав «Гдиня», який, ймовірно, був у місті Луцьку

В мережі інтернет вдалось натрапити на цікаву світлину, на перший погляд нічим не примітну, але вона насправді розповідає про цікаву сторінку життя лучан міжвоєнного періоду.

Світлина була зроблена під час подорожі пароплавом під назвою «Трансатлантиком з Луцька до Рожища» річкою Стир, - пише Район.Луцьк.

Такий рейс діяв щонеділі, й усі бажаючі могли здійснити подорож за маршрутом з Луцька до Боратина, Торговиці чи Рожища. Найдалі з Луцька на пароплаві можна було допливти аж до Пінська (сьогодні територія Білорусі).

Окрім того з Рожища постійно курсував Стиром пароплав до Луцька та Колок – це був громадський транспорт того часу.

З відкритих джерел вдалось дізнатись, що у Луцьку в 1930-х роках були пасажирські пароплави «Гдиня» та «Герольд». Пароплав «Гдиня» міг вмістити 74 пасажири, а «Герольд» міг розвивати швидкість до 60 км на годину. Ймовірно існували й інші, але про них поки немає відомостей.

Під час мальовничої мандрівки річкою Стир, яка тоді була судноплавною, на пароплаві грав військовий оркестр. Для такої події гості пароплаву вдягали свій найкращий одяг, ніби збирались в навколосвітню подорож. Жінки майже всі були в стильних капелюшках, а в осінню пору плечі прикривали хутром.

В спогадах лучан міжвоєнного періоду можна часто прочитати, що подорож пароплавом була невід’ємною складовою неділі. Окрім того, лучани зазвичай ходили до храму, на прогулянку до парку та в кінотеатр на перегляд якоїсь голлівудської прем’єри, яку завезли в місто.

1
Фото з прогулянки Стиром «Трансатлантиком з Луцька до Рожища», 1934. На фото Г. Юзефський
Фото з прогулянки Стиром «Трансатлантиком з Луцька до Рожища», 1934. На фото Г. Юзефський

Джерело фото: http://nakladniewyczerpany.blogspot.com

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром