Рожищанка закликає мешканців району допомогти лелекам

20 Березня 2018, 14:45
5123

У зв’язку з вкрай несприятливою для лелек погодою, рожищанка Наталія Кротюк, закликає мешканців району не бути байдужими та допомогти теплолюбивим птахам. 

«На нашу рожищенську землю уже прилетіли лелеки. На жаль, ми зустріли бузьків – снігом та морозом. Тому маємо зорганізуватися, аби допомогти їм пережити морози», - пише у листі до редакції Район.Рожище пані Наталя.

Як потрібно діяти, щоб врятувати лелек, які повернувшись із теплих країв застали морозну погоду та глибокий сніг? Як не злякати лелек, намагаючись їм допомогти, чим годувати птахів та як облаштувати для них місце для «годівнички»? 

Кілька порад для небайдужих рожищан:

1. Організуйтеся із знайомими у невелику групу і зробіть розвідку чи немає поблизу вашого населеного пункту лелек.

2. Якщо ви знайдете кілька чи більшу групу птахів, то вам потрібно буде оперативно діяти. Окрім того повідомте про місце розміщення птахів представників органів місцевого самоврядування, вчителів місцевої школи або керівників громадської природоохоронної організації, просто небайдужих людей. Інформуйте інших людей про умови рятування лелек та кличте їх на допомогу.

3. Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожен наступний їх політ, здіймання в небо, це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони виснажені не лише перельотом але і тижневою холодною, голодною і сніжною погодою.

4. На відстані 10-15 м до місця розташування птахів очистіть невелику ділянку від снігу, саме там можна буде врятуватися більшій кількості птахів. Потрібно викласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо. Саме на це місце ви будете носити птахам їсти.

5. Ідеальна їжа для лелек – жива прісноводна риба, або відігріта морожена риба, миші, жаби, або інше м’ясо. Окрім того, лелеки можуть їсти усе, що їдять домашні свійські птахи: зерно, хліб, варену картоплю та ін.

6. Небезпечно, коли до місця їх розташування добиратимуться собаки (!).

7. Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які не реагують на рухи людей), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

Про те, де перебувають лелеки просимо повідомляти волонтерку Наталію за номером 0994338362.

Не будьте байдужими!

Коментарі
20 Березня 2018, 18:44
Усіх лелек звозьте до мене
20 Березня 2018, 19:18
Що в Рожищі є люди,які мають такі знання,небайдужі,і допомагають птахству! Підтримую!!!
21 Березня 2018, 21:33
Читаючи дітям енциклопедію про тварин взнав про те,що птахи на зиму відлітають........в Африку! ЯА тут,ще ваша стаття.Дуже потрібну статтю написали і люди правильно роблять,що турбуються птахами .Лайк!!!!!!!!!!!
21 Березня 2018, 22:08
Короткий звіт з Рожищенського району,Волинська область. З бійцем АТО Віктором Клімук, об'їхали сьогодні Рожище в радіусі 10 км. Знайшли лише в Носачевичах чотири лелеки. З вчорашнього дня їх уже годують місцеві жителі за ініціативи місцевого жителя Петра Панасюк(подяка йому та громаді!). Солому мають, корм, рибу мають. Фото лелек не вдалося зробити сьогодні, бо вони зранку полетіли до лісу. Водоми навколішніх сіл пусті. Подяка усім небайдужим людям, Бог вам віддячить за лелек! Символ України!
21 Березня 2018, 23:00
Побільше таких активістів аж приємно читати дякуєм
22 Березня 2018, 11:16
Вчора, 21.03.18, бачив два рази одного лелеку біля школи №3 на березі Стиру, ховався в очереті. Зранку хотів до нього підійти, перевірити чи він не слабий, але птах відлетів на 100м. Після обіду знову він там був, я ньому приніс трохи свинячого корму та залишків їжі, проте він знову полетів, десь дальше. Харч йому там лишив на випадок коли він повернеться. Сьогодні зрану його не було, пізніше піду гляну чи їжу хтось їв.
22 Березня 2018, 11:39
Дякую, Андрію, за ваше чуйне серце, навідаємося туди сьогодні теж. Збережімо красу України разом. Бути людяними це щастя.
22 Березня 2018, 21:46
Вчора ввечері мала інформацію про одинокого лелеку в нас на Стирі (Рожище, Волинь) майже в межах міста. Сьогодні відвілала з сином вказане місце...знайшли лише скупчення малих пташиних слідів в одному місці та якийсь дивний, поодинокий, довжиною 10 см ( ймовірно лелечий ). Розрили трохи снігу, на місці скупчення пташиних слідів та виявили пухкий сухостій. Поклали трохи рибки, на малу кормушку з метою виявлення взавтра вранці нових слідів навколо неї. По слідах буде зрозуміло, хто там буде взавтра)))))
23 Березня 2018, 09:32
Вчора ходив кілька разів на те місце де бачив лелеку. Воно напроти другої хати по вулиці Лермонтова, там є скупчення очерету. Там і зараз є сліди куди він приходив. А полетів він у мене на очах вздовж берега в сторону залізничного мосту. Сьогодні ще раз гляну.
23 Березня 2018, 21:46
Рожищани, до нас прилетіли лелеки! Виявлено зграю сьогодні вранці біля залізного мосту. Не будьте байдужі, якщо побачите біля своїх домівок(ті,що живуть ближче до полів чи ставків чи річки), прошу-підгодуйте птахів! Бог вам віддячить за любов! Андрію, зателефонуйте мені, якщо маєте бажання долучитися до підгодівлі на вихідні. Волонтери сьогодні зробили біля мосту місце годівлі та лишили рибу на сьогодні. Лелеки мають місце прикорму. Взавтра зранку туди навідається волонтер з рибою.
23 Березня 2018, 21:47
Рожищани, до нас прилетіли лелеки! Виявлено зграю сьогодні вранці біля залізного мосту. Не будьте байдужі, якщо побачите біля своїх домівок(ті,що живуть ближче до полів чи ставків чи річки), прошу-підгодуйте птахів! Бог вам віддячить за любов! Андрію, зателефонуйте мені, якщо маєте бажання долучитися до підгодівлі на вихідні. Волонтери сьогодні зробили біля мосту місце годівлі та лишили рибу на сьогодні. Лелеки мають місце прикорму. Взавтра зранку туди навідається волонтер з рибою.
23 Березня 2018, 21:47
Рожищани, до нас прилетіли лелеки! Виявлено зграю сьогодні вранці біля залізного мосту. Не будьте байдужі, якщо побачите біля своїх домівок(ті,що живуть ближче до полів чи ставків чи річки), прошу-підгодуйте птахів! Бог вам віддячить за любов! Андрію, зателефонуйте мені, якщо маєте бажання долучитися до підгодівлі на вихідні. Волонтери сьогодні зробили біля мосту місце годівлі та лишили рибу на сьогодні. Лелеки мають місце прикорму. Взавтра зранку туди навідається волонтер з рибою.
23 Березня 2018, 21:52
До речі: виявлені лелеки усі літають, кволих немає, слава Богу! <br/> Дасть Бог невдовзі побачемо щасливих лелеченят по гніздах, а на той рік і їх внуків!))))) Усім позитиву! Невтомлюймося робити добро.