Скандальні поховання: луцькі морги не прийматимуть покійників

13 Березня 2018, 11:50
6322

Якщо розтини тіл померлих проводитимуть лише після рішення суду, луцькі морги не прийматимуть покійників.

Про це у коментарі «Волинь24» розповів заступник начальника з експертної роботи Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи Андрій Савченко.

Нагадаємо, з 15 березня 2018 року набувають чинності правки до Кримінального кодексу України, згідно з якими українці не зможуть вільно поховати родичів. Слідчому заборонять призначати експертизу, натомість зобов'яжуть звертатися за дозволом до суду. Рішення чекатимуть не менше 72 годин. Відтак виникнуть серйозні проблеми з швидкістю поховання.

Андрій Савченко розповідає, що у морзі не знають, як діяти після 15 березня, бо ніяких роз'яснень та пояснювальних листів судово-медичні експерти не отримали. 

«Головний експерт України звертався з цим питанням і до Міністерства охорони здоров’я, і до комітету Верховної ради, і до Кабінету міністрів, і до Міністерства юстиції – всі дали проміжні, неконкретні відповіді, мовляв це питання з’ясовуватимуть», - коментує експерт. 

Він додає, що є нормативні документи, які передбачають порядок реєстрації смерті. У них зокрема йдеться про те, що після доставки трупа у морг, розтин мусять провести не пізніше доби. 

«Якщо ми чекатимемо постанови по п’ять днів – то будемо порушувати нормативні документи. Якщо ж розтин тіла дійсно мусить бути тільки за постановою слідчого судді – ми просто не будемо приймати трупи до моргів», - додає медик. 

Андрій Савченко зазначає, що у моргах України в цілому немає умов для тривалого зберігання тіл. 

«Холодильні «камери», які є в декількох установах області, не можуть забезпечити п’ятиденне зберігання тіла. Крім того електрики вони з’їдять стільки, що жоден бюджет області не зможе виділити стільки грошей на їх утримання. 

Ми спішимо до Європи, приймаємо закони, які суперечать іншим нормативним актам і просто не можуть бути реалізовані в межах України», - каже медик.

Коментарі
13 Березня 2018, 14:06
Болить душа за рідну неньку Украіну.Ми живемо в часі Шизофреніі
13 Березня 2018, 14:24
Класичний театр абсурду....
13 Березня 2018, 14:33
ДЕБІЛИ....
13 Березня 2018, 16:04
таке є в кожній європейській країні..не потрібно все роздувати все налагодиться..ато бігом бігом батюшка бо вже смердит))
13 Березня 2018, 16:27
Читач ти.хворий?назви країну в якій так.є.за сало вчилися турі і мозгі.жиром.заплилу .нічого мудрого для України не зроблять.не чекайте а тікайте.а на похорон в РП то дають 4500.зл.
13 Березня 2018, 16:28
Да
13 Березня 2018, 16:28
Да
13 Березня 2018, 16:38
ТИ ДИБІЛ????? ПЕРШ НІЖ ПРИЙМАТИ ТАКІ ЗАКОНИ ПОТРІБНО МОРГИ ДО ПУТЯ ДОВЕСТИ ...
13 Березня 2018, 16:39
нуй дибіл
13 Березня 2018, 17:27
Надіюсь до того часу коли ти представишся все налагодиться і не прийдеться тебе викидати в мішку біля ЖД дороги
13 Березня 2018, 17:36
То ще маємо два акційні дні до 15?<br/>Вмираймо..!
13 Березня 2018, 18:41
ой і молодець добре написав
13 Березня 2018, 18:44
я як вмру то мені пожуй де і коли і як будуть жоронити чи в мішку біля жд вокзалу як ту собаку чи смардіти місяць буду тико клопоту рідним буде шо ДИБІЛИ ТО ДИБІЛИ
13 Березня 2018, 20:26
Якщо ДЕБІЛИ такий закон прийняли......То везти покійника а суд---і хай чекає дозвіл на розтин......???????
13 Березня 2018, 21:37
...а цікаво чи е в нашій країні закон який би дозволяв громадянам ще прижиті відмовитися від розтину в будь якому разі смерті.?то був би хороший варіант вийти з такого дурного положення в яке нас ставлять наші мудрі мужі при владі..Мало того ,що вони живих громадян що раз більше ставять в тяжке становище ,то тепер і померлим не дадуть спокою.Думаю ,що придумано цей &quot;закон&quot;не просто так, а з якоюсь хитрою вигодою для себе.
13 Березня 2018, 21:48
Депутати все більше хочуть майдану 3.0. Вони його отримають, і багато хто його не переживе. Терпіти вже більше нема сил.
13 Березня 2018, 21:52
а ще приходить на думку такий висновок-цей закон придумали щоб попросту понаміхатися з нас,навіть не здивуюся якщо це так..з живих насміха.ться.а тепер і з померлих захотілось..Дивно що при такому житті ніхто про майдан і не згадуе тепер..
13 Березня 2018, 21:59
до сімейного лікаря треба ще сімейного паталогоанатома і сімейного суддю!
13 Березня 2018, 22:03
Андрій,невже ви не знаете що майдан в наші часи збираеться не тоді коли цього хоче народ,а коли його &quot;скликають&quot;та оплачують ті кому це найбільше вигідно,для того щоб повернути дишель в свою сторону=тобто змінити владу під себе .Прості люди це маріонетки ,а за ниточки тягнуть невидимі нам правителі світу,Попробуйте вийти самі на майдан-ніхто і не знатиме де ви пропали.
13 Березня 2018, 22:09
слухайте!в може це все Путіна диверсія??точно!-без Росіі тут не обійшлось!наші турботливі та мудрі керівники не могли б над нами отак насміятися.
13 Березня 2018, 22:22
Майдан переміг, демократія і свобода торжествують, економіка процвітає, &quot;Слава Україні і героям&quot; вже прийшла, &quot;вороженьки&quot; гинуть...треба знов чимось зайнятися
14 Березня 2018, 01:18
це приближує нас до європи. можемо з гордістю тепер сказати - це остаточне прощавай російській імперії
14 Березня 2018, 01:18
це приближує нас до європи. можемо з гордістю тепер сказати - це остаточне прощавай російській імперії
14 Березня 2018, 01:26
Вальцман знає куди веде...
14 Березня 2018, 15:02
уявіть літо 35 жари.вмри суда ждуть морг не бере смерди.багатирня і тут по блату похорониться а бідний Іван буде смердіти живем.як бидло і засмердимось.скажете згущаю краски от вмрете в пятницю ввечері і лежіть суд вихідний.побачите
14 Березня 2018, 22:37
А ХТО ЧИТАВ ЦЕЙ ЗАКОН
15 Березня 2018, 09:58
Пенсионеров втихаря можно хоронить. Еще пару лет пенсию на них получать. Спросят где уважаемый : на Мальдивах.
15 Березня 2018, 09:58
Пенсионеров втихаря можно хоронить. Еще пару лет пенсию на них получать. Спросят где уважаемый : на Мальдивах.
19 Березня 2018, 02:54
класний закон через 72 години робіть такЗАПОВІТ....як умру то поховайте в дупу пороху напхайте підпаліть і всі тікайте..ОТО БУДЕ СМОРОДУ)))))))