Чи відродять святкування Івана Купала в Рожищі?

22 Лютого 2016, 10:00
4376

Інформація про прибирання рожищенського парку біля Стиру та весняна фотосесія парку викликали хвилю приємних спогадів у містян. Адже саме тут щороку відбувалося святкування Івана Купала.

Рожищани все ніяк не можуть забути оте празникування, яке вважають незабутнім,особливим, етнічним. А ще читачі пригадують, що в роки святкування парк, який нині перетворився на болото, впорядковували та прибирали частіше. 

Ми вирішили з’ясувати, чи має право старе і звичне свято на нове життя, і звернулися з цим запитанням у відділ культури РДА .

— Таке свято у нас було, але його відмінив колишній голова райдержадміністрації Володимир Масалов, котрий тісно співпрацював з релігійними громадами. Щоб нікого не ображати, бо це свято є язичницьке, його відмінили. Звісно, ми розуміємо, що місця відпочинку в парку є улюбленими для рожищан, тому, можливо, в найближчому майбутньому щось таки з’явиться, але вже у новому форматі. Якби рожищани звернулися б до нас з проханням проводити подібний етнофестиваль, можливо, в іншому форматі, приміром, на Зелені свята, то я однозначно порушила б це питання перед керівництвом району, — прокоментувала начальник відділу Тетяна Новосад.

Що ж, можливо, вже цього року, завдяки зусиллям громадських активістів, рожищани знову святкуватимуть біля Стиру улюблене народом свято.

Поки що парк більше нагадує болото, аніж місце проведення культурних свят.
Поки що парк більше нагадує болото, аніж місце проведення культурних свят.

Заросла чагарниками стежка до ставків у парку.
Заросла чагарниками стежка до ставків у парку.

Коментарі
22 Лютого 2016, 12:19
Я і моя сім'я за святкування - дійсно гарна традиція.
22 Лютого 2016, 12:24
Не Сергій Масалов а Володимир Масалов!
22 Лютого 2016, 13:32
На мою думку святкування язичницького свята у християнській державі це неправильно. І однозначно це гріх перед Богом.
22 Лютого 2016, 13:39
Дякуємо за пильність, відредагували!
22 Лютого 2016, 13:56
Виходить треба поважати тільки ті традиції, які мають безпосереднє відношення до віри?
22 Лютого 2016, 15:30
Івана Купала, Купайла — традиційне українське свято, яке відзначали вночі перед Івановим днем (24 червня за старим стилем). У зв'язку із введенням григоріанського календаря у 01.03.1918 церковне свято Різдво Івана Предтечі припадає на 7 липня.
22 Лютого 2016, 15:51
Читаю статтю, значить, щоб "нікого не ображати" та "свято є язичницьке", Тетяна, що за дитячі відговорки, у нас половина церковних свят пересікаються по датах з язичницькими, дуже багато традицій звідти ж, могли б сказати прямо і відверто: "Щоб шось зробити потрібно це робити, а нам воно не треба." А ображати чи не ображати, мені неприємно, я знаю людей які давно не живуть у Рожищах, але кожного року приїздили на це свято, в перший рік коли не було святкування дуже ображались і дивувались, я думаю не вони одні.
23 Лютого 2016, 10:58
Одна справа "пересікаються", а друга - святкувати його. Київський митрополит дає вичерпну відповідь для християн: "Именно поэтому мы можем твердо сказать, что для православного христианина недопустимо празднование языческого праздника Ивана Купала. В этот день желательно сходить в церковь, чтобы почтить память святого пророка и Предтечи Господня Иоанна." Тому краще нехай люди віддадуть шану Богу, ніж язичницькому божеству.
23 Лютого 2016, 15:10
Треба святкувати, і парк привести до ладу, доручити пану Волощуку(здається) він в себе під мостом такий парк зробив, що хто не йде через міст то загляне)))))))) аби не присвоїли собі весь той берег, хоч щось для людей зробіть!!!!
23 Лютого 2016, 15:56
Небайдужому. Українці століттями святкували це свято, тисячоліттями, за всі ці роки ніякому патріарху чи митрополиту клепки не вистачило заборонити проведення традиційних забав, а тут ось, МИТРОПОЛИТ, можливо, я не вірно розумію догми християнства, але головне, що людина повинна, це вірити в Бога, а не вірити митрополиту.
23 Лютого 2016, 17:00
Не чула щоб Філарет російською розмовляв)
23 Лютого 2016, 21:12
хочу свята!<br/>як гарно та весело завжди було!<br/>ну напишіть хтось звернення до керівництва району, ато наша культура без звернення нічого не може!
24 Лютого 2016, 00:05
Пані Тетяно Новосад. Однозначно порушуйте це питання перед керівництвом району.Це свято було завжди. Навіть за радянських часів.І ніякого язичества ніхто не згадував. Це наші українські традиції. Це наша культура.
24 Лютого 2016, 10:24
Ті хто вірять в Бога повинні жити за Його заповідями, а свято яке тягне за собою ворожбу і гадання цим заповідям протирічить. Прочитайте про це свято не лише перше посилання в гуглі (вікіпедії), але й у інших джерелах і тоді зрозумієте.
24 Лютого 2016, 10:35
Ви маєте повне право висловити свою думку, АЛЕ не нав'язувати її.
24 Лютого 2016, 10:36
Ті хто вірять в Бога повинні жити за Його заповідями, а свято яке тягне за собою ворожбу і гадання цим заповідям протирічить. Прочитайте про це свято не лише перше посилання в гуглі (вікіпедії), але й у інших джерелах і тоді зрозумієте.
24 Лютого 2016, 11:50
колись святкування Івана Купала було найбільшим масовим заходом за весь рік! ви згадайте лише про елементарні конкурси та атракціони, що проводилися, як то - рибалка (книжку цепляли в будці) і т.д... діти просто пищали від радості, а зараз що? на день міста поставлять 2 резинові горки і все.. згадали тут про язичництво.. ідентифікаційні коди і мобілки також повикидати?
24 Лютого 2016, 12:35
До рожищанина: не треба переходити в крайності. Одна справа релігійно-обрядове свято, а інше блага технологічного прогресу.
25 Лютого 2016, 12:29
А нав'язувати язичницькі обряди можна?
14 Серпня 2016, 14:30
Небайдужий ви мабуть 1 е той Масалов?....
14 Серпня 2016, 14:32
Той Масалов.що кланявся московському патр1архату?
06 Липня 2017, 12:31
Коли насильно! язичників Володимир навертав на християнство, то щоб не було великих бунтів християнські свята накладалися на язичницькі (тобто в той же день святкувалися). Та й у наших християнських святах купа всіляких язичницьких штук і символів збереглося. <br/>А наша влада місцева задля економії коштів свята відміняє, або ж 2-3 свята в один день організовує. Скажімо, було таке, що День Конституції і День міста в один день святкували (ще б разом і День Незалежності вліпили). Івана Купала взагалі відмінили:(. А було таке класне свято - з&quot;їжджалася вся родина з Рожищенського району, гарно проводили час, купа різних конкурсів, розваг як для дорослих , так і для дітей. Концерт на сцені був хороший. І ніхто не вважав себе язичником, і, тим більше, не влаштовував оргій)) Ніякого релігійного контексту ніхто в цьому дійстві не вбачав.