Рожищенщина ‒ у лідерах за кількістю хворих на вітрянку

30 Січня 2018, 11:00
2642

У Рожищенському районі ‒ один із найвищих показників захворювання вітряною віспою, найнижчих ‒ із захворюваності на грип та ГРВІ. Зареєстрували і випадок кору.

З жовтня 2017 року на Волині зареєстровано 49 випадків кору в 7 районах області та містах Луцьк та Ковель. Із числа захворілих майже 76% становлять діти, ‒ повідомляють у Волинському обласному лабораторному центрі.

Питома вага не щеплених складає понад 69%. У 67% хворих діагноз підтверджено вірусологічно. З початку 2018 року зареєстровано 9 випадків кору (Любомльський район – 2, Рожищенський район – 1 (дитина приїжджа з м. Одеса), Турійський район – 2, Луцький район — 1 та у м. Ковель – 3). Чотири випадки серед дорослих та 5 серед дітей.

Протягом останнього тижня на грип та ГРВІ в області  захворіло майже 5,7 тис. осіб, що більше  на 16% ніж попереднього тижня. Кількість госпіталізованих з ускладненнями  «ГРВІ» збільшилась на 38% і становить  179 осіб (проти 129 хворих минулого тижня). В т.ч. госпіталізовано 120 дітей  (або 67% проти 71,3% за минулий тиждень).

Показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 30%. Перевищення епідемічного порогу не зафіксовано в жодному з районів та міст області. Найвищі  показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Камінь-Каширському, Луцькому  районах, місті Луцьку, найнижчий – в Іваничівському, Рожищенському районах. Із числа хворих діти до 17 років становили понад 62%. З початку епідемічного сезону вже перехворіло близько 83 тисяч  волинян (8%), що менше рівня минулого року на 21%.

За результатами вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру віруси грипу з початку епідемічного сезону від хворих не виділялися. На території області циркулюють збудники інших респіраторних інфекцій (респіраторно-синцитіальний вірус, риновірус, аденовірус, вірус парагрипу, бокавірус).

З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакциновано 2891 особа, (або 87% від обсягу), в т.ч. 1274 дитини до 17років.

Спостерігається сезонний ріст захворювань крапельної групи  інфекцій, що не керуються засобами специфічної імунопрофілактики. Так, на вітряну віспу захворіло 127  дітей, що на 4% менше, ніж минулого тижня. Найбільше хворих в містах Луцьку і Нововолинську, Камінь-Каширському, Любешівському та Рожищенському районах. На скарлатину захворіло 20 дітей, що у 2,5 рази більше в порівнянні з минулим тижнем (найбільше у м. Луцьку — 14).

З інфекцій, що передаються  фекально-оральним шляхом й надалі реєструються спорадичні випадки інфекційних гастроентероколітів та сальмонельозу. Діарейна група захворювань не перевищує 25%  від інфекційних захворювань за тиждень.

Продовжуються заходи профілактичного спрямування щодо попередження виникнення особливо небезпечних інфекційних захворювань, в тому числі, спільних для людей і тварин.

Й надалі лікарями обласного лабораторного центру здійснюється моніторинг звернень громадян за медичною допомогою з приводу укусів тваринами та ситуації щодо сказу серед тварин. З початку року за медичною допомогою з приводу укусів тваринами, звернулось майже 50 осіб, що відповідає цифрам  минулого року.

Останнім часом лікарі з тривогою почали говорити про можливий спалах дифтерії, який  може бути спровокований  низьким охопленням щепленнями, так як вакцина для дорослих  відсутня з 2014 року. На спорадичному рівні дифтерія  реєструється майже щорічно в різних регіонах України. Захворювання має високу смертність (до 50%) через ураження  токсином  серця, що викликає міокардит, а єдиний специфічний лікувальний препарат – протидифтерійна сироватка – в дефіциті. Попередити захворювання можливо лише зробивши щеплення. В зв’язку з поступленням  в область  вакцини проти  дифтерії та правця для дорослих є можливість безкоштовно прищепитися проти  цих хвороб  в закладах первинної медико-санітарної  допомоги.  Запрошуються  особи, які  не отримували такі щеплення протягом останніх 10 років.

Продовжується проведення протиепідемічних заходів по локалізації і ліквідації осередків захворювань та заходи профілактичного спрямування. При цьому  наголошуємо,  що  Міністерство охорони здоров’я (та підпорядковані йому обласні  лабораторні  центри) є головним органом  в системі центральних органів виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження).

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
09:50
22.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром