Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Учитель – професія жертовна. Він віддає своє життя заради дітей, заради майбутнього», - Марія Рейкіна

10:38 01.10.2017
959

У першу неділю жовтня Україна відзначає День учителя згідно указу Президії Верховної ради СРСР від 29 вересня 1965 року.

Це свято входить у кожен дім, бо пов’язує своє зростання зі школою, в якій формується людина. Школа – святиня і надія народу. У ній не тільки навчають читати, писати, рахувати, мислити, пізнавати навколишній світ, багатства науки і мистецтва. У школі вчать жити. Школа – духовна колиска народу. Чим більше піклування про свою колиску виявляє народ, тим блискучіше його майбутнє.

Суспільство усвідомлює, що у школі живе багатовікова культура, що в ній житиме завжди найважливіший вогник – скарб мудрості народу.

Головним режисером дійства у школі і головним скульптором у формуванні майбутнього громадянина є вчитель. Який займає найкращу посаду під сонцем. Мудрий, далекоглядний наставник на життєвій ниві, невтомний, самовідданий – аж до самопожертви трудівник і безкорисливий слуга народу, лагідний, терплячий вчитель, високовідомий громадянин своєї Вітчизни, перейнятий найгуманнішими ідеалами людства, мужній воїн, воїн і борець за українські ідеї – таким у нашій уяві постає вчитель.

Авторитети різних епох одностайно дають високу – власне, найвищу з усіх можливих оцінку соціальної значущості педагогічного подвижництва. Слова глибокої дяки присвячували поети всіх епох учителеві за його суспільний подвиг, можна скласти велику хрестоматію з шанобливих відгуків майстрів красного письменства про благородний труд учителя.

Працю вчителя ні з ким не можна порівняти, ні зіставити. Ткач через годину бачить плоди своєї роботи, хлібороб, сіяч через декілька місяців може пишатись колосками і жменею зерна, вирощеного на полі, сталевар через кілька годин радіє з вогненного потоку металу. А вчителеві треба працювати роками, щоб побачити результат своєї праці, буває, минають десятиріччя, і ледь починає визначатися те, що ти замислив.

Учитель – професія жертовна. Він віддає своє життя заради дітей, заради майбутнього. Слова Сухомлинського «серце віддаю дітям» - не просто метафора. У них вічна правда учительської професії.

Поважайте, шануйте вчителя. Він свою енергію, свій розум, талант в ім’я того, щоб його учні стали справжніми громадянами, патріотами України, гордістю нації.

Борг учня перед учителем, як і перед батьками, величезний, і шкода, що ми починаємо розуміти це не під час навчання, а в пору змужніння. І найголовніше це розуміння приходить тоді, коли вчитель вже спить вічним сном, і слова невисловленої вдячності важким тягарем лягають на наші душі… Щасливий той, хто вчасно висловив учителеві найщирішу вдячність.

День вчителя особливий для кожного з нас.

Шановні педагоги! Вітаємо вас з Днем вчителя! Зичимо міцного здоров’я, наснаги, нестримної енергії, сили та впевненості у виконанні своєї великої місії – виховання майбутнього нашої держави. Нехай з Божою допомогою кожна зернина науки, посіяна в житті ваших учнів, проростає щедрим урожаєм мудрості, працьовитості та високої духовності.

Марія Рейкіна, голова Рожищенської районної громадської організації Союзу українок

Коментарі
25 червня
Сьогодні
Вчора
23.06.2018
22.06.2018
21.06.2018
20.06.2018
19.06.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин