Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Операція «Burza», або Ми їх спільно винищимо»: сувора правда про «Волинську трагедію»

15:00 22.09.2017
886

«Операція «Burza», або Ми їх спільно винищимо» - так називається роман видатного письменника-волинянина Йосипа Струцюка.

Ця книга побачила світ у київському видавництві «Український пріоритет», – повідомляє «Волинська правда».

Це художньо-документальне прозове полотні відомого майстра слова, заслуженого діяча мистецтв України, Почесного громадянина Луцька, – не тільки сувора правда про «Волинську трагедію».

Йосип Струцюк осмислює причини та наслідки українсько-польського протистояння у ХХ сторіччі. Він показує справжнє обличчя польського шовінізму, який в українофобському пориві єднається з російсько-більшовицьким імперіалізмом. Письменник акцентує увагу недопустимості історичної сліпоти у сучасному суспільстві.


Як наголошує доктор історичних наук Юрій Крамар, завідувач кафедри всесвітньої історії Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, у своєму романі:

«Йосип Струцюк ставить під сумнів ще один методологічний підхід польської історіографії про те, що польсько-український конфлікт мав місце лише в 1943 р. і лише на Волині. Звужена часова й просторова перспектива вириває окремі події із загального контексту, не сприяє розумінню його суті.

Автор показує, що початком війни стали акції польських націоналістичних боївок на Холмщині у 1941-1942 рр., які згодом перекинулися на Волинь». На його переконання, «нова книга Й. Струцюка заповнить чимало прогалин в складних взаємостосунках поляків і українців у ХХ ст., розвінчуючи міфи (по обидві сторони), які шкодили й шкодять порозумінню наших народів».

Високо оцінили роман Йосипа Струцюка «Операція «Burza», або Ми їх спільно винищимо» і відомі сучасні українські письменники, зокрема – Володимир Шовкошитний. Очікується, що незабаром презентація цієї книги (за участі автора і видавців) відбудеться у Луцьку, про що завчасно повідомить «ВП».

Нагадаємо, Йосип Струцюк народився 17 липня 1934 року в українському селі Стрільці на Холмщині.

1 листопада 1944 року разом із батьками депортований у село Новослобідка Верхнє-Хортицького району Запорізької області.

У червні 1946 року, рятуючись від голоду, разом із батьками переїхав на Волинь у село Глинище (нині Ужова) Рожищенського району. Навчався у Глинищенській початковій, Копачівській семирічній школах. Працюючи в тракторній бригаді, відвідував Рожищенську вечірню середню школу робітничої молоді. У 1958 році закінчив Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки, після чого вчителював у середній школі в Білостоці, що поблизу Торчина, був науковим співробітником Колодяжненського музею-садиби Лесі Українки та Волинського краєзнавчого музею. Працював у місцевих газетах. Обіймав посаду старшого редактора Волинського обласного Будинку народної творчості, режисера народної самодіяльної кіностудії «Джерела» Ківерцівського РБК, очолював обласну молодіжну літературну студію «Лесин кадуб»[1].

Коментарі

постороній

20:22 22.09.2017

зараз цих дослідників історії розвелося як собак..і всі тлумачать на свій лад...ще е живі свідки тих подій...а не бандера з шухевичом дали наказ винищити поляків????..чого правди не говорите????

Місцевий

20:59 22.09.2017

Таких "письменників"дуже любить влада......Ці кишенькові писаки хіба що молоді можуть на вуха лапши навішати,старші люди знають правду як бандерівці нищили і поляків і українців не шкодуючи навіть дітей.Історію не змінити........

КРАЄЗНАВЕЦЬ

21:10 22.09.2017

Клячківський -псевдо Клим САВУР , уродженець Збаража (галичанин ) винен в цих жорстоких акціях . Це він так "прославив" нашу Волинь .==Читайте книгу В"ятровича " За лаштунками "ВОЛИНІ - 43 ".Невідома польсько-украінська війна " і все стане ясно . ===А наші чудаки його іменем ще й вулицю назвали в Луцьку .

Макарович

23:55 22.09.2017

Як на мене , то за трьома вище розміщеними дописами ховається одна особа - Колесніков з ПР. Памятаєте такого ,що просив поляків події в Україні в 1943-44рр. визнати геноцидом. Якому , як і цим його місцевим "колегам" чим гірше для України тим "краще"для них. Хто б що не говорив , але це була війна між поляками і українцями , на УКРАЇНСЬКІЙ землі . Декілька століть спроб окатоличити , ополячити українців вилились в такий супротив . Пацифікації 30-х , концлагер Береза Картузька додали ненависті не тільки націоналістам а і комуністам до поляків . Хто більше правий говорити важко і не потрібно , адже смерть навіть однієї людини це трагедія. Пройшли роки і вихід один взаємне прощення гріхів і примирення наших народів.. А факти дійсно страшні ...... От хоча б село Вічині , в якому не загинула жодна особа польської національності . А 01. 11. 1943р. в с.Вічині бандитами з пляцувки в с.Копачівки було заколото штиками ,розстріляно 28 українців від 14ти до 70-ти років. Така страшна правда.....

19 липня
Вчора
17.07.2018
16.07.2018
15.07.2018
14.07.2018
13.07.2018
12.07.2018
11.07.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин