У Рожищі на Волині вшанували пам'ять загиблих Героїв УПА

18 Вересня 2017, 14:04
5313

Пам'ять десятьох повстанців, загиблих від рук російських окупантів, вшанували 17 вересня.

Учасники поминальних заходів пройшли хресною ходою від центру міста Рожище до кладовища, де перепоховані останки загиблих героїв, – повідомляє прес-служба Волинської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Поминальну панахиду на їх могилі відслужили священики УПЦ Київського патріархату, яку очолив декан Рожищенського деканату УПЦ КП Василь Шняк. Присутні вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання, поклали вінки та квіти до їхньої могили.

Останки загиблих вояків УПА місцеві активісти виявили в одному із занедбаних колодязів, куди скидали тіла загиблих повстанців кремлівські карателі. Зусиллями їх бойових побратимів, яким вдалося вижити у кривавій борні з московськими окупантами, 20 років тому останки героїв УПА були перезахоронені на місцевому кладовищі.

Виступаючи на могилі загиблих повстанців, почесний голова Волинського крайового братства вояків ОУН-УПА імені полковника Клима Савура Василь Кушнір подякував присутнім за пам’ять про героїв.

Перший заступник голови Волинської обласної ради свободівець Олександр Пирожик наголосив, що Рожищенський район дав нашій нації багато звитяжних сторінок історії УПА та особливих імен у цій боротьбі. Особлива шана Рожищенській громаді – за активну участь у відзначенні Року УПА на Волині.

Голова ГО «Волинська ветеранська спілка політв’язнів і репресованих» Ігор Гураль висловив окрему вдячність ветерану ОУН-УПА, члену спілки Ананію Добровольському та його родині за організацію заходу та системну роботу із вшанування пам’яті героїв УПА.

1

1

1

1

 

Коментарі
18 Вересня 2017, 18:59
Скільки вже можна вшановувати тих героїв хіба то герої що вбивають немовлят це натуральні бандити нелюди он в Бортяхівці могила є німий свідок їх діянь хто відповість за це і свідки лишились але не кричать на весь світ!Бог все бачив!
18 Вересня 2017, 20:41
Нести хрест а за ним прапор упа це верх цинізму...
18 Вересня 2017, 22:51
чиста правда!!!!!!..як людей мордували і в колодязі кидали то цього не новорять...ще е живі свідки тих подій...
19 Вересня 2017, 00:10
моїх близьких родичів разом з маленькою дитиною задушили і в колодязь вкинули люди знали хто це зробив і що це герої це садисти цей страшний час вже пройшов треба все просто відпустити а не верещати про так званих героїв кожен день
19 Вересня 2017, 00:17
Як прихвосні повилазили .подивіться хто прийшов, невже БОГ не бачить ,бачитьІ буде ПРАВДА.
19 Вересня 2017, 01:02
Більшість боролась за Україну а совити в людей землю і майно забрали і в луцькій тюрмі скільки люду перебили хоча добрі і погані були з обох сторін треба вшановувати пам'ять усіх хто хотів добра для людей
19 Вересня 2017, 01:07
Кацапсько сталінські писаки повилазили, історія має здатність все поставити на місце, їдьте в КНДР там рай комуністичний, із за кущів шипіти почали, недобитки НКВДівськи
19 Вересня 2017, 10:08
а можна без образ це все мова іде про конкретні події і конкретних людей я можу про них розповісти і прізвища назвати справжні герої з немовлятами молодими жінками і старими людьми не воюють це були нелюди які задовольняли свої садистські інстинкти це сумна конкретна історія моєї родини а не високі слова і мені не соромно а страшно!
19 Вересня 2017, 10:41
Підтримую попередній коментар,дибілів,садистів і мародерів при будь-якій владі вистачає.А це культурна акція...пройшлися,пірдільніки провітрили.
19 Вересня 2017, 11:03
а з якими почуттями як ви думаєте дивлюсь на все це якби Господь не врятував мою маму вона теж була б в тому колодязі з петлею на шиї і обороняти себе не могла і про ідеї не знала їй було лише 4 роки і були це конкретні бандерівці моя бабця це добре знала бо там в колодязі залишилась ще одна її дочка і внучка от таке життя і зараз і за радянських часів у нас тільки те і знають що кричати на мітингах добре було б розібратись про що
19 Вересня 2017, 12:03
Вийди на Сонце і подивись на небо, там є бог і Він бачить, що ти брешеш.
19 Вересня 2017, 12:08
оце золоті слова Бог все бачить от тому і живемо так убого бо люди ниці гріхів наробили що немає прощення!
19 Вересня 2017, 13:25
Люди не собачтесь між собою, не варто. Історію пишуть переможці. Тоді комуністи, зараз націоналісти і правди ніхто не знає, окрім свідків тих подій, а придурків завжди вистачає, при будь-якому режимі. Що тоді Сталін чи Бандера, що сьогодні... а сьогодні через одного, або й навіть два з трьох потрібно було б відправити на Колиму... Це правда.<br/>А Ви, редакціє, пишіть щось таке, що об&quot;єднує - наприклад продовження циклу &quot;З комірки історії&quot; про ригів напишіть, я ж матеріалу приніс ЧОТИРИ КОРОБКИ, там є над чим попрацювати!
19 Вересня 2017, 15:45
Ну ти чувак і гониш )))))
19 Вересня 2017, 23:36
Розкажи нам ще про когось з твоїх коробок. Можливо вони зараз знов повилазили.
20 Вересня 2017, 11:54
Тарас Войтович. Преться на директора будинку дитячої творчості.