Суддя Подзіров «влаштував» Сергія Горбача директором рожищенської «Просвіти»

28 Квітня 2017, 22:35
7095

У п’ятницю, 28 квітня, в Луцькому міськрайонному суді відбулося завершальне третє засідання у справі за позовом Сергія Горбача до голови Рожищенської районної ради Андрія Музики.

Нагадаємо, Сергій Горбач брав участь у конкурсі на заміщення вакантної посади директора в РД «Просвіта». Конкурсна комісія відібрала його з числа претендентів і рекомендувала затвердити цю кандидатуру рішенням сесії. Однак під час позачергової сесії, на яку зокрема і виносилось це питання, Горбач не отримав підтримки депутатів.

Також читайте попередні матеріали: «Я вам скажу, що ви будете дуже здивовані рішенням суду…», – адвокат Сергія Горбача, Горбач vs Музика: судова тяганина триває. 

Згодом, претендент на посаду подав позов до Луцького міськрайонного суду. Сергій Горбач вважає, що голова районної ради Андрій Музика повинен був підписати з ним контракт без винесення цього питання на розгляд депутатів. У своєму позові Горбач просив суд визнати бездіяльність голови райради неправомірною і зобов’язати його укласти контракт.

Луцький міськрайонний суд в особі судді Андрія Подзірова задовольнив позов повністю.

У сьогоднішньому засіданні позивач клопотав долучити до матеріалів справи   рішення Рожищенської райради Про управління Рожищенської райради у Волинській області з мокрою печаткою. Відповідач заперечував, адже до райради ніхто офіційно не звертався за копією рішення і ніхто з апарату ради не завірював такої копії.

Відтак у Андрія Музики виник сумнів щодо змісту цього документу і його відповідності оригіналу. Позивач сказав, що папір цей з архіву. Проте, як стверджує голова райради, рішення за 2012 рік до архіву ще не передавались.

На попередньому засіданні сторона позивача так само пред’явила суду контракт укладений з директором Рожищенської районної бібліотеки Світланою Осипчук, який також не був витребуваний належним чином. Тож позивача запідозрили у підробці документів.

Під час судових дебатів Горбач попросив суд задовольнити його позов в цілому, а адвокат Московець звернув увагу суду на те, що Закон «Про культуру» зобов’язує голову райради призначити переможця конкурсу керівником закладу культури не пізніше двох місяців з дня оголошення конкурсу та підписати з ним контракт.

Також адвокат зауважив, що «відповідач зводить нанівець суть комісії і суть конкурсного добору, який було створено для прозорості і відкритості».

Андрій Музика просив суд відмовити у задоволенні позову. Він аргументував це тим, що у своїй роботі, як голова райради, першочергово керується Законом «Про місцеве самоврядування», згідно якого рішення про призначення на посади керівників об'єктів спільної власності територіальних громад приймається депутатським корпусом, а голова ради згідно рішення сесії лише підписує контракт з цією особою.

«Як показало розслідування підстав для видачі головою райради згаданого розпорядження ніяких не було. Оскільки підставою для видачі розпорядження про укладення контракту має бути рішення Рожищенської райради. А рішення з цього приводу райрада приймала і вердикт був «не призначати», тому голова райради маючи таку відповідь, аж ніяк не міг йти всупереч їх рішенню», - зауважив Андрій Музика.

«Є однобоке трактування  закону стороною позивача. Взято до уваги лише одне речення, чи один посил, що керівник установи підписує контракт. Дійсно, керівник підписує контракт, ніхто цього не заперечує, але в місцевому самоврядуванні для підписання контракту з керівником треба мати рішення сесії з дорученням голові райради видати таке розпорядження та підписати контракт. По іншому це не може здійснюватися. Крім того, звертаю увагу, що Закон про зміни «Про культуру» аж ніяк не заперечує інших законів, власне закону про місцеве самоврядування, який для місцевого самоврядування є основним і спеціальним».

Суд, дослідивши матеріали справи, прийняв рішення, яке, як стверджував адвокат Горбача після першого засідання, таки здивувало присутніх. Андрій Подзіров повністю задовольнив позов, зобов’язавши Андрія Музику видати розпорядження про призначення Сергія Горбача директором РД «Просвіта» та укласти з ним контракт за результатами конкурсу від 26 січня 2017 року, згідно протоколу № 2. Окрім того, усі судові витрати, а також витрати Сергія Горбача на адвоката, будуть стягнуті з бюджетних асигнувань району.

Після оголошення рішення суду у залі зав'язалася суперечка між слухачами та головуючим у справі. Андрій Музика попросив суддю роз'яснити, як він має виконати таке рішення. Адже, судова практика показує, що саме одноособові рішення голови органу місцевого самоврядування оскаржуються Фемідою, а щоб були оскаржені колективні рішення ради в таких питаннях, то про такі прецеденти ніхто не чув.

«Складається враження, що суд втручається в роботу органу місцевого самоврядування», - каже Андрій Музика.

Сторона відповідача має намір скористатися правом на апеляцію.

 

Коментарі
29 Квітня 2017, 01:58
Що там варті депутати на чолі з головою районної ради коли можна знайти "свого" суддю і все до одного місця коли коханий хоче стати директором .
29 Квітня 2017, 01:59
Без мила, як то кажуть, в одне місце
29 Квітня 2017, 02:01
Танька ти замутила не добру справу гайворонська покине район а ти ку..а куди підеш
29 Квітня 2017, 02:04
<p>Пранік висмоктаний, ти втратив свою совість. і порядність разом з тою су....ю . Андрію Євгеновичу тримайтеся! Правда на Вашому боці. і на боці депутатів.</p>
29 Квітня 2017, 02:04
Яке може ухвалити рішення суду з Луганська? ЖАХ ЩО ЦЕ ЗА ЛЮДИ
29 Квітня 2017, 02:13
<p>Пранік буде керуівти районною радою а "та штука"" тобто РДА. - вредикт простого пересіченого рожищанина</p>
29 Квітня 2017, 02:15
Був класний мужик а став ...
29 Квітня 2017, 02:20
ЦЕ РІШЕННЯ СУДУ ДАВНО БУЛО ЗАГОТОВЛЕНЕ І Я РАЗОМ З НАШОЮ ПЯТОЮ КОЛОНОЮ КРЕМЛЯ ВСЕ ТИХЕСЕНЬКО ЧЕКАЛИ.
29 Квітня 2017, 02:30
Ти що знову з будуна мелеш? Шукай спільницю налий і випий. Мізки прополощи.
29 Квітня 2017, 02:33
Сергій Васильович -ВІТАЮ з ПЕРЕМОГОЮ!!!! Ми віримо, що і "ДІМ Пристарілих! під Вашим керівництвом буде відправлено на пенсію.
29 Квітня 2017, 02:42
Невже звівльнить стару Добровольську - названу тещу? Такий ще не вродився... Нічого в нього не получеться. Вона випустить свій яд і вогонь з рота. Ти зариєшся тихенько в конурку і будеш там сидіти поки Танька не витягне.
29 Квітня 2017, 03:05
А чому редакціє не написала що Музиці дали 5 000 штрафу за його незаконні дії ?? Вітаю переможця...
29 Квітня 2017, 03:11
Вже йдуть. Чекайте
29 Квітня 2017, 03:16
Трошки рахувати вчися! 3200 за адвоката+640 за суд = 5000? То ти матіматік сильний! І по-перше не з Музики, а з райради. Тобто самопроголошеноулюбленопідлабузнецький дірєктор починає свою карєру обдираючи нас простих платників податків! Здер гроші з райради, щоб посісти дупцєю на трон. Ай маладєц!!!!
29 Квітня 2017, 03:47
Ні стида ні совісті в цього хочуна стати директором
29 Квітня 2017, 09:53
Якщо щось кого не влаштовіє (законність не має значення)------ тоді вперед до судді Подзірова. порішає (за ..........тугриків )
29 Квітня 2017, 10:22
Нада шота дєлать. Це вже взагалі на шолову вилізли і на$£али!
29 Квітня 2017, 10:35
оце шобла рулить. повна ..опа. горбач - директор "Просвіти" ? куди ми котимось ?
29 Квітня 2017, 11:01
<p>подивіться на цей диб...ий вираз обличчя</p>
29 Квітня 2017, 11:04
Це однозначно початок іх кінця
29 Квітня 2017, 11:13
3 людини між собою переписується під різними іменами! Ви хоч манеру письма міняйте. ))))
29 Квітня 2017, 11:43
Це правда. Цю ср...нь буродулюпетруківську вже давно ніхто не читає. Навіть по хвилинах це видно що сидить два- три фантамаси і строчать.
29 Квітня 2017, 12:34
Цікаво скільки він дав комісії, щоб його вибрали? судді, щоб прийняв таке рішення? і найбільш цікаво скільки ж він хоче взяти на тій посаді бабла, щоб ті всі витрати відбити???<br/>А суддя - це той, що відсудив в нашому Рожищенському суді штраф в 300грн за неправильну стоянку прикриваючись дитиною.
29 Квітня 2017, 12:50
І Добровольська піде на пенсію і ви всі, є люди які займають призові місця хай ідуть працюють, оновлюється колектив <br/>А ще ви всі як ті стерв'ятникі накинулися, кожен з вас, аби вам чи комусь з ваших рідних світило тепленьке місце, ви б судячи з ваших коментарів, пішли б по трупах, щоб мати добреньке місце, і всі так, такий наш менталітет, дати щось щоб мати для себе вигоду, і не треба ще раз показувати які ми...
29 Квітня 2017, 13:01
Горбач МОЛОДЕЦЬ ВІТАЄМО!!!!!! Нарешті у Просвіті буде щось проводитись.
29 Квітня 2017, 14:48
будуть проводитися гульки пянки та дерибан бюджету нехай танька проїдеться по сільких клубах і подивиться як працюють їїпідлеглі
29 Квітня 2017, 16:51
Рано радієте дурні.
29 Квітня 2017, 19:11
Що так то таки так. Концерту на честь &quot;нового директора Горбача&quot; не буде.
29 Квітня 2017, 19:26
цікаво
29 Квітня 2017, 19:34
Музика з Матвєєм теж загралися в колективну безвідповідальність, прикриваючись депутатами. Добре що хтось їх приземлив трохи.
29 Квітня 2017, 19:46
&lt;p&gt;Забери граблі з клави, ущербне. Горбач буде проводити? Від коли то стали працьовитими?&lt;/p&gt;
29 Квітня 2017, 21:33
Тримайте тісненько свою хату-маліну добренько проконсольтуйтеся власники хати. Нступний суд буде за хату., дивіться щоб потім не шкодували.
29 Квітня 2017, 21:38
Андрію Євгеновичу - сили Вам великої наполегливості, витримки. З цими Новосадо-Горбачівсько-Добровольськими дуже не просто з ними просто не можливо справитися.
29 Квітня 2017, 21:44
як вам не соромно таке болото про всіх писати
29 Квітня 2017, 22:32
Ще не призначений , а вже всіх звільняє з роботи.
29 Квітня 2017, 22:37
Фу, які всі..противно читати, аби могли то в ложці води один одного втопили.Знаєте є такий вислів - Набери в рот гамна і плюнь на мене- Так от, гамно змиється, але рештки будуть у вашому роті.. І це ви приклад цивільного суспільства подаєте молоді, кашмар... Прохання до редакції, забороніть коментарі.
29 Квітня 2017, 23:54
Як так а обіцяли ж молодіжний колектив?
30 Квітня 2017, 00:16
все таки дайте хай Горбач по буде директором. Як можна судити роботу, коли людина ще не стала директором...? Може , щось нове випробує у цій сфері......адже у Панасівни вже все було &quot;пристареле&quot;....Не сподобається робота, &quot;з'імо&quot;язиками, як вміємо...Правда??????????
30 Квітня 2017, 00:19
Пишуть ту гадость, тільки ті, хто там працює! І ті, кому на руку той скандал, бо прийдешній керівник, мабудь спитає: &quot;по чім пуд сала?&quot;
30 Квітня 2017, 00:33
Вже одна навела порядок в клубних установах району тепер під тим же керівництвом буде наводитись порядок в районному будинку культури. Ото вже будуть знати працівники по чім пуд сала. Ха-ха-ха...
30 Квітня 2017, 00:43
Що не робиться, все до кращого!!!!!!
30 Квітня 2017, 01:00
Просто треба контракт на пів року підписати з Горбачьом і подивитись результати роботи
30 Квітня 2017, 01:31
Таке враження, що редакція спостерігає за коментами і насолоджується, хто більше гімна вкине))))) Кому це вигідно, зрозуміло....
30 Квітня 2017, 03:22
А не може) бо де факто &quot;Просвітою&quot; керувала і керує Танька! На Панасівну тільки шишки всі падали. А Новосад не треба оновлення роботи, їй потрібне відмивання коштів. Яких спитаєте??? А дайте запит і раду скільки коштів виділено на одну просвіту на цей рік! А запитайте скільки грошей минулого року на звітний концерт виділили. Запитайте! Та від почутоі суми в тих, хто безпосередньо той концерт робили волосся дибки і очі по гривні стануть. А вам буде зрозуміло чим така ласа посада директора) І до речі, Горбач не тільки Музику й райраду зневажив, а й кожного з вас (нас), бо його бажання керувати даним закладом культури буде оплачене з вашої ( нашої ) кишені. То ж радійте! Вітайте Сіроньку!!! І ще: тут, як в Маякрвського: говоримо Горбач - маємо на увазі Новосад. І навпаки говоримо Новосад - маємо на увазі Горбач.
30 Квітня 2017, 06:00
Пишуть не тільки ті, хто там працює. Розумієте, людей не стільки цікавить хто цим всім керуватиме, скільки обурює несправедливість, нахабство, ігнорування закону, постійні афери, нічим неприкрита корупція і т. д.
30 Квітня 2017, 12:08
Вам мало культури якого хрена ви чипаєте людей які з нею не пов&quot;язані
30 Квітня 2017, 12:13
Фу!!!! Яке бридоття!!!! Комісію підкупив, залякав...і тут щей набрався совісті іти в суд!!!
30 Квітня 2017, 12:57
&lt;p&gt;Горбач крім арт кафе алк... та клуб ша..ав більш нічого не зможе відкрити.....&lt;br /&gt; Це брехлива бідла та вигідна людина одним словом непо..ріб!&lt;/p&gt;
30 Квітня 2017, 13:23
Справедливо.! В даний час виділено 200 тис.. на ремонт опалення. Мовчок, хто , його буде робити? ждуть Горбача. Кошти на звітний концерт і на день Незалежності також всіма аматолрами не получені. Гол. бухгалтер і начальник почули смаленим пахне., ввечер як нікого немає на роблоті закриватися в бухгалтерії і щось вирішують .В день бух. цого зробити не може, Танька на роботу ходить по 20хв. а то й зовсім ні.. та й людське око всевидяще. Президентську перевірку треба туди.
30 Квітня 2017, 13:39
Подивіться як забігали очки в Горбача, як почув рішення. Недарма існує повір'я ОЧІ, ВІКНА МОЄЇ ДУШІ - видав свою підлоту. Радості тобі від роботи. &quot;
30 Квітня 2017, 14:41
Такий віділ як культури - зайіий. Його не признають громади. Великі досягнення мають окремі з них. Треба тільки бути на заробітках, досягти того, щоб споїти своїх дочок-красунь просто КЛАС! ОФІГЕННО!,ФАНТАСТИЧНО!, СУПЕРОВО! не всі так зможуть.
30 Квітня 2017, 18:55
&lt;p&gt;От через таких подзірових і маемо те що маемо Га,о продажне!Ще в рожищах така Кири .....була все рішала за бабло і не тільки брала ще й цмбулею картоплею яйцями...Слава богу в Луцьк з.....балась.&lt;/p&gt;
30 Квітня 2017, 21:11
Остаточну крапку повинні поставити районні депутати.Чому суддя порушує закон? Для чого районна рада разом з депутатами, коли ними керують інші особи?
30 Квітня 2017, 22:44
&lt;p&gt;Закликати ту горе пристаркувату секретарку з Духча , вся вина вийшла від її Чи може так діяти державний службовець? Яку людську зневагу отримали всі кругом неї. Завезіть на суд до Львова. нехай пояснює що наробила разом з Гав. Новос, Сергій,Савч, Стань, іт.д.&lt;/p&gt;
01 Травня 2017, 13:06
І чого після революції гідності люди і далі зневіряються в тих самих судах , відсуджують собі назад посади (новосад) перекрашені регіонали добре вже вмостилися в нові партії .Ну можна зрозуміти ,що це все відбувається у великих містих але в нашому маленькому містечку де кожна собака знає хто чим дихає то напевне не по правильному шлаху ми рухаємося. І всі ж рожищани добре знають що у горбача з танькою далеко не робочі стосунки . Гарний тому приклад вибори директора Просвіти де вона всіх працівників культури рожищенського району заставляла підписуватися за коханця . Ганьба !
01 Травня 2017, 18:21
О іще одна з кубла вилізла іди краще похмелись.
01 Травня 2017, 19:07
О іще одна з кубла вилізла іди краще похмелись.
01 Травня 2017, 22:07
Чому ви не видаляйте такі коментарі? Вам що подобається ця срань? Чи вам за це платять? Яка б Танька не була, але відверті образи ви повинні видаляти із принципу моралі!!! От наприклад комент спостерігача, це ж ні в які ворота... А самі пишете що образливі коментарі будете видаляти...
02 Травня 2017, 01:01
Змінюйте Україну!!! Починайте з себе, читайте та поважайте Закон. Знайте свої права та поважайте права інших. Не лайтеся і не пліткуйте!!!
02 Травня 2017, 03:02
та задовбали ви того горбача нинішня директорша ледь дихає
02 Травня 2017, 03:07
люди може хтось хоче керувати зголосіться
02 Травня 2017, 15:30
Маємо те що маєм... Вже ту Новосадиху дійсно перекидали де не тільки,і хто не тільки...... так сталось що побував свідком, стидоба та годі. А Горбач що хіба не плямистий ? Та ви подивіться на фото,два чоботи пара. Так що ,не придирайтеся до слів маємо те що маєм.....
04 Травня 2017, 19:26
Волна думає що вхопила Цапа за бороду.
11 Травня 2017, 23:29
Де ж ти доню Зиму зимувала?,.., бідкалася мати, .. а вона йому поезію читала і лялгла до діда спати. Буду <br/> тобі діду , сина доглядати. А дружина скоро його, буде про це знати і попре її із своєї хати.
25 Жовтня 2017, 13:59
Вітаю з перемогую в апеляційному соді Львова пана Горбача !!! І пана Музики який зобов'язаний сплатити всі витрати ( 8500 ).. гарно працювати.