Масляна по-рожищенськи

22 Лютого 2017, 15:30
2509

У середу, 22 лютого, в Рожищенському районному історико-краєзнавчому музеї відбулося свято Масляної.

В музей завітали місцеві господині із традиційними виробами – млинцями різноманітного смаку та поділилися рецептами приготування.

Яких тільки млинців тут не було! І з сиром, і з грибами, цибулею та овочами, з м’ясом, з вишнями і навіть шоколадні!





Масляні традиції ґрунтуються на дохристиянських обрядах і віруваннях давніх слов'ян, пов'язаних з проводами зими і зустріччю весни, початком нового річного циклу, обрядами родючості і культом предків.



За християнською традицією тиждень називається сирним або м’ясопусним – через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду.

Це свято не закріплене за певним днем на календарі, а відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.


 

Коментарі
22 Лютого 2017, 20:38
Сирна або м'ясопустна, а не МАСЛЕННИЦА! І взагалі розгул масляної в Росії, за свої 55 не пам'ятаю такого широкого святкування у нас
23 Лютого 2017, 00:08
Масляна - калька з російської. І в музеї це мали б знати. Моя бабуся, яка була народжена 1900 року, називала цей тиждень Масниці.
23 Лютого 2017, 15:17
Колись називали "Колодка" Директору музею правда слід це знати і працівникам з бібліотеки. А що там начальник - не знає хіба.? Хоч тут проявить хай професіоналізм вона ж історик.
23 Лютого 2017, 16:13
не можемо від тих кацапів відхреститися!Яка ж то дійсно масляна?
23 Лютого 2017, 18:59
Правослана, вельмишановні, бо з неділі піст!
23 Лютого 2017, 20:32
Сиропусний тиждень перед великим постом! Коли не дозволялося вже вживати м'ясо, але дозволені сир, масло, молоко. І мови тут іде про те, що саме слово "масляна" переінакшене російське. В Україні цей тиждень називався так, як тут написали в коментарях. А ви коли хочете далі говорити з баранами, не вилазьте зі своєї кошари, спілкуйтеся з рівними собі.
24 Лютого 2017, 00:10
Сепарський праздник устроїли собі