Рожище: «Паркінг» для коня за 500 євро

02 Листопада 2016, 15:48
4201

Нещодавно небайдужі рожищани зафіксували, як господар прив’язав свого коня до дерева, яке коштує чимало – 500 євро!  

На відкритій місцині, перед Свято-Михайлівським храмом, просто у центрі міста росте платан, або як ще його називають «дерево-солдат» - за незвичайну кору, яка нагадує захисний колір одягу військових «хакі». Воно не тільки красиве та коштовне, але й дуже рідкісне. Тому маємо берегти його, як «зіницю ока».


Проте, часто-густо воно слугує зовсім не для краси. А от, як приклад, для того, щоб прив’язати коня. Хоча напевно, такі прикрі випадки виникають через незнання, неусвідомлення цінності дерева, яке росте в нашому місті.


Тому нагадуємо всім про те, що платан – це рідкісне дерево, єдиний сучасний рід родини платанових. На Кавказі відомий як чинар, а в Північній Америці – як сикамор.

Це великі падолисті дерева, які в дикому вигляді зазвичай ростуть у прирічкових та інших вологих районах, хоча і відносно стійкі до засух. Стовбур дерева може сягати 50 м у висоту і 18 метрів в діаметрі. Плід – складний горіх, який залишається на дереві всю зиму і навесні розпадається на окремі горішки, що розносяться вітром. Ці дерева – довгожителі, деяких екземплярам налічується понад дві тисячі років.

1
iknowit.ru
iknowit.ru

А привіз три роки тому та посадив таке цінне дерево, рожищанин, підприємець Сергій  Новосад. По роботі чоловік багато їздив по Європі. Якось, будучи в Нідерландах, в одному із розсадників побачив досить цікаве дерево. Коли почав з’ясовувати, зрозумів, що це саме те, що потрібно для нашого міста!

2

Щедрий рожищанин зізнається, що купити його було, мабуть, десятою частиною від усієї проробленої роботи. Головне – максимально швидко привезти на Україну, в Рожище. Слідкувати, аби не пошкодити. І він таки це зробив!

А ми в свою чергу маємо берегти платан і радіти, що є люди, які дбають про красу рідного міста.

Коментарі
02 Листопада 2016, 17:56
Хз, що то за дерево і з якими воно (не дай Боже) хворобами до нас приїхало контрабандним шляхом.
02 Листопада 2016, 18:15
Нічого страшного, кору екзотичну коник гризти не буде, а от українське добриво без гмо дереву не помішає
02 Листопада 2016, 18:24
переконаний що ця людина так само має право як і власникі авто .....а ти редакція---якщо у вазоні виросла тай ще на поверсі то даної ситуації і незрозумієш...бо спочатку боли коні а потім появились авто --які і витиснели все кругом навіть у людей життя забирають---НІКЧЕМНА ПИСАНИНА...ТИ БИ КРАЩЕ РОЗКОПАЛА ЯК 25РОКІВ ЗЕМЕЛЬКУ РОЖИЩЕНСЬКУ ДЕРЕБАНИЛИ ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКІ РАЗОМ З МІСЬКРАДАМИ І МЕРАМИ---ЩО ТЕПЕР ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ ПОТРЕБ НЕМАЄ...
02 Листопада 2016, 18:28
О ЗАБУВ А ДЕ СТАТТЯ ЗА ДЕРЕВО ЩО БІЛЯ КІНОТЕАТРУ ЗНЕСЛИ ...СКОТИ......НЯКІ....ВИ У ЛЮДЕЙ ДОЗВОЛУ СПИТАЛИ...ЦЕ ДЕРЕВО ЯКЕ 100РОКІВ ТАМ РОСЛО РАЗОМ З ПОКОЛІННЯМИ РОЖИЩАН...
02 Листопада 2016, 18:42
Це якийсь варвар припнув!
02 Листопада 2016, 19:11
Краще нічого не пишіть, нехай буде пустою сторінка. Ото блін подія. І те дерево , як на фото, треба загодити, тоді повірте м.Рожище буде спати спокійно.
02 Листопада 2016, 19:17
Дай адресу. Хай в тебе дома паркуе
02 Листопада 2016, 19:27
Щось я не розумію оті написані коментарі? То що треба все поламати і понищити? До чого ви це пишете?
02 Листопада 2016, 19:38
А до чого ця стаття?
02 Листопада 2016, 20:47
Як для чого? Ви що не поняли? Треба Новосада пропіарити.. Типу який молодець, таке дорогуще дерево привіз, а якийсь конюх- селюк посмів свого горбуна туди прив'язати ...ай- ай- ай-. Ви краще вийдіть завтра в четвер на вулицю Гагаріна біля базару Безверхого і пофотографуйте як там автомобілі стоять. І без правил, і без культури, і без совісті, і без ума, і без фантазії, і без здорового глузду. Раз навіть була свідком як батюшці повністю перегородили виїзд з подвіря. На базар йшла він не міг виїхати, а потім через 40 хвилин назад йшла, а він бідний ще не міг виїхати . Та я б на його місці колеса тому придурку, що так паркується попроколювала.
02 Листопада 2016, 20:48
Ви коли пишете такі публікації, дивіться у першоджерела і уважно перечитуйте, "розумники і розумниці". P.S/ Вертайте Ожиєвську!
02 Листопада 2016, 23:05
Таке дерево платан в Україні коштує 1000 гривень. А ви і далі слухайте басні від разводіли Новосада.
02 Листопада 2016, 23:23
Нехай редакція запитає в щедрого рожищанина Сірожи Новосада,як він гроші до пальців приклеїв,коли був головою газового кооперативу по вулиці Калнишевського.
02 Листопада 2016, 23:52
Хватить "бідного батюшку" шкодувати.Тобі розказати скільки коштує все те що є в його користуванні?
02 Листопада 2016, 23:52
http://greensad.ua/category/platan/ -ціна дерева!!!
02 Листопада 2016, 23:54
http://greensad.ua/category/platan/ -ціна дерева!!! <br/>http://sadovoy.com.ua/rasteniya/listvennye-derevya/platan-ще дешевше!!!!!!!
03 Листопада 2016, 00:12
Рожищани та гості міста!В нашій великій європейській сім'ї не прийнято прив'язувати гужовий транспорт де завгодно.Навчайтесь культурі,інекше ми не зможемо прийняти Україну в Євросоюз.
03 Листопада 2016, 00:19
А ти щось сама зробила? Перед тим як обгадити. Враження про &quot;писак&quot;- бидло.
03 Листопада 2016, 00:19
А ти щось сама зробила? Перед тим як обгадити. Враження про &quot;писак&quot;- бидло.
03 Листопада 2016, 00:20
Так ти дав посилання на західний платан , а в нас росте східний.
03 Листопада 2016, 00:21
Про другого ціла стаття... реклама!!!
03 Листопада 2016, 00:50
Та при чому тут батюшка? Я кажу про безпредєл який робиться під час того базару по четвергах. Що торгаші, що покупці на автомобілях, не можна пройти, тротуари зайняті, видимості ніякої, з дитиною страшно йти, щоб не вискочила якась машина. Всі ніби загіпнотизовані під час того базару, гребуть той непотріб, а продавці ще й послати можуть
03 Листопада 2016, 01:46
Невже вам не приємно, що у нас в місті росте таке рідкісне дерево? І тут ніхто нікого не звинувачував, а закликав цінувати те що маємо. Щоб хоч чимось наше місто вирізнялося, мало щось цінне та рідкісне. А не просто мешканців, які в коментарях ладні один-одному горлянки перегризти, а в очі &quot;люб`язні&quot; до тошноти! Шо ж ви за такі невдячні та нещирі?
03 Листопада 2016, 11:36
Не було б такої ситуації з деревом, якби наш МЕР дав вказівку обгородити це чудо-дерево і поставити табличку з надписом. Але він , як завжди скаже, що це питання в його компетенції. Тоді логічне запитання на х..р такий мер ???
03 Листопада 2016, 12:37
ОДИН ІНОЗЕМЕЦЬ СКАЗАВ В ЯКУ ВАС ЄВРОПУ ПУСКАТИ ЯКЩО&quot; ВИ РАЗОМ З КОРОВАМИ ПО ОДНІЙ ДОРОЗІ ХОДИТЕ&quot;. А ТУТ ОДНІ ДУМКИ ДОПИСУВАЧІВ &quot;ЄВРОПЕЙСЬКІ&quot;. ТОЙ ХТО ЗАФІКСУВАВ ВИКЛИКАВ ПОЛІЦІЮ ЧИ МОЖЕ ЗАУВАЖЕННЯ ЗРОБИВ ,ДЯДЬКУ ТАК НЕГОЖЕ РОБИТИ. ПОЧИНАТИ ЗАВЖДИ ПОТРІБНО З СЕБЕ. А НЕ З ЗАКЛИКІВ ХАЙ ХТОСЬ.
03 Листопада 2016, 13:52
Чого навпроти &quot;Веселки&quot; машину на тротуарі ставиш?!Там люди де мають ходити?По грязюці біля &quot;новосадового&quot; дерева,чи по асфальту тротуара?
03 Листопада 2016, 14:17
Не розумію людей, які пишуть, що матеріал для піару Новосада. Скільки дерев в Рожищі посадили ви особисто? Та хай хто те дерево посадив, то не означає, що його треба знищити. Невже вам не хочеться жити в гарному, зеленому місті?
03 Листопада 2016, 21:20
А якби кінь був привязаний до будь якого іншого дерева, чи була б написана стаття?
03 Листопада 2016, 22:25
Дійсно, а хто вирішив ті столітні дерева зрізати біля кінотеатру?
03 Листопада 2016, 22:49
.....
03 Листопада 2016, 22:50
.....
03 Листопада 2016, 22:52
.....
03 Листопада 2016, 23:02
Те що дерева зрізали, пів біди, а пам'ятник воякам УПА, де? На Західній Україні ,в серці Волині місті Рожище, зносити такі святині, ГАНЬБА!!!
03 Листопада 2016, 23:54
памятник буде в центрі скверу всім-всім-всім<br/>до капслока -- ШВАГРО, НЕ ШШШУМИ!!!!!!!